|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 19:45:17   
Olga75
Snelle , ma doci ce " zena " u subotu user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 19:45:20   
viking
patujci user posted image

IZVORNA PORUKA: Snelle

Gle što smo sve navalile na ovu temu, a ko će da opere one sudove u sudoperi i da opegla onoliki veš dok se mi kuckamo user posted image


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 19:46:20   
Snelle
IZVORNA PORUKA: viking RR

patujci user posted image

IZVORNA PORUKA: Snelle

Gle što smo sve navalile na ovu temu, a ko će da opere one sudove u sudoperi i da opegla onoliki veš dok se mi kuckamo user posted image



Tako je Viking! Barem ih ja (Snežana) imam 7 komada user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 19:47:59   
indy_25
IZVORNA PORUKA: indy_25

Cim pocnem da radim a to ce biti ako Bog da ubrzo naci cu zenu da mi cisti generalno kucu 1 sedmicno.


Ustvari ja imam kucnu pomocnicu jednom u dvije nedelje a to je moja svekrva kad god mi dodje malo sjedi popije kafu i onda ja napravim rucak jedemo svi i onda ona ode u kuhinju opere mi sve sudove. Ja joj kazem nemoj to da radis ubacicu u masinu kasnije kaze ona ma ne mogu ja da sjedim dugo pa mi kuhinju kompletnu ocisti uvijek kad dodje user posted image

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 19:48:20   
Verus
user posted image  ja jos radim, pa ne vidim jos ono zlo od kuhinjeuser posted image
IZVORNA PORUKA: Snelle

Gle što smo sve navalile na ovu temu, a ko će da opere one sudove u sudoperi i da opegla onoliki veš dok se mi kuckamo user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 19:49:21   
JMPM
IZVORNA PORUKA: pcelica Maja

Meni je kucna pomocnica toliko nepotrebna i bzvze... Danas su zene malo razmazene...
Generalku niko nece da uradi bolje u mojoj kuci od mene same, a poslovi se lepo isplaniraju i ima vremena za sve...

Moram ovo da prokomentarisem!Kada budes imala dete i muza pored sebe neces ovako razmisljati.Vrlo rado bih dala novce da mi neko pomogne.Ok,tu mi je majka,ALI kada smo i mm i ja na poslu ne moze ona da se igra sa njim jednom rukom a jednom nogom da usisava dok on grize kabel od usisivaca i baca loptu na cvece.I ne moze ona tako izmrcvarena nakon celog dana sa njim da riba podove i kupatila kad ja dodjem sa posla pa ga cuvam.Jednostavno ne moze se tek tako.Kod mene je generalka svaki vikend kad smo svi kuci,pa moze da se cuva dete dok drugi cisti,pere,riba,pegla...rucak kuvam svaki dan i perem sudove,a ostalo i nije bas svakodnevno...
U svakom slucaju,nije mi bezveze imati neku zenu koja bi pomogla,samo ne mogu to sebi finansijski trenutno da priustim,ali moci cu,iskreno se nadam user posted image

< Poruku je uredio JMPM -- 10.2.2011 19:50:15 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 19:51:20   
zoća
ma kakav luksuz svaki dinar vredeuser posted image user posted image

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 19:52:01   
marija32
Potreba, potreba, potreba!

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 19:54:04   
Snelle
IZVORNA PORUKA: JMPM

kada smo i mm i ja na poslu ne moze ona da se igra sa njim jednom rukom a jednom nogom da usisava dok on grize kabel od usisivaca i baca loptu na cvece.


Ajoj JMPM, baš si me nasmejala user posted image Mogu da se smejem još malko dok moje dete ne dođe u tu fazu user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 19:54:43   
indy_25
Evo mog radnog dana domacice ustajem ujutru popijem kafu i onda pravim dorucak pa perem sudove na ruke posto nema puno pa onda ubacim masinu za ves pa onda prasinu pobrisem u 4 sobe pa onda pospremim sto su moje troje djece ukljucujuci tu i muza od sinoc razbacali . Pa onda usisam pa dodje vrijeme i za rucak tu se pravi najmanje po dva tri jela pa onda  se jede pa onda to sve u masinu i obavezno svaki dan  nesto generalno cistim ili su to ormari slaganje garderobe ili wc ili kupatilo ili kuhinja ili spajiz uvijek nesto. Izludjuje me vise i ciscenje i kuhanje i sve sto domacica mora. Dosadilo mi je vise mm nema razumjevanja niti mi imalo pomaze jedino oko Sare pomogne a ostalo nista hajde sto mi ne pomaze ni ne trazim od njega al nemoj da mi odmaze baca stvari na sve strane.

