|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
21.5.2009 14:37:35   
Anoniman
pa ja ti ozbiljno kazem ne zezam se 

(odgovor članu nina83)
  Direktna veza do poruke: 76
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
21.5.2009 14:39:08   
sara09
I opusteno caskamo uz kafu (ja pijem kafu u ovo vreme), a vi ste tako slatke. I oni cevapi "kod muje" su extra.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
21.5.2009 14:48:42   
Jeca*
Ja sam prva "očajna" jer sam od države dobila tako malo...a diplomirani sam inženjer sa licencom i 4 godine staža. Radila sam kao crnac pre trudnoće u jednoj od vodećih firmi, radim i sad, ali plata koju primam od održavanja trudnoće preko porodiljskog je toliko ponižavajuća da nemam komentar!!!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu sara09)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
21.5.2009 14:59:02   
sara09
U pravu je, uzmi duplikat, pa tebi je u interesu da zavrsis sebi, njih i onako boli uvo bila tu ili ne. Uzmes duplikat i prijavis se. Meni diploma nije na fakultetu, a i imas upisano u rad.knjizici strucnu spremu sta ce im diploma. Ja sam im dala fotokopiju jer su trazili da je zadrze. Mada ima i veze kod kog si referenta, mog je skroz ok, sve mi je objasnio i sto treba i ne treba.

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
21.5.2009 15:07:42   
sara09
Razumem te i ja sam radila kao crnac x 2, a studije sam otegla zbog posla. Sad kad sam prestala da radim i ostala trudna imam vremena da spremim diplomski (na ekonomiji), a radila sam kod privatnika koji se durio kad izadjem iz kancelarije da odem na ispit iako po zakonu imam pravo na slobodan dan. A koliko primam zaista je smesno da ne smem ni da kazem a kao radila sam u dobroj firmi. Sta da ti kazem kada sam prosle godine bila u balnici zbog stresa i preforsiranja, pa bila dugo na bolovanju pa posle ostala bez posla. I sta da kazem, uzas, uzas. Ali sad vlada samo kapitalizam. Nazalost.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
21.5.2009 15:22:39   
nina83
Hvala na savetima, pokusacu sa radnom knjizicom, mozda upali..user posted image


(odgovor članu sara09)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
24.5.2009 17:55:45   
Anoniman
Ja sam od onih shto su dobile otkaz...pa za par dana saznala da sam trudna....pravo na naknadu nisam imala jer je potrebno da u poslednjih 18 meseci imam 12 radnih meseci....a meni fali jedan mesec....tako da od toga nishta....ali eto bar imam zdravstvenu knjizicu....

Da sam i dalje trudna...raspitala bih se vishe dal imam pravo na neku pomotj....jer moji roditelji nisu zaposleni, a ja zvanichno nisam venchana....pa praktichno i bukvalno nemam od chega da zivim...a od chega bi onda moje dete....ali eto...nisam stigla da se raspitam....user posted image

(odgovor članu nina83)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
29.1.2010 8:40:11   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Odlukom gradonačelnika Dragana Đilasa nezaposlene porodilje iz Beograda dobijaće za decu rođenu u ovoj godini jednokratnu pomoć od 50.000 dinara, saopštila je danas Gradska uprava.
Pomoć je u odnosu na 2009. godinu uvećana za 25 odsto, za čiju je namenu iz gradskog budžeta izdvojeno 250.000.000 dinara.
Predviđa se da će pravo na jednokratnu pomoć da ostvari oko 5.000 nezaposlenih porodilja.
U sapoštenju se navodi da se pravo na pomoć ostvaruje na osnovu zahteva podnetog Sekretarijatu za socijalnu zaštitu u roku od tri meseca od porođaja. Uz zahtev se prilaže i fotokopija izvoda iz matične knjige rođenih za dete za koje se traži naknada, kao i izvod iz matične evidencije Republičkog fonda penzijskog i invalidskog osiguranja za podnosioca zahteva.

Izvor : Vecernje novosti, 26.01.2010.


