|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krštenje
28.8.2016 13:08:22   
eca89
Nazalost Suzi, istina je ovo sto Branki rece.
Meni je bilo krivo jer za nasu svadbu je pop odredio tarifu za vjencanje i izlevatio kuma, kumu i starog svata od svih je naplatio peskir.
Sad kad smo A.krstili isto ima tarifu, nije mala. Sta ljudi koji nemaju nece ni krstiti svoje dijete, ja sam jako razocarana, ali i to je sad posao.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 976
   RE: Krštenje
28.8.2016 13:22:20   
branki*
Kod nas na ulazu u crkvu,tamo gde se svece kupuju ,stoji okacen cenovnik sta koliko kosta,da ne bude zabune.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 977
   RE: Krštenje
28.8.2016 13:22:49   
suzi kju
Ajd i da razumem tu tarifu koju imaju, ali mi je neshvatljivo da za dve bebe koje će krstiti istovremeno, jednom molitvom, u jednom terminu traži dupla, kako ima obraza user posted image

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 978
   RE: Krštenje
28.8.2016 15:17:56   
MasnaMasnica
Mi smo se krstili u manastiru, nista nam naplatili nisu, tu se cuvaju mosti naseg svetitelja , koji je nasa slava , a N se i rodila na nju, i tamo smo je krstili, u Sopocanima, nikakve tarife nema, ali smo odneli prilog manastiru, i mm, sveki i moj tata su darivali manastir, novcem, nije bilo potrebe, ali mi smo hteli tako.
A za Unu smo u lokalnoj crkvi, platili 50 e, i kum 3000 din, nas pop nas je sada danima jurio, da podje sa nama da krsti N ne bi li opet naplatiouser posted image ali nam je iguman rekao da nema potrebe da ga vodimo, da ce oni tamo da je krste, bas se bio razocarao, a danima je obletao oko nase kuce!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 979
   RE: Krštenje
28.8.2016 15:23:25   
choopa choops
Kod nas nema tarife, ali svi otprilike daju 50e. LiM su krsteni zajedno i mi smo tada dali 100e ako se dobro sjecam, iako je jedna služba bila.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 980
   RE: Krštenje
28.8.2016 15:26:48   
MasnaMasnica
Ta tarifa je glupost sto postoji, mi smo sada dali i vise od 5o e, ali da trazi jasno i glasno koliko kosta krstenje, to samo kod nas moze, uzas jedan.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 981
   RE: Krštenje
28.8.2016 15:42:01   
suzi kju
Baš to, uopšte nije problem dati ali TRAŽITI tako, još mi naglašava da su dva deteta - dva deteta i da ide duplo tu mi je već bilo loše.
A da vam kažem, za crkvu, hram, manastir ide ono što ostavite u istoj, a ovo je baš za sveštenike. Jer, oni jelte, od toga žive.
Bila sam još u jednoj crkvi, i pitala baš glavnog starešinu, on mi je i rekao da to ide svešteniku, i ta jedna molitva, od koje on živi je gotovo polovina moje plate, i ne smo moje već većine ljudi . Tako da mislim da to štoo oni rade je čist bezobrazluk! A ko nema toliko para, šta, neće krstiti decu?!?!

Da me ne shvati neko pogrešno, da se ogradim, ja jedva čekam da krstim moje decu, to je uvođenje u veru, sveti čin, presrećna sam, i jedva čekam sve to, ali mnoge iznervirao njegov nastup!

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 982
   RE: Krštenje
28.8.2016 16:07:22   
emicaa
Ne znam dal sam već pisala ali opet ću...mi smo pitali sveštenika koliko košta i on je rekao nema tarife nego koliko dama.A ona mi zaova reče da je tako bilo i kad su oni krstili sina a jad su krstili curicu(godinu dana prije nas) tad im je rekao koliko hoće.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 983
   RE: Krštenje
28.8.2016 21:33:03   
jess021
Suzi, ja se uvek zgrozim na te varijante, jer upravo to sto si rekla, ako nemas najmanje 50€-nema ni krstenja.
Neka me neko ispravi, cini mi se da je suprug od Popkice svestenik, ali nisam sigurna da su im to jedina primana. A tek kod nas se parohijal placa 1% od primanja, znaci 'ladno te pitaju koliko ti je plata!!!
Po meni je previse 100€. Castiti nesto naravno, ali cenovnik je van svake pameti. A tek kad vidim kakve dzipove voze.....

