|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: deciji kasalj
8.7.2014 11:52:54   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: Наташица

после сигурно неких петнаестак дана неспавања и кашља што мене што малене...ишли доктору....дла сируп који није помогао...мој муже је прочитао све што је могао на нету па ме излуђивао с тим док није изгледа нашао нешто добро. наиме, нашао је да се насјече црвени лук и стави у чарапу и завеже код кревета/креветца. то смо синоћ пробали и стварно и она и ја смо преспавале читаву ноћ, а да се нисмо накашљале. не знам јесамо ли луди или је случајно се, али ето спавали смо фино.


Meni kuca vec 3 godine smrdi na crni luk, svi se vec navikli user posted image

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: deciji kasalj
2.8.2014 17:03:37   
Diabla
Beba je pocela zrelo da kaslje vec dva dana. Pomalo se zakaslje. Izgleda da ne umije da izbaci. A dok dise, prede kao macor. Da li da ga vodim kod dr? nema temperaturu, jede, spava. Ali se bojim da se ne spusti na pluca. Nos mu ne curi. Iako ne curi, da li da ispiram sa necim?

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: deciji kasalj
2.8.2014 17:28:17   
Torbica
Ima šlajma ako prede.Odvedi ga na pregled za svaki slučaj.Pozz
Najčešće se daju inhalacije Bisolvonom,ako ima slajma.

< Poruku je uredio Torbica -- 2.8.2014 17:32:35 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: deciji kasalj
2.8.2014 18:00:37   
Diabla
Jeste, pun je slajma. Inace mi smo svi kuci, vec dvije sedmice, puni slajma. Nista nam nije pomoglo. Starijem ni inhalacija.
IZVORNA PORUKA: Torbica

Ima šlajma ako prede.Odvedi ga na pregled za svaki slučaj.Pozz
Najčešće se daju inhalacije Bisolvonom,ako ima slajma.



_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: deciji kasalj
2.8.2014 18:10:38   
Torbica
Ne znam kako ga inhaliras,trebalo bi 10 kapi Bisolvona u 1,5 ml fizioloskog pa na 8h..


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: deciji kasalj
2.8.2014 20:48:51   
superm
Ja sam čula da je mast od jazavca dobra za kašalj. Nabavila, masala detetu par dana I uverila sam se da zaista deluje. Mast mu je pomogla da izbaci secret.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: deciji kasalj
3.8.2014 9:13:58   
Diabla
Gdje cu to naci? Jedino preko interneta da narucim. Jer moram i starijem mazati.

Torbice, stariji se tri puta dnevno u DZ sa Bisolvonom inhalirao. Ne kaslje kao mucenik, ali mu je kasalj zreo i dalje. Vec puna dva mjeseca.
IZVORNA PORUKA: superm

Ja sam čula da je mast od jazavca dobra za kašalj. Nabavila, masala detetu par dana I uverila sam se da zaista deluje. Mast mu je pomogla da izbaci secret.



_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: deciji kasalj
3.8.2014 9:58:26   
Olga75
ja sam vec jednom pitala al moram ponovo : mast od jazavca znaci da je neko ulovio i zaklao jazavca i istopio slaninu u mast ????
Diabla , probaj sa Fitobalmom , maze se na grudni kos i ledja pre spavanja i isparava

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: deciji kasalj
5.10.2014 13:24:50   
Rosita
Ovako. Bio u slinama 8 dana. Negde sestog dana poceo da kasljuca. Kasljucao narednih 7 dana, nista strasno. Sad za vikend opet slini, cini se manje, ali kasalj je bas produbio i cula sam onako , hm, nemam iskustva da opisem, ali kao da prede po malo kad dise, ne znam kako da docaram zvuk. Sutra cu ga voditi kod dr, bili smo za vrem tih slina 2x. Da li da brinem?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: deciji kasalj
5.10.2014 13:31:20   
New Mom
On jednostavno ne zna da se iskaslje, zato cujes taj zvuk.
Ono kad dr kaze da "zvizdi u plucima" nije nesto sto se ovako cuje, vec slusalicama.
Dobice nesto za iskasljavanje. Ja mojima dajes Fluimucil za decu u kesicama.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: deciji kasalj
5.10.2014 13:43:30   
Rosita
user posted image user posted image NM!

Ako ne ume da iskaslje, kako fluimucil moze da pomogne?

< Poruku je uredio Rosita -- 5.10.2014 13:44:36 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: deciji kasalj
5.10.2014 13:54:06   
Misha i Ljisha
mm ce me izludeti sa recenicom "ovo kaslje iz pluca otislo joj je na pluca to joj je na plucima"user posted image user posted image user posted image uf sad bih mogla 10 ovakvih da stavim koliko me iznervira. Kaslje jer ne moze da izbaci slajm i ja cujem da je to identican kasalj kao i pre ZNACI NIJE IZ PLUCA!!!!! Svaki put kad krene da kaslje mm me smara da kaslje i da joj je otislo na pluca. Pa....uf....ala sam besna na mm ne mogu vam oisati i njegove paranoje mi je dosta. Nemamo istoriju brohitisa niti bilo cega slicnog dobro je cak joj ni nos ne curi ali kako legne da spava posto joj se to sliva na dole krene da kaslje. Vise cu izludeti i od kaslja i svega

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: deciji kasalj
5.10.2014 23:07:52   
Torbica

IZVORNA PORUKA: Rosita

user posted image user posted image NM!

