|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba i klima uređaj
13.6.2010 15:31:15   
buhla
kupismo mi klimu, ali kao sto sam i mislila serviser ce doci "u toku nedelje" aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa nista mi to ne znaci za par dana putujem... kupila sam i ventilator, cisto malo da prezivimo jer je pakao (potkrovlje, iznad ravan krov)... vidim da mu je jadnicku lakse kad upalim ventilator, spava... a juce je ceo dan kenjkao i osuo se user posted image

p.s. anck... gde ste nasli pokretnu i po kojoj ceni (posalji mi na pp), moji traze takvu a isto ne mogu da nadju!


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Beba i klima uređaj
13.6.2010 17:30:49   
Markovicka
Mi smo u stanu sa sedam prozora, znaci pakao, tako da je klima spas. Smestena je u kuhinji koja je odvojena od sobe pa ne duva direktno u nas. Ali da bi ovamo bilo prijatno tamo treba da bude bas sveze...ali ne preterujemo gledamo da bude oko 25 stepeni, zbog malecke. Zasad dobro podnosi, sve ok.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Beba i klima uređaj
21.7.2010 13:54:15   
prase

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: buhla

ja sutra idem da kupim klimu i nasla sam resenje... nece biti u sobi nego u hodniku i duvace ka sobi... user posted image


Ovo mi se cini kao naj bolje resenje!

Bas sam trazila temu jer SVI uvek govere Ne Klimu I BEBE u istu prostoriju!!!!
Trenutno smo podstanari u potkrovlju jedne zgrade user posted image user posted image znaci Miiiiiiiliioooonn stepeni leti.... kuvamo se,  i to se bas potrefilo ovo leto da smo morali tu ostati  !\
Ona jadna nemoze da spava normalno, o nama da ne pricam, i juce pretrazili citav grad da uzmemo onu pokretnu klimu ( jer onu klasicnu nemozemo nije nas stan),
sinoc smo naapokon svi lepo zaspali .... 

Sigurno da ne valja direktno da duva u bebu , ma ne samo u bebu to nevalja ni za koga !  E sad  sta bi nam drugo pomoglo pomoci u ovakvim situacija ... ama bas nista! Jadno dete istopilo bi se!



A koju ste pokretnu klimu kupili i kako ste je montirali? Ja nesto citam forume na tu temu, ne dopada mi se to sto vidim... Treba da se vodi ona izduvna cev ili na dimnjak ili kroz prozor, ne znam sta mi je grdje. Kod dimnjaka nema mesta za klimu, a ako cu otvarati prozor da izbacim napolje cev, u cemu je poenta (na stranu sto ni pored prozora nema mesta za klimu). U mojoj spavacoj sobi je temperatura za umiranje, okupam se u znoju svake noci, a najzalije mi zbog Urosa, kad ga vidim mokrog i ulepljenog... Otvorim prozor, nagrnu komarci... Najbolje bi bilo da rashladim sobu pre nego sto legnemo, samo da otera onu vrucinu sto se nakupi za ceo dan (stan gleda na jug, Boze koji promasaj user posted image ). MM hoce da kupimo ovu pokretnu klimu, ja se jezim jer se plasim tog montiranja i mislim da nemamo mesta u spavacoj sobi za to... Ali sam videla jednu drugu, koja u sustini valjda i nije prava klima nego pozamasniji kalorifer, nesto se nasipa neka voda ili tako nesto i hladi... Da niste vi mozda tu uzeli?

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Beba i klima uređaj
21.7.2010 14:11:30   
mihi
Prase iseče se staklo i upasuje u prozor, moj savet je da u sobi oostane što manje cevi jer topa vazduh u njoj greje. Ja je imam na poslu u kancelariji pošto naš dekan ne dozvoljava da se kače split sistemi zbog nove fasade. Doduše mi smo probušili zid isamo je par santimetara cevi u sobi i super hladi. MOra da se napravi vakum nije dovoljno da se cev od klime npr izbaci kroz prozor. Moja na posli je neka  WEG i super radi!

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Beba i klima uređaj
21.7.2010 14:22:12   
prase

IZVORNA PORUKA: mihi

Prase iseče se staklo i upasuje u prozor, moj savet je da u sobi oostane što manje cevi jer topa vazduh u njoj greje. Ja je imam na poslu u kancelariji pošto naš dekan ne dozvoljava da se kače split sistemi zbog nove fasade. Doduše mi smo probušili zid isamo je par santimetara cevi u sobi i super hladi. MOra da se napravi vakum nije dovoljno da se cev od klime npr izbaci kroz prozor. Moja na posli je neka  WEG i super radi!


