|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: srpska makrobiotika
9.6.2011 10:12:48   
nina26

IZVORNA PORUKA: n i n a

Pa vidi u bioteci koje ti preporuče, ali ja sam ga pravila i sa belim i sa integralnim brašnom, a mekinje sam uvek nalazila, pa ih mešala sa suvim grožđem, a jednom kad nisam otišla da kupim (mrzelo me user posted image ), onda sam u toj količini samo grožđice izmerila i tako je isto bilo super. Ma nema greške user posted image


Pa ne zivim ja kod nas, pa mi je zato tezeuser posted image

Jel mogu ovsene pahuljice da usitnim umesto mekinja ?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: srpska makrobiotika
9.6.2011 10:13:56   
Anoniman
E, vidiš, samo ih sitno samelji u blenderu, pa pola pahuljice, pola grožđice...

(odgovor članu nina26)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: srpska makrobiotika
9.6.2011 10:17:18   
nina26

IZVORNA PORUKA: n i n a

E, vidiš, samo ih sitno samelji u blenderu, pa pola pahuljice, pola grožđice...



Ok, super. Javicu kako je uspelo user posted image
Hvala puno

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: srpska makrobiotika
11.6.2011 13:14:53   
Anoniman
Kupila sam sve sastojke i nabavila kalup. Večeras probam da napravim kolač, pa javljam.user posted image

(odgovor članu nina26)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: srpska makrobiotika
11.6.2011 19:53:09   
Anoniman
Ja sam napravila kolačiće. Ne zndam dal' to tako treba da ispadne, ali su fenomalno ispali. Jedino što sam par namirnica zamenila. I 5 minuta duže sam ih pekla i njam, njam, njam...prejedoh se! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: srpska makrobiotika
11.6.2011 19:56:54   
nina26
I ja sam ih spremila, i stvarno su super, u roku od 5min smo smazali.

Samo nisam imala kajsije, stavila sam s.grozdje i nisam imala tu formu za kolace, nego iz jednog dela, pa sam sekla na parcice.

Jedino sto sam pekla jedno 15min duze, jer mi je bilo nepeceno kad sam trebala da izvadim.


Hvala Nina na receptuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: srpska makrobiotika
12.6.2011 21:52:04   
Anoniman
Kolač je super. Ja sam ubacila papaju i s.groždje umesto kajsija. A kolač je i danas fenomenalan! user posted image

(odgovor članu nina26)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: srpska makrobiotika
12.6.2011 23:49:45   
Anoniman
user posted image Rekla sam vam!!! Mljac!!!user posted image Baš mi drago

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: srpska makrobiotika
13.6.2011 9:17:29   
smeskicTB
drage, kako mi je drago sto vidim i neki receptic!user posted image
nina tvoje iskustvo je isto dokaz kako se moze menjati..
ne moramo sve..i bolje je dok nuzda ne natera..govorim o odraslim osobama..
da znas da cu spremati kolacic cim se preselim za neki dan;)

probacu sa integralnim brasnom..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: srpska makrobiotika
13.6.2011 9:42:41   
Anoniman
Smeškić hvala za sajt sad ću da se procunjam malo po njemu.user posted image

(odgovor članu smeskicTB)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: srpska makrobiotika
13.6.2011 15:41:30   
smeskicTB
odlicnooo..cisto da vidis kako "cisti" makrobioticari razmisljaju, rade, kuvaju...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: srpska makrobiotika
13.6.2011 15:49:21   
*Alexx*
Sad čitam na nekom sajtu da su sledeće namirnice zabranjene u makrobiotici:
Špargle, Avokado, Spanać, Plavi patlidžan, Sladak krompir, Zelena i crvena paprika, Paradajz, Krompir, Tikvice
Tropski jezgrasti plodovi, Brazilski orah, Pistaće, Lešnik
Tropsko voće i sokovi, Banane, Limun, Smokve, Grejpfrut, Urme, Kokos, Pomorandže, Kivi.

Zašto?


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: srpska makrobiotika
13.6.2011 15:55:52   
smeskicTB
Alexx, moja prijateljica ja makrobioticar..i vecinu od ovih nabrojanih proizvoda ona koristi.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: srpska makrobiotika
13.6.2011 16:02:07   
*Alexx*
OK, ja onda ne kontam user posted image Šta je, u stvari, makrobiotika? Kakav način ishrane?


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: srpska makrobiotika
13.6.2011 16:04:48   
nina26

IZVORNA PORUKA: smeskicTB

odlicnooo..cisto da vidis kako "cisti" makrobioticari razmisljaju, rade, kuvaju...user posted image


Smeskic daj i nama taj sajt, i mene zanima kako oni kuvaju user posted image

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: srpska makrobiotika
13.6.2011 16:48:20   
minavb
IZVORNA PORUKA: smeskicTB

Alexx, moja prijateljica ja makrobioticar..i vecinu od ovih nabrojanih proizvoda ona koristi.

