|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kineska kuhinja
11.6.2011 18:43:03   
Diabla
Da li wok igra veliku ulogu kada su pitanju ukusi? Pretpostavljam da nije isto u obicnom tiganju i woku?

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Kineska kuhinja
11.6.2011 18:46:11   
PoisonEve
Diabla gledala sam na tv jednu emisiju gde je sef restorana pricao kako je pola obavljenog posla u dobrom voku!
E sad ja sam kupila jedan veliki vok ali nemam sporet na plin...mislim da i to utice...
Ali i ranije sam spremala kinesku hranu u obicnom malo vecem tiganju i bilo je skroooz ukusno i dobro!

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Kineska kuhinja
11.6.2011 18:50:41   
Nina...
Ja dok sam studirala, imala sam praksu u velikim hotelima u Grckoj. Mi kao studenti smo tu odradjivali najbezveznije poslove, pa sam se tako zatekla u kineskom restoranu hotela tog leta. Jeste i vise od pola posla odradjeno kad imas dobar vok, ali i vatra bi trebalo da je odgovarajuca... Mnoogo je lakse na plinskom sporetu.... Ja ga nemam user posted image

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Kineska kuhinja
11.6.2011 18:53:23   
PoisonEve
Nina meni se desavalo da  cak ne ispadne tako dobro meso u voku (ni ja nemam plinski), da li je to mozda zbog vece kolicine mesa koje  sam stavila???

(odgovor članu Nina...)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Kineska kuhinja
11.6.2011 18:59:12   
Nina...
Eve, ne mogu ti reci sa 100% sigurnoscu, ali znam da ovaj sef kad god je spremao, spremao je jednu po jednu porciju bukvalno. On jeste bio pripremu odradio unapred, ali finis je bio svaka porcija posebno. Osim supe. Cak je i dezerte tako pravio. Doduse, restoran nije bio veliki, pa je mogao tako... a sta se desava kad su vece kolicine u pitanju, stvarno ne bih znala. Secam se da je pricao kako je bitan vok i jaka vatra. 

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Kineska kuhinja
11.6.2011 19:01:45   
Vika
Moj dever je vlasnik jednog restorana i takođe spremaju pojedinačne porcije,
Ali u kućnoj varijanti može sasvim solidno da ispadne u šerpi i na običnom šporetu

(odgovor članu Nina...)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Kineska kuhinja
11.6.2011 19:02:49   
Anoniman
Nina, mislim da to nije taj recept, rekla bih da se svaki kolačić peče posebno, ne da je sečenouser posted image

Fora sa wokom je ta, što on greje i sa strana, i podnosi jako visoke temperature. U njega se ne ubacuju velike količine ničega, onda se tu sve dinsta, a treba samo da se "poplaši". Ja imam wok, ali loš, i šporet na struju.Problem rešavam tako što sve pravim u običnom tiganju, ali ubacujem svaku namirnicu posebno, pa na kraju samo pomešam. Tako sve ostane hrskavo i ne ugnjecavi se, jer nemaju sve namirnice jednak sadržaj vode, neke puštaju više, neke manje, pa mi je ovo super rešenje.

(odgovor članu Nina...)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Kineska kuhinja
11.6.2011 19:03:42   
Vika
Tako i ja- sve spremim zasebno pa pomešam

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Kineska kuhinja
11.6.2011 19:05:16   
Nina...
Nedjo, nadjoh i ponadah se... user posted image  

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Kineska kuhinja
11.6.2011 19:06:42   
Anoniman
Čekamo janče i new mom, možda nam pomognuuser posted image

(odgovor članu Nina...)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Kineska kuhinja
11.6.2011 19:11:10   
PoisonEve
Znaci da je ipak bila u pitanju ta greska! Hvala,da znam za ubuduce!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Kineska kuhinja
11.6.2011 21:55:35   
New Mom
Osnovni motiv otvaranja ove teme je bilo sve navedeno u vašim postovima (Ana mi je svedokuser posted image ):
IZVORNA PORUKA: Nina...

