|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
23.10.2011 21:46:41   
maca821
Nismo ih radili, mi smo iz NS. Doktori kazu da je normalno prisustvo aglutinacije ako je velik broj plivaca pa moraju se i malo slepljivati, posto nie zaokruzeno nista sem dva plusa, a ima i ovo glava-glava, rep-rep, to nista nije zoakruzenouser posted image Videcemo gde se mogu uraditi u NS-u...

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
23.10.2011 21:58:20   
Alexis79
maco obavezno uradite ASA test.
Nas su 2-3 godine vrteli u krug a mm je imao ta dva ++ kod aglutenacije i tek nam je moj sadasnji dr. rekao da to ne valja .
Tek kad smo to sredili radili smo IUI koji nazalost nije uspeo jer mm ima veliki % nepokretnih spermica i abnormalnih formi.
Situacija se popravila posle terapije ,ali to nije bilo dovoljno za uspesnost.

Sad se spremamo za Vto i mm je opet imao ++ i morace na terapiju do januara kad budemo radili Vto.
Znam da mnogi doktori na to ne obracaju paznju.
Mm ima veliku zapreminu ejakulata pa su svi doktori pricali kao da nije bitno to sto se slepljuju ili sto je veliki % istih nepokretan ili abnormalnih formi.Jer ih kao ionako ima i previse user posted image
Ocigledno da jeste bitno jer smo mi posle 5 godina dosli do toga da radimo Vto

< Poruku je uredio Alexis79 -- 23.10.2011 21:59:54 >


_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
24.10.2011 19:40:14   
pilence83
Alexis i meni je dokjtor rekao da mm treba da uradi ASA test jel nekad je pozitivna aglutin. a nekad negativna. reci mi jel ima u Kg da se radi taj test ili samo u Bg, bar je meni dr tako rekao.

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
24.10.2011 22:26:10   
Alexis79
Ne radi nijedna laboratorija u Kg taj test iz sperme ,rade samo iz krvi.
Mi smo radili u Uromedici  u Bg-u,zakazuje se inace dan i vreme.
Radi se i na Torlaku ,ali tamo ne znam kako ide procedura.

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu pilence83)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
24.10.2011 22:46:16   
Maccana
Alexis imam jedno pitanjce za tebe ako bi mogla da mi odgovoris?Mm je takodje imao dosta abnormalnih formi,cak 0,67%,mada ima idosta pokretnih ali nam je Dr rekla da je to ok,normalan nalaz.Navodno je potrebno da muskarac ima dosta progresivnih a normalnih da je dovoljno negde oko 15%(ne secam se tacno)Znaci mm ima 33% normalnih...user posted image Kakvo je stanje kod tvog mm?

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
24.10.2011 22:58:49   
Alexis79
Po  nalazu od pre 6 meseci oko 30  % su bili pokretni ,a od toga 65 % je bilo abnormalnih formi.
A ASA test je pokazao 70 % antitela.
Dijagnoza je bila teratozoospermia,astenozoospermia
Posle terapije pronisonom  situacija se malo poravila (37 % pokretnih,52 % abnormalni formi i 34% antitela).

Nama su godinama pricali da je  spermogram mm- a u redu jer imam veliku zapreminu ejakulata i da procenti nisu bitni.
E ali user posted image  nema.
Pre 2 godine nam  je prvo moj sadasnji dr. odmah rekao da to nije u redu ,pa poslao za Bg na dalje analize pa su nam i tamo rekli da to bas i nije u redu.
Mi inace idemo u Leskovac na Vto i tamo nam je profesor Stojkovic  ponovio da je rezultat spermograma losiji i da ce mm biti na terapiji do same procedure.


_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Maccana)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
24.10.2011 23:15:34   
Maccana
Mm ima 59% pokretnih i takodje maxi volumen(tj dosta kolicinski)Progresivno brzih 42%...user posted image Sta mislis?Mi svakako idemo na VTO ali me bas interesuje i necije misljenje o tome.Antitela nismo radili,moja Dr nije za to.Ja sam sve jedno imala pr sa jajovodima tako da smo skontali da je to jedini pr ali sam operisala i nije doslo do user posted image .Kontam da nije ipak i spermogram razlog??

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
24.10.2011 23:24:11   
Alexis79
Tvoj muz ima dobar nalaz i nadam se da ce vam Vto biti uspesna.
Jesti li radili neku inseminaciju.?
Nego gde radis Vto ,jer nama su obavezno trazili test na antitela i kod mene i kod mm-a.



_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Maccana)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
24.10.2011 23:32:04   
Maccana
Super!user posted image Hvala ti!Nismo radili inseminaciju jer su moji jajovodi bili problem(zapuseni pa ih operisala)Inace u N,Sadu cu raditi VTO.Sto se tice antitela,ne traze.Cak su i moju zaovu nakrpili sto je na svoju inicijativu uradila antitela!Inace,kod njih je sve OK ali 3 god user posted image nema!Htela zena i to da vidi da nije pr.user posted image

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
24.10.2011 23:36:05   
Alexis79
Ne mozes doktore da uhvatis ni za glavu ni za rep.
Daj Boze da nam nase Vto uspeju pa cemo se lako smejati svemu ovome.

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Maccana)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
25.10.2011 19:36:08   
Lalami
DA li neko moze da prokomentarise ove rezultate: koncentracija 40,9, a pokreetnih 49 procenata. Da li se oni preparati za poboljsanje mogu koristiti samoiniocijativno?