To je druga dimenzija problema... mi smo u podstanarskom stanu i ne mozemo nista krupnije da intervenisemo niti nam se to isplati uzimajuci u obzir povratak u prvobitno stanje. Pri tom se mozda uskoro preselimo (ako uspem da nagovorim MM da bezimo iz tog juzno orijentisanog stana u veci ne-juzno orijentisani), ali MM je zapeo da se danas, bas danas kupi ta pokretna klima. Ja bih da mu udovoljim, ali da se posle ne ljutim na sebe sto to nisam sprecila.

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Beba i klima uređaj
21.7.2010 14:26:11   
mihi
To je tako jedino da pitate gazde da isečete staklona prozoru jer koliko se sećam na Bežanijskoj Kosi ste tako da su zidovi ljuti beton tako da probijanje zida bi trajalo a od komšija bi neko došao da vas opimenje jer se to sve radi hiltijem. Moj fakultet je zidan 1936 sve cigla pa se zid lako probušiuser posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Beba i klima uređaj
9.7.2011 22:19:15   
Capa
A koji je zvaničan stav pedijatara i ostalog "stručnog osoblja" po ovom pitanju ? Zna li neko ?

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Beba i klima uređaj
9.7.2011 23:22:12   
New Mom
Moj dr je rekla da je bitno da je klima čista (filteri i dr.) i da dete nije na direktnom udaru strujanja, kao i da razlika ne bude veća od 5-6 stepeni u odnosu na spolja.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Beba i klima uređaj
9.7.2011 23:26:33   
Anoniman
Ne znam za pedijatre, ali moj stav je da ukoliko ne uspem klimom da skinem u narednih sat vremena bar još koji stepen, 'ću da umrem user posted image Šalim se... Miša je u drugoj sobi sa pritvorenim vratima, džonja u bodiću bez rukava i platnenu pelenu(prekrivač na 37 stepeni user posted image ) je bacio sa leđa... Klima kod nas radi dok on spava, ili kad svi izađemo u šetnju. Jednostavno neizdrživo je na ovom asfaltu!

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Beba i klima uređaj
9.7.2011 23:29:14   
marija32
Po ovom paklu, klima mi radi 23h dnevno, provetrim samo sat pred spavanje. Iz servisa mi dolaze 1x godisnje da generalno ociste klime, a ja svako malo perem one filtere koji mogu da se peru.

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Beba i klima uređaj
9.7.2011 23:31:03   
gagana83
Evo sta sam nasla na fb stranici nase doktorke

MIT: U PROSTORIJI U KOJOJ JE BEBA NE SME DA RADI APARAT ZA KLIMATIZACIJU

ČINJENICA: BEBI KAO NI ODRASLIMA, NE GODI PREGREJANA SOBA

Štaviše, bebe imaju slabiju sposobnost termoregulacije i sklonije su od odraslih da dožive toplotni udar i dehidriraju,

U toplim letnjim mesecima, potrebno je da beba boravi u prijatnoj sbi u kojoj je temperatura do 25°C. Beba ne treba da naglo menja temperaturu okruženja, i da se iz sobe koja je klimatizovana iznosi na spoljašnju temperaturu od 38 C, ali, u tim okolnostima - ne treba je iznositi bez preke potrebe.
Međutim, neopravdani strah od klimatizacije jedan je od naraširenijih u našoj sredini!



_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Beba i klima uređaj
9.7.2011 23:33:12   
marija32
To je to kod nas: ne sme klima, siroki povoj do punoletstava, crveni konac oko ruke, ne iznositi dete do 40 dana napolje....

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Beba i klima uređaj
9.7.2011 23:36:40   
Anck Su Nmaun
Tako nekako.... user posted image strasno....

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Beba i klima uređaj
9.7.2011 23:43:36   
Didy
Promaja - neprijatelj broj jedan u Srbiji, dobila je svog naslednika zahvaljujući razvoju tehnike, a zove se klima uređaj.user posted image
Što reče moja drugarica - znam toliko jezika, a ni na jednom ne znam kako se kaže promaja. Nema je, ne postoji.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Beba i klima uređaj
9.7.2011 23:47:33   
Anoniman
Didy, ja mislim da penzioneri žive u uverenju da se "klima uređaj" na latinskom kaže "kancer" user posted image

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Beba i klima uređaj
9.7.2011 23:48:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Didy

Što reče moja drugarica - znam toliko jezika, a ni na jednom ne znam kako se kaže promaja. Nema je, ne postoji.user posted image


draft user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Beba i klima uređaj
13.7.2011 11:18:45   
usamljena
IZVORNA PORUKA: n i n a
Klima kod nas radi dok on spava, ili kad svi izađemo u šetnju. Jednostavno neizdrživo je na ovom asfaltu!