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 984
   RE: Krštenje
28.8.2016 21:42:47   
suzi kju
Baš to Jess, a uvek su u fazonu "koliko daš, a daju po 5-6 000",sramota!!!!

Ja sam zaista sve više pri tome da ćemo platiti 6-7 000,mislim da nisam grešna ako tako uradimo a ako jesam onda na moju dušu neka ide. Ogroman je trošak oko dece, a naše su plate smešne tako da zaista nemam toliko da odvojim.
Delovaću nekom možda da sam teški materijalista, stvarno nisam,ali me je baš iznerviro nastup tog sveštenika - Božjeg čoveka!
A još i komentar da oni od toga žive, a od čega ja da živim kada njemu za to dam polovinu svoje plate?!?!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 985
   RE: Krštenje
28.8.2016 21:52:29   
vocicana
Sve sam procitala, sve je to mnogo strasno!
Suzi svaka ti je zlatna, kako li obicni ljudi treba da zive i prezive od "socijjalne pomoci koja se nekjada zvala platom?!!!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 986
   RE: Krštenje
28.8.2016 21:54:37   
popkica bebic
Drage moje... Sada cu vam nesto reci, a NE ZAMERITE! Nije mi namera da ikoga naljjutim i uvredim. Svestenici NEMAJU FIKSNU PLATU. Jedina primanja su ima ta koja uzmu od naroda. SOCIJALNO I PENZIONO UPLACUJU SAMI. I oni su ljudi, imajte milosti i isto tako imaju zenu i decu, mozda bolesne i siromasne roditelje. Nisu svi pohlepni. I lekare imate svakakve i profesore, a ipak su svestenici trn u oku. A koliko vam kostaju haljine, cipele i restoran!? Ne pricam da uvredim, ali razmislite. Sekretarice imaju platu od 40000, a mm sa magistraturom daj sta das! I da, polovinu od tih 50evra on da crkvi jer on placa taksu za sva krstenja, vencanja i sahrane. Ne branim, ali tako je!

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 987
   RE: Krštenje
28.8.2016 22:02:37   
jess021
Popkice, kao ni za jednu drugu bransu, ne moze se generalizovati. Nisu svi isti. Ponavljam, kad ih vidim da izlaze iz dzipove koji vrede bar 50000€ lepo mi dodje da ne udjem u crkvu. I opet pitanje, sta ko nema 50€?! Kako je moguce da neko kaze koliko das, a neko ima spremnu tarifu? U Novom Sadu, pola Zmaj Jovine ulice je u vlasnistvu crkve, tj. lokali za koje uzimaju ogromne kirije, kome idu te pare???
Sad smo malo off

< Poruku je uredio jess021 -- 28.8.2016 22:03:23 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 988
   RE: Krštenje
28.8.2016 22:07:22   
suzi kju
Meni su rekli da taksu plaćam ja 650 din za hram a za sveštenika 5-6000.
Uopšte ne sporim da treba dati, ali Popkice zar nije sramota tražiti za jednu molitvu, koja traje pola sata duplo više pare jer su na broju dva deteta??? Isti taj sveštenik koji ima ženu i decu treba da zna koliko para treba pri izdržavanju porodice a pogotovo za blizance.

I da, jednom prilikom sam prisustvovala razgovoru sveštenika sa svojim prijateljem kada govori da mora da ide jer ima tezgu (sahranu), malo je reći - grozota!!! Nisu sigurno svi takvi al ja govorim šta sam ja čula.

Te haljinice jesu možda skupe al ih kupujem baš iz razloga svečanog čina pristupanja u veru, da one tog dana budu najlepše. A prilog crkvi je neosporan ali opet ponavljam nastup sveštenika me razočarao, ne taksa, tarifa ili cenovnik.

< Poruku je uredio suzi kju -- 28.8.2016 22:09:22 >

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 989
   RE: Krštenje
28.8.2016 22:11:10   
suzi kju
Jess potpisujem sve!!!
Jeste li videli igde u Srbiji da neki pop nema auto ili da vozi neki krš??? Ja nisam.
Jesmo malo off, izvinjavamo se.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 990
   RE: Krštenje
28.8.2016 22:18:46   
popkica bebic
Suzi, Jess, ja zaista verujem u to sto pricate. Procitala sam ovo mm, on je zgrozen. Zaista nemam reci. Mnogo puta nista nije naplatio, a blizance krsti kao jedno. Do pre par dana smo vozili Pandu staru 30 godina, dakle nije dzip, a da vam ne pricam kako je u "mrtvom" periodu kada nema cinodejstava, onda zivimo od ustedjevine. Ja znam kako mm radi i ne grize nas savest. Ovaj poziv je sluzenje Hristu, a to je ljubav a ne gramzivost. Ali, zao mi je sto su svestenici najosudjivaniji, pored mnogih elegantnih lopova na svetu. :) Znate, kad odete u prodavnicu i ne platite, bivate optuzeni za kradju, a da ne platite svesteniku za neki cin, on ne moze da vas tuzi jer nema materijalnih dokaza. Prastajte ako vas uvredih. Ima nas svakojakih.

