|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Finger food
15.3.2016 0:00:14   
Mariya
Gde uđoh u ovu temu,sad sam gladnauser posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Finger food
15.3.2016 8:46:41   
milicicak
Ana, ovi camcici su super :)
Odlucila sam se za hawai tortu al ce da bude ljubicasto-roze i plavo-zeleni rolat sa kuvanim testom user posted image i onu tortu od pohovanih paprika

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Finger food
15.3.2016 9:07:48   
mama krava
Milicicak, ja tako pravim....rastanjim lisnato testo i isečem trakice, pa ih uvijam oko trećine viršle ne kuvane. Premažem jajima i pospem susamom i pečem. Ispeku se i viršle dok se ispeče testo.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Finger food
25.7.2016 20:33:56   
milicicak
Slani rolat sa spanacem:
Na 100g margarina proprziti 80g brasna pa dodati 500g spanaca, dodati 1 kasicicu soli, malo bibera i muskatnog orascica i sipati 400ml hladnog mleka stalno mesajuci. Prohladiti i dodati 5 zumanaca, dobro izmesati pa postepeno dodavati sneg od belanaca. Peci.
Najbolji je nadev od 300g fete i jedne pavlake, a u njega moze da se doda sunka/kackavalj po zelji.
Beli rolat:
150ml vode i 150ml ulja da provri pa dodati 120g brasna. Kad se prohladi, dodati jedno po jedno 6 jaja, sve vreme muteci mikserom. Kasikom razvuci testo po plehu, ali ne do ivica pleha jer se prilikom pecenja testo siri pa izadje iz pleha.
Nadev: 150g sira i par kasika pavlake, kiseli krastavcici (2-3 kom), malo suvog mesa (ili 150g sunke) ili kackavalj.
Torta od ajvara i kikirikija:
Umutiti 5 jaja, pa dodati 1 umucenu pavlaku, 4 kasike ajvara, 4 kasike brasna, 5 kasika mlevenog pecenog kikirikija, 1/2 praska za pecivo, so. Ispeci u plehu od rerne, pa podeliti na 3 dela.
Nadev: 200 g fete i par kasika pavlake.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Finger food
25.7.2016 21:09:49   
milicicak
Pita sa sirom
Istopiti 125g margarina, pa u to dodati 3 zumanca, 500g sira, 100ml kisele vode, 1 prasak za pecivo, kasicicu soli i dobro izmesati. Umutiti dobro 3 belanca pa postepeno dodati u masu.
500g kora podeliti na 3 dela (oko 5 kora svaki). Svaku koru prazati smesom pa uviti u cvrst rolat. Uviti u foliju i zamrznuti.
Izvaditi pola sata pre pecenja, iseci parcice debele oko 1 cm, svako parce premazati smesom od 1 umucenog jajeta i 1 kasike pavlake, posuti susamom po zelji i peci.
Pitu od mesa pravim na isti nacin (samo ne stavim sir u fil). Namazem filom pa pospem izdinstanim mesom (na 500g kora, 300g mesa i 1 glavica luka)

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Finger food
25.7.2016 23:38:32   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: milicicak

Pita sa sirom
Istopiti 125g margarina, pa u to dodati 3 zumanca, 500g sira, 100ml kisele vode, 1 prasak za pecivo, kasicicu soli i dobro izmesati. Umutiti dobro 3 belanca pa postepeno dodati u masu.
500g kora podeliti na 3 dela (oko 5 kora svaki). Svaku koru prazati smesom pa uviti u cvrst rolat. Uviti u foliju i zamrznuti.
Izvaditi pola sata pre pecenja, iseci parcice debele oko 1 cm, svako parce premazati smesom od 1 umucenog jajeta i 1 kasike pavlake, posuti susamom po zelji i peci.
Pitu od mesa pravim na isti nacin (samo ne stavim sir u fil). Namazem filom pa pospem izdinstanim mesom (na 500g kora, 300g mesa i 1 glavica luka)

Ne kapiram baš najbolje. Znači naprave se ukupno tri rolata. Sva tri posebno u foliju pa u zamrzivač? I kad ih izvadiš odmah režeš ili nakon pola sata kad se otope? I onda ih složih na pleh onako položene, kao recimo oni puževi sa sirom iz pekare
? Zvuči dobro, ali da razradimo ove detalje, ja sam plavuša meni to mora do tančina user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Finger food
25.7.2016 23:44:12   
Ana RR
Ja to pravim po ovom receptu klik mnogo je lepo.

Choopo, svaki rolat posebno uviješ u providnu foliju i zamrzneš (ako planiraš isti dan da ih pečeš ne moraš ih skroz zamrznuti već malo da se stegnu da možeš da ih isečeš). Ako su skroz zamrznuti, kad ih izvadiš sačekaš 20ak minuta da se malo "raskrave" da možeš da ih sečeš. Složih ih na pleh jedan pored drugog, premažeš, pospeš susamom ili čime već želiš i pečeš.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Finger food
25.7.2016 23:50:09   
branki*
Milicicak,hvala za receipts,bas su zahvalni!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Finger food
26.7.2016 0:24:01   
choopa choops
Hvala Ana! Baš ću da probam jedan dan, izgledaju savršeno!user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Finger food
26.7.2016 5:07:55   
milicicak
Choopo, prave se ovako kako Ana kaze :)
Ja ne znam da pravim pite, uvek me nerviralo ta odokativna metoda stavljanja ulja. A ova je super, em nema ulja, em ne moze da omane :) i super je sto mozes da zamrznes.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Finger food
26.7.2016 6:35:04   
branki*
Meni se mnogo dopada sto moze da se zamrzne,napravis ranije kad imas vremena,a posle kad ti treba,samo izvadis i peces,milina!
Ovo sa mesom da pitam samo,tri rolata od po pet kora npr i svaku koru premazem filom,a meso redjam samo na petu i rolam,je li?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Finger food
26.7.2016 8:41:12   
Sanjalicaaa
Svidjaju mi se ove pite rolati. Jel moze da se pravi sa bilo cim?