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
25.10.2011 19:45:23   
degu
Taj nalaz meni deluje Ok. Pokretljivost bi trebala biti veća od 50 %, ali to se može popraviti. Malenac je pisala baš šta se može uzeti za pokretljivost, a to ti je jeftinije nego ti preparati. Imaš i onaj prirodni lek sa medom i semenkama koji je odličan.
A da li ti je na nalazu ta pokretljivost podeljena na progresivno pokretne, slabije pokretne i slično?
Važna je i morfologija, to nisi napisala i ostali parametri.
Posavetujte se sa urologom, svakako, on će mu prepisati šta treba.


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Lalami)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
25.10.2011 20:51:16   
Lalami
Покретљивост брза је 49, а спора 6,6, волумен, изглед ок, пх је 7,9, аглутинације нема

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
25.10.2011 20:55:06   
degu
Lalami onda je to odličan nalaz user posted image Znači ukupna pokretljivost treba biti veća od 50%, a vi i progresivnih imate toliko, super user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Lalami)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
30.10.2011 16:42:16   
Meisje
Pitanje, da li je bolje praviti taj prirodni recept ili kupiti Proxeed?

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
30.10.2011 16:45:58   
degu
user posted image ne znam ko hoćeš da ti odgovori user posted image
Iskreno mi smo koristili i prirodni preparat i Profertil u isto vreme i ne znam šta je najviše pomoglo. Proxeed je jako skup, sigurno je dobar, ali ako situacija nije strašna, a kod vas verovatno nije, ja bih ipak pokušala sa prirodnim receptom
Ono što još može da bude jako korisno je i vit C 1000mg i matični mleč.
Malenac je napisala sve što treba za spermogram i to tačne dnevne doze svakog vitamina i aminokiseline i mislim da je to najbolje rešenje.
A možete koristiti i ovaj prirodni preparat i Proxeed u isto vreme.

< Poruku je uredio degu -- 30.10.2011 16:46:29 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
30.10.2011 17:15:54   
GRGA
Meisje........draga moja mm je pio 4 meseca prokseed,tri meseca profertil,,,osvojili smo 2 kutije prokseeda i sada pije..........Ja cu ti ovako ukratko nesto napisati..............

Da li si radila spermogram tvog muza......Da li je pregledao varikocelu????Zasto........ako slucajno mnoo pusi,,,ima uvecanu varikocelu,,,prokseed nece da mu pomogne kao nijedan lek.............

Moj savet je sve probaj sto moze da se proba,,,semenke pravi,,,,neka pije vitamin C,,,,

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
30.10.2011 17:31:38   
Meisje
Hvala vam drage puno!!!
Nismo radili spermogram niti spermokulturu samo kucni test za musku plodnost i bio je na granici izmedju pozitivnog i negativnog...
Pricali smo,ipak je bolje da zakaze pregled i da odradi to kod doktora pa da budemo sigurni na cemu smo... Inace,da mnogo pusi na poslu,kuci onako...
Tako da,zakazacemo pregled pa cemo onda da vidimo i sta doktor kaze pa cemo odluciti sta da uzmemo.
Hvala jos jednom na detaljnom odgovoruuser posted image

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
30.10.2011 17:44:43   
GRGA
Meisje draga moja kazem ti to jer se mi lecimo godinama ,,pio je nepitaj sta.kupovali smo ,,davali pare na analze,,i na kraju varikocela je izgleda problem,,niko je nije video>user posted image

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
30.10.2011 18:25:28   
degu
Mei super što ste rešili da krenete kod DR-a, to je najbolje da ne gubite vreme.
A što se tiče Proxeeda, on je dobar, ali Profertil ima skoro isti sastav a duplo je jeftiniji, tako da je možda ipak bolje njega da uzmete, ali sačekaj da čuješ mišljenje DR-a.
Grgić i kod mm je Varicocela i trebao bi na operaciju da ide, ima tema, Pčelica nam je našla, ni ja nisam znala da ima. KLIK

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
30.10.2011 19:38:03   
Meisje

IZVORNA PORUKA: GRGA

Meisje draga moja kazem ti to jer se mi lecimo godinama ,,pio je nepitaj sta.kupovali smo ,,davali pare na analze,,i na kraju varikocela je izgleda problem,,niko je nije video>user posted image

Pih,bzv.. Ja sam mislila da kupim odmah Proxeed ako on ima sve,ali eto da ne srljamo bolje prvo doktor. Evo pogledali smo,proslo je mozda jos sat vremena sad boja pokazuje da je pozitivan... Drago mi je sad se on zainteresovao to da proveri...

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
4.11.2011 14:22:50   
maca821
Alexis draga hvala na savetu, oticicemo to da odradimo. Jedino mi je cudno citala sam da ASA smanjuje pokretljivost, a mm ima 80% pokretljivih, od toga 60% progresivno pokretljivih posle 1h i 50% progresivnih posle 2h, e sad videcemo. Nadam se da je sve ok.

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
4.11.2011 17:18:38   
Nataša1
Maco, izgleda da to nema mnogo veze. I nas šalju na ASA test a imamo odličan spermogram.

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
9.11.2011 12:21:47   
Nella79
Evo i ovde da okacim

http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Vesti/288443/Razvijen-cip-plodnosti

kucni test za muskarce!

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
11.11.2011 10:48:09   
neron
moj dragi od ponedeljka pocinje sa menopurom pa se bocka naredna 3 mjeseca , pa me interesuje da li je iko primao menopur i posle toga dosao do spermica u ejakulatu.

(odgovor članu Nella79)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here