|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako dati detetu lek?
20.7.2011 12:42:09   
Sanjica26 RR
Joj, Jeco ona ni vodu nece. Mora da pije vitamin C, pa smo joj ubacili u vodu i davali na kasicicu. Juce joj dam caj i ona pocela da se gadi i povrati posle toga. Nisam pametna.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Kako dati detetu lek?
20.7.2011 12:42:17   
Anoniman
Sanjice, pokušaj na kašikicu, pa pola kašikice neke hrane a pola sirupa, pa tako iz nekoliko puta. Istina je da hrana malo odmaže u resorpciji leka ali bolje da ga popije ikako nego da ga povrati. U sokić nemoj jer ćeš ga puno razblažiti (lek).

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Kako dati detetu lek?
20.7.2011 12:44:10   
Anoniman
Kupi onaj Vit c za decu u prahu pa joj ubaci u sokić ako želiš, lakše će popiti. Mada svaki sokić za decu ima vitC u sebi.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Kako dati detetu lek?
20.7.2011 12:45:17   
Sanjica26 RR
Napravila sam joj kasicu od breskve, pa ce valjda tako hteti. Malo leka, malo hrane. Bas je ovo mucenje. Posebno kad ne mozes da detetu pomognes. A, juce guska od dr..kaze kako joj nije nista. Danas je odvedemo u privatno dz. i grlo joj je upaljeno. Ne moze ni da spava koliko je boli.
Bubo, taj vitamin C smo uzeli, ali ona nece sokice. Cudno dete. Ubacimo joj u vodu i tako joj dajemo.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 20.7.2011 12:46:14 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Kako dati detetu lek?
20.7.2011 12:45:21   
Jeca*
a kad joj brzo "suneš" špricem? da ne stigne ni da shvati šta je?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Kako dati detetu lek?
20.7.2011 12:46:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca*

a kad joj brzo "suneš" špricem? da ne stigne ni da shvati šta je?


Ovo sam ja radila, polegnem je i samo saspem brzobrzinski, i ona, iako šokirana, odmah proguta.Bilo je mučenje prvih par dana, zbog čega sam i otvorila temu, ali nema tu nežnosti, buniće se prvih 4,5 puta a posle će da se navikne. Mora tako. user posted image Meni je odbijala hranu ako oset_i da je sirup u njoj.


< Poruku je uredio BubaMira -- 20.7.2011 12:48:09 >

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Kako dati detetu lek?
20.7.2011 12:51:05   
Sanjica26 RR
Probacu razne nacine samo da isteramo terapiju do kraja. Hvala vam!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Kako dati detetu lek?
20.7.2011 12:51:13   
Maya21

IZVORNA PORUKA: Jeca*

a kad joj brzo "suneš" špricem? da ne stigne ni da shvati šta je?


i ja sam ovako, obojici user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Kako dati detetu lek?
20.7.2011 13:11:36   
Olga75
spric je zakon , ja i sad tako radim , nema pregovaranja , i ako nece da zine taman onaj nastavak ubacim u kraj usta i pustim , samo se slije i proguta ga refleksno jer dok se smadje da pljune vec je na korenu jezika i ne povrati

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Kako dati detetu lek?
20.7.2011 13:13:48   
Crvenkapa85
i ja sam maji na tanani spric...ako je sirupic lep da vidis kako vuce,a ako nije lep onda mram vilicu da joj drzim,to mi je bio najtuznije,pa kad nece da popije a ono stoji u grlu i grguce :(

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Kako dati detetu lek?
20.7.2011 13:24:52   
Anoniman
Crvenkapice, zvuči surovo, ali - zapušiš joj na sekund nosić, mora da prestane da grguće i da proguta user posted image . Moja Nina, jadna, već navikla na torturu sirupom, ne mrda, proguta, ne opire se, zna da joj je tako bezbolnije. 

(odgovor članu Crvenkapa85)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Kako dati detetu lek?
20.7.2011 17:09:50   
Sanjica26 RR
Uspeli smo muz i ja da joj damo sirup. Ovog puta se nije gadila. Nismo koristili spric, nego samo kasicicom smo joj davali.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Kako dati detetu lek?
20.7.2011 21:23:10   
majathegreat
Mi smo pre satić probali brufen na špric. Odmah je povratila.user posted image  Ali bila je izuzetno nervozna i od silnog plakanja je i povratila. A šta ću kad sam baš onda morala da joj dam. Posle sam malo uspela na kašikicu, a ostatak u malo soka i popila je. Sad u 22h nam sledi antibiotik. Valjda ćemo to uspeti na kašikicu. Imamo i sirup beli slez ako uspemo, a još plus i operil sprej u nos. Tugica moja. Sad se kao igrala konačno nešto je popustila temperatura..

