|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
3.11.2011 12:07:02   
bolice
Jeste neobicno to sto ima recenice a ne cuje sve tonove....ali u svakom slucaju je dobro to sto ih ima! istina je da treba sacekati da se dete najpre navikne na aparate a onda i da nauci da slusa i prepoznaje zvukove. Mozete otici i ulicu Sv.Save, ulaz je odmah pored pozorista na slaviji, tu mozete ponoviti pregled i dolaziti na vezbe. mi tamo odlazimo skoro svaki dan ali idemo i u deciju kucu. samo je potrebno strpljenje i vreme, sve moze da se postigne. pozz

(odgovor članu Banci)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
3.11.2011 21:58:24   
Banci
Hvala puno Bolice sto si mi odgovorila user posted image
Mi smo skroz zbunjeni i ne znamo sta nas je snaslo!! Polako pocinjemo da plivamo u svemu. Razmisljali smo da odemo i u Sv. Save,ali cekamo da se privikne i na deciju kucu. Dosta je zatvorena i tesko se otvara nepoznatim ljudima. Treba joj vremena,a u poslednje vreme smo non stop kod nekog lekara. Stalno idemo kod nekog drugog lekara u nadi da ce da kaze da stanje i nije tako lose user posted image  Ne znam da li je to lutanje normalno? Verovatno da jeste i da ce nam biti bolje kad vidimo prve rezultate. Ne mozemo da ih docekamo! Vi znate kakav je osecaj kad cujete rezultate rada i verujem da se ne moze uporediti nisacim!
U decijoj kuci su nam rekli da ce ponavljati test na tri meseca sve dok ne bude mogla da ide na audiometriju. Valjda zbog toga da vide da li sluh propada ili je na istom nivou. Ne znam!
Hvala jos jednom!!

(odgovor članu bolice)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
19.12.2011 2:23:54   
moja djeca
zdravo svima. ja sam nova. nisam baš neki forumaš, ali evo ovdje sam se morala uključiti. naime, imam dvoje djece i oboje imaju oštećen sluh. sinu starijem smo mi roditelji primijetili u četvrtom mjesecu da ne reaguje na zvukove. sa šest mjeseci je radio BER-u i nalaz je pokazao da ima umjereno obostrano oštećenje. sada nosi slušne aparatiće i dobro se snalazi. ide na rehabilitaciju tri puta sedmično. kada smo dobili djevojčicu preporučili su nam da radimo BER-u radi slučaja koji već ima u porodici. a ona nam je super reagovala na zvuk, međutim i njen nalaz je bio umjereno obostrano oštećenje. to je za nas, čini mi se, bio veći šok. nismo se nadali još jednom članu porodice sa takvim oštećenjem (pogotovo što niko iz familije nije imao takvo oštećenje), a i iznenadili smo se jer nam je pravo reagovala na sva naša testiranja kod kuće. čak je njeno oštećenje za nekoliko postotaka i veće od sinovog. ali, kako je tako je... sad čekamo i njene aparatiće i tješimo jedno drugo da je sve tako suđeno i da se maksimalno moramo boriti za njih.
a dobili smo još i uputu da idemo s njima genetičaru da izvršimo i te nalaze...

(odgovor članu Banci)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
19.12.2011 2:33:03   
Yag
jesi ti trosila neke tablete u trudnoci...moja strina isto je rodila sina sa ostecenim sluhom ima dvoje dece prije njega i oni su normalnog sluha trece rodi i sa ostecenim sluhom ali ona je koristila tablete za stitnu zlezdu bez doktorovog znanja i doktori sad kazu da je najverovatnije zbog toga,,,no medjuti mali je stavio aparetice sa 2 mj.i sad ima skoro 2 godine i sluh mu se polako vraca nadam se da ce i tvoje bebe s vremenom doci u normalno stanje...zao mi je zbog svegauser posted image

_____________________________

21.12.2012. end of the world but my world start again 21.12.2012. SANIN ;)))

(odgovor članu moja djeca)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
22.12.2011 19:59:02   
moja djeca
NISAM TROŠILA NIKAKVE TABLETE, OBJE TRUDNOĆE SU PROTEKLE UREDNO, BEBE NA VRIJEME ROĐENE I NAJVREROVATNIJE JE NEŠTO U GENIMA...

