|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.11.2011 21:45:11   
Alexis79
Ma ovo kod nas vazi samo u selu i samo u toj jednoj prostoriji.
Da tamo zivim posizela bih.

Daj jednom tvom muzu da oriba pa ce da vidi da je lakse da se izuva.
Mm je tako na pocetku zajednickog zivota kao slucajno obuven prolazio kroz celu kucu.
Onda ja tako slucajno ne ocistim ,on okupan i bos naravno krene po papuce (posto ih ne ostavlja u kupatilu jer ih skroz iskvasi),a sva ona prljavstina mu se zalepi po tabanima pa opet mora pod tus.user posted image
Mislim da je uvideo u cemu je fora user posted image

< Poruku je uredio Alexis79 -- 18.11.2011 21:46:11 >


_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.11.2011 21:48:47   
Vika
Mom ništa ne smeta, tako je valjda naučio u "gospodskoj" kući! Ali pošto meni seljanci smeta ima da bude po mom ili će da manjka! Ako već ništa ne pomaže, onda bar neka ne odmaže

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.11.2011 21:49:50   
ivaj
IZVORNA PORUKA: gae_gr

Kad smo kod osnovne kulture mene su učili da je nepristojno dočekivati goste bos ili u kućnim papučama.


E da ima neki smajli koji se krsti,bilo bi mi lakseuser posted image
Nepristojno je docekati ih u gacama,a u papucama ti se nista ne vidi,veruj mi.Cak nekome i da pokazes palac nije sramota.Bar tako bilo oduvek.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.11.2011 21:52:27   
soni
kod mene je izuvanje obavezo, ne volim da mi se sa ulice svasta unosi user posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.11.2011 21:58:22   
Alexis79
IZVORNA PORUKA: ivaj

IZVORNA PORUKA: gae_gr

Kad smo kod osnovne kulture mene su učili da je nepristojno dočekivati goste bos ili u kućnim papučama.


E da ima neki smajli koji se krsti,bilo bi mi lakseuser posted image
Nepristojno je docekati ih u gacama,a u papucama ti se nista ne vidi,veruj mi.Cak nekome i da pokazes palac nije sramota.Bar tako bilo oduvek.


user posted image user posted image

E od ovih religioznih imam samo ovog user posted image

Malo se salimo ,nasmeja me zeno

< Poruku je uredio Alexis79 -- 18.11.2011 21:59:49 >


_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.11.2011 21:58:26   
MakiJ
Izuvanje obavezno, pa netreba mi u kuci ulicauser posted image

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.11.2011 22:00:06   
Bebilina
Kod nas se izuva- i zbog deteta, i zbog nas, i zbog licne udobnosti (nije isto sedeti u cipelama ili bos/ u papucama), i zbog belih tepiha od zida do zida user posted image
Licno se ne secam da sam usla u neciji dom gde je beba / malo dete, a gde se domacini i gosti ne izuvaju... Nije to stvar podneblja- Balkan, Turci i sta ti ja znam sto je ovde pomenuto, vec stvar higijene. Ne znam kome pada tesko izuvanje- domacinu koji treba da obezbedi nekoliko pari rezervnih papuca, ili onima koji treba da se "polome" i obuju ih... Ja licno i da mi kazu da ne treba, izula bih se (osim ako nije stan u kom ne znas na sta ces da zgazis, al u takve i ne idem...).
Ne znam, mozda sam ja previse kriticna na tu temu jer sam odrasla u domu gde ne samo da smo se izuvali, vec i presvlacili u "kucno" kad dodjemo- odakle god, ali s druge strane i mm ima iste navike iako iz sasvim druge sredina potice.
Sad, u nasim kucama, manje mi smeta da necije noge zasmrde (mada to jos nisam osetila, a tu su i papuce) nego da mi svake nedelje servis za ciscenje tepiha vrslja po kuci... user posted image

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.11.2011 22:01:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ivaj

IZVORNA PORUKA: gae_gr

Kad smo kod osnovne kulture mene su učili da je nepristojno dočekivati goste bos ili u kućnim papučama.


E da ima neki smajli koji se krsti,bilo bi mi lakseuser posted image
Nepristojno je docekati ih u gacama,a u papucama ti se nista ne vidi,veruj mi.Cak nekome i da pokazes palac nije sramota.Bar tako bilo oduvek.



Ni u kućnom ogrtaču se ništa ne vidi pa se ja ipak obučem kad mi gosti dolaze, a ni u goste ne idem u njemu...

< Poruku je uredio gae_gr -- 18.11.2011 22:02:25 >

(odgovor članu ivaj)
  Direktna veza do poruke: 208
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.11.2011 22:03:03   
ivaj
E Hvala ti Alexis,gde ga samo iskopa.
Nego da nismo iz istog sela?user posted image

Tebi su i dalje isto gace,papuce i bade mantil?
Ajde nema veze,zaboravi.

A u zavsnosti od toga ko mi dolazi u goste, skidam ogrtacuser posted image I lepo ce ovih dana muz da me skrati za glavu.


