|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 15:19:12   
Jeca*
ja cu te roknuti, da se ne mucis user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 15:41:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Ako za tri meseca ne recituje Miku Antica, roknucu se.user posted image

Ti si luda, majke miuser posted image
A sa tri godine bi trebalo da vrsi komparativnu analizu dela Virdzinije Vulf i Dzejmsa Dzojsa?user posted image
P.S. Mika Antic-riznica mudrosti..Zivot!


(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 15:45:14   
minavb
IZVORNA PORUKA: verolino

IZVORNA PORUKA: minavb

Ako za tri meseca ne recituje Miku Antica, roknucu se.user posted image

Ti si luda, majke miuser posted image
A sa tri godine bi trebalo da vrsi komparativnu analizu dela Virdzinije Vulf i Dzejmsa Dzojsa?user posted image
P.S. Mika Antic-riznica mudrosti..Zivot!



Mrzim da potpisujem, ali ovo potpisujem.
Sa tri ima da cepa atome ili ga biti nece. O tome na drugoj temi, da ne kvarimo. user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 15:45:20   
*Alexx*
Toliko autora sam propustila - i Virdžiniju Vulf i Džojsa.

Ko uopšte izdaje te pisce? Da tražim u Platou?


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 15:54:46   
Anoniman
Ne znam Alex. Ali ona knjizara kad se krene ka Kalishu sa desne strane (malo pre Gradske biblioteke) je bas dobro opremljena.
Mada, ja u poslednje vreme stvarno ne kupujem knjige jer su mi mnogo skupe.
Iznajmim i procitam. Npr. skoro sam drugarici za rodjendan kupila Sestre po metliod Teri Pracet i knjiga je kostala 700din...Stvarno mnogo za meki povez i los kvalitet papira. Sa druge strane uzmem Metodiku nastave jezika i knjizevnosti od 1600 strana kvalitetnog papira, sa tvrdim koricenjem i platim je 1000din (doduse u Novom Sadu, jer je u Beogradu nisu tada imali. A zanimljivo je da ista knjiga u Beogradu kosta 1300 dinarauser posted image ).
Zato sam se nakupovala onih knjiga po 100 i 200 dinara...Bruka je prodavati Madam Bovari za 100 dinara, ali dobro...Meni u jednu ruku odgovara.
I da se pohvalim-moja kolekcija knjiga se blizi 1000 broju...A tuzna vest je da stoje naslagane u ormaru u hodniku, jer nemam gde da ih stavim.user posted image  

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 15:59:50   
*Alexx*
Da praviš policu po meri knjiga user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 16:02:55   
soni
meni citanje nikad nije bilo gubljenje vremena, to je nesto sto radim za sebe i uzivam.... nekada imam bas malo vremena za citanje ali dosta toga je proslo kroz moje ruke
i svaka knjiga mi dodje u pravo vreme, sto je nevrovatno ali istinito!!! user posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 16:04:25   
PoisonEve
verolino mislim da cu i ja imati taj problem jer nemamo bas previse mesta u stanuuser posted image
Trenutno citam "Bountiful,beutiful,blissful" mada to vise dodje kao neki prirucnik za radjanje i vodic kroz trudnnocu od joga-gurua Gurmukh. Mada posto je na engleskom, dosta je sporije citam. A imam i problem sto ne razumem neke izrazeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 16:05:57   
Anoniman
Daaauser posted image
Ma ja sam uvek sanjala o kuci sa malom bibliotekom. Sad ponajvise. Gomila polica sa mojim "blagom" i jedan radni sto gde bih istovremeno drzala i casove.
Bice, ne odustajem jauser posted image


Da se vratim temi-citajte decici basne. One su jako zanimljive, a onda im na kraju objasnjavajte zato je nesto tako, a nije ovako i zasto je do toga doslo. I ako vam postave 150 miliona pitanja, na svako im odgovorite.
A bajke su divne. Ja sam skoro ponovo citala Zlatnu jabuku i devet paunica, pa ta bajka je savrsena..Divna...

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 16:08:50   
minavb
IZVORNA PORUKA: verolino



Ja sam skoro ponovo citala Zlatnu jabuku i devet paunica, pa ta bajka je savrsena..Divna...


Aaaaaaaaa!!!! Gde si je naslaaaa? Obozavam je!


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 16:13:27   
Anoniman
Ja sam je nasla u biblioteci u okviru knjige Zlatna jabuka i devet paunica. Tu je napravljen izbor narodnih pripovedaka, bajki, priča i lirskih pesama. Imas je u skoro svakoj Antologiji, jer je jedina nasa bajka koja ima razvijenu kompoziciju.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 16:13:45   
*Alexx*
Ne znam da li ste čitale Ivanu Brlić Mažuranić: Šuma Striborova, pa Petrica Kerempuh... to su hrvatske bajke/basne, obožavala sam ih, sad ih se i ne sećam, a baš bih volela da ih nađem.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 16:15:50   
Anoniman
Imas, maco, u Gradskoj biblioteci sve...problem sa tom bibliotekom jeste, sto imaju malo primeraka knjiga, pa onda nekada cekas i po mesec dana na knjiguuser posted image


(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 16:17:28   
minavb
IZVORNA PORUKA: verolino

Ja sam je nasla u biblioteci u okviru knjige Zlatna jabuka i devet paunica.
Ovu knjigu je imala moja tetka u Hrvatskoj. Kad sam tamo bila poslednji put, 1989. , svi su se jurili napolju a ja citala knjigu i pretvarala se da je neka narandza zlana jabuka. Obozavala sam i knjigu Grozdane Olujic "Zvezdane lutalice". Prava mastarija.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 16:23:20   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Ne znam da li ste čitale Ivanu Brlić Mažuranić: Šuma Striborova, pa Petrica Kerempuh... to su hrvatske bajke/basne, obožavala sam ih, sad ih se i ne sećam, a baš bih volela da ih nađem.


