|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: državno vs privatno zabavište
8.3.2011 9:34:06   
aster
IZVORNA PORUKA: Modessty

Vidim da se ovde dosta pisalo o vrtićima u NS. Ajde preporučite neki u Beogradu. Kuma mi živi u Žarkovu. Treba da počne da radi za mesec dva, a bebac za neki dan puni 6. meseci. Doji ga. Ona će inače raditi u školi, što znači da joj ne treba puno radno vreme nego kad ima časove. To je po par sati. Da li postoji neki privatni vrtić u kome bi mogli da čuvaju bebu par sati dnevno? Ajd molim vas preporučite nešto.  Ili ako imate neku ženu ili devojku od poverenja koja bi mogla to da radi. I ako znate cene bilo bi super!!!
Hvala!



Postoji državni bebi servis.


_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: državno vs privatno zabavište
8.3.2011 9:42:05   
magnetic
Znam da se cene privatnih vrtica razlikuju od grada do grada,ali koliko kostaju odprilike?

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: državno vs privatno zabavište
8.3.2011 9:45:18   
NadaR
Cena vrtica > KLIK

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: državno vs privatno zabavište
8.3.2011 9:53:31   
magnetic
Hvalauser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: državno vs privatno zabavište
8.3.2011 14:06:50   
Anoniman
Mama danas nešto tupi o opciji prebacivanja Luke u privatno zabavište kako bi ređe bio bolestan i to dovlačio kući, ja joj kažem kako mi je bzvz jer će još malo u školu, a u vrtiću u koji sad ide su sva deca sa kojima će posle u školu, kaže mama, kako "Sad još malo?", reko, "Kevo, još godinu dana, pa predškolska!", ona dobro u nesvest nije pala. user posted image

(odgovor članu magnetic)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: državno vs privatno zabavište
8.3.2011 14:08:24   
Jeca*
ja mislim da sto se tice imunizacije i bolesti nema razlike izmedju drzavnog i privatnog. Stavise, pre u drzavnom ne smeju da ti prime bolesno dete nazad nego u privatnom...

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: državno vs privatno zabavište
8.3.2011 14:11:10   
Anoniman
Nisi baš u pravu, bar što se NSa tiče. U NS u državni vrtić idu vezisti i socijalni slučajevi, i deca idu dok ne dobiju 70 temperaturu. 

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: državno vs privatno zabavište
8.3.2011 14:11:24   
Anoniman
Pa nije isto baš da li će biti u grupi sa 30 dece u državnom, ili sa 10 u privatnom (kod Neše ih je 6-7)...mislim da je sa te strane prednost privatnog...i Neša sad kad je bio bolestan, tražili su mi potvrdu od pedijatra da je zdrav, da bi mogao da krene opet. Konkretno u ovom vrtiću su baš rigorozni po tom pitanju, ali znam privatne vrtiće gde deca opušteno dolaze sa temperaturomuser posted image a to u državnom ne može tako.

Edit: sad vidim Tašin post, da i u državni deca odu bolesna, to nisam znalauser posted image


< Poruku je uredio Nedja RR -- 8.3.2011 14:12:17 >

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: državno vs privatno zabavište
8.3.2011 14:13:01   
Jeca*
pa to sam htela da kazem
a kod luke u vrticu je po desetak u grupi pa ja ne vidim razliku. Ne znam, ja mislim da su deca deca i isto ti je da li ih je 10 ili 15 ili 30, ako jedan ima bakteriju velika verovatnoca je da ce je dobiti i ostali

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: državno vs privatno zabavište
8.3.2011 16:55:51   
mejvis
Ja sam do sada bila za privatni i upisala sam Jakšu u jedino privatno jaslice u Pančevu.
Komšinica iznad je upisala dete u državni koji nam je baš iza zgrade.
I šta da vam kažem, kod njih 9 dece, kod nas 12!!! Ok, 3 vaspitačice, tamo je 2 ali te 3 nisu celo vreme sve 3 već samo od 11h- 14h. Hrana je apsolutno ista, ništa kvalitetnija nije u privatnom vrtiću. Moja zaova isto ima dete u privatnom i kada je dolazila po njeno videla moje kako lupa na vratima i vrišti a vaspitačica ga uzela tek kada je nju videla.user posted image user posted image user posted image Išao na prilagodjavanje i posle 4 dana od kada je stvarno krenuo 8h zaradio upalu uva, sada ga čuva baba!user posted image Ima još toga, da ne davim. Meni nije žao para kada je dete u pitanju iako se baš i ne gadjamo sa novcem ali ovo apsolutno ne vredi tako da ću ga prebaciti u državni čim prohoda!
Baš sam se razočarala u privatni vrtić....user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: državno vs privatno zabavište
8.3.2011 17:39:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca*

pa to sam htela da kazem
a kod luke u vrticu je po desetak u grupi pa ja ne vidim razliku. Ne znam, ja mislim da su deca deca i isto ti je da li ih je 10 ili 15 ili 30, ako jedan ima bakteriju velika verovatnoca je da ce je dobiti i ostali


