|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
24.12.2009 19:21:34   
Verus
Bas postena i divna zena....nesto mi ju je zao...

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
28.1.2010 19:56:43   
Delijagirl
Neznam dali da pokrecem temu ili bolje ovde da pitam... Sta mislite o ovim perionicama vesa? ja imam pun K**** toga jer evo pre 5 dana sam izbacila ves napolje da se susi i naravno mogu da sanjam da se je osusioa pritom masina mi je neka stara samo sto se ne raspadne, e sad odlucili smo vec da cemo kupiti susaru ali hocemo da kupimo novu i sad smo u skupljanju pare i nadamo se da cemo uskoro da prikupimo dovoljno. Imam i onu hvataljku za susenje u stanu ali ovo je haos em sto iovako imamo vlazan stan pa jos da susim ves tu ne dolazi u obzir. Gledala sam malo po netu i nasla jednu perionicu gde ti 1kg vesa operu, osuse i opeglaju sa valjkom za 120din! A rucno peglanje je 150 din + besplatno ti ga odvezu i dovezu na kucnu adresu... I meni se to cini tako smesno jeftino... a sad da pitam vas sta mislite?


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
28.1.2010 20:35:03   
Anoniman
Delijo, to nije puno, za kg vesa. Al racunaj da je jedna masina belog, i jedna masina sarenog, ajde, neki minimum minimuma nedeljno. To je 10kg vesa, to je 1200 dinara nedeljno, 4800 mesecno.I to je samo minimum, ja operem 3 puta vise. Ok je ako imate para, al zar nije bolje onda uzeti masinu i susilicu na kredit pa toliko placati mesecnu ratu?

(odgovor članu Delijagirl)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
28.1.2010 20:38:18   
viking
Ali ovako nema trošak za prašak, omekšivač, struju za mašinu i za peglu, calgon... 



< Poruku je uredio viking -- 28.1.2010 20:39:04 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
28.1.2010 20:39:35   
Anoniman
Slazem se, al svakako planira da kupi masinu i susilicu...Mislim da se moze iskombinovati i rata i prasak i sve...to je samo moje misljenje, nije to skupo mnogo, al nije ni preterano jeftino.

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
28.1.2010 20:41:15   
viking
Onda da user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
28.1.2010 20:45:11   
LillyT
Neko moje iskustvo govori da je uvek jeftinije kada se nesto kupi, nego kada se rentira. Tako je i sa ovim, a i peres kada ti hoces, pa ako nesto ubrljas, odmah i operes. Ako vec planirate da kupite masinu i susilicu, onda nema potrebe za servisom. E sada, nije da se ne stedi, ali pitanje je kolicine vesa i perioda koriscenja. Daj da napravimo matematicki model user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
28.1.2010 20:52:33   
Delijagirl
Nedjo rado ja uzela na rate ali mi smo oboje na crno pa i nisam mislila da bi to radila do veka nego max 2 meseca nece nam trebati vise... a i nemamo mi 10kg vesa na nedelju da operemo user posted image

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
28.1.2010 20:53:48   
Ana RR
Devojke, malo ste omašile temu! 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
28.1.2010 20:54:24   
Anoniman
Pa onda zvuci sasvim ok takva varijanta, to su onda ok pare, i taman imate vremena i prostora da skupite za svoju masinuuser posted image

(odgovor članu Delijagirl)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
3.2.2010 16:21:52   
bebironcic
Ja i mm zivimo sami,ja ne radim,nemamo dece...nadam se samo za sada...tako da nemam potrebe za zenom koja ce mi pomagati po kuci.A i sta bi ja radila?A i malo sam skeptik po tom pitanju da mi se neko nepoznat muva po kuciuser posted image

_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
3.2.2010 16:29:06   
LillyT
Da je sada uzmem, ne bi mi bila ni potreba ni prestiz, nego da izvinete cisto pro*era*anje. Razumem porodice koje uzimaju pomocnice i verujem da im treba pomoc, ali trenutno mi tako nesto ne treba. Sada sam se setila jednog texta kada kao neka "nasa poznata licnost" kaze da ima armiju pomagaca (bastovan, kucna pomocnica, spremacica, kuvarica) i onda kaze kako je za ocuvanje porodice potrebna dobra organizacija!?! Ja sam za to da ako postoji mogucnost i zelja, neka se uzme, nekome ce ta para znaciti. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.8.2010 13:29:01   
Vučko.ba.
Pepino - moj post od 04.02.2009. godine (ne cijeli nego bitniji dio) i sad dolazi 2x mjesečno jer su djeca veća pa sad i ja nešto uspijem - da imaš uvid šta je sve uključeno u cijenu


meni jedan put sedmicno dolazi jedna djevojka od 25 godina koja vec godinama radi kod mene za 20 eura dnevno komplet stan od 80m2 odradi i to haman generalno, s tim sto ne radi kuhinju svake sedmice nego jedan put u mjesecu... znaci sve sobe, podove, prozore, terase dvije opere i oriba, naravno usisa, i kupatilo, al ostane cijeli dan, i vjerujte mi sija se ...