Ovako i kod nas- ili kad ruca pa nije u mogucnosti da hoda. Inace stane ispod pa govori fiju, fiju ... user posted image
Kod nas je potkrovlje, uzasno je. I kad je na 28 stavim nekako je prijatnouser posted image   Proslo leto smo je palili pa je user posted image par puta imala povisenu t. i onda smo prestali. Nadam se da  se nece ponoviti prica i ovoga leta

< Poruku je uredio usamljena -- 13.7.2011 11:19:31 >


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Beba i klima uređaj
13.7.2011 13:00:23   
Klarita
Ja klimu ukljucujem kad spava i rashladi bas dobro, par puta sam ukljucivala kad je tu K, ali se odmaknemo u drugom kraju sobu i igramo se na cebetu na podu...sta cu kad sam panicarka, a nepodnosljivo je u sobi i ne moze se bez klime.

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Beba i klima uređaj
13.7.2011 13:56:23   
vukosava
Ja klima uredjaje drzim u sobama u kojima slabije boravimo - kujni i jednoj sobi koja sluzi kao radna soba.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Beba i klima uređaj
13.7.2011 18:09:52   
dejana007
i ja se mislila dal da ukljucim klimu i na kraju ukljucila. tj klima hladi u jednoj sobi a ja i bebac smo u drugoj. plus je u drugoj i otvoren prozor. tako da se pomesa i klima i vazduh spolja, a on je naravno samo u bodicu. lepo spava u toku dana pa se i nadam da je to pravo resenje. ne znam. jos uvek sam skepticna. inace smo u potkrovlju i strasno je leti. tj leti pakleno, zimi hladno.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Beba i klima uređaj
13.7.2011 19:20:01   
vukosava

IZVORNA PORUKA: dejana007

i ja se mislila dal da ukljucim klimu i na kraju ukljucila. tj klima hladi u jednoj sobi a ja i bebac smo u drugoj. plus je u drugoj i otvoren prozor. tako da se pomesa i klima i vazduh spolja, a on je naravno samo u bodicu. lepo spava u toku dana pa se i nadam da je to pravo resenje. ne znam. jos uvek sam skepticna. inace smo u potkrovlju i strasno je leti. tj leti pakleno, zimi hladno.



Mozes tako da pokvaris klimu ako otvaras prozor. Ona je optimizovana da radi sa zatvorenim prozorima.

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Beba i klima uređaj
14.7.2011 0:12:02   
dejana007
Mozes tako da pokvaris klimu ako otvaras prozor. Ona je optimizovana da radi sa zatvorenim prozorima.


to mu je. u sobi gde je klima su vrata otvorena da bi usao hladniji vazduh u drugu sobu, a tu jeste otvoren prozor. plasim se da dete tj beba udise samo onaj vazduh koji ispusti klima. price se da u klimi stanuje koksaki virus, i bas imam strah....

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Beba i klima uređaj
4.6.2012 12:28:20   
crazymama
doslo opet vreme za ovu temu... minja mi spava u sobi, ja ukljucih klimu u dnevnoj, jer nam je stvarno jako toplo, dete je sve crveno i znojavo, moram malo da je rashladim... mislim da je najbolji savet onaj koji je pedijatar dao new mom, da su filteri cisti, da ne bude beba direktno izlozena klimi i da nije velika razlika u stepenima unutra i spolja...

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Beba i klima uređaj
4.6.2012 12:32:29   
Ana RR
Ja sam prošlog leta uključivala klimu i kad je Mare u toj prostoriji, samo okrenem krilca da ne duva u njega i podesim temperaturu. U kolima već odavno uključujemo klimu, tačno bi pocrkali bez nje. U kući nam je još uvek prijatno i bez klime.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Beba i klima uređaj
4.6.2012 12:33:31   
IVA 11
Da, mi palimo klimu otkad se rodio, tad je bilo preko 40 temperatura napolju. Kod nas u porodilistu po 3 klime su bile upaljene, bebe leze ispod, a pri otpustu nam rekli ni slucajno, a ovamo...user posted image

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here