(odgovor članu Yag)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
28.12.2011 10:47:02   
Mare30
Evo i mene opet :) mi smo 2razred i mogu reci da se dobro snalazimo.. :) pola reci jos uvek ne zna ali sta sad naucice :) vise me brine hiperaktivnost ili ti ADderista..ili su samo slicna ponasanja u pitanju..mada nisam za psihostimulanse hiperfokus samo na ono sto nju zanima pa onda vika dreka i borba..i borba..pa onda opet borba i sve tako u krug :D

(odgovor članu moja djeca)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
5.1.2014 18:47:19   
Chester
Pozdrav svima,
dobili smo prinovu u porodici, decka koji ima ostecen sluh, star je tek mesec dana pa citam sta o ovoj temi moze da se nauci.
Vec dve godine nema ni jednog posta ovde , volela bih da cujem kako vasa deca napreduju, koliko su sada stari i kako sve ide.
HVALA svima koji se jave

(odgovor članu Mare30)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
20.1.2014 22:41:42   
papila
Draga Chester znam kroz šta prolaziš. Ja sam posumnjala da moja beba ne čuje sa 10 meseci i BERA testom je utvrđeno da ima teško oštećenje sluha. Kažem ko to ne doživi ne zna kakva je to bol. Sad čekamo da nas pozovu na ugradnju kohlearnog implanta, najverovatnije u martu ove godine. Koliko oštećenje ima tvoja beba?

(odgovor članu Chester)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
20.1.2014 22:53:54   
serpica
Chester kako si tako rano saznala da beba ima ostecen sluh?user posted image da li se rade neke provere na rodjenju? Znam da nesto rade ali sam skroz ne upucena.Papila kako se beac snalazi?Koliko sada ima? Ja imam bebca od 5 meseci i niko od dr mi nije pomnuo sluh.znam da se ide kod ocnog lekara sa 6 ili 7 meseci ali za sluh ne znam.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu papila)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
21.1.2014 22:21:44   
papila
Moja beba sada ima 15 meseci i već šest meseci nosi slušne aparate ali bez nekog vidljivog efekta s obzirom da ima teško optećenje sluha tu su aparati od male pomoći. Ni mojoj bebi niko nije kontrolisao sluh već sam ja sama primetila da ne čuje i od tada se moj svet ruši. Ako ti se beba budi na buku onda nema razloga da brineš, već sa pet meseci bi trebala da se okreće prema izvoru zvuka.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
21.1.2014 22:25:09   
serpica
Papila zao mi jeuser posted image predpostavljam da je tako mada mislim da tu proveru sluha treba da obavljaju na rodjenju da bi se na vreme reagovalo. Kako se sporazumevate.?

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu papila)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
21.1.2014 22:28:59   
madre
papila, mnogo mi je zaouser posted image
sta se tim implantom postize?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu papila)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
21.1.2014 22:34:31   
papila
Pokazuje mi prstom kad nešto hoće inače je jako pametna sve kapira. Naučila je da kaže mama, da pokaže gde je nos, oko. A da bi razvila normalan govor neophodan je implant, on vraća 90% sluha, ustvari njega zovu veštačko uvo. Posle ugradnje moraće ići na rehabilitaciju da bi nadoknadila vreme koje je provela u tišini. Inače sva deca kojoj je do sada ugrađen implant veoma dobro govore, kao čujuća deca i idu u redovne škole.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
22.1.2014 6:37:04   
serpica
Papila mogu samo da zamislim kako ti je,cuvaj svoju devojcicu i borite se,sigurno ce na kraju sve biti ok.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu papila)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
24.8.2014 15:57:10   
sanjamigm
Papila, da li je devojčica operisana, kako je sada?

Noj sin takođe ima teško oštećenje sluha. Ima 11 meseci, tj. 8 meseci korigovano (rođen je skoro 3 meseca ranije). Rađen mu je skrining sluha po rođenju, nije prošao. Na ponovnom u januaru je prošao, ali ne znamo kako. Kada smo malo više obratili pažnju da ne reaguje na jake zvukove, posumnjali smo da ne čuje i nažalost to je BERA test potvrdio. Dobio je slušne aparate, ali ne vidim da imaju kakve koristi. Dr Ječmenica sa IMD nam je pominjala mogućnost implantiranja i da je on sa takvim oštećenjem kandidat. Početkom septembra bi trebali da odemo na detaljniji razgovor sa dr, da vidimo kakva je procedura

(odgovor članu papila)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
10.10.2014 14:11:32   
papila
Draga Sanja moja beba je operisana pre pet meseci i evo sad je tačno četri meseca kako čuje. Šta da ti kažem drugo dete, sve čuje i dosta već razume. Kaže mama baba av av mu daj, okreće se na ime kad je zovem čak iz druge sobe. Moj savet ti je da implantiraš dete i da ne razmišljaš. Znam da ti je sad teško i meni je bilo ali sad mi je pao kamen sa srca kad vidim da će moje dete imati normalan život i da će moći samostalno da funkcioniše. Implant je spas!