Nadam se da ce ova informacija nekom posluziti.



_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
29.1.2010 8:40:53   
Anoniman
e svaka mu cast za ovu odluku!

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 84
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
29.1.2010 8:45:27   
Anck Su Nmaun
Da samo Beogradjankama...a sta je s ostalima user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
29.1.2010 8:46:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Da samo Beogradjankama...a sta je s ostalima user posted image user posted image


joj, znam Anck...
ja sam zahvalna tom coveku sto je doneo tih 100% i evo ovo sad.
mislim da za ostale gradove mora lokalna uprava da to sredi...
joj, kad ce ova drzava da se sredi?

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
29.1.2010 8:48:28   
minavb
Kad se lokalna samouprava resi viska administrativnih radnika po opstimana, mozda ce imati para za trudnice i porodilje. Ovako tesko, drzava i onako vec ima prevelika socijalna davanja.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
18.5.2012 22:57:43   
New Mom
Nije baš potpuno za ovu temu,ali ne znam gde da pitam.
Drugarica je nazaposlena, student, ali starija od 26 godina pa nema zdrastveno osiguranje. Nije udata. Baš je saznala da je trudna. Pa je interesuje koja prava ima, tj. ima li neku mogućnost (i proceduru za to) da dobije osiguranje i izvadi knjižicu (ako ništa, treba će joj za porođaj za koji mesec).
Ako neko zna info, molim vas, neka javi.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu sara09)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
18.5.2012 23:02:07   
Anoniman
Ako ne može kao student da ima osiguranje, onda bi trebala da može kao nezaposlena, zar ne? Ako te u tom smislu ne priznaju za studenta onda spadaš u kategoriju nezaposlenih? Ja ovo naglas razmišljam, nekako mi je to logično, možda da vidi na birou, mada će i u stud.službi sve znati da joj objasne.

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 89
   RE: Šta dobijaju nezaposlene trudnice?
18.5.2012 23:04:28   
New Mom
Da se onda prijavi na Biro?

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Šta dobijaju nezaposlene trudnice?
18.5.2012 23:07:21   
lesica
Treba joj potvrda od lekara sa vtp-om da je trudnica,i odjava starog osiguranja,da bi je u socijalnom na licu mesta prijavili i dobice knjizicu za trudnice. Uglavnom-samo potvrda doktora.
E,da i potvrda sa fakulteta.

< Poruku je uredio lesica -- 18.5.2012 23:08:09 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
8.8.2012 14:04:07   
mima64
da li neko zna da li sa 6 meseci staza mogu da primam porodiljsku nadoknadu?

(odgovor članu Lady412)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
24.11.2012 23:43:19   
ikacc
Ja mislim da treba 12 meseci ...

Ja sam dobila besplatnu kartu za Gsp..i posle porodjaja nekih 50.000 koje su se potrosile brzinom svetlosti, a cekale se par meseci.. to je sve bilo. Inace sam nezaposlena, ali nista vise nisam dobila.

_____________________________

Lana moja sreca najveca!

(odgovor članu mima64)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
10.9.2013 16:55:16   
Noelia
Zna li neko da li za nezaposlene porodilje na podrucju Novog Sada postoji odredjena finansijska nadoknada?

Takodje, ukoliko nekim slucajem postoji, interesuje me na koji nacin se ostvaruje.

(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
21.7.2019 9:57:41   
MimaKos
50 000 u nisu, od grada


(odgovor članu Noelia)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
12.10.2019 15:09:56   
mama ivane
10 000 hiljada jednokratno  od grada , dečiji dodatak 2500 i roditeljski dodatak 10 700 i socijalno 12 000  Čačak u pitanju za nezaposlene porodilje


(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
12.10.2019 17:20:51   
nata11
Leskovac oko 20.000 din

Deciji zavisi od ukupnog prihoda domacinstva. 

_____________________________





(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
12.10.2019 20:47:22   
kamičak
Beograd daje 25000 dinara nezaposlenim porodiljama, ne znam da nezaposlene trudnice dobijaju neku pomoc.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 98
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here