|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 11 [12] 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
8.3.2016 19:44:44   
aleksandrici
Nema vam druge.Ili da izađete iz stana dok ne sredi ili da budete saa njom dok to radi.Da bi ste bili kompletno zadovoljni morate reći šta konktretno tražite i kako da uradi.Kažem vam kao neko ko je bio kućna pomoćnica.Morate imati na umu da svaka žena,majka,trudnica ili šta god bila i kako se zvala ima svoje stavove,ideje,razmišljanja,mogućnosti...Savetujem vam da kažete konkreetno kako želite i vi ćete biti zadovoljni i tako ćete i nama,pomoćnicama,skratiti vreme i pokazati kako želite.Nama to i te kako znači.Probajte da joj kažete sve što mislite pa se javite da vidimo da li ste zadovoljni.Lep pozdrav.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
8.3.2016 19:48:09   
Mala Elena
Mislim da je potreba ali bolje koliko mogu nego da mi se nepoznata osoba vrzma po mom posedu .
Ja kazem, ja bih platila bebisiterku da podje sa nama na more, da bar odmorim user posted image

(odgovor članu aleksandrici)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
8.3.2016 20:43:28   
Sladja 29
I ja mislim da je potreba narocito za zenu koja radi ...jer onako umorna nije tada nizasta ...pa ako moze sebi da dozvoli sto da ne ....user posted image user posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
8.3.2016 21:31:34   
jess021
Ja iz dana u dan menjam misljenje o ovoj temi.
Ubedjena sam da je potreba i kazem sebi da cu 3-4 puta godisnje platiti zenu da mi sredi stan od poda do plafona i uvek to na kraju uradim sama.
Ne znam ni sama zasto.
Ne treba mi svake nedelje za odrzavanje, ali kad krenem kao ovih dana prozore, vrata, kuhinjske elemente, ormare, kupatilo da oribam plocice do plafona...e onda mi stvarno treba.

< Poruku je uredio jess021 -- 8.3.2016 21:32:47 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Sladja 29)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
8.3.2016 21:41:39   
bebilule
Ja sam par puta u trudnoci zvala jednu zenu koja cisti bukvalno kao masina. Nista joj ne moras govoriti, radi kao da cisti sebi. Tada sam svo vrijeme bila sa njom i radila neke lakse stvari. Sada bih vec mogla da je ostavim samu, a ja sa bebacom u zivot. Opet sve sama radim, ne znam ni zasto. Hocu sve da stignem, jos kuca, pa neki spratovi, dvoriste ...onda crknem i nikakva sam danima. Mislim da cu se opet njoj obratiti, pa ne mora cesto. Dovoljno bi ki bilo svaka dva, tri mjeseca jedna dobraaaa generalka.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
8.3.2016 21:44:31   
jess021
Bebilule, ne prepisujuser posted image user posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
8.3.2016 21:50:54   
bebilule
Ti si uredjivala poruku user posted image
A htjela sam napisati "ni ja kao jess ne znam zasto" user posted image

< Poruku je uredio bebilule -- 8.3.2016 21:52:12 >

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
8.3.2016 21:58:12   
jess021
Da, ali sam je uredila u 21:32, a ti s pisala u 21:42, vidis sve ima crno na belo.
E nek`sam ti rekla i sad mogu mirno da spavam.user posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
9.3.2016 8:52:36   
vikiveki
Ja mislim da je u današnje vreme kućna pomoćnica potreba ali ne u smislu da nam svaki dan održava kuću nego jednom u dva ili tri meseca kako reče Jess.Jer kada dođem sa posla,posle one buke, nisam ni za šta.Pa još oko dece i njihovih problema,spremanja hrane,peglanja...stvarno treba biti super žena pa pored svih svakodnevnih obaveza raditi i generalno sređivanje kuće.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
9.3.2016 11:24:35   
Sanjalicaaa
Slazem se sa Vik. Da radim, uzela bih pomoc na svaka 3 meseca ili vise za generalku. Sada sam kuci, pa nema smisla uzimati pomoc. Sta bih ja radila kad ne visim na RR user posted image Sada bi mi samo dobro dosao neko ko ce da mi oriba plocice u kupatilu i u kuhinji. To mi je najgore.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
9.3.2016 11:34:32   
vonavoj
Meni je zelja da je imamuser posted image !!
Perfekcionista sam,a ne mogu sve sama,jednostavno ne postizem,dok dodjem sa posla,rucak,cerku na engleski,a gde je neka kafa sa prijateljima...i vec je vreme za kupanje i spavanje..gde je kuvanje rucka za sutra..i onda dodje vikend i onda se zarobim u kuci,umesto da svrljamouser posted image

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
9.3.2016 12:39:45   
nikiteki
Ista situacija i kod mene vonavoj

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
9.3.2016 16:39:42   
vikiveki
Pa to je kod svih žena koje rade,zato je danas kućna pomoćnica stvar potrebe a ne prestiža.Danas je društvo nama ženama pored posla ostavilo i dalje brigu o svemu u kući,a mi ipak nismo mašine pa da sve postignemo..evo na pr. ja kada imam više obaveza na poslu kući ne stignem da se posvetim i to se odmah primeti i suprotno..tako sam primorana da balansiram i uvek sam u nekom trku i nekoj frci

