|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
18.8.2011 22:42:47   
Lu
Bubo, jednostavno je, oće im se može im seuser posted image
I ja bi zaposlila sve to plus, maserku, manikirku, pedikirku da mi dolaze kući, bi majke mi ali šipak...dok moj mužić rinta 10 sati dnevno a ja ne radim nema šanse, nego nakon kopanja bašte manikiram ono što je ostalo od noktijuuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
19.8.2011 8:25:49   
jelena038
Za sad mi je jos uvek jeftinije da sama poredim kol'ko stignem, ali cim mi bude isplativije, uzecu zenu, platicu je kako valja, prijavicu je i uplacivacu joj staz. Moja mama je tako penzionisala nasu dadilju, zena je na osnovu toga od udruzenja penzionera dobila stan, a da ne pricam da pre nas dana staza nije imala, a zbog grbe a ledjima nikad se, nije ni udala. U suprotnom, ne bih mogla da gledam kako neko rinta u mojoj kuci, bojeci se da vec sutra bude na ulici, dok ja "piskaram". Jer, moj posao, ma kako placen bio, obicnom svetu, pa i mojim najblizima, izgleda kao jedna velika igra, a mogu misliti kako se osecaju oni koji za piscima ciste user posted image Samo moja radna soba je haos koji ni u paklu ne bi sagoreo user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
19.8.2011 9:38:43   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: BubaMira

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Baš nešto razmišljam, svi nešto kukamo da nemamo, a dosta žena ima bebisiterke, dadilje, kućne pomoćnice čak i ako nisu zaposlene (znači kod kuće su sa detetom zbog porodiljnog ili slično).

Da li je dadilja, kućna pomoćnica zaista neophodna i kad je mama nezaposlena? Ovim pitanjem ne napadam nego me zanima situacija žena koje su kod kuće a moraju zbog nečeg da svakodnevno imaju ženu koja ima pomaže. Zbog čega i kada dadilja-pomoćnica kod mama koja nema obavezu odlaska na posao? Ja bih možda bila primorana da unajmim nekog kada počnem da radim da mi na par sati pričuva Ninu (preuzme je iz vrtića) jer ni mm ni ja ne stižemo u vreme preuzimanja, ali mi je nekako apsurd da imam non stop pomoćnicu a kod kuće sam. Grešim li?



da imam love pa što da ne....imaš društvo, imaš pomoć....za one koji nemaju mamu pored sebe šta fali? 

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
19.8.2011 9:42:58   
Anoniman
Nemam ništa protiv, ne fali ništa. Uzela sam u obzir finansijsku gabulu u kojoj smo, koliko vidim svi, ali se opet koprcamo da nekome damo pare da radi umesto nas (nešto što bi smo možda mogle i same) iako nemamo para. To mi se nekako nije uklopilo.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 154
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
19.8.2011 9:46:40   
Jeca*
hm...pa ne zale se svi na finansijsku situaciju...
evo da uzmem sebe kao primer, da ne budem licemerna...radimo ko crnci i moj muz i ja i moji roditelji ( i njegovi su, za zivota). Svi smo sve deliki i ulagali relativno pametno tako da danas mogu da kazem da zivimo i pristojno i ne zalim se nimalo na finans.sit. Volela bih da imamo vise, ko ne bi, svako ima zelju da zivi jos bolje, ali ok mi je, pupupu. Nemam kucnu pomocnicu jer volim sve sama da radim i to je moj problem...pre cu 2-3h nedeljno da izdvojim za "generalku" po stanu a ostale kucne poslove obaljvam usput, nego da mi neka strankinja dolazi da mi cisti..ali to je moj problem i verujem da necu moci tako da razmisljam kad dodje i drugo dete jer necu imati vremena...videcemo.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
19.8.2011 11:01:58   
Alexis79
Kad nekad budemo imali user posted image  ,mislim da ce pomoc u kuci da mi bude veoma potrebna.
Iz veoma jednostavnog razlog ..... sto ja ni sada na mm-a ne mogu da racunam.
Jos uvek smo sami i ja radim od kuce pa za sad stizem sama.
Zbog njegovog posla  sve obavezu u kuci i oko kuce su na meni.
Od pranja ,peglanja ,ciscenja,kuvanja,nabavke ,voznje njegove majke i do banalnog odvozenja kola na pranje.
Za sve to treba vreme.
A ja ne zelim da moj socijalni zivot trpi.
S'' obzirom na to da nemam nikakvu pomoc od njega pre cu da platim nekoj zeni da mi pomogne pa makar 2-3 puta mesecno nego da cekam na njega posle 10-12 sati na poslu da mi nesto pomogne ili uradi sam u kuci.
A volim da mi je sve cisto i sredjeno ,a volim i moje slobodno vreme.

