|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko para je dovoljno?
7.9.2012 17:37:19   
Ana RR
Uh, čini mi se da nikad nije dovoljno.. što su primanja veća, veći su i prohtevi. Ja volim lepe i skupe stvari, volim modernu tehnologiju, i u pravu je mm kada kaže da bih bila pravi snob da imam dosta para. Ali trenutno fin. situacija nije sjajna, i ne žalim se već se prosto prilagođavam. Kako je Momo Kapor rekao u jednoj svojoj knjizi, kad imam para pušim marlboro i pijem viski a kad nemam dobra je i drina i rakija user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Koliko para je dovoljno?
7.9.2012 18:54:14   
vukosava

IZVORNA PORUKA: gae_gr

To već ne znam, mm i moja plata su po 250 eura svaka a auto nam je 10 godina star tako da nemogu ni da zamislim odgovor na pitanje trenutno.


Kod nas je u Srbiji bilo - muz 250 eura bez zdravstvenog osiguranja a ja sam imala oko 350. Auto nismo posedovali ali smo ziveli u porodicnom stanu u multivlasnistvu pa bar to nismo morali da placamo - kiriju.

Sad imam dovoljno para za nas troje. Ne putujemo nigde doduse, to je vec van mogucnosti. Kupujemo samo sta nam treba. Plata je mnogo veca, samo ja radim, ali su i troskovi ovde mnogo veci. Stan iznajmljujem za 870 evra, troskovi 360 eura, rata za kola i osuguranje 400 evra. Da sam imala te pare u Srbiji gde bi mi bio kraj user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Koliko para je dovoljno?
7.9.2012 18:59:35   
Anoniman
Nikad nije dovoljno

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 303
   RE: Koliko para je dovoljno?
7.9.2012 19:01:32   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: vukosava


IZVORNA PORUKA: gae_gr

To već ne znam, mm i moja plata su po 250 eura svaka a auto nam je 10 godina star tako da nemogu ni da zamislim odgovor na pitanje trenutno.


Kod nas je u Srbiji bilo - muz 250 eura bez zdravstvenog osiguranja a ja sam imala oko 350. Auto nismo posedovali ali smo ziveli u porodicnom stanu u multivlasnistvu pa bar to nismo morali da placamo - kiriju.



S tim da su tad cene u Srbiji bile bar duplo niže nego sad. Przina trenutnih poskupljenja sve više se približava veselim devedesetim (prva polovina devedesetih...)

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 304
   RE: Koliko para je dovoljno?
7.9.2012 19:06:41   
vukosava

IZVORNA PORUKA: gae_gr


IZVORNA PORUKA: vukosava


IZVORNA PORUKA: gae_gr

To već ne znam, mm i moja plata su po 250 eura svaka a auto nam je 10 godina star tako da nemogu ni da zamislim odgovor na pitanje trenutno.


Kod nas je u Srbiji bilo - muz 250 eura bez zdravstvenog osiguranja a ja sam imala oko 350. Auto nismo posedovali ali smo ziveli u porodicnom stanu u multivlasnistvu pa bar to nismo morali da placamo - kiriju.



S tim da su tad cene u Srbiji bile bar duplo niže nego sad. Przina trenutnih poskupljenja sve više se približava veselim devedesetim (prva polovina devedesetih...)



Ja sam tad sve pare davala na hranu. Za dete nisam imala ni pod tackom razno. Bila sam stalno u kreditima - kredit za fotoaparat, kredit za krevet i slicno. Zato sam i otisla. Muz je slao majci 100 evra mesecno tako da nismo sve imali nama