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
15.3.2016 22:50:16   
aleksandrici
Nisam ni ja u situaciji ali pomoć i te kako dođe.Samo što ja možda je ne bih terala da pegla,pere,mislim da to nekako ja najbolje mohu da uradim za svoju porodicu ali čišćenje kuće bi i te kako dobro došlo.A da,ne volim ni da perem sudove.Možda bi mašina rešila stvar.Inače bila sam i sama kućna pomoćnica godinu dana i nismo baš tretirane kaošto bi možda trebalo.Nakako uvek niže,ne znam zašto.Uvek sam se tako osećala.Pogotovu kad neko dođe.Kako se predstaviti a ne smetati a usput sav posao završiti i to za najkaće vreme jer se meri vreme.Sve bih bila i sve bih radila ali pomoćnica mi najteže pada.Ali ako mora i nije problem,snaći ću se kao i do sada.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
26.4.2016 11:56:11   
lea_lav
znam da nije tema, ali da li neko od vas moze da mi preporuci zenu za ciscenje i peglanje u Beogradu (Vidikovac)? unapred zahvalna

(odgovor članu aleksandrici)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
17.6.2016 13:26:18   
Anck Su Nmaun
Imala sam kucnu pomocnicu kad mi se rodilo drugo dete. Do nekih godinu dana i manjje. Sad razmisljam nije mi tolika potreba za njom koliko da mi neko svaki dan skuva! Pa Spomenik bih mu/joj podigla user posted image !

(odgovor članu lea_lav)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
17.6.2016 13:35:40   
choopa choops
Ma potreba bre!
Samo, ja kad bih je imala, žena bi dala otkaz drugi dan, još bi mi platila da ide user posted image

Šalim se, sve i nekako, ali mene kuvanje uništi. Prvo što dok odem da kupim namirnice jer muž radi cijeli dan, pa počnem da spremam a mala me drži za pantalone dok spremam skoro pa cijelo vrijeme, onda je konačno uspavam i sjednem malo da odmorim. I kad sjednemo da jedemo, oni stalno nešto izvoljevaju, te onaj ne voli ovo, ona neće ono, Muž ne voli kuvano pa pojede sendvič petnest minuta pred ručak. Onda ja po****im i svakodnevno držim govor. Boli me briga, neću više nikome ništa spremat, pa se snalazite. Spremaću samo sebi i td. user posted image Sve u svemu ludim.

A o kući da ne pričam, taman ja sklonim, evo njih donose. A nisam ih naučila da spremaju za sobom-OGROMNA greška user posted image Onda hranu prosipaju. A onda MM dođe s posla i nervozno konstatuje da nam je kuća u haosu. Onda je ludim. Onda on tvrdi da je čistunac, a i on ostavlja sve za sobom gdje stigne. I tako...
Kažem, da imam kućnu pomoćnicu, odsleila bi se u Bngladeš od muke user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
17.6.2016 15:43:55   
Ana RR
Choopo, baš si me nasmejala user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
18.6.2016 18:46:22   
IvanaSK RR
Choopo, i ja se nasmejah, skroz te razumem user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
19.6.2016 6:24:18   
Mala Elena
user posted image
Meni bi trebala jedna, cisto da upadne nekad da napravi rucak , opegla i obrise prasinu...da mogu izaci malo napolje na kafu i u setnjicu ili procitam casopis...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
7.8.2016 21:45:05   
vonavoj
Sutra mi dolazi zena,po preporuci..posle svega sto mi se desavalo prethodnih dana,presekla sam i trazila nekog po preporuci i nasla... kuca mi je u haosu,to samo ja vidim,ali neka mi opere prozore,usisa,podove i kupatila i super! Trazi 300din/h.. trebalo bi za 5h da srediuser posted image
Malo da mislim na sebe..potrosimo parw na gluposti,a kicmu i nerve ostavim.jer ne stizem.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
7.8.2016 21:53:08   
jess021
Von, neka si odlucila.
Meni zena dolazi 2-3 puta mesecno, otkad sam trudna stvarno ne mogu. Isto po preporuci, prezadovoljna sam. 300din/h. Treba joj neka 3 sata da sve spremi, usisavanje, prasina, brisanje podova, terase, kupatila.
Nije mi zao dinara da dam za to.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
7.8.2016 22:02:08   
Khaleesi
Ja jos nisam imala pomocnicutuser posted image Ako si Von dani dusom malo

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
7.8.2016 22:29:36   
World
Jao dobre ste vi ako neko moze ocistiti za par sati.. kod mene bi bojim se taj neko morao i da noci.. uh... a stizem da kuckam, a ne stizem da cistim, sram me bilo! user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
7.8.2016 22:38:00   
vonavoj
World,dobra siuser posted image
Jess.znaci i kod vas je ista cena..ima i povoljnije,ali nije sigurna.. realno,i ja bi sve srrdila za 4h da sam samauser posted image ,sto nikad nisam..a sad je bolje da provedem sa decom ta 4huser posted image

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 11 [12] 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 11 [12] 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here