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 991
   RE: Krštenje
28.8.2016 22:23:03   
suzi kju
Popkice uopšte se ne vređam, ma ni najmanje, i ja verujem tebi sve. Ja iznosim činjenice koja sam videla lično i čula svojom ušima. Verujem da postoje i takvi kao što je tvoj muž,samo eto ja sam naišla na čoveka kakav je ovaj, na žalost. I malo je reći da sam razočarana i ljuta.

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 992
   RE: Krštenje
28.8.2016 22:25:43   
jess021
Popkice, ma sta ima da ti zamerimo. Ja ti apsolutno verujem sve, kao i sto sam rekla onu drugu stranu.
Mi sad imamo divnog svestenika u parohiji, prethodni nam nijednom nije dosao.
Sigurna sam da i tm zna sta se sve radi.
Nemoj da nam se nervirasuser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 993
   RE: Krštenje
28.8.2016 22:30:37   
IvanaSK RR
Jako nezgodna tema... Nisam za tarifu, ali nisam ni za to da se ne plati nista... Mozda bi bilo bolje da postoji neki "cenovnik" i da su cene u svim crkvama iste.. Lično znam nekoliko svestenika koji nemaju tarifu, niti dzipove. Da, svestenici treba da budu veza izmedju nas i Boga, vere, ali i oni treba od nečega da zive.
Krštenja, svadbe nisu svaki dan. U periodima posta se ne obavljaju.
Problem je što u svakom zitu ima kukolja, i zbog takvih koji otimaju od ljudi, ljudi su počeli da drugim očima gledaju crkvu.
Suzi, daj novca koliko imas i mislis da treba.


P. S. Suzi, tu gde ti zivis poznajem jednog svestenika koji je u vasoj crkvi (ne znam da li ih ima vise) , i ne znam da li tu krstite decu, ali je skroz skroman čovek, ima dvoje dece, jako je fin, dobar.. Imaju juga :D

< Poruku je uredio IvanaSK -- 28.8.2016 22:44:11 >

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 994
   RE: Krštenje
28.8.2016 23:07:46   
Sanjalicaaa
U istoj smo se situaciji našli pre desetak dana. Venčanje će nas koštati 8000din, krštenje po detetu 4000din. To se sve pluća u blagajni crkve. Plus dobrovoljni prilog koliko ostavimo. I nije problem, platićemo. Ali po meni nije lepo. Ako u isto vreme krsti oba deteta zašto naplaćuju puta dva. Eto, ako već gledamo sa te materijalna tačke onda nije u redu. Jedan termin, jedan obred, jedna molitva.
I ako nastave da podižu cene, hoće li onda krštenje deteta postati prestiž? Krstiće ko ima para.

Mi smo se jako jako razočarali. Ne zbog plaćanja već zbog stavova sveštenika. Samo je bitno da dodjemo da platimo. Dve crkve smo razmatrali jednu u opštini u kojoj živimo i jednu u opštini kojoj pripadamo po adresi iz lične karte. Na kraju se svelo na to da molimo sveštenike da nas venčaju. Bukvalno. Izgubila sam i volju za svime time. I plašim se da će nas na kraju otaljati za 15min.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 995
   RE: Krštenje
28.8.2016 23:54:16   
Khaleesi
Meni je nas svestenik rekao, ako neko nema para a hoce da se venca ili krsti dete svestenik je duzan po svom pozivu da to uradi dzabe. Ako se ti predatavljas kao da nemas a imas novca da platis, to je onda tvoj greh ali on ce da uradi kako ti kazes, tj krstice bez nadoknade.
Sada ima raznih svestenika a ima i raznih ljudi.
Moje komsinice decko je studiro na Bogosloviji. Pricao je kako ih salju u Hram Svetog Save da broje novac. Nije hteo da kaze koliko su on i taj drugi student prebrojavali dnevno ali su imali svaki put dzeparac od 1000/2000 dinara zavisi ko je od nadleznih tu....
user posted image

