|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
10.8.2011 21:25:21   
malenac76
ja koliko znam mora da se apstinira 3 dana, a 4ti dan se daje uzorak

(odgovor članu Vockica)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
10.8.2011 21:32:26   
Vockica
Hvala Malenac76

(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
10.8.2011 21:33:58   
malenac76
mila to je ono sto znam ..i mi treba uskoro da radimo sgram i kulturu  i to su mi rekli da obavezno pazimo da se uzorak daje 4ti dan user posted image  ajd nije duga apstinencija user posted image

(odgovor članu Vockica)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
10.8.2011 21:36:39   
GRGA
Draga moja Vokice,,,,pre davanja uzorka ne bi trebala imati odnose...Sto se tice apstiniranja...Sve je razlicito...Neke institucije traze 3 cela dana ,,4-ti se daje uzork...Na VMA kazu da je najbolje 4 cela dana,,5-ti se daje uzorak sto znaco...Najbolje je od 3-4 cela dana apstiniranja(ne pre toga ,,i ne posle toga)

Mozda jeste malo bezveze da se tamo daje uzorak ali veruj mi tako je najbolje!!!!!

Mi smo davali i davali uzorke,ali kada je dao na licu mesta najverniji su bili rezultati jer oni to odmah obade..

Bezveze je ,,muzevi se uvek zale,ali moj je ,,i i uz zalbu uvek uspeo da da uzorakuser posted image

Moj savet ti je da pozoves ,trazis citologiju i pitas..Ja sam za druge institucije tako radila

(odgovor članu Vockica)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
11.8.2011 9:27:09   
Vrdalica
apstinencija 3-5 dana, pre toga i posle toga nije ok - pre toga moze da bude malo spermica,a posle toga neki pocinju da odumiru

idealno 4ti dan

ako se nosi - mora da se stigne u roku od 30min do lab., i za to vreme uzorak mora da bude na telesnoj temperaturi - tj. ispod pazuha, dlanova i sl..

mislim da u Visegradskoj mora da se da na licu mesta, ali je tako , zaista, najbolje

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
11.8.2011 9:50:04   
Vockica
Hvala vam devojke, divne ste, i nije dugo "uzdrzavanje", ma, sve cemo uciniti, samo da sto pre budeuser posted image

(odgovor članu Vrdalica)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
11.8.2011 15:15:03   
Odri Hepbern
Devojka, da li mozda znate da li se spermatozoidi mogu nekako naterati da sa stadijuma spermatocita '' doteraju '' do kraja sazrevanja? Mm je bio na biopsiji i rezultat je da je sazrevanje zaustavljeno na tom stadijumu. Epitel je ok, znaci ima i sertolijevih i lejdigovih celija( malo smanjen broj ali im je morfologija ok) Svi hormoni su mu ok, nema nikakve infekcije ( bakterije, hlamidiju,miko i ureoplazmu), nema mikrodelecije Y... ma sve je ok, samo sto ih nema. Sutra imamo zakazano kod dokt i vec smo se psihicki spremili za donaciju , ali ajde da proverim da li mozda nesto znate o ovom rezultatu.

(odgovor članu Vockica)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
12.8.2011 17:00:39   
mika79
Molim vas ko zna dobrog urologa u Novom Sadu neka pošalje pp.
Hvala unapred

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
12.8.2011 20:13:47   
ljubilica
Zna li iko odgovor? Mi smo dobili rezultate, druge poredu i ne razlikuju se puno. Sve je dobro, u granicama, jedino je volumen mali. Ima li to neke veze, sta je uzrok (mm se zali na lose uslove-nije kao kod kuceuser posted image ) i sta je lek? Molim za odgovor i za smernice, jer zivim u Americi, gde lekari znaju poprilicno da vas zavlace, te cisto da ne lutamuser posted image . Hvala!

_____________________________

Sreća je kao leptir. Što je više juriš, više će ti bežati. Ali, ako se okrenes drugim stvarima, ona će nežno doći i sleteti na tvoje rame.

