|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: deciji kasalj
23.11.2014 17:28:33   
cockic
i ja sam mislila da je za kasalj bolje da ih odmah podignem na uzglavlje.ali sam skontala da je bolje na stomaku.odmah stane da kaslje.kazem cera je sad tom nocnom suvom kaslju sklonija.ne znam da li je do toga sto od novembra sam uzela fiziomer,ali mi deluje da je stanje sa slinavljenjem bolje.slinavi su bili od septembra do novembra.ceri sad radi treci samo krci.stavljam preventivno operil p sprej.rece mi dr.da smem samo pred spavanje duze vreme.znaci jednom dnevno operil p pred spavanje.i da inhalacija berodual po potrebi obicno 5 veceri.
mada mi rece da i kad kaslje suvo inhlairam sa njim.nesto mi deluje da nije bas za suv kasalj berodual user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 501
   RE: deciji kasalj
24.11.2014 10:42:03   
Rosita
Dr kaze bronhiolitis :(. Dete kaslje 24/7. Strasno. Sutra kks. Inhalacije berodualom 5 kapi na 2.5 ml fizioloskog, na 6 sati. Do sutra popodne pa opet kod dr da vidi sta dalje.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 502
   RE: deciji kasalj
24.11.2014 10:58:04   
Peace*
user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 503
   RE: deciji kasalj
24.11.2014 12:44:08   
cockic
nama dr.brodual su prepisivali ujutru popodne i uvece,ili ujutru i uvece.ili samo uvece.nikad nam niko nije rekao na 6h berodual ili na 8h.u pitanju su dva razlicita pedijatra i pulmolog user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 504
   RE: deciji kasalj
24.11.2014 12:50:02   
Rosita
Verovatno zato sto je samo 5 kapi. Na 8 je rekao, a slobodno i na 6.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 505
   RE: deciji kasalj
24.11.2014 12:58:22   
Janncica
Rosi,draga user posted image Bice mu bolje koliko sutra,prekosutra. Berodual brzo radi i za cas ce poceti da iskasljava. Samo mu daj puno tecnosti.
Inhalacija berodualom moze da se ponavlja posle 4 sata,zato ti je i rekao dr slobodno i na 6,ako ima potrebe(tesko dise,pisti).
Da vas sto pre prodje i vise se ne vraca user posted image

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 506
   RE: deciji kasalj
24.11.2014 13:04:00   
Rosita
user posted image pcelice, peace, cockic :*

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 507
   RE: deciji kasalj
24.11.2014 13:04:49   
cockic
i ja stavljam ceri 5 kapi ima 15kg,cak mi je i za sina koji ima 20kg njegova dr. rekla 5 kapi.mozda manje jer ga inhaliram preventivno.npr.necuje se nista,ali kaslje.pa kao za svaki slucaj.a cerina mi kaze 3-5 dana inhalacija berodualom samo uvece.ma valjda znaju sta pricaju nemam pojma.ja radim kako mi kazu.

a onda nam se jednom desilo cera pod ab,niko nespominje da treba da je inhaliram berodualom.mi kod dr.pa kao sto je niste inhalirali berodualom jos skripi posle 7 dana ab.u fazonu trebala sam ja da znam sama,bez da mi kaze.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 508
   RE: deciji kasalj
24.11.2014 13:13:06   
Janncica
Ja dam sama.Izvezbala sam se taman da znam kad treba da pocnem. Mada sam se sad za ovaj put lomila jer je samo nos radio i kasljao.Nije skripao kao inace i pistao.Ali je kasljao nekako bezveze.A treba sledece nedelje da operisemo treci krajnik.Ne znam da l ce nam odobriti.

Cockic,meni dr daju dozu naspram kilaze. S ima 13kg i njemu ide 6 kapi,a J ima 20kg i njoj 10.

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 509
   RE: deciji kasalj
24.11.2014 13:46:45   
Peace*
Berodual se inhalira na sate, a ne na ujutru i uveče. Nama su ga prepisivali i na 4h.
Takođe, ne ukida se naglo, već postepeno, sa 4 na 6h, pa na 8, pa na 10, pa na 12, pa na 24 i tek tad ukidaš.

Takođe, pedijatri, za razliku od lekara specijalista (pulmologa) daju male doze beroduala. Ne znam napamet, imam negde zapisano, ali mislim da je Markova doza sa 2g bila 1,5ml fiziološkog i 10 kapi beroduala, al nemojte me držati za reč.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 510
   RE: deciji kasalj
24.11.2014 13:50:14   
Peace*
Evo, našla sam u temi o Bronhitisu, dobro se sećam.


IZVORNA PORUKA: Peace*

Marko je imao 1god i 7 m kada je imao onaj gadan bronhitis i završio na Urbasonu, ali čak i nevezano za to, uvek su u Deč.bolnici govorili 1,5ml fiziol i 0,5 beroduala (10 kapi, da ti olakšam).



_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 511
   RE: deciji kasalj
24.11.2014 14:18:41   
Rosita
Da, da. Trazio je kks sa le formulom i da vidi da l je sutra popodne bolje ili mora, da l bese- pulmikortuser posted image nadam se da nece morati. Ljudi moji, gadno kaslje bad gadno. A aerius jos pije. Kaze neka i aeriusa. Videcu sutra do kad.

Edit. Zao mi sto za vikend ne odoh kod dezurnog. Videla sam da nije naivan kasalj, tj osecala. Nismo nikad koristili berodual pa ne bih mogla sama da procenim. Al sad sta je tu je. Sad znam kad je kasalj za obavezan odlazak kod dr. Evo, danas nisam otisla da radim, celo pre podne spava na meni. Melje kad dise, prede.