Ooooo da user posted image tako mi se zvala škola i bila je oslikana likovima iz njenih bajki user posted image baš bih volela da ih ponovo pročitam.

Zlatna jabuka i devet paunica, čoveče, otkada to nisam čitala.. eh..


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 16:28:17   
*Alexx*
Niko više ni Andresena ne čita... Braću Grim... Mada, kada pogledate, gomila bajki je u stvari horor film: roditelji ostavljaju decu jer ne mogu da ih prehrane, veštica jede Ivicu i Maricu, devojčica sa šibicama umre na kraju...


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 16:33:26   
Ana RR
Da, meni se uopšte ne dopadaju današnji crtaći i bajke..

Kako bih volela da su mi ovde sve te knjige bajki user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 19.7.2011 16:56:00 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 16:53:08   
Anoniman
Ćopić, i posle njega opet Ćopić ... Mesec i njegova baka (sa 3 godine znala 2/3 pesme iako je oooogromna), Deda Trišin mlin, Ježeva kućica , Bašta sljezove boje... Ja bih taj divan osećaj koji sam kao dete  imala čitajući Ćopića najradije uramila da mogu, kao neku sliku, i divila joj se svaki dan. 

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 17:08:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Niko više ni Andresena ne čita... Braću Grim... Mada, kada pogledate, gomila bajki je u stvari horor film: roditelji ostavljaju decu jer ne mogu da ih prehrane, veštica jede Ivicu i Maricu, devojčica sa šibicama umre na kraju...


Potpuno si u pravu. Mnogi profesori su polemisali oko ovog pitanja.
Ja nekako razmisljam da i to ruzno sto se desava u bajkama jeste dobro za decu. Kako? Pa tako sto ce se navici na ideju da nije sve u zivotu lepo, a opet im bajke pruzaju srecan kraj sto je jako bitno za njihove mlade mozgove. Znaci junak ima prepreke do cilja, bori se, saplice, ali na kraju pobedi. Tako se kod dece razvija osecaj za zivotne okolnosti. Naravno da taj zivot u 90% slucajeva nije kao u bajci, ali da bi nam deca izrasla u optimisticne ljude, potrebno je da sa 5 godina veruju u hepi end.
E, a sto se tice Devojcice sa sibicama, po mom skromnom misljenju, ona bi trebalo da se cita tek u osnovnoj skoli, nikako pre toga. Ona je stvarno jako, jako tuzna.user posted image
Inace, najlepse bajke na svetu su ruske bajke..ne znam jeste li imali prilike da ih citate-fantasticne su.
Takodje i umetnicke bajke ne valja zanemariti. Tolstoj je napisao nekoliko divnih umetnickih bajki, ali i one su vec za uzrast osnovne skole.

< Poruku je uredio verolino -- 19.7.2011 17:09:51 >

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 69
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 17:14:38   
Verus
Ja sam kao dete uvek jako jako volela da mi mama cita.  Bracu Grim, pa sledece vece nastavak pa ne mogu da docekam da idem u krevet!  I jako sam volela grcku mitologiju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 17:22:47   
magnetic
Imamo komplet bajki brace Grim sa divnim plisanim koricama koje je jos moj otac kupio kada je imao dvadesetak godina.Prva knjiga se polako vec cepka, jer se ta najvise citala(ne znam zasto).Jako sam vezana za njih i zbog toga sto me podsecaju na oca,ali me pogled na njih uvek vrati u bezbrizne decje dane.
I dan danas ih ponekad uzmem da ponovo procitam po neku bajkicu.


_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 17:22:55   
Verus
Bas smesno...ja sam tad procitala sve knjige Mirjam.  Mama se malo ljutila i nije bila odusevljena zato sto nije zelela da mislim da je ljubav idealna i da uvek srecan zavrsetak...al su bile dobre knjigeuser posted image
IZVORNA PORUKA: verolino
Evo, mozda cete se smejati, ali devojcicama od petog-sestog razreda bi valjalo davati da citaju Mirjam. To je uzrast za mastarije i snove o velikoj ljubavi, princevima i sl. Pa postepeno valja prelaziti na komplikovanije stivo, dok na kraju to dete ne izgradi sopstveni ukus.


(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 17:24:32   
Verus
Prva knjiga je crvena, sa najboljim bajkama i moja je sva rascupanauser posted image  pa zelena, pa plava.  Plava je u super stanju, valjda nisu neke super bajke bile u njojuser posted image   Ja bih dovela puno dece kuci kad sam bila sama i legli bi svi na pod, a ja bih otvorila knjige i pravila se da citam, a sve sam izmisljala i onako, po secanju.  A vukla bih prstom ispod redova i pravila se da citam...Mislim da mi je bilo oko 5 ili 6 godina...
IZVORNA PORUKA: magnetic

Imamo komplet bajki brace Grim sa divnim plisanim koricama koje je jos moj otac kupio kada je imao dvadesetak godina.Prva knjiga se polako vec cepka, jer se ta najvise citala(ne znam zasto).Jako sam vezana za njih i zbog toga sto me podsecaju na oca,ali me pogled na njih uvek vrati u bezbrizne decje dane.
I dan danas ih ponekad uzmem da ponovo procitam po neku bajkicu.


(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 17:24:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

I jako sam volela grcku mitologiju.

Prosle godine sam na Sajmu knjiga uzela knjigu sa svim grckim mitovima....Divni su....user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 74
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 17:25:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Da, meni se uopšte ne dopadaju današnji crtaći i bajke..



Pogotovo japanski. Neke kugle, svetleci macevi...Bas nemaju dusuuser posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here