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Kako dati detetu lek?
20.7.2011 22:54:12   
Anoniman
I Marko se opire na ove sirupe za temp, ali proguta. Onda narednih pola sata radim sa njim šta god on želi, samo da ne puzi i ne prevrće mnogo da ne bi povratio. 

(odgovor članu majathegreat)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Kako dati detetu lek?
21.8.2011 21:48:04   
*milica*
uh ti lekovi.... i sofija i stefan prave veliku frku oko toga. bilo je sutiranja,opiranje, pljuvanja ali rezultat toga je da ja ponovim dozu (pa cak i ako opet nesto pljune, znam da je bar nesto popio/la)...naravno uz pomoc sprica!!! svaka cast koga izmisli a nije samo za boce...

_____________________________

Stefan i Sofija NASA SRCA DVA NAJDRAZA!!!!


(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Kako dati detetu lek?
16.11.2011 21:11:56   
VVVV
i ja trenutno prolazim prvi put kroz ovo!
do sad je pila dobrovoljno, ali danas je jaaako bolesna, i ne pije ni ne jede nista. Ne pada joj na pamet ni da otvori usta ni da guta.

Jedno prakticno pitanje u vezi sa spricem: gde se sprica, a da ne moze da pljune? na jezik ili dublje? Ja sam probala d joj sipam (kasikom) na jezik, i ceo lek je iscurio do je ona plakala, nije ni pokusala da guta. user posted image

(odgovor članu *milica*)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Kako dati detetu lek?
16.11.2011 21:15:20   
Ana RR
VVVV, ja sam Marku sipala dublje u grlo, malo mu pritisnem jezik na dole i sipam. Uglavnom proguta, muž ga drži, ja se glupiram i zasmejavam ga da bi progutao. Nekad lepo sve proguta, malo se strese na početku i mršti se ali proguta, a nekad urla. Posle toga mu odmah dam flašicu sa vodom da malo spere taj ukus.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu VVVV)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Kako dati detetu lek?
16.11.2011 21:25:56   
Lu
Neko je ovdje već pisao da ukoliko se već mora tako da ne kažem na silu, treba špricnuti niz unutarnju stranu obraza, tako se sigurno slije u grlo.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Kako dati detetu lek?
16.11.2011 21:27:31   
VVVV
jooj hvala!

probacemo to oko ponoci!
a da ona gleda da l' sta mi radimo i da hoce vodu, ne bi ni bilo problema! Nego samo place i grca i i gleda negde iza mene! Bas mi je to strasno... NO, d ane odlutam... Hvala!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Kako dati detetu lek?
16.11.2011 21:29:11   
Anck Su Nmaun
Spricem do skoro,a u pocetku se otimala a kad je duzi period pila posle je sama pristala( pa je mm drzao ja uspricam)  , a od skoro na kasikicu jer tako hoce

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 16.11.2011 21:31:14 >

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Kako dati detetu lek?
16.11.2011 21:30:17   
Vika
Jeste da je mučna metoda ali tako sigurno popiju sve. Takođe, nemoj odjednom da joj sjuriš celu količinu već iz  nekoliko puta, da se smanji zagrcnjivanje

(odgovor članu VVVV)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Kako dati detetu lek?
16.11.2011 21:32:50   
Anck Su Nmaun
Da, da se ne zagrcne , nama se desilo da se zagrcnula i sve ispovracala
Ali i manju kolicinu ce lakse progutati, pa su manje sanse da ce izbaciti iz usta

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Kako dati detetu lek?
17.11.2011 12:00:20   
VVVV
nocas smo (hb) prosli mnogo bolje nego sto sam mislila. Izgleda je ona prova tura antibiotika koju je popila (tj. ispljuvala) ipak malo smirila stvar, tako da je nocas dosta dobro spavala. A lek je pocuclala iz sprica da se nije ni probudila!!! user posted image
Jutros smo (opet na spric) davali lek malo lutki, malo njoj i skroz ga je lepo popila :).

Hvala na savetimauser posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Kako dati detetu lek?
23.2.2012 7:47:42   
Mishica 77

IZVORNA PORUKA: Olga RR

spric je zakon , ja i sad tako radim , nema pregovaranja , i ako nece da zine taman onaj nastavak ubacim u kraj usta i pustim , samo se slije i proguta ga refleksno jer dok se smadje da pljune vec je na korenu jezika i ne povrati



Isto! user posted image

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Kako dati detetu lek?
23.2.2012 7:50:30   
Adriana83
Ja mojima i dan-danas dajem na spric iako su vec "velike" Samo sto sada lepo same uhvate spric i posisaju sirup iz njega user posted image

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here