Da, ali ako ih je 30 veća je šansa da je neko donese. user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: državno vs privatno zabavište
8.3.2011 17:52:00   
prolece
IZVORNA PORUKA: Tash

Nisi baš u pravu, bar što se NSa tiče. U NS u državni vrtić idu vezisti i socijalni slučajevi, i deca idu dok ne dobiju 70 temperaturu. 
moji idu u državni i nas zovu da dodjemo po dete, čim se javi neki znak bolesti. za povišenu T, povraćanje proliv. skoro su nas zvali da odemo po Nikolinu, jer ima proliv. mi otišli, doveli dete kući. dete veselo, nema T, čak kući kakilo normalno, ni znaka prolivu. nismo je ni vodili kod lekara tog dana(zbog čega i da je vodim, mislim šta da kažem dr). noć bila mirna, ujutru kakila opet normalno i mi je povedemo u vrtić. vaspitačica nije htela da je primi, jer nemamo potvrdu od lekara

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: državno vs privatno zabavište
9.3.2011 13:27:04   
Modessty
IZVORNA PORUKA: aster

IZVORNA PORUKA: Modessty

Vidim da se ovde dosta pisalo o vrtićima u NS. Ajde preporučite neki u Beogradu. Kuma mi živi u Žarkovu. Treba da počne da radi za mesec dva, a bebac za neki dan puni 6. meseci. Doji ga. Ona će inače raditi u školi, što znači da joj ne treba puno radno vreme nego kad ima časove. To je po par sati. Da li postoji neki privatni vrtić u kome bi mogli da čuvaju bebu par sati dnevno? Ajd molim vas preporučite nešto.  Ili ako imate neku ženu ili devojku od poverenja koja bi mogla to da radi. I ako znate cene bilo bi super!!!
Hvala!



Postoji državni bebi servis.



A jel ima neko telefon tog državnog bebi servisa?
Evo sad pročitah da je neko negde napisao da ga ni u državnim neće primiti pre septembra meseca.


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: državno vs privatno zabavište
9.3.2011 17:08:49   
prolece
draga, u Bg su liste čekanja za državni i dete treba prijaviti čim se rodi. pod uslovom da ima mesta, upis je u junu, a dete kreće od septembra ili kasnije tj. kad napuni godinu. od skoro postoje vrtići(državni) koji primaju bebe od 6 meseci, ali ih, čini mi se, ima samo par. za privatne nemam informacijeuser posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: državno vs privatno zabavište
29.3.2011 12:45:21   
cicko
user posted image U velikoj sam dilemi... Pocela sam da radim prosle nedelje, mm je uzeo godisnji odmor da bi malo jos bio sa Igorom...on ima 13 meseci. Prosle godine smo konkurisali u jaslice, ali nas nisu primili, mozda uspemo u septembru.
E sad, mi smo nesto gledali cene privatnih jaslica i u nacelu odlucili smo se za jedne gde nam je cena koliko toliko prihvatljiva, ali mi je strasno sto privikavanje deteta traje nedelju dana, dete se dovodi na sat-dva, ali samo, bez roditelja.... To mi je jaaako surovo, tako da ne ynam sta da radim? Da li je u svim privatnim vrticima tako ili...? On je toliko jos malen da ne kapira kad mu kazem da ce ici u vrtic, da tamo ima puno dece sa kojom ce se igrati, da mama i tata moraju da rade...user posted image

(odgovor članu Ptičica)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: državno vs privatno zabavište
29.3.2011 12:55:14   
Jeca*
koliko ja znam u svim privatnim vrticima je slicno. Kraci je period adaptacije i roditelji ne mogu da udju sa detetom unutra. u drzavnim vrticima je humanije. Moje iskustvo!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: državno vs privatno zabavište
29.3.2011 13:57:06   
prase
Moje dete ide u privatno zabavište i privikavanje je bilo baš kao što si opisala. Posle perioda privikavanja još par nedelja je plakao i dok je u zabavištu i dok ga vodimo tamo. Onda sve to prođe i... tako. Mislim da deca koja krenu u državno zabavište isto manje-više kukaju za mamama nakon što prođe period privikavanja, čak možda tim pre što su ranije bili na istom tom mestu sa istom decom i vaspitačicom, ali sa mamom user posted image

