|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Roditeljski dodatak
18.6.2018 16:59:18   
mama Jo

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Roditeljski 20.06.



Jeeeej 😊Hvala na info 😉

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1726
   RE: Roditeljski dodatak
18.6.2018 17:14:19   
Duškić
Ja jos dva primanja ..

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1727
   RE: Roditeljski dodatak
18.6.2018 17:18:46   
IvanaSK RR
Duskic, kako znas?
Ja mislim da nemam vise jer sam se porodila u maju.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 1728
   RE: Roditeljski dodatak
18.6.2018 17:28:08   
mama Jo
Pa tako bi trebalo, dve godine se prima, zar ne?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1729
   RE: Roditeljski dodatak
18.6.2018 21:29:51   
Rosita
Je li usvojen povecan iznos?
Koliko traje, po novom, bolovanje sa trecim detetom?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1730
   RE: Roditeljski dodatak
18.6.2018 22:11:01   
vonavoj
Bolovanje i dalje 2 godine..nije se nista menjalo..
Inace, ne znam da li da cekam da se usvoji ovo 10 godina ili da predam zahtevuser posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1731
   RE: Roditeljski dodatak
19.6.2018 9:13:50   
Rosita
Von, i ja se to pitam, sto da primam 6h kad moze 10user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1732
   RE: Roditeljski dodatak
19.6.2018 10:12:13   
MimaKos
Usvojen je zakon u septembru i nebitno je kada se preda zahtev, menja se samo za drugo i trece detw rodjeno posle 25. 12. 2017 god. A sve ostale odredbe, promene za prvo drugo i trece i to 10 god tek za decu rodjenu od 01.07.2018.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1733
   RE: Roditeljski dodatak
19.6.2018 10:33:24   
IvanaSK RR
Klik

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1734
   RE: Roditeljski dodatak
19.6.2018 10:35:53   
MimaKos

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Klik

Bas tako , samo su zeznuli mame sa prvim detetom

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1735
   RE: Roditeljski dodatak
19.6.2018 12:24:59   
mama Jo
Super, mene je ovo bas obradovalo jer se moja malena rodila 26.12.2017. 😊

Ovo sto MimaKos kaze, mislim da nema veze da li ste predali zahtev ili ne, sva deca rodjena od 25.12.imaju pravo na uvecanje, zar ne? Mi vec par meseci primamo, ali kontam da imamo pravo da retraktivno primimo razliku, zar ne?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1736
   RE: Roditeljski dodatak
19.6.2018 15:56:20   
MimaKos
Razliku ce u julu da nam uplate.. i od jula po 10 000 za drgo svaki mesec

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1737
   RE: Roditeljski dodatak
19.6.2018 15:58:03   
mama Jo
Pa da, tako sam i ja skontala. Nego su me zbunile Rosi i Von sa tom prijavom da li da cekaju ili ne... svakakk sledi uvecanje bez obzira kada se podnese prijava.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1738
   RE: Roditeljski dodatak
19.6.2018 16:26:59   
Maraj
Mislim da i rodotelji koji predaju, dobijaju refundacuju od 1.7. Ja sam tako razumela.
Uostalom pise i da se za roditeljski predaje dokumentacija u roku od godinu dana tako da ko hoce moze i da ceka 1.7. pa da preda

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1739
   RE: Roditeljski dodatak
19.6.2018 16:28:53   
lesica
NEVAKCINISANA DECA = NEMA RODITELJSKOG DODATKA >>> VIŠE

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1740
   RE: Roditeljski dodatak
19.6.2018 16:46:26   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: lesica RR

NEVAKCINISANA DECA = NEMA RODITELJSKOG DODATKA >>> VIŠE

Slažem se user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1741
   RE: Roditeljski dodatak
19.6.2018 16:49:13   
MimaKos

IZVORNA PORUKA: Maraj

Mislim da i rodotelji koji predaju, dobijaju refundacuju od 1.7. Ja sam tako razumela.
Uostalom pise i da se za roditeljski predaje dokumentacija u roku od godinu dana tako da ko hoce moze i da ceka 1.7. pa da preda

Nije god dana vec 6 meseci, nemoj da se neko zezne..

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1742
   RE: Roditeljski dodatak
19.6.2018 17:02:08   
mama Jo
Ja isto mislim da je 6 meseci. Znaci i ako smo predali zahtev pre 01.07.svakako se dobija?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1743
   RE: Roditeljski dodatak
19.6.2018 17:02:09   
Maraj
IZVORNA PORUKA: lesica RR

NEVAKCINISANA DECA = NEMA RODITELJSKOG DODATKA >>> VIŠE

Meni je ovo skroz ok. Jedino sto mi "bode oci" je deo gde se kaze da ce dodatak biti obustavljen ukoliko dete ne ide u vrtic. I to procitam sada kada mi je dete odbijeno za vrtic.... a kako se ta odredba odnosi na 3.i 4.dete sve mi miriše da se to odnosi na romr i njihovo ne slanje dece u vaspitno obrazovne institucije

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1744
   RE: Roditeljski dodatak
19.6.2018 17:04:24   
MimaKos

IZVORNA PORUKA: mama Jo

Ja isto mislim da je 6 meseci. Znaci i ako smo predali zahtev pre 01.07.svakako se dobija?

Da, dobicemo u julu razliku za prethodnih koliko vec meseci da primas, ima budemo milioneri :))) hahah

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1745
   RE: Roditeljski dodatak
19.6.2018 17:12:17   
lesica
Maraj, odnosi se na obavezni pripremni predškolski program u trajanju od 4 sata. Ukoliko dete do tad nije išlo u vrtić (nebitno državni/privatni) predškolski program se sprovodi ili u posebnim grupama u vrtiću ili u školi.

A što se tiče isplata, trebalo bi da ide retroaktivno isplata razlike za dečicu rođenu od 25.12.2017. do 30.6.2018.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1746
   RE: Roditeljski dodatak
19.6.2018 17:19:33   
Maraj
Da da les. Skapirala sam...nego sam jos pod utiskom sto mi je dete odbijeno za vrtic. Tu mogu da odbijaju a pripremno predskolsko se mora pohadjati ....

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1747
   RE: Roditeljski dodatak
19.6.2018 17:24:16   
IvanaSK RR
Predškolsko racunaju kao skolu user posted image
Maraj, drugarica ima trojke, od lekara izvestaji da treba da idu u vrtic, njen muz ima firmu, ona prijavljena i deca su krenula sa četiri ili pet godina u vrtic.. Sve vreme odbijani...

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1748
   RE: Roditeljski dodatak
19.6.2018 17:35:42   
Maraj
Apropo roditeljskog dodatka i br dece...
Juce mm i ja u cekaonici kod gin.cekam na uz. Mm kaze, sad da zavrsimo uz i vise ne dolazimo ovde. Misleci kako mi je to poslednji uz pred porodjaj. I ja kazem mm, Nikad se ne zna, mozda dodjemo opet za 2/3/4 god. Na sta ce on meni. Ma nema sanse, ne mogu dete da upisem u vrtic!
Tako da to je to....skroz pogrešna "taktika" vlasti. Povecavaju roditeljske dodatke, sto je ok, a gde cemo mi sa tom decom kada nam istekne trudnicko?!?! Da ih izbacimo na ulicu dok smo mi na poslu?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1749
   RE: Roditeljski dodatak
19.6.2018 17:38:47   
MimaKos
Maraj, apsolutno se slazem!! I kod nas je uzas, meni starije dete vec ide a malecki ce najranije biti upisan septembra 2019, i to ako povucem vezu... a pocinjem da radim u decembru, i sta tada?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here