< Poruku je uredio Rosita -- 24.11.2014 14:35:12 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 512
   RE: deciji kasalj
24.11.2014 14:51:42   
mama krava

IZVORNA PORUKA: Rosita



Edit. Zao mi sto za vikend ne odoh kod dezurnog. Videla sam da nije naivan kasalj, tj osecala. Nismo nikad koristili berodual pa ne bih mogla sama da procenim. Al sad sta je tu je. Sad znam kad je kasalj za obavezan odlazak kod dr. Evo, danas nisam otisla da radim, celo pre podne spava na meni. Melje kad dise, prede.


E, jbg.. kad to osetis, treba berodual!!! Ja sam se sa ovim mojim seronjom ispraksovala i sam odmah mogu da provalim kad sta treba... A Pulmikort i Berodual su mi obavezni deo frizidera!

Ne brini, to stvarno odmah krene na bolje, posle 2-3 doze Beroduala, a i ako ukljuce Pulmikort, jos ce brze, nije to nista strasno. Ima li slina??? Ako ima ukljucice ti Pulmikort.

Berodual ide na kilazu, koliko sam ja skapirala, 1 kap na 2kg. Bar se nama tako povecavla doza.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 513
   RE: deciji kasalj
24.11.2014 16:48:00   
Rosita
E vala bas jbg, milkice. Sta cu, prvi nam je put. Sad znam sa kakvim se kasljom ne sali, Da odosmo u petak moyda ne bi ovako bilo. Ne bi sigurno. Ima slina, providne.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 514
   RE: deciji kasalj
24.11.2014 17:12:46   
mama krava
Veoma je bitno da mu izvacis sline! Da li ti dozvoljava da mu to radis? Mi smo na preporuku pulmologa iz Dragise Misovic kupili ono za usisivac kad je debeli imao 6 meseci. Kad smo ga doneli kuci otpakovali i samo smoga gledali i mm i ja i kao ma daaaaaj, pa kako cemo to u usisivac pa u nos???user posted image user posted image user posted image

Ali ja prelomim i kazem pa treba sutra da odemo na kontrolu i da kazemo dr da li smo nesto radili i da li je bolje, a mi da se pravimo Tose... Maaaajko mila, sta to izvuce slinaaa!!! I odmah nam dete prodisalo i manje je kasljao, jer se manje slivalo.... Ja tog Noska drzim u neseseru i ne idem ni na put od pola dana bez njega!user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 515
   RE: deciji kasalj
24.11.2014 17:14:48   
soni
Taj za usisivac je dobar, ali kad joj je zapusen nos non stop i ni kapi ne reaguju ne pomaze tj nema sta da izvuce a zacepljena...I onda kaslje ...Imamo i inhalator

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 516
   RE: deciji kasalj
24.11.2014 17:22:11   
mama krava
Da ti kayem Soni... Ja tada stavim one kapi ya decu.Nama je Pulmolog rekao da ne moye nista strasno da se desi ako se stave tri veceri, dok detetu ne bude bolje, kako bi moglo da spava! Ja sam to pocela da praktikujem, jer se vrtim u krug, ako je on yacepljen, pa ne moye da spava ni da jede, veoma tesko prolayi prehlada... I jos, ja stavljam Dexametazon neomicin isto 3 dana po 1 kap u nozdrvu na 8 sati... ALi to samo po preporuci dr i ne duže od 3 dana i ne cesto!!!

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 517
   RE: deciji kasalj
25.11.2014 12:56:20   
Rosita
CRP je 7, normalno do 5, mislim da nije puno. Ostalo znacajno je da su monociti 13, normalno do 6! Popodne kod dr. Leukociti mirni.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 518
   RE: deciji kasalj
25.11.2014 13:06:03   
soni
Rosita ipak je malo piviseno..

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 519
   RE: deciji kasalj
25.11.2014 13:07:34   
Rosita
Da, da, samo kapiram da nije toliko da bi pio ab, meni kao laiku ovo vise na virus ukayuje, ali necu da se pravim pametna, videcemo.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 520
   RE: deciji kasalj
25.11.2014 16:32:04   
mama krava
Verovatno i jeste virus, ali dr ce ga poslusati i odluciti, jer se kod bebaca veoma brzo razvije zapaljenje pluca, pa se AB daje preventivno,

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 521
   RE: deciji kasalj
25.11.2014 20:21:22   
Rosita
Dr misli da je virus i da nije strasno pa je pre za opciju da prati dete i da dodjemo za dva dana, nego da daje ab za svaki slucaj. Valjda zna sta radi. Do tad berodual.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 522
   RE: deciji kasalj
25.11.2014 21:17:51   
Maslacak15
pa on nije vise beba....

ako nema temperature, i sve ukazuje na virus, ne vidim logiku da se daju antibiotici. Da se razumemo, ja sam uvek ZA antibiotike kad za to postoji razlog. Bice sve ok Rosita. Sigurno ti je neprijatno zato sto se prvi put susrecete sa tim ali sve mu to dodje u rok sluzbe. Pozdravi maleckog.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 523
   RE: deciji kasalj
25.11.2014 21:59:29   
Rosita
Hvala draga, bas to, prvi put pa ne znam sta i kako. Nekad mi dodje da se smejem nekim svojim pitanjima i dilemama, sa ove distance, al tako to biva :). Sto bi rekao jedan estradni umetnik "oprosti mi sto se secam svega, mnogo vise nego bilo cega "user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 524
   RE: deciji kasalj
26.11.2014 9:11:19   
cockic
kod nas gledaju i granulocite,ako su oni povecani odmah daju ab.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here