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Koliko para je dovoljno?
7.9.2012 19:16:28   
vukosava
E da, da dodam i info o mojim platama u Srbiji u toku godina:

ja od 26 godina - moj aplata je bila pola godine mesecno po 50 evra
ja od 27 godina - mesecno tadasnjih 11 500 din
ja od 28 godina - mesecno 18 000 din
ja od 29 godina - mesecno 24 000 din
ja od 30 - imala sam 32 000 din (nakon strajka da nas na faksu izjednace sa nastavnicima u osnovnim i srednjim skolama pa smo dobili vise) ali ovo nije imalo tendenciju daljeg rasta

a ja sa 31 se preselila u inostranstvo

Kad kazem 350 to je bilo samo poslednjih godinu dana u Srbiji, pre toga nije bas bilo tako.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Koliko para je dovoljno?
7.9.2012 19:47:29   
minavb

IZVORNA PORUKA: MaliMis

Nikad nije dovoljno

Ovo vazi i za nas.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Koliko para je dovoljno?
7.9.2012 20:00:56   
sanji
Za puko preživljavanje u Srbiji su dovoljne 2 prosečne plate (ako nema kredita i ne plaća se kirija što u mom slučaju ne važi)! Za neki normalan život treba mnogooo, mnogooo više!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Koliko para je dovoljno?
7.9.2012 22:16:49   
isidora88
ja mislim da bi nama trenutno trebalo 2000 e mesecno da bi normalno ziveli.
stan placamo 250e, racuni oko 130e, kredit sto je mm bio zirant 300 e, plus kreditna kartica koja je ispucana do limita i nikako da je otplatimouser posted image , mesecno trosimo preko 1000 e i to nam je jedva dovoljno.
mm radi u drzavnoj firmi pa je plata za sad redovna ali dnevnice stalno kasne, a mi bukvalno sa njima jedino mozemo da priustimo nesto tipa garderoba i tako to, ne ozlazimo osim ponekad na pice sto bude do 500 dinara obicno 2,3 puta mesecno i to je to, ja ne znam gde mi potrosimo pareuser posted image

odlazak u prodavnicu mi je nocna mora, sve je preskupo, a plate s iste kao i pre 7,8 godinauser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Koliko para je dovoljno?
7.9.2012 22:47:05   
bratzz
Para nikad dosta

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Koliko para je dovoljno?
8.9.2012 22:23:19   
Yula
Ja ne zelim da imam puno para, ne prizeljkujem da dobijem na lotou. Zapravo, na lotou sam dobila kada sam se udala za mm i kada sam ostala trudna iz prvog puta preko VTO i kada sam rodila sina! To je vec tri puta, meni dosta.

Mm radi, ja trenutno ne, resili smo da budem kuci i podizem dete. Za razliku od zena koje imaju regulisan status ovde, ja nemam nikakva primanja zbog toga. Mogla bih da ostavim dete da ga sveki cuva a ja da radim, na crno doduse, ali bih mogla pristojno da zaradim, ipak mi ne pada na pamet. Muz nema neku specijalnu platu, pristojnu, ali mi smo skromni ljudi, lepo smo se organizovali i nista nam ne manjka. Ne izlazimo uopste jer nemamo zelju, a tako ustedimo novca za neka druga zadovoljstva. Veliku finansijsku podrsku imamo od svekrve, ali u periodu kada je tu sa nama tih 4-6 meseci. Imamo sve sto nam treba.

Nekada sam bila jako ambiciozna a onda sam shvatila da novac ne znaci nista ako jureci za njim izgubis sebe, zdravlje i ljude do kojih ti je stalo. Veoma mi je vazno to sto mm zna da sacuva to sto zaradi, nije raspikuca, dobro ekonomise, tako da zivimo mnogo bolje nego neki koji zaradjuju duplo vise, jer jednostavno ne znaju sa novcem. Mi smo zacrtali nas cilj a to je da stedimo novac da kupimo nesto svoje, necemo da dizemo veliki kredit, zato svakog meseca odvajamo na stranu.

Sve u svemu, meni sada je dovoljno onoliko koliko je potrebno da imamo krov nad glavom, da nismo gladni, zedni, da smo pristojno obuceni, da se ne prebrojavam po prodavnicama i da mi dete ima sve sto mu je potrebno, a ima, na njemu se ne stedi ni malo.