Mislim da je kod vecine zena ta pomoc u kuci zamena za pomoc muza u kuci i ne radi se o prestizu ili bacanju para.
Jednostavno se radi klasicnoj trampi zena koja pomaze za novac i to radi efikasno u zamenu za umornog i gundjavog muza user posted image


< Poruku je uredio Alexis79 -- 19.8.2011 11:04:02 >


_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
19.8.2011 13:08:34   
ivaj
Buba,znas vec moju situaciju,a prvenstveno to da nisam zaposlena.
I pored toga,samo da imam uslova volela bih da imam bebisiterku koja ce doci povremeno da mi pomogne oko Jece.
Znas da muz radi po ceo dan,da mi mama nije ziva,da svekrvu boli uvo i fizicki mogu sve da postignem-i da ne spavam dovoljno i da ne jedem na vreme i da pijem kafu s nogu.Ali psihicki ne moguuser posted image
Da mi je samo neko da ih skloni dva puta nedeljno na po dva sata.Da ih ne cujem.
Zvuci morbidno ali tako mi treba tisina.

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
5.9.2011 12:33:12   
*Alexx*
Žene, ako znate nekoga da mu treba full time pomoć u kući (spremanje kuće, kuvanje, peglanje), javite mi. To radi sestra moje dadilje, trenutno je bez posla. 

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
5.9.2011 13:38:49   
Leki 77
Potreba. Ne znam zasto bi bila prestiž. Ja imam ženu koja svake subote sredjuje stan i devojku koja mi čuva starijeg sina. Prva ceo posao (kuhinja, kupatilo, usisavanje, peglanje...) obavi za 3h-3,5h i to plaćam 1200din. Dadilja klinca čuva 4h dnevno i to plaćam 2500din nedeljno. Ja kuvam svakodnevno i pospremam stan, prostirem veš, praznim mašine za sudove i veš, i to više puta dnevno. Uopšte ne mislim da se luksuziram ili da sam bahata. Ponašam se u skladu sa svojim mogućnostima.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
5.9.2011 13:59:05   
mihi
IZVORNA PORUKA: mejvis

Ali ne znam šta bih da sam u BG i da trebam da dam 300e minimum za čuvanje deteta i spremanje kuće....



Upravo tako i plus još  kad ode Zuska koja mi dođe jednom u dve nedelje em mi uzme 50 evra mesečno em sam ja skroz nezadovoljna. Da li ima neko od RR cura iz Beograda da preporuči vrednu, ozbiljnu ženu za spremanje stana, meni pegla žena koja čuva Miloša, tako da mi treba samo za spremanje stana, unapred hvala.

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
5.9.2011 14:02:11   
mihi
Leki to si baš jeftino našla ženu za čuvanje bebe 4h dnevno sto evra mesečno, ja sam ženu koja mi je dolazila kad sam se porodila 4h plaćala 2008. god. 12000 din. Ona sada čuva mlađeg sina. Naravno da i ja usput radim sve što treba, jedino ne peglam jer žena dok Miloš spava 3h pegla.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
5.9.2011 14:09:16   
mihi
Čitam gornje postove, sa dvoje dece, poslom koji radim koji nije previše zahtevan (radim na fakultetu) i mužem koji zaista puno radi NEMA ŠANSE da sve mogu da postignem, sama tj ima ali da ne vidim ni fitnes, ni pozorište, ni bioskop ni kafu sa drugaricama. A što bih ja to sve sebi uskratila, pa i ja sam navikla na neki normalan život, džabe sve pare ovog sveta, ako sam ja nezadovoljna, frustrirana, ako čistim, perem, peglam.... kućnim poslovioma nikad kraja i niko od ukućana to ne ceni previše. Muž će da kaže pa ti si stalno umorna, zarozana, nadrndana. Bolje da platim i dam sebi malo slobode i uživanja koje mi mnogo znače. Tako ja mislim što ne znači da je to jedino pametno i ispravno.user posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
5.9.2011 14:22:23   
ivaj
Setila sam se jedne zene.Pitacu je pa ti javljam.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
5.9.2011 14:33:35   
mihi
user posted image  Hvala Ivaj.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
5.9.2011 14:36:55   
Anoniman
E danas bi baš neka mogla da mi svrati user posted image danima samo gostim i nikako da spremim-kao da je bomba pala u kuću!!! I ne stižem nikako.... mada kako stvari stoje na poslu, možda naprasno dobijem vremena za spremanje po kući user posted image Joj, crni humor!

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 165
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
5.9.2011 15:30:24   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: mihi

Leki to si baš jeftino našla ženu za čuvanje bebe 4h dnevno sto evra mesečno, ja sam ženu koja mi je dolazila kad sam se porodila 4h plaćala 2008. god. 12000 din. Ona sada čuva mlađeg sina. Naravno da i ja usput radim sve što treba, jedino ne peglam jer žena dok Miloš spava 3h pegla.