< Poruku je uredio ivaj -- 18.11.2011 22:05:51 >

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.11.2011 22:09:36   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: gae_gr

Pođimo samo od činjenice da čarape spadaju u donji veš pa kao što se neću po nečijoj kući šetati u gaćama ili brusu niti tako dočekivati goste, neću ni u čarapama.

....bezbednije je da jede sa poda kojim je prošla dadilja koja je prethodno bila na staničnom wc-u nego sa tog stola koji ste vi tako brižljivo sunđerom izribali


Ovo prvo sam citirala jer me je zabavila besmislena logika.
A što se ovoga drugog tiče... nije mi jasna poenta ovakvih komentara.
Iako neki misle da na njihovim cipelama nema izmeta, mokraće, pljuvačke, raznih telesnih izlučevina životinja i ljudi, jednostavno su u zabludi. Ako ne hodate cipelama po krevetu u kome spavate, zašto bi beba indirektno lizala djon istih tih cipela?
Da su djonovi čisti nisu. Da na njima ima svega i svačega-ima. Pitanje je samo koliko vi smatrate da to predstavlja pretnju vašem detetu.
Ja smatram da predstavlja, neko smatra da ne pedstavlja,i to je ok, ali nemojmo praviti ludima jedni druge tvrdeći da je pod javnog wc-a ekvivalent kuhinjske radne površine prebrisane tri dana starim sundjerom.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.11.2011 22:11:22   
Alexis79
Evo ovde KLIK  

E da malo odemo od ove teme za dobro svih nas user posted image
Mm cim dodje sa posla obuce bade mantil (koji on zove penjoar i koji mu je inace moja mama kupila).
Kaze da mu je u njemu najudobnije.
Ja ga stalno zezam da je kao Hju Hefner kojeg kad god vidim na Tv-u u poslednjih mnogo godina je u penjoaru.


_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.11.2011 22:15:07   
Anoniman
Izvinjavam se, ali bih zaista volela da me neko prosvetli i objasni mi razliku između gaća, bade mantila i čarapa (u ovom kontekstu)... Da postoji razlika, mogli bi i u pozorište u čarapama, na primer, ili bi bilo pristojno izuvati se na poslovnom sastanku. Al aj to još nigde ne videh...

(odgovor članu ivaj)
  Direktna veza do poruke: 212
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.11.2011 22:17:07   
ivaj
I kad smo kod sundjera...Ne secam se tacno detalja,ali kad sam slusala o tome u sudoperi npr ima vise bakterija nego u wc solji.Ali te bakterije iz sudopere nisu toliko stetne za coveka kao ove druge.I to mi nekako ima logike.

Znaci menjajte sundjere i izuvajte cipeleuser posted image
Salim se.


(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.11.2011 22:24:45   
Alexis79
IZVORNA PORUKA: gae_gr

Izvinjavam se, ali bih zaista volela da me neko prosvetli i objasni mi razliku između gaća, bade mantila i čarapa (u ovom kontekstu)... Da postoji razlika, mogli bi i u pozorište u čarapama, na primer, ili bi bilo pristojno izuvati se na poslovnom sastanku. Al aj to još nigde ne videh...

Evo prosvetljenje stize user posted image  ..da izvines gace pokrivaju du*e
Salim se malo jer ovo nije tema da se na njoj raspravljamo do iznemoglosti.
Mesamo zabe i babe.

Sad svi kao u spanskim serijama bi trebalo da obuveni u lakovanim cipelama sa stiklom setamo po kuci.Ma 'ajd.

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.11.2011 22:24:49   
ivaj
IZVORNA PORUKA: gae_gr

Izvinjavam se, ali bih zaista volela da me neko prosvetli i objasni mi razliku između gaća, bade mantila i čarapa (u ovom kontekstu)... Da postoji razlika, mogli bi i u pozorište u čarapama, na primer, ili bi bilo pristojno izuvati se na poslovnom sastanku. Al aj to još nigde ne videh...

Evo ja cu pokusati.
Od kad znam za sebe,stidimo se i prikrivamo najvise "one" stvari.Znaci genitalije i dupeta.
Noge,znaci clanak,prsti i ostalo nikad nisu bili sramota.Da je tako,na plazi bi svi isli u skafanderima.Jer ako nam trebaju i gace i ogrtac i carape,jednostavnije je izjedna pa pokrijes sve.

Od kad je sveta i veka,stopala se ne smatraju golotinjom(barem kod nas),tako da ne znam zasto bih se lose osecala i u carapamauser posted image

A zna se kako se oblaci u kuci kad si sam,kako kad ti dolaze gosti,kako u pozoristu,a kako na sastanku.Mislim da je stvarno glupo mesati te stvari.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.11.2011 22:45:18   
jovicaa
hahahahaha, naravno da postoji razlika izmedju gaca i carapa?!!!! user posted image lude ste, majke mi!