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Finger food
26.7.2016 8:57:46   
milicicak
Branki, kad pravim sa mesom pocnem da ga posipam na primer od 3 kore, svuda po malo, da ima u svakom parcetu kad se rasece. I obavezno stavim prvo providnu foliju, pa tek onda prvu koru i namazem, fil je redji pa dok stignes do poslednje kore ona prva se skroz raskvasi i omeksa pa moze da se lepi za podlogu. Ovako stavim foliju ispod pa urolam i odmah umotam.
Sanjalice, ja sam probala sa mesom i pecurkama ali mislim da mozes da stavis sta god hoces.
I da, kore mozete da podelite na dva ili tri dela, zavisi kolike parcice volite. Ja delim na tri jer volim kad su parcici taman za zalogaj-dva.

I jos jedan recept za Lesicu i necu vise :)
Hawai torta
Umutiti koru od 6 jaja, 6 kasika brasna, pola kasicice soli i jednog praska za pecivo. Peci u plehu od rerene pa koru podeliti na tri dela (kao za snit). A ima i opcija za okrugli kaup, onda izgleda bas fensi, tada se prave 3 kore od po 2 jaja.
Fil: 300g skuvanog belog mesa, 1 konzerva ananasa, 200g pavlake i 100g majoneza, soli i bibera po ukusu. Ananas i piletinu sitno iseckati pa umesati sa pavlakom i majonezom i filovati.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Finger food
26.7.2016 9:07:52   
lesica
Mili draga, faaaaala vi user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Finger food
26.7.2016 14:50:45   
choopa choops
Hvala milicicak, ma baš mi se dopada baš zbog toga što i branki reče, jer može da se pravi ranije. Kad su rođendani uvijek je frka s vremenom, pa bi mi ovo super došlo!user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Finger food
26.7.2016 14:53:13   
isidora88
Moram probati ove rolateuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Finger food
26.7.2016 15:24:47   
Khaleesi
Joj meni to komplikovano ne volim da pecem kore....

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Finger food
26.7.2016 17:20:27   
milicicak
Ja obozavam sve sto moze da se napravi unapred, zamrzne i pece kad ti treba. I uvek pravim ove pita-rolate od 1kg kora, 2 jufke ispecem taj dan a ostalo kad nam neko bane ili ne znam sta cu za veceru.
Negde sam zaturila recept za rolat testo za picu koje moze da se zamrzava, super je a mini pice su gotove za cas.
A kad smo vec kod zamrzavanja i klope za rodjendane, kiflice po receptu Unine mame (ima tema na RR) se isto super zamrzavaju. Izvadite ih 45-60in pre pecenja da se malo opuste i budu stvarno super.

< Poruku je uredio milicicak -- 26.7.2016 17:24:34 >

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Finger food
26.7.2016 20:08:26   
Torbica
Milicicak, svaka cast, sjajni recepti!
Evo ponesto i od mene.

http://www.ringeraja.rs/c-kuhinja/recepti/brzi-pizza-muffins_2289.html
http://www.ringeraja.rs/c-kuhinja/recepti/tupperware-kiflice-i-rolnice-sa-sirom_1221.html
http://www.ringeraja.rs/c-kuhinja/recepti/slani-kuglof_1191.html
http://www.ringeraja.rs/c-kuhinja/recepti/pecivo-za-sanjicu-3_1034.html
http://www.ringeraja.rs/c-kuhinja/recepti/rolati-za-moju-kumu_665.html
http://www.ringeraja.rs/c-kuhinja/recepti/spanska-pita_633.html
http://www.ringeraja.rs/c-kuhinja/recepti/spanac-pita_632.html


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Finger food
26.7.2016 20:42:51   
Khaleesi
To sa zamrzavanjem moram da nadjem, dobra ideja, jer danas imam visak vremena sutra ne a i za te rodjendane zakon...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Finger food
27.7.2016 9:23:52   
Sanjalicaaa
Mi smo juce imali goste, htela sam da pravim tu pitu rolat, ali nisam. Na kraju sam ispohovala tikvice secene na sitno, i belo meso na stapice, i bas je fino bilo za grickanje uz pricu.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Finger food
18.8.2016 21:34:59   
branki*
Upravo sam pocela da pravim ove rolate koje je stavila milicicak i sa sirom i sa mesom,zamrznucu ih,pa cu sutra da ih pecem.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Finger food
15.11.2016 12:44:02   
Sanjalicaaa
Mame, imate li neki predlog za salatu, a da nije ruska, kojom bih mogla da punim one jestive korpice? I gde se kupuju te korpice?

Kako se prave ti bradići? Ana je ostavila link, ali ne otvara.

< Poruku je uredio Sanjalicaaa -- 15.11.2016 12:46:39 >


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Finger food
15.11.2016 12:49:57   
IvanaSK RR
Sanjalice, lepa je i kukuruz salata, mada je slicna ruskoj. Praziluk je lepa, susam salata... A u te jestive kapice mozes staviti bilo koju salatu.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Finger food
15.11.2016 13:03:26   
Mala Elena
Sanjalice imas u Disu, bas smo svracali da kupimo svekrvi jer ona hoce da ih puni za slavu . 60 kom ti je 185 din, male su kao za rafaelo , od oblatne.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Faširane snicle
Ringerajin kuvar: Maraj
Posna pesak torta
Ringerajin kuvar: Maraj



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here