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.8.2010 13:31:49   
pepino
Pa fino Vule,ruke joj se pozlatile!
Tebi je to dovoljno,u medju vremenu radis ove sitnije stvari,ona ocisti generalno i dobro!

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.8.2010 13:33:01   
Vučko.ba.
Jeste preporuka, al ona kod mene radi godinama, ne znam više ni koliko,
samo to radi, to je njena profesija od svoje 17 godine, izuzetno poštena i vrijedna djevojka, i plus što sve iza nje miriše i sija
ostane nekih 8-9 sati taj jedan dan svake druge sedmice, i sve gore nabrojano uradi  

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 15:51:52   
*Alexx*
Da dignem temu: imate li neku vrstu pomoći u kući, koliko je plaćate, gde ste je našli, koliko vam često dolazi...? user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 15:55:16   
Olga75
meni dolazi " zena " svake dve nedelje da popere prozore , vrata , zavese , izlupa tepihe , istusira cvece i malo sredi kuhinju . Placam je 200 din na sat a bude kos mene sigurno 20 sati mesecno.
one druge dve nedelje ja kao spremam


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 16:01:04   
Jele
Ja bih je angažovala, ali mm je protiv stranaca u kući, kao da mu neko kopa po stvarima ličnim user posted image Pa eto moram to da ispoštujem... Još samo da je tako zagrižen i oko spremanja kuće, pa da kažem, ko ga šiša, eto sprema i on pa nema potrebe za pomoćnicom user posted image Inače angažovala bih je 2x mesečno, čisto da mi oriba svako ćoše, podove, terasu, prozore, zavese, pločice u kupatilu, da omati tepihe.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 16:03:06   
Jele
Da dodam - mislim da je to potreba, a ne prestiž. Kako da kažem, malo sačuvaš kičmu, imaš više vremena za porodicu i ne ribaš nešto non-stop kao kreten, ruke mi izgledaju kao da imam 100 godina...

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 16:05:52   
Olga75
Meni samoj ne bi palo na pamet da svake dve nedelje perem prozore i lupam tepihe .
Ovako , ona dodje i krene uvek od istog posla . tacno je vec ritual .
Ves mi ne pegla jer se matori toga grozi user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 16:22:25   
aster
Kod nas dolazi devojka 1 nedeljno i ostane 4 sata. Za to vreme sredi ceo stan, a možda nešto i opegla ( košulje mm, posteljinu...). Meni ovo mnogo znači jer sve sama radim, babe i dede su nam u drugom gradu tako da sa te strane nemam pomoć.

_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 16:27:26   
Anoniman
Meni je to skroz ok - imas vise vremena za neke druge stvari,kuca sredjena i cista,a neko je i zaradio. Jedini problem kod mene je sto sam prokletinja pa mi je lakse isterati oko nego pare iz novcanika i ubedjujem sebe kako sve mogu sama user posted image

(odgovor članu aster)
  Direktna veza do poruke: 72
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 16:31:16   
*Alexx*
Ja imam utisak da stalno nešto čistim i brišem u kući. Ranije me baš bolelo uvo, sve i da bude prašine, mm i ja ionako samo prespavamo u stanu. Sada je to već neka druga priča. Iako je čisto, usisano, obrisana prašina, nikad nije obrisana SKROZ (gornje police čistim jednom u 100 godina jer se ionako ne vide), nije svaki ćošak usisan jer treba pomerati gomilu nameštaja da bi se do tog ćoška došlo... tako nekako. Svodim čišćenje i pranje na neophodno.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 16:38:05   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Ja imam utisak da stalno nešto čistim i brišem u kući. Ranije me baš bolelo uvo, sve i da bude prašine, mm i ja ionako samo prespavamo u stanu. Sada je to već neka druga priča. Iako je čisto, usisano, obrisana prašina, nikad nije obrisana SKROZ (gornje police čistim jednom u 100 godina jer se ionako ne vide), nije svaki ćošak usisan jer treba pomerati gomilu nameštaja da bi se do tog ćoška došlo... tako nekako. Svodim čišćenje i pranje na neophodno.


A da li razmisljas o tome da uzmes kucnu pomocnicu,tj zenu za spremanje?
I kod nas je isto tako,ali sta sad, nervira me, pa kad pobesnim uzmem i sve spremim od do.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 74
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 16:38:47   
Verus
Nazalost ne.  Uvek sam govorila da cu sve sama, nekako mi glupo da neko dodje da mi cisti wc solju.  Kad mi je mama bila tu, dala sam joj da usisa, skuva ali nikako da mi riba kadu, wc itd. Ne znam zasto.  MADA dobro bi mi doslo da na 2 nedelje dodje neko da mi uradi generalku.  Cisto mi je, ali ne EXTRA kao pre.  NE stizem sve.  A uz psa i macku stvarno treba da se cisti dosta....Verovatno nikad necu ni imati pomoc...

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here