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 996
   RE: Krštenje
29.8.2016 0:44:36   
choopa choops
user posted image Ja baš budem tužna kad čitam da su u nekim parohijama takvi sveštenici?!
Kod nas stvarno nisu, mi jesmo mali grad, ali svi sveštenici koje ja poznajem su savim Ok i skromni ljudi. Normalno, ima i među njima raznih, ali ne mislim da je ijedan od njih loš. Prosto neko nekome više odgovara, nekome ne. Recimo ima taj jedan (šašavi user posted image ) sveštenik koji se vozi na motorinu, ima neku ribu opasnu i tako. I sad se svi kao snebivaju kao jaooooooooo sveštenik pa tako, sramota!!! A on je skroz opušten i kul lik. I baš je dobar. Kad se krstio naš kumić, on je bio u službi i lijepo smo se sa njm sve izdogovarali, može li ovako ili onako dok se nismo uskladili. Isto tako i naš paroh! Ekstra čovjek! Koliko puta je se samo zalagao da pomogne bolesnoj djeci, organizovao pomoć za slanje kad su bile poplave i td. Onda naš stari pop. Isto ljudina!
Kola svi voze neka skromna, ne znam nikoga da vozi neko bijesno auto...I svi odreda žive skromno. Igorm prilika znam jednu popadiju, i uvijek gleda kad im kupuje da kupi nešto jeftino, djeca naslijeđuju garderobu jedno od drugog, bez obzira na pol i td.
A recimo baš smo nedavno razgovarali o tome sa prijateljima iz Njemačke. Ona je pravoslavna, a on katolik. On kaže da kod njih ako pripadaš katoličkoj crkvi, moraš mjesečno da plaćaš naknadu. I ovdje je isto tako ja mislim. A nikad nisam čula da se neko žali zbg toga?! Jednostavno, ako ne želiš da pripadaš i plaćaš, onda se "iščlaniš". Kao nei hobi user posted image Kod nas, u našoj opštini, kod pravoslavaca toga nema. Ako hoćeš da daš prilog, daš, ako nećeš ne moraš. Niko te ne tjera. Jedino za svijeće moraš.

Ne znam...Bilo bi lijepo kad bi rekli da možete da date koliko hoćete, a sad to što imaju cjenovnik...ne znam, nisam pametna user posted image

U svakom slučaju, vama srećno krštenje, a biće to sve na kraju kako treba ja mislim user posted image

< Poruku je uredio choopa choops -- 29.8.2016 0:46:18 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 997
   RE: Krštenje
29.8.2016 9:11:20   
suzi kju

IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa


Mi smo se jako jako razočarali. Ne zbog plaćanja već zbog stavova sveštenika. Samo je bitno da dodjemo da platimo.

Baš to!!!

Ivana ima ih više, ne znam ja čak ni koji je taj s kojim sam razgovarala, nikad ga nisam videla, samo smo se dva puta čuli telefonom.
Neću da se nerviram oko toga, taj dan željno iščekujemo pa neka to bude jedan lep dan, bez cimanja i nerviranja...

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 998
   RE: Krštenje
6.9.2016 9:19:14   
Sanjalicaaa
E pa, da napišem kako smo prošli. Naravno da nije moglo da prođe sve glatko. Pop koji je trebao da nas venča nije se pojavio!!! Njemu od početka nije bilo pravo što se ne venčavamo u njegovoj crkvi, kojoj pripadamo po adresi iz lične karte, ali je rekao da će doći. Nije se pojavio, niti rekao da neće doći. 20min smo čekali u crkvi sa gostima, nismo znali šta da radimo. Na kraju nas je venčao pop iz te crkve u kojoj smo se venčavali. Kao to nije po pravilima, ali bili su dužni da odrade.
Sve ostalo je bilo divno. Baš sam uživala. Napravili smo proslavu za 50ak ljudi u bašti jednog restorana koji ima i igraonicu za decu napolju, što je meni fenomenalno. Svirale su nam tamburice. I tako.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 999
   RE: Krštenje
6.9.2016 9:23:37   
suzi kju
Uh Sanjalice baš bezveze, i eto kakvi su to ljudi?!?!
Strašno, nemam reči, ne znam šta bih rekla za tog čoveka user posted image
Al i šta da se radi, zaboravi taj deo. Baš lepo da je sve ostalo bilo divno i da ste uživali. Čestitam!!!
Ja jedva čekam subotu user posted image

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here