Nekad se pitam sto se nisam rodila ko neka kraljica ili princeza pa da me sluze sluge ali mozda nekad u nekom drugom zivotu user posted image

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 19:55:24   
zoća
mašina za sudove bog je blagoslovio
IZVORNA PORUKA: Snelle

IZVORNA PORUKA: viking RR

patujci user posted image

IZVORNA PORUKA: Snelle

Gle što smo sve navalile na ovu temu, a ko će da opere one sudove u sudoperi i da opegla onoliki veš dok se mi kuckamo user posted image



Tako je Viking! Barem ih ja (Snežana) imam 7 komada user posted image



(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 19:56:01   
JMPM

IZVORNA PORUKA: Snelle

IZVORNA PORUKA: JMPM

kada smo i mm i ja na poslu ne moze ona da se igra sa njim jednom rukom a jednom nogom da usisava dok on grize kabel od usisivaca i baca loptu na cvece.


Ajoj JMPM, baš si me nasmejala user posted image Mogu da se smejem još malko dok moje dete ne dođe u tu fazu user posted image


Draga,ovo je samo milioniti deo user posted image .Uzivaj dok ne pocne da radi nesto slicno user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 19:58:15   
majax3
Drage moje ja o ovoj temi razmišljam neko vreme i čim rodim ovo treće zaposliću ženu da mi povremeno dodje u pomoć! Troje dece, privatni posao zajedno sa mm imam kuću gde su radnici i mehanizacija i stan gde živimo. Starija ide u školu, obe godinama idu na sport i u muzičku školu, pa mladju vodi u vrtić pa škola pa treninzi i sve drugo u 60-70% vremena kuvam za radnike i majstore. Nikad ne kilavim i ne žalim se ali nemogu sve to, gde god da krenem kasnim i već me zovu da treba da budem na drugom mestu, i onda se naravno sva unervozim što bi rekla moja jetrva "nemožeš što nemožeš pa da ga jeuser posted image "
Mislim da nekim ženama kućna pomoćnica treba, a neke lene je ne trebaju ali mogu da plate pa šta njihova stvar!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 20:05:58   
Anoniman
Ma, ženama koje imaju 3+ dece kućna pomoćnica treba da ide uz dečiji dodatak. Svaka pomoć je uvek dobrodošla, a pošto je čist račun=duga ljubav, platiš i mirna Bačka, nema da ti posle sveki kaže-ja tebi ribam klozet, a ti nećeš detetu brašno u mleko da staviš kako ja savetujem (ovo je moja rekla, samo što mi nije ribala kupatilo nego ubacila veš u mašinu), ili da razmišljaš koliko opterećuješ svoju majku koja radi, sprema kući, pa još sprema i tebi....

(odgovor članu majax3)
  Direktna veza do poruke: 114
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 20:08:19   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Nedja

a ti nećeš detetu brašno u mleko da staviš kako ja savetujem


Ma koja je bre ovo fora sa brašnom i mlekom, još na nekoj temi sam danas to pročitala?!


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2011 20:09:45   
Anoniman
I ja sam pročitala, al nisam stigla da napišem da je i moja trpala uprženo brašno mm-u u mleko, da bi bio napredniji. Dakle, bio je debeo, ali ne onako zdravo, nego okruglo-debeo. Onda je prestao da pije mleko i smršaouser posted image

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 116
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
5.7.2011 20:15:20   
Verus
Mame: ko vam pomaze u kuci?  Kako postizete sve sto radite?  Uz posao, decu??  Jel imate svi kucne pomocnice koje dodju ponekad, ili kako??? 

U poslednje vreme primecujem da sve manje i manje postizem, iako mi i mm pomogne.  Mislim da cu kad dodje 2 dete, i pred kraj trudnoce morati nekoga da uzmem da mi cisti kucu:  a ja pomisao na to bas ne podnosim, ne znam zasto...

Jel imate neke savete?  Kojim tempom, kako se organizujete?  Ne volim da na ustrb vremena sa detetom cistim po kuci, a nekada bas tako i budeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
5.7.2011 20:30:53   
Anoniman
Verus, meni je ranije dolazila zena jednom u dve nedelje. Ja bas nisam za pranje prozora i te stvari. Imam dobar posao i sebi to mogu da priustim, a nije neka cifra. Ono sto ona uradi za par sati ja bih drljala ceo vikend. Verovatno bi neke stvari uradila bolje ali izgubila bih silno vreme.

Kada sam krenula na drugu VTO, ona je pocela da radi jednom nedeljno. Nas dvoje stvarno ne isprljamo toliko, ali nije na odmet, ja prvo vreme nisam radila bas nista. A kad dodje dete sigurno ce mi prjati.

Posto mogu da platim, ja ne zelim da trpam moju i njegovu mamu, a i osetim se nekao lose, ipak su one starije, a moja mama vec mnogo pomaze sestri oko svega, ukljucujuci i spremanje.