Ipak, nije sve tako bajno kao sto zvuci, tih nekoliko meseci kada je sveki tu sa njom je naravno i svekar koji je slogiran, dementan i uzasno naporan, to treba istrpeti i prosto se divim sebi kako izdrzavam, ali eto, to je jedna od stvari koju moram da istrpim zarad nekih visih ciljeva, a to je da uskoro eto kupimo nesto svoje. Kada bi iznajmili sopstveni stan ne bi nam nista ostalo da ustedimo i tu bi vec morali malo da kalkulisemo. Planiramo sto pre jos dece, bar jos jedno, tako da ja necu moci bar jos neku godinu da radim, ako nam se posreci da ostanem trudna naravno. Skoro sam bas razmisljala, kada bi mi neko rekao da biram, da li zelim da dobijem na euromilioneru ( tu su dobici po nekoliko desetina ili cak stotina miliona eura ) a da je pitanje da li cu ikada moci da rodim jos dece, ili da dobijem dete a da ne dobijem pare, ne bih se dvoumila ni trena, ZELIM DETE! Deca su najvece blago.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Koliko para je dovoljno?
8.9.2012 22:32:28   
tijatija
Yula svaka cast user posted image user posted image

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Koliko para je dovoljno?
8.9.2012 22:33:34   
magde
auf ISIDORA imas puno troskova......evo ja radim u nas ustvari mamin ducan sto uzimam i plata i uzimam pare kad mi treba nesto da kupim decu...moj muz uzima onako ne bas jaka plata cesto menja poso i hvala bogu sto mi mama i tata placaju stan pod kirije i nekih 50 eura za kredit sto ni svekar dava..sto znaci ako bi sve ovo bilo na nas dgeb neznam gde bi bili..hvala bogu da moj muz ni pije ni pusi niti kupuje gluposte...ja sam ona sto zelim da trosim ali zato pare stoje kod mm....kad mene treba nesto kupim sa pare iz ducana u glavno to su stvare za dece....

_____________________________

sacuvaj ne bozeeee

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Koliko para je dovoljno?
8.9.2012 22:42:26   
pepeljuga
i u pravu je mm kada kaže da bih bila pravi snob da imam dosta para


takodje user posted image user posted image

Ja se slazem da nikad nije dovoljno, a da nemam ratu stambenog kredita, ziveli bismo sasvim ok, ovako je vec druga prica. Mnogo zrtvujem zbog tog stana user posted image ali sta je tu je, to je zrtva i investicija...

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Koliko para je dovoljno?
8.9.2012 23:00:26   
Yula
Ja znam mnoge porodice koje je novac unistio. Na prvi pogled, ko ne zna pravu istinu, ljudi bi im zavideli, ali kada se malo zagrebe po povrsini, neka hvala, ne bih zelela njihov zivot ni za sta na svetu. Ovako, kada imas malo, radujes se sitnim stvarima, tezis necemu, nesto da stvoris, a oni sto imaju sve zivot im vrlo brzo izgubi smisao i onda zaista nikada nije dosta, vecito im treba jos da bi se sa nekim u necemu takmicili, dokazivali. LJudi su prokleti.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Koliko para je dovoljno?
9.9.2012 9:06:36   
red3lilu
Ne znam odakle bi počela da sabiram i oduzimam (ubiše nas krediti) ali matematika se zaokruži na 120-150 hiljada (a zarađujemo upola ove cifreuser posted image ) da namirimo sve troškove redovne i vanredne, pokrijemo rate kredita, ostavimo za jeftino letovanje, registraciju auta, o novom(polovnom) autu mogu da razmišljam tek za realno 5 godina kad otplatim jedan od kredita za renoviranje kuće...Ne živimo loše ali uvek zakidam na nečemu kako bi obezbedila osnovne stvari za životuser posted image
Noge se pokrivaju koliko je jorgan dugačakuser posted image