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
12.8.2011 21:05:58   
GRGA
Draga moja Ljubilice,,nemoj mnogo da te plasi volumen--Evo ti cisto primer ,,kada je mm morao na silu da da uzorak dao je jedva 2volumen

Menne je to zabrinjavalo jer su granice od 2-7


Prosli put je na VMA davao direkno i volumen je bio cak 5

Tako da moras uporediti ako 3puta da manji volumen,,pa posle veci ----mozda jednostavno ne moze da nacilja da malo sadrzaja i izleti!

(odgovor članu ljubilica)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
12.8.2011 23:34:43   
degu
Volumen nije neki merodavan parametar jer su to veštački uslovi, trema i ništa nije kao pri normalnom odnosu, ako su svi ostali parametri dobri, nema brige.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
13.8.2011 2:30:52   
ljubilica
Hvala vam puno! user posted image I ja mislim da nije nista ozbiljno, ali znate kako je kad nesto ne ide. O svemu razmisljas i od svega zaziresuser posted image

_____________________________

Sreća je kao leptir. Što je više juriš, više će ti bežati. Ali, ako se okrenes drugim stvarima, ona će nežno doći i sleteti na tvoje rame.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
13.8.2011 10:59:59   
degu
Ne brini ljubilice, mm kad je davao uzorak, ja čim sam videla bočicu, rekla sam mu da ta količina nije istinita, pa znam pri normalnom odnosu koliko je imauser posted image . Ipak je to njima stres, zato se opusti što se tiče količine.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu ljubilica)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
14.8.2011 12:06:36   
mika79
Jel ima neko iskustva sa rologom dr. Djozićem iz Novog Sada?

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
16.8.2011 21:12:52   
GRGA
Drage moje zene danas sam sjeb.user posted image ..........na................

Iskreno nadala sam se super spermogramu,kad ono prcuser posted image user posted image

Da malo obrazlozim ovakvo stanje....Pre 5 i vise godina spermogram mm-a je bio jako losss:((((

Promenio iskranu,,izbacio bakterije i stanje pocelo da se popravlja..........Gde je dosao na zavidan nivouser posted image

Posel toga uzastopno proxseed .3 meseca spermogram ok-za prirodno zacece!!!

Nakonm toga je pio uzastopno proxseed..........pa narucimo profertil-=3 meseca zaredom!!!!!!user posted image user posted image user posted image


O cekivala sam CUDOdesilo se sranuser posted image user posted image .......eee

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
16.8.2011 21:15:40   
degu
Ispiši nam rezultate Grgić, možda nije tako strašno kao što misliš.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
16.8.2011 21:17:15   
GRGA
Analize sledece


likvefakcija............produzena!!!!

viskoznost.jako povisena!!!!!

Broj sperm u 1ml...................24.5...........(..ref vred..........20x10 !!!!!!!!!!!!!!)

Nepokretni........65%%%%%%%%

Aktivni 25%

u mestu 10%

Leukociti -3-6

Normalne forme 46%

Abnormalne54%

Glava--------27%

Vrat.......0

Rep....................27%

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
16.8.2011 21:22:10   
degu
Grga nije tako strašno, možda je neka infekcija, vidim da ima malo leukocita i da je likvefakcija produžena, ovo se da popraviti, malo pokretljivost i morfologija, broj nije loš. Biće OK ali tm treba kod urologa da ode i daj mu i onaj med sa semenkama, matični mleč, vitamin C. Urolog će mu svakako prepisati koje vitamine treba da pije, ne brini ženo, ovo će se popraviti, nije tako loše.

U stvari ni morfologija nije loša, treba da bude iznad 40% koliko ja znam.

< Poruku je uredio degu -- 16.8.2011 21:23:12 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
16.8.2011 21:31:34   
GRGA
Degu zeno .......prosli put kada su mu bili sto puta bolji rezultati dr mu je rekao profertil.....Dali smo djavo ipo i sipak...............Da ti ne pricam da pije vitamin c,cink,folnu---cajeve..................I sada kada to treba da da rezultate ono trt!!!!

Znas da nije pio i proxseed i profertil ja bih razumela..................user posted image Ovo ne.............Jer koji je vitaminski koktel bolji od profertilauser posted image ON se smatra kao a klasa!!