Ako mozes da platis, ne razmisljaj previse o tome. Naravno nije lako naci nekoga sa kim ces biti zadovoljna, to moze da potraje.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 118
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
5.7.2011 20:45:26   
Anoniman
Jaooooooooj, ja nikad ne bih uzela pomocnicu jer sam za ceo zivot patoloski obelezena svekrvinim njuskanjem po stvarima. Ne bih podnela da mi jos neko zabada nos u intimu moga doma. Zena me unisti.
Ali, brate, da je lepo kad ti to neko drugi uradi jeste!!!! ja ne znam jesam li ja toliko spora, ali sredjujem sobu dnevno....Jedna soba-citav dan....E sad, to jedino i imam, pa se ne zalim, ali muka me uhvati kad pomislim na sopstvenu kucu jednog dana i gomilu soba. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 119
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
5.7.2011 20:51:44   
Verus
Mislim da necu kasnije imati izbora: to je i moj plan bio neko jedanput u 2 nedelje, a u medjuvremenu "odrzavamo".  Kuca je velika i ne stignem sve, jedan sprat jedan dan, drugi drugi, tako da nikad nije sve ok u isto vreme, sto mene kretena opterecuje.  I pranje tog vesa i sklanjanje, jaoj to me ubija u pojam...

Pricala sam sa drugaricom koja ima zenu koja joj dolazi 1x u 2 nedelje, pa sam rekla da je priupita, tamo od jeseni da mi malo pomogne.

Slazem se sa tobom Misice da ne bi nikad mame petljala cak ni da su ovde.  Drugo je ako je covek bolestan pa da dodje da nesto skuva, ali da mi bude pomocnica, ni jedna a ni druga, neka hvala.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
5.7.2011 20:51:46   
Gejsha
evo ja da dodam da imamo ženu koja nam dolazi 3x nedeljno, sprema kuću a najviše radi oko bašte i zato smo je najviše i uzeli. kuća je ogromna, dvorište puno cveća a ja sa malim detetom jedva stižem da skuvam ručak, operem i opeglam... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
5.7.2011 21:18:08   
mikica sa
kod mene stan nije veliki ali kad sam se porodila mm je pred nas dolazak pozvao jednu zenu da nam dodje i ocisti stan. plan mu je bio sve generalno plus prozore na balkonu jer je ustakljen. slatko sam se nasmijala kad mi je rekla da nije uopste imala posla puno a ocekivala je haos jer sam bila krupna trudnica a ipak sam uz pomoc mm sve stizala.
sad kad pocnem raditi ja cu morati uzeti nekoga da platim makar jednom u 2 nedelje ali kao sto kaze Verus, to je i ovdje jaaaako skupo (sat je oko 30 franaka i vise a to je oko 25 evra). ali, za cuvanje Luke se dvoumim izmedju jaslica/vrtica ili zene da ga cuva. nije lako dati dijete nekome. uvijek cu se pitati kako mu je, je li suv, je li gladan user posted image

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu Gejsha)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
5.7.2011 21:27:54   
Verus
ovde za velicinu moje kuce sigurno uzmu po 100-150 dolara za ciscenje (ako rade  po kuci, a mnogi naplate satnicu).  A ova zenica naplati 65$ za ciscenje: ali ono prasina, usisavanje, kupatila, nista prozori, poliranje kuhinje i sl.  ALi meni je samo ta neka osnova i potrebna...

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
5.7.2011 21:35:35   
mikica sa
Verus, je li to po satu ili za par sati?
Znas sta je meni problem? Osjecam se kao da nekoga iskoristavam pa uprem i ja da radim. To je problem. Mislim da ce mi najbolje biti da ona dodje raditi kad sam na poslu. Ali znam da cu se bolje osjecati (ako se pokaze ok ona) kad dodju neki praznici pa joj imam razlog napraviti neku paznju user posted image jbg, takva sam, kao i moja mama.

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
5.7.2011 21:37:58   
Anoniman
Ja sam prvu "ženu" našla kad je N imao oko godinu dana a mm saobraćajku, pa sam pukla bila. Nju smo (mama, kod koje je takođe spremala) i ja otpustile jer je uzimala pare za 5 sati, a navodno završavala sve nakon 2 sata. Kad smo joj rekle da to tako ne može, smrtno se uvredilauser posted image
Druga je krala, sitnice, tipa wc papir, i priznala to, pa je otpuštena.

Ova treća je prava sreća.
Dolazi dva puta mesečno kod mene, i dva puta kod mame, i mesečno uzme 6000. osao odradi savršeno, prvi put kad dođe radi dubinsko čišćenje, a posle pere i prozore, riba kuhinju i kipatilo, ma komplet generalku. Ja između njena dva dolaska ribam kupatilo i brišem podove, usisam jednom i brišem redovno kuhinju.

Nema meni tu nikakvog prestiža.
Radije bih se odrekla bilo čega, nego pomoćnice.
Pogotovo ko neće da opterećuje roditelje, sestre, svekrve da im pomaže, pa ne može ni žena sve sama, nije mala stvar nositi sve na plećima pored male deceuser posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here