Onda ona nije makrobioticar, ili ja mozda jesam a to ne znam. Nemoj da se ljutis, ali po cemu njena ishrana razlikuje od moje?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: srpska makrobiotika
13.6.2011 21:58:14   
smeskicTB
mina, ma kakvi, zasto bi se ljutila..;)
ja nisam makrobioticar..ali ono sto sam videla i sto mi je objasnjavala je: da u njenoj ishrani dominiraju zitarice, zatim bareno povrce, mlecne proizvode i secer ne unosi..ribu jako retko..zatim, njen nacin obrade namirnica je drugaciji-postoji tacan redosled i minutaza spremanja..zatim koristi alge, miso, sojino mleko, maslac..

poslacu i tebi i nini link za sajt koji je koristan, priblizace vam..ona je isla u skolu kod tih ljudi...
ona je sredila kompletno svoje zdravlje..ali je bivala i po mesec dana na pirincu..da bi iznutra postala jang.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: srpska makrobiotika
13.6.2011 22:06:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Sad čitam na nekom sajtu da su sledeće namirnice zabranjene u makrobiotici:
Špargle, Avokado, Spanać, Plavi patlidžan, Sladak krompir, Zelena i crvena paprika, Paradajz, Krompir, Tikvice
Tropski jezgrasti plodovi, Brazilski orah, Pistaće, Lešnik
Tropsko voće i sokovi, Banane, Limun, Smokve, Grejpfrut, Urme, Kokos, Pomorandže, Kivi.

Zašto?



To sam i ja čitala.... Nisam baš najbolje upućena, ali ove namirnice, svaka za sebe, imaju neke sastojke u povećanom procentu od preporučljivog (npr. 1 brazilski orah namiruje potrebe za B vitaminom za ceo dan) pa su ili potencijalni alergeni (paradajz, tropsko voće, lešnik, kokos...) ili narušavaju metaboličku ravnotežu user posted image .... Tako nešto - nemojte mi se smejati user posted image ne znam baš najbolje da objasnim user posted image
Npr. meni je u trudnoći bilo dozvoljeno da pojedem ILI SAMO jednu bananu ILI SAMO jedan paradajz na dan (dovoljna količina kalijuma i magnezijuma), ne više i ne oba istog dana....


(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: srpska makrobiotika
13.6.2011 22:09:22   
minavb
IZVORNA PORUKA: smeskicTB
ali je bivala i po mesec dana na pirincu..da bi iznutra postala jang.

user posted image
Ja ovo nikako ne odobravam, ali nikako.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: srpska makrobiotika
13.6.2011 22:29:24   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image A ne ne ne.... Makrobiotika nije mazohizam! Sve je to lepo što ona hoće da bude jang, i istina je da postoje određene metode pripreme, ali meni se čini da su kod te tvoje poznanice uključena i neka lična uverenja koja nemaju veze sa makrobiotikom....
To je zdrav način ishrane i ne isključuje namirnice-već vrši izmenu pojedinih "nezdravih" navika zdravim zalogajima, a ponajmanje da svodi obroke na jednu namirnicu 30 dana user posted image  

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: srpska makrobiotika
13.6.2011 22:42:59   
smeskicTB
ne, ne..nemojte me pogresno razumeti..ona je morala da iscisti organizam..bila je tesko bolesna..
culi ste verovatno za te metode sa kuvanim pirincom, cedjenim sokom od povrca..telo se cistilo od toksina..
ona se sada ne hrani tako..

i naravno, ja uvek kazem da je najbitnije da oslusnemo sebe..vratimo se korenima nase tradicionalne kuhinje..i da prevazidjemo fazu brze hrane, instant jela..vec uzivamo u spremanju i jelu iste.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: srpska makrobiotika
13.6.2011 22:56:24   
minavb
Smeskic, mozda mislis na Brojsovu metodu.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: srpska makrobiotika
13.6.2011 23:12:38   
madre
a, mina, sta je brojsova metoda? meni je mama nesto pricala kako su se neki ljudi nejelom izlecili od raka. pa me bas zanima da li ova tvoja metoda ima veze sa tim?


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: srpska makrobiotika
14.6.2011 7:32:06   
smeskicTB
IZVORNA PORUKA: minavb

Smeskic, mozda mislis na Brojsovu metodu.


nesto tako..samo sto i makrobioticari imaju neke svoje nacine ciscenja..

ja bih se vratila na nasu srpsku..i nacine kako zdravo spremate hranu..

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: srpska makrobiotika
14.6.2011 8:30:34   
minavb
Pisali smo puno o tome u temama kombinacija namirnica u procesu mrsavljenje i dijetalni meni user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Originalne ideje za Uskršnji ručak !
Svi volimo momente kada je čitava porodica na okupu, kada su ljudi oko nas nasmejani i zadovoljni.
Faširane snicle
Ringerajin kuvar: Maraj



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here