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Koliko para je dovoljno?
9.9.2012 14:36:54   
minavb
Stvarno ne vidim kako bi nas vise novca unistilo. Imamo dosta ali se nekako stiskamo, valjda da bi jednog dana kupili i adaptirali veci stan. Da imamo vise, sve bi bilo mnogo lakse i opustenije. Pre neki dan smo bili na veceri sa prijateljima. On je regionalni direktor u kompaniji u koju ce, nadamo se, jednog dana mm preci. Zavrsavaju sredjivanje stana od 250 kvadrata, dete im ide u internacionalnu skolu i nikad se tokom svog braka nisu posvadjali. Ona ne radi, mada je lekar, ali se bavi nekim humanitarnim radom i brine o mami, svekrvi, tetkama i ostalim bakicama iz familije. Nasmejani, opusteni, vedri... a pre 17 godina krenuli zajedno od nule.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Koliko para je dovoljno?
29.9.2012 13:21:06   
branki*
uvek ima mesta za vise para.ako pogledam kako pola porodica oko mene zivi od jedne plate i to sa dvoje dece,mi zivimo ok.ali,opet,stiskam se nekako.nisam komotna.ne mastam da smo bogatuni,to je daleko od mog sveta,ali nesto vise novca bi bas dobrodoslo,

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Koliko para je dovoljno?
13.10.2012 18:16:28   
platina
Po nekoj mojoj proceni trenutno bi mi nam bilo dovoljno oko 3 500€, mesecno.
Nas je troje, racuni, gaderoba, putovanja, namestaj, kafe napolju, poneki obrok u restoranu, neki kes da se ostavi sa strane, i to je to, za sad.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Koliko para je dovoljno?
13.10.2012 18:23:38   
Lu
Meni taman koliko imamuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu platina)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Koliko para je dovoljno?
13.10.2012 18:38:57   
platina
Suprug i ja imamo po 1000€,mogu da kazem da sam zadovoljna, ali kad se sve zbroji, dobro bi nam doslo jos 1500.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Koliko para je dovoljno?
25.10.2012 16:36:49   
Zell
user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Koliko para je dovoljno?
25.10.2012 16:47:12   
Anoniman
neko nije ispratio da se anonimne provokacije više ne tolerišu user posted image

(odgovor članu Zell)
  Direktna veza do poruke: 323
   RE: Koliko para je dovoljno?
25.10.2012 17:30:32   
Anoniman
Danas sam za 5000 dinara kupila Ćufti sledeće :

4 duks - majce dugi rukav
1 duks debeli, dugi rukav
1 pantalone deblje, somotske
1 pantalone ultra debele, termo
2 donja dela trenerke, plišana
2 pidžame

Eto, meni je bilo dosta 5000 za sve to. Stvarice su preslatke, nisu kineske već neki "baby kids" marka i pamučne iz "Betexa"iz Rume. Dakle, može se fino ponoviti dećja garderoba, i kupiti ok svari, samo ako ne bolujemo od marki i nekih načela da mora da vrišti skupoća sa deteta. "Baby kids" garderobu sam kupovala Ćufti i prošle godine i meni je zaista dobra. Kupujem joj te stvari i ne žalim i da se prlja, fleka, valja u njima jer nisam basnoslovne novce ostavila za njih, a za vrtić su odlične.
Svu ostalu garderobu koja treba da bude kvalitetnija kupuju mi moji u UK (čizme, jakne i sl. par dukseva, džempera i pantalona). Ove sitnice kupim ovde i totalno sam operisana od pravila da skuplja etiketa garantuje kvalitet.

< Poruku je uredio Trt Milojka -- 25.10.2012 17:32:43 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 324
   RE: Koliko para je dovoljno?
25.10.2012 18:10:15   
Anoniman
Po novim pravilima foruma, koja smo nedavno objavili, svako ko napiše anoniman post koji za cilj ima samo provokaciju, neće ostati anoniman, i u skladu sa tim - anonimna korisnica koja je napisala post (koji sam obrisala) je Mishica 77.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here