Da li neko zna kako se prave oni kineski kolacici od pirincanog brasna, preliveni topljenom cokoladom? Ima u restoranu ''Secuan'' u Dunavskoj, a mozda i po drugim kineskim restoranima. Je l' neko probao? Meni su savrseni!!

IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Nina, ja taj recept tražim od 2006. kad sam radila neki seminarski o Sečuanu, pa mi je gazda poturio tu navlakušu od kolača a nikako da saznam kako se praveuser posted image


IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Ne, i nemaš pojma koliko sam se ubijala, tražila na netu, ma samo što nisam otišla da im platim za receptuser posted image Ne znam kako ostanu tako mekani unutra, a hrskavi spolja, i kako je ta čokolada toliko čokoladnauser posted image i kako su tako savršeniuser posted image

Sve sam se nadala da će neko da jednom postvi taj recept.
Nina, moram da te razočaram, to nije to. Probala sam taj isti, a i tonu drugih recepata, nije to to.
Neki restorani to čak navode kao sutlijaš, ali mislim da je ipak u pitanju pirinačno brašno.
Ali šta dalje...user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Nina...)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Kineska kuhinja
11.6.2011 21:57:42   
New Mom
Što se voka tiče, ja ga imam, ali retko koristim (sad nemam plinski šporet).
Mislim da je suština spremanja - jaka vatra, kratko pečenje, posebno spremanje jela.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Kineska kuhinja
11.6.2011 22:34:37   
jance
IZVORNA PORUKA: Nina...

Janceeeeeeeeeeeeeeeeee!!! Pogledaj nas i pomagaj!!user posted image

P.S. Ako saznas, javi.... ako saznam, javljam. Probacu malo da googlujem to sad.



muz ne zna user posted image , on samo glavna jela
inace jela sam ga i ja bas u Secuanu, a pokusavamo ponovo da stupimo u kontakt sa drugom Vojom kinezom, koji je inace sada otvorio restoran kineske hrane na coscku kod stranda, pa cu da ispitam, obecavam user posted image .. inace ocu i ja da znaaaam


_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Nina...)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Kineska kuhinja
11.6.2011 22:39:21   
jance
IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Nina, mislim da to nije taj recept, rekla bih da se svaki kolačić peče posebno, ne da je sečenouser posted image

Fora sa wokom je ta, što on greje i sa strana, i podnosi jako visoke temperature. U njega se ne ubacuju velike količine ničega, onda se tu sve dinsta, a treba samo da se "poplaši". Ja imam wok, ali loš, i šporet na struju.Problem rešavam tako što sve pravim u običnom tiganju, ali ubacujem svaku namirnicu posebno, pa na kraju samo pomešam. Tako sve ostane hrskavo i ne ugnjecavi se, jer nemaju sve namirnice jednak sadržaj vode, neke puštaju više, neke manje, pa mi je ovo super rešenje.


mi imamo vok neki jeftini iz Ikee i elektricni sporet, pa mm kad kuva znam da pravi varijantu da samo odvaja posebno povrce a posebno sprema meso...
e sad, kad nesto izvadi iz woka, svaki put ga opere (tj. ja ga operem) i doobro obrise i nema nikakvih problema.
Nedjo tako kako ti radis, tako je radio doticni drug kinez kad je kuvao kod nekoga sa obicnim elektricnim sporetom.


_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Kineska kuhinja
12.6.2011 14:06:43   
Nina...
New Mom, sta reci? user posted image Juce sam nabasala na ovu temu jer sam se setila tih kolacica, a sve u nadi da neko zna kako se prave. Saznacemo jednog dana, pa ne moze zauvek da ostane misterija! user posted image

Jance, pitaj please, pa javi ako zna...