Jede i taj med sa semenke.........stalno vec vise od godinu!user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
16.8.2011 21:39:51   
degu
Pa ne znam ni ja više, velike nade i sama polažem u Profertil, ali kad na spermogram utiče tako mnogo faktora, može biti stres, infekcija i visoka temperatura loše utiče, svaka prehlada, ma svašta. Generalno mislim da je leti uvek lošiji nalaz, zbog toplote.
Verujem da si razočarana, ali ništa, morate dalje, ako ništa drugo ne uspe onda IUI i VTO.
Jel tm odradio briseve? Možda je neka upala user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
16.8.2011 21:41:31   
GRGA
Joj znam zensak.vise nam je preko glave!!!

Samo kod lekara,,,,,odradio ponovo sve briseve i .u cetvrtak nalazi...........Pa da vidimo...........Bezveze,,ali da smo u skorije vreme mnogo pod stresom--jesmo!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
17.8.2011 12:28:42   
Anoniman
Grgo i ja mislim da su ovi leukociti i neka upala. Jel radio skoro briseve i spermokulturu (u poslednja 3 do 4 meseca)? A i strEESS je veliki uticaj na sve.

(odgovor članu GRGA)
  Direktna veza do poruke: 197
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
18.8.2011 6:04:13   
ljubilica
Evo i nasih rezultata,user posted image

Volumen 1.2---------Ref. 2.0-5.0
Sem color: light gray
Sem clarity: opaque
Sem Ph: 8.5----------7.5-8.0
Sem liq comp: liquid on arrival----Ref.>60 minutes
Sperm count: 79.5-------Ref. > 40 mil/ml
Grade A rap mot:63------Ref. 50-90%
Grade B slug/slow: 4-----Ref. 10-50%
Grade C Non-prog: 3-----Ref 5-20%
Grade D non-motile: 30---------Ref. 0-10%
WBC: 2-4
Oval heads 80%

Pola od ovog ne razumemuser posted image


_____________________________

Sreća je kao leptir. Što je više juriš, više će ti bežati. Ali, ako se okrenes drugim stvarima, ona će nežno doći i sleteti na tvoje rame.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
18.8.2011 6:40:34   
zivka
Pa ja sad pokusavam da rastumacim ...a gde ste radili?

Malo sam cituckala postove...mm je pio profertil u dva-tri navrata. Kad je pio onda se poboljsa pokretljivost a nakon toga padne ispod njegovog prirodnog koja inace nije uopste losa nego na granici)...do tog zakljucka sam dosla u razgovoru s prijateljicom jer je kod njenog muza isti slucaj user posted image
Cackajuci po netu nasla sam ovo i napravila - joj sto je ukusnouser posted image :
Uzeti po 100 grama oraha, badema,  kikirikija (neslanog),  lesnika,  kokosa,  susama, oljustenih semenki bundeve, oljustenih semenki suncokreta (neslanih), suvog grozdja, suvih smokava, suvih sljiva i suvih kajsija, sve naseckati vrlo sitno i dobro pomesati sa 1 teglom odn. 1 kg prirodnog meda.

Uzimati ujutru i uvece po jednu supenu kasiku. Mnogo je ukusno, ali nemojte preterivati, jer lek ima mnogo kalorija.

Ovaj prirodni lek jos sluzi za nadoknadjivanje deficita u vitaminima i mineralima u organizmu, a sem toga povecava i imunitet organizma.
Inace ogromna je kolicina
 
 


< Poruku je uredio zivka -- 18.8.2011 6:50:32 >

(odgovor članu ljubilica)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
18.8.2011 6:42:42   
ljubilica
U Americiuser posted image
aKO USPESuser posted image ili bar ako znas sta znaci visoka ph vrednost? Ona je porasla od prethodnih, bila je 8, dakle na granici?


_____________________________

Sreća je kao leptir. Što je više juriš, više će ti bežati. Ali, ako se okrenes drugim stvarima, ona će nežno doći i sleteti na tvoje rame.

(odgovor članu zivka)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here