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.11.2011 22:57:59   
Maccana
Ja sam za izuvanje!user posted image Muz i ja kad dodjemo u stan,izujemo se i obujemo svak svoje papuce koje nosimo samo po stanu.Takodje za goste imam brdo papuca,cim se izuju ja im dam da obuju papuce ili ih sami uzmu.To je nama sasvim normalno.Naravno,cistije je a i udobnije mi je nekako!Ja volim nekad da dignem noge na lezaj ili fotelju,poneki put i sednem na moj cupavi tepih.Iako mi jos nemamo decu,dosta prijatelja ih ima i to bas malu decu koja nam dolaze.Nisam primetila da nekom smrde noge user posted image Svakako i te papuce za goste s vremena na vreme operem i nikako ne dozvolim da nekom dam prljave i pohabane(nekako se zgrozi kad negde dobijem takve pa obicno kazem-daj mi neke manje ako imasuser posted image )To nije neka investicija-kupiti novih papuca a ja imam mane posla oko odrzavanja.Nemam nista protiv kad se kod nekog ne izuva,svako ima svoje razloge.Meni je prosto udobnije i sigurnije to izuvanjeuser posted image

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.11.2011 23:06:49   
Alexis79
Maccana i kod nas je preslikana situacija.

I redovno perem te kucne papuce ...nema da bude papucice smrdusice user posted image

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Maccana)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
19.11.2011 5:03:21   
vukosava
Ja sam otisla korak dalje. Ja u kancelariji ispod stola imam papuce. Kad mi se umore noge, ja lepo se izujem pa u papuce. Cipele stavim u kutiju u donjoj fioci ormara. Ne vidi se sa druge strane. A i da se vidi nije frka, ovde je to normalno. Ima ljudi sto nose papuce na carape na sve strane. Americka opustencija...user posted image

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
19.11.2011 8:38:13   
Anoniman
Ovo će biti moj poslednji post na ovoj temi jer je ova prepiska počela užasno da me zamara...

Maccana, ovde nije pitanje kako se šetati ti i tm po svojoj kući, naročito kad ste sami, i ja kad uđem u kuću izujem se, obujem papuče i presvučem se u trenerku. Ali NIKAD nisam dočekala goste u toj trenerci i papučama (sem onih baš bliskih). Isto tako NIKAD u toj trenerci niusam išla u goste pa neću ni u čarapama.

A  što se bebe tiče, ja sam puzala i jela sa poda kuće u kojoj se niko nije izuvao i gle čuda nikad se nisam razbolela, prvu injekciju sam primila u 32. godini, u trudnoći... A čitajući ostale postove trebalo bi da sam umrla od neke strašne zaraze još u ranom detinjstvu... Tu ću samo da dodam da moja baka ima radnju za hemijsko čišćenje i da sam najviše na svetu volela da se igram u korpi u kojoj stoje prljave stvari i to ko zna čije i gle čuda i to sam preživela i opet bila zdravo dete...

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 220
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
19.11.2011 9:44:58   
nenja22
IZVORNA PORUKA: Leki 77

Da su djonovi čisti nisu. Da na njima ima svega i svačega-ima. Pitanje je samo koliko vi smatrate da to predstavlja pretnju vašem detetu.
Ja smatram da predstavlja, neko smatra da ne pedstavlja,i to je ok, ali nemojmo praviti ludima jedni druge tvrdeći da je pod javnog wc-a ekvivalent kuhinjske radne površine prebrisane tri dana starim sundjerom.


ovo je sustina, ja bih rekla...
i s'' tim sto ja smatram da ne predstavlja user posted image ...necu nikoga ubedjivati, ali doza susretanja sa svim i svacim je jedini nacin da vam dete izgradi imunosistem...

< Poruku je uredio nenja22 -- 19.11.2011 9:46:23 >


_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
19.11.2011 11:16:12   
Alexis79
Je*o cvorka carape ispadose nesto vulgarno i lose i ako ti ih neko vidi pokrij se po usima i cuti ijjaaaooo.

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
19.11.2011 11:18:53   
soni
ova tema postade najpopularnija na RR user posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
19.11.2011 11:20:38   
Alexis79
Aaaaa  a naravno svako se drzi svog misljenja kao pijan plota.user posted image



_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
19.11.2011 11:52:31   
Anoniman
citajuci par prethodnih postova,mogu reci nisam pametnauser posted image
imam bijeli tepih u dnevnom i najbolje da ga sklonimuser posted image
i kod klub stola sa svih strana stavim kineske staze od slame...pa udrite u opancima ako je kome milouser posted image
stara poslovica kaze "sa nevaspitanim i glupim ljudima se ne raspravljaj! jer ces izgubiti na kondiciji!"
sigurna sam da svaka od nas ima ponekad dilemu u vezi toga,posebno kada su nam gosti prema kojima gajimo odredjeni stav.
Do sada nisam imala bebu u kuci,pa o tome i nisam razmisljala,a sada se spremamo...pa cu videti kako cu...

< Poruku je uredio lolaPG -- 19.11.2011 11:53:30 >

(odgovor članu Alexis79)
  Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here