A ja razmisljam kako izvuci tu informaciju iz Secuana? Pitala sam bila jedno sto puta ali nece da kazu, majke im ga spalim user posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Kineska kuhinja
12.6.2011 14:17:39   
Anoniman
Nina, mislim da nema šanse da će neko ko tamo radi to da  kaže tek tako, osim ako ne nađeš nekoga ko ih baš poznajeuser posted image A svi kuvari koji rade u Sečuanu su tamo od vajkada, ne menjaju ih nikadauser posted image Upravnik je valjda isti od otvaranja osamdesetih, konobari takođeuser posted image

(odgovor članu Nina...)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Kineska kuhinja
12.6.2011 14:20:56   
Nina...
user posted image joj cuti... pusti me da gajim optimizam po svaku cenu user posted image

Znam, sve je tako kako kazes... Mislim da ce mozda ovaj Voja sto ga Jance zna znati da nam kaze...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Kineska kuhinja
12.6.2011 14:22:45   
Anoniman
Navijamo za Voju user posted image Janče, obećaj mu da ćemo ga naučiti da pravi najbolju sarmu, pasulj, ma šta god hoće, samo da nam sazna kako se pravi taj kolačuser posted image

(odgovor članu Nina...)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Kineska kuhinja
12.6.2011 15:45:29   
jance
user posted image rakija u kombinaciji sa sarmom su njemu inace uvek bili najbolji....
reko je mm da cim ga ufati ce da ga pita, i njega zanima...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Kineska kuhinja
12.6.2011 16:01:09   
New Mom
Ja sam mislila sam inače jednina luda kojoj se to sviđa i poručuje u svakom kineskom restoranu gde ima.user posted image

Da ne bude skroz off:

Hrskava salata od krastavca na kineski način

Sastojci:

1 svež krastavac
150ml vrele vode
1/2 kk soli
1 i po kk ulja
1 ljuta papričica (ili čili)
1 i po kk šećera
1/2 kk đumbira narendanog
1 kk soja sosa
2 kk vinskog sirćeta
1 kk belog vina
1 čen belog luka
1/2 kk prženog susama

*kk= kafena kašika

Krastavac (opran, neoljušten) prepoloviti po dužini, iz sredine otkloniti semenke, iseći uzduž na polukolutove. Pomešati vrelu vodu i so i preliti krastavac. Ostaviti tako u činiji nekih 20ak minuta.
Preliv: zagrejati ulje. Dodati papričicu i pržiti 1-2 minuta. Dodati sve ostale sastojke (sem susama) i pržiti oko 2 minuta. Pa dodati i susam i dopržiti još 2 minuta. Sloniti sa vatre.
Krastavac iscediti. Dodati u tiganj (može i obrnuto, stvar navike) i ostaviti neka 2 sata da pokupi ukus.
Može biti i predjelo, ne samo kao dodatak glavnom jelu.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Kineska kuhinja
12.6.2011 16:06:19   
Nina...
Fina salatica user posted image

Aj' i ja da budem malo off, Nedjo i ja sam isla u Karlovacku. Sad sam skontala na temi o skoli user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Kineska kuhinja
12.6.2011 22:40:55   
jance
inace u koneskom restoranu, ne narucujem nista u kombinaciji sa kikirikijem (jednostavno sta god da sam do sada narucila je bilo nekako previse obicno za moj ukus), bas ne cesto nesto sa piletinom, zbog jednostavne prezasicenosti piletinom u kuci...
da, i ne jedem u fast food kineskim restoranima, bas samo u pravim restoranima... ne kazem da su losi, jednostavno mi je to hrana za posebne prilike...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Nina...)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Kineska kuhinja
12.6.2011 22:50:51   
Maya21
a ja virkam non stop u ovu temu kad se ti javis jance, ne bi li ugledala TAJ recept user posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Kineska kuhinja
12.6.2011 22:54:07   
marija32
Najgora su jela sa kikirikijem i meni. Ja uvek porucim prolecne rolnice za predjelo i/ili vreli tiganj, teletinu sa sitaki i bambusom, ili nudle sa svinjom ili teletimu u sosu od ostrigauser posted image

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pita sa eurokremom
Ringerajin kuvar: lesica RR
Faširane snicle
Ringerajin kuvar: Maraj



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here