Da napomenem još i to da je moj klinac proslavio prvi rođendan u zabavištu, dakle nije imao ni godinu dana kada je krenuo. Onda mi je bilo jako teško, pogotovo zato što mi nismo ni razmišljali o zabavištu već smo našli dadilju, ali kada je ona dala otkaz nismo imali izbora. Sve je to brzo prošlo, proći će i tebi cicko, ne sekiraj se.


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: državno vs privatno zabavište
29.3.2011 14:57:34   
anajid
Ja radim u vrticu i mislim iz iskustva da je bolje da dete odmah ostaje bez roditelja.Znam,tesko je i mene sutra isto ceka,ali ako dete jedno vreme boravi sa roditeljem pa ga onda pocne ostavljati,verujte agonija se samo produzava i gore je i detetu i roditelju.Ovako,prelomi na pocetku,posle se navikne,znam tesko je.
Ja sam Andriju mislila upisati u septembru,mada jos se dvoumim.Videcemo.

< Poruku je uredio anajid -- 29.3.2011 14:58:08 >

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: državno vs privatno zabavište
29.3.2011 15:08:20   
Jeca*
Izvinjavam se, ali adaptacija je bila potrebna i meni. Da udjem da vidim gde mi je dete, sa kim, u kakvim uslovima....meni je to bilo vazno i drago mi je sto sam tih par dana bila sa njima da osetim prostor u kome mi sin provodi veci deo dana. A onda je uz mene i on upoznao taj prostor i kada je ostao sam nije mu bio sokantan i nov. Eto..to je moj stav i moje iskustvo

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: državno vs privatno zabavište
29.3.2011 16:14:40   
cicko
Hvala vam, drugari, na savetima, puno znaci kad znas da skoro sva decica prolaze kroz to. Neko lakse, neko teze.... I znam da je uvek bas nama najteze.  Videcemo,jos se dvoumim izmedju dva vrtica, pa cemo videti.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: državno vs privatno zabavište
29.3.2011 16:16:39   
*Alexx*
I imaj na umu da se često dešava da oni plaču i kukumaču kad ih ostavljaš, a uglavnom se vrlo brzo smire i zaigraju (bar je tako sa mojim detetom) user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: državno vs privatno zabavište
29.3.2011 21:06:17   
anajid

IZVORNA PORUKA: *Alexx*

I imaj na umu da se često dešava da oni plaču i kukumaču kad ih ostavljaš, a uglavnom se vrlo brzo smire i zaigraju (bar je tako sa mojim detetom) user posted image

Upravo to sam htela da kazem.Jadni roditelji odu zabrinuti,a dete se vrlo brzo,smiri,zaigra i sve bude ok.Nije problem da roditelj udje,vidi,snimi staje i tako to,ali da mi danima sedi celo pre podne.....Dete ako se tesko adaptira napravice jos gore.Takva sam bar iskustva ja do sad imala.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: državno vs privatno zabavište
29.3.2011 21:48:31   
nencydrew
U Francuskoj ul ima neki kao dečji klub gde roditelji dovode -bez obaveze decu-ostaju do 4 sata-i to je kao adaptacija na vrtić, a cene su smešne.Mi još nismo bili

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: državno vs privatno zabavište
29.3.2011 23:12:04   
Anoniman
Vidi, bila cicko! user posted image user posted image user posted image Mislila sam na tebe pre koji dan! 

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 99
   RE: državno vs privatno zabavište
30.3.2011 11:02:11   
Rivana

IZVORNA PORUKA: nencydrew

U Francuskoj ul ima neki kao dečji klub gde roditelji dovode -bez obaveze decu-ostaju do 4 sata-i to je kao adaptacija na vrtić, a cene su smešne.Mi još nismo bili

Videla sam u novinama! Da li je neko vodio dete tamo?

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Trogodišnjake doslovno boli briga za vas!
Dvogodišnjaci svakako jesu zahtevniji nego jednogodišnjaci, ali su nebo i zemlja od trogodišnjaka koji su hvala na pitan...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here