To je ćerka žene koja nam već godinama sprema stan. Ona je htela za 50€ da radi, ali meni je to bilo izrabljivanje pa sam se malo raspitala. Moja komšinica ženu plaća 1000din za 8h (što dodje 22000 mesecno) pa sam ja ovoj devojci dala 500din za 4h. Dok Igor spava ne radi ništa. Uči ili gleda tv. To ne 2h od tih 4h koliko je kod nas. Ranije mu je kuvala, ali od kada jede isto što i mi, daje mu naš ručak. Živi dve zgrade od nas, nastavu ima samo pre podne, a kod nas je od 13h do 17h.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
5.9.2011 15:36:05   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: mihi

NEMA ŠANSE da sve mogu da postignem, sama tj ima ali da ne vidim ni fitnes, ni pozorište, ni bioskop ni kafu sa drugaricama. A što bih ja to sve sebi uskratila, ..... Bolje da platim i dam sebi malo slobode i uživanja koje mi mnogo znače. Tako ja mislim što ne znači da je to jedino pametno i ispravno.user posted image


Upravo tako. U potpunosti se slažem (da ne poveruješuser posted image )

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
5.9.2011 15:38:42   
ivaj
Leki to je bas povoljno.
Vec neko vreme pratim oglase i sve naplacuju po 350 din. satuser posted image .I stvarno mi nije logicno da nekome ko provede kod mene 4 sata ,u mom drustvu sto znaci manja odgovornost,dam 1 400 din.

mihi,imas pp.

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
22.11.2011 13:39:01   
mtajcica83
Moj muz smatra da ja izvoljevam kad sam mu spomenula kucnu pomocnicu, ili zenu da cuva Andrija 2 puta nedeljno...Imamo i mogucnosti za to i sve, ali on je protiv toga cak i kad nije tu mjesecima i ja moram sve sama da radim...I to smo se mnogo puta svadjali ali za njega je to samo moj hir...user posted image

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
22.11.2011 13:43:55   
minavb
E pa ostavi ga jedan dan ceo dan samog sa detetom, nek uz put mora da zbrčka sebi ručak i pobrine se za neki veš ili usisavanje, pa gu sztradan pitaj jel mu bilo teško.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
22.11.2011 14:26:14   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: ivaj

Leki to je bas povoljno.
Vec neko vreme pratim oglase i sve naplacuju po 350 din. satuser posted image .I stvarno mi nije logicno da nekome ko provede kod mene 4 sata ,u mom drustvu sto znaci manja odgovornost,dam 1 400 din.


Evo sada sam u toku sa dadiljama i to jeste manje-više cena.
Tih 350din/h je varijanta kada neko dolazi povremeno i to jeste skuplje. Sve moje drugarice dadilje plaćaju od 250-300e u zavisnosti da li i rade po stanu dok dete spava i da li čuvaju jedno ili dva deteta. Preko agencija su 4h 200e, a 8-9h 300-320e. Žene u penziji ili studentkinje rade za manje para.
Moju dadilju ću sada plaćati ovih 11000-1200 din mesečno plus doprinosi za pun staž (što je još oko 6000-7000 mesečno za minimalac). Barem se nadam da će pristati na ovu ponudu. Propadosmo bez nje ako nam ode. Sin je obožava. Fenomenalna je i sa bebom.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
22.11.2011 18:10:39   
Anoniman
Alex, aj mi posalji na pp ime te devojke i kontakt kao i na koga da se pozovem, meni treba neko za sada za 1 nedeljno, komplet spremanje sa peglanjem, bez kuvana i bez cuvanja deteta, a to moze doci u obzir kasnije. Pozvala bih je prvo na probu 2-3 puta, da vidim kako radi.

Mihi, on a zena sto je trebala da dodje kod mene kad sam otpustila spremacicu, nije, jer je nasla dodatni posao u struci. Tako da sam sad i ja u problemu, nisam zaboravila da ti javim. Mama mi je sredjivala nesto pre neki dan, ali ne moze ona da postigne.

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 172
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
22.11.2011 18:36:20   
minavb
Ja sam imala neverovatnu srecu i sa dadiljom i sa spremacicom.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
22.11.2011 18:40:50   
bratzz

IZVORNA PORUKA: mtajcica83

Moj muz smatra da ja izvoljevam kad sam mu spomenula kucnu pomocnicu, ili zenu da cuva Andrija 2 puta nedeljno...Imamo i mogucnosti za to i sve, ali on je protiv toga cak i kad nije tu mjesecima i ja moram sve sama da radim...I to smo se mnogo puta svadjali ali za njega je to samo moj hir...user posted image

Moras ostrije da se postavis prema muzu, ako imate uslova onda si zasluzila pomoc! Mm meni ispunjava ama bas sve sto trazim cak i hirove, nisam to postigla preko noci ali trud se isplatio, sada uzivam. Ja nemam kucnu pomocnicu, nije mi potrebna ali ako budem pozelela imacu je svidelo se to mm ili neuser posted image

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
22.11.2011 18:45:15   
bratzz

IZVORNA PORUKA: minavb

E pa ostavi ga jedan dan ceo dan samog sa detetom, nek uz put mora da zbrčka sebi ručak i pobrine se za neki veš ili usisavanje, pa gu sztradan pitaj jel mu bilo teško.

Moja mama je sa tatom pokusala tako ali on je ostavljao haos da mama sredi kad se vrati. Ne vredi, neki muskarci su navikli da budu bezorazni ali za to su same zene krive. Moj tata recimo nece sebi hleb da isece, uvek trazi od mame ili mene, ponekad mi dodje da ga premlatim. Dodusemoj tata i dosta toga radi po kuci, kad je raspolozan, ima i onih koji nista nece da pipnu.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here