(odgovor članu sanjamigm)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
10.10.2014 17:30:31   
dunja RR
Papila, drago mi je da sada ok. Koliko je beba imala kada ste otkrili da ima oštećenje sluha, a koliko kada je operisana?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu papila)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
10.10.2014 22:53:06   
papila
Otkrila sam sa deset meseci da ne čuje a operisana je sa osamnaest meseci.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
25.12.2014 18:11:54   
Chester
Pozdrav svima!

Ne mogu da odgovorim koje su testove radili bebi , utvrdjeno je da ne cuje odmah po rodjenju. On nosi apratice, narvno ne moze da progovori sa njima jer je njegovo ostecenje sluha preko 90 db. Kandidt je za implant.

Zsto neku ucesnici foruma ne preporucuju Medel? Ima li nekolose ili dobro iskustvo sa ovim aparatom?
Hvala

(odgovor članu bolice)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
25.12.2014 18:21:57   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: papila

Draga Sanja moja beba je operisana pre pet meseci i evo sad je tačno četri meseca kako čuje. Šta da ti kažem drugo dete, sve čuje i dosta već razume. Kaže mama baba av av mu daj, okreće se na ime kad je zovem čak iz druge sobe. Moj savet ti je da implantiraš dete i da ne razmišljaš. Znam da ti je sad teško i meni je bilo ali sad mi je pao kamen sa srca kad vidim da će moje dete imati normalan život i da će moći samostalno da funkcioniše. Implant je spas!

Da li ste sigurni da je implant spas. Ako ste ovde na forumu sigurno citate malo i internet... Da li ste upoznati o infekcijama istog? Da li ste razmisljali sta sa tim metalom u glavi za npr deset godina ili vise? Da li znate da se u Americi ne ugradjuje od 70-ih god proslog veka? Da li citate iskustva ljudi koji su imali negativne posledice istog- da li treba da naglasavam da se glava otvara? Razmislite jos jednom. Nije to mindjusa koja se stavi na uvo. Ne osporavam samo zelim da porazgovarate sa nekim strucnim- ne mislim na dr koji tu sluze da ugrade nesto sto je svet odbacio. Ili jednostavno pogledajte i strane sajtove. Zasto mislite da vase dete ne bi napredovalo sa tausnim aparatom? Pa zaboga toliko je ljudi kod nas koji su naucili da slusaju sa zausnim aparatom. Zasto praviti robota od deteta?

(odgovor članu papila)
  Direktna veza do poruke: 120
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
25.12.2014 23:32:05   
Chester
Anonimus, nije tacno d ih u svetu ne ugradjuju i da su prestali 70-ih godina. Cerka moje bivse koleginice ima ugradjen implant vec 20 godina, devojka studira i vodi normalan zivot. Zivim u Kanadi

Sigurno da rizici postoje kao i za sve operacije, ali ne znam roditelja koji ne bi pokusao sve da svoje dete izvuce iz sveta tisine.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
30.12.2014 23:26:11   
papila
Draga Chester mi smo se odlučili za cochlear nekako mi je pouzdaniji a i u novom sadu se on ugrađuje a med el samo u beogradu. Ja lično mislim da svi implanti funkcionišu po istom principu, bitno je da dete čuje.

(odgovor članu Chester)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
31.12.2014 0:39:54   
Chester
Hvala Papila,
mislim da su se oni odlucili za Medel..
Bitno je sto pre, evo sada procith poruku jedne majke iz USA cija beba im samo pet meseci i ugradjuju joj implant sledeceg meseca...sto ranije to bolje.
Ljudi zelim vam svima srecu i ne slusajte neproverene komentare. Pismeni smo svi i umemo da koristimo kompjuter pa svako neka proveri na vise mesta sta i kako je najbolje. Bitno je da se borite da date sansu vasoj deci da zive normalan zivot user posted image
Srecno svima i zelim vam radosnu i srecnu 2015, vama i vasoj deci!user posted image

(odgovor članu papila)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
4.1.2019 12:14:58   
PcelicaMaя
Draga Banci, kako je vase dete sada? Moj brat ima dete sa identicnim problemom.Cak je istom periodu otkriveno ostecenje sluha. Zato Vas molim da mi odgovorite, unaped Vam hvala.Da li cuje? Da li prica? Kako se odvijala situacija?

(odgovor članu Banci)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
4.1.2019 12:42:59   
jess021
Ne znam da li ste videli da je njena objava iz 2011. godine pa vrlo verovatno da Vam nece odgovara odgovoriti. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu PcelicaMaя)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here