Ako ne ume da iskaslje, kako fluimucil moze da pomogne?

On razgradi slajm pa ga bude manje.
Ljisho, nemoj se jediti, podigni joj uzglavlje i inhaliraj je efedrinom ako si sigurna da joj se sliva iz nosa.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: deciji kasalj
5.10.2014 23:21:03   
bubulence
fluimucil je zakon! Ema cesto i povrati od njega tako da izbaci slajm. a kada smo bili u bolnici receno mi je da joj kuvam serbet sa vodom u tim situacijama (uprzis secer i prelijes vidom pa piju kao cajic). i od toga ili povrate pa izbace slajm ili ga izbace kroz kaku...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: deciji kasalj
5.10.2014 23:22:47   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Torbica

Ne znam kako ga inhaliras,trebalo bi 10 kapi Bisolvona u 1,5 ml fizioloskog pa na 8h..



da ovo sam zaboravila, inhalacije su isto spas...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: deciji kasalj
6.10.2014 5:45:53   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Torbica


IZVORNA PORUKA: Rosita

user posted image user posted image NM!

Ako ne ume da iskaslje, kako fluimucil moze da pomogne?

On razgradi slajm pa ga bude manje.
Ljisho, nemoj se jediti, podigni joj uzglavlje i inhaliraj je efedrinom ako si sigurna da joj se sliva iz nosa.


inhaliram je fizioloskim ja nikad lekove na svoju ruku ne uzimamuser posted image (znate moje triove). Uzglavlje podignuto odavno ni ne spustam ga navikla se tako da spava

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: deciji kasalj
6.10.2014 10:47:14   
Misha i Ljisha
i bili kod lekara i naravno kaslje jer joj se sliva slajm niz grlo i sve je super da ne kazem da je dr rekla da moze da ide u vrtic. Mislim odlepicu od mm. Kaze on meni danas da sam ja kao drvo prema D user posted image

Aman vidim da je dete super raspolozeno i da joj "nije nista". O gospode, da li cu izdrzati mm za vreme bolesti nase D?

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: deciji kasalj
6.10.2014 13:35:23   
Rosita
Hvala svima!

Bubi, ne bi taj ni caj popio , kamo li secer preprzen, tezak je za saradnju.

Sinoc je povratio koliko se zakasljao.

Bili i mi kod dr, kaze sve cisto. Isto da kaslje od tog sekreta. Balavi zza medalju od zuba. Dr kaze nije mu sekret toliko gust da bi morao fluimucil, a oprezan je jer D ne tolerise laktozu, nije bio siguran da li je ima u fluimucilu, sad gledah/ nema, ima nekih zasladjivaca. Kaze da nije neophodno jer su D creva i tako osetljiva pa da mu ne daje ako ne mora. To je njegovo misljenje, a da dodje opet da ga pogleda u sredu, ciscenje nosa, inahaliranje 3x fizioloskim. U vrtic ako ne mora da ne ide ova tri dana, tj. do srede i ako je ok posle te kontrole da ide. Mogao bi i sad, ali vidim i sama da bi bio problem oko spavanja sa slinama pa ajde, neka ga, nadam se procice.

Ljubim vas.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: deciji kasalj
22.10.2014 22:58:39   
lanajelena
moji kaslju vec tri nedelje,ne cesto i ne strasno,malo suv,malo zreo,nemaju temp...ne bih da ih vucem po dz,negde sam citala da je pocetak magareceg takav(zesce sam se utripovala)..da li da ih ipak vodimuser posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: deciji kasalj
22.10.2014 22:59:57   
superm
Moji isto tako kaslju. Stariji je imao par dana i temp, vodili smo ga u dz, sve ok.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: deciji kasalj
23.10.2014 9:59:05   
Rosita
I moj kaslje najcesce ujutro i ima nocu jedan onako napad zakaslje se bas, ja cu ga odvesti u ponedeljak za svaki slucaj.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: deciji kasalj
23.10.2014 10:41:09   
Peace*
LJ, i moji tako već 3 nedelje, i mm i ja sa njima isto tako.
Mani me magarećeg. Ne tripuj me! user posted image


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: deciji kasalj
23.10.2014 11:50:58   
Rosita
Malopre sam pocela nesto da citam o magarecem i odustala, tu ima zacenjivanja, pa rezi ko magarence i td. Nije to, necemo da se tripujemo.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: deciji kasalj
24.10.2014 22:17:57   
New Mom
Kaca strasno kaslje vec cetvrti dan. Sazreo al jos ne potpuno, jos je vise nadrazuje nego sto uspe da se iskaslje.
Bili danas kod dr (obicno je ne vodim samo za to, al ajde, ide vikend pa da budem mirna), nista specijalno (po njoj zdrava fakticki)
Fluimucil 3x dnevno i inhalacije pantenolom.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: deciji kasalj
1.11.2014 9:55:22   
Rosita
Ljudi moji, D kaslje ima bezmalo mesec dana. Ja stvarno ne znam vise kad ce to da prodje. Preko dana nije strasno, al nocu ima epizode, nekad i po pola sata, sat ne moze da se smiri. Gledao ga je doktor pa ja mislim tri puta. Pre neki dan smo vadili rezultate i primio je pentaxim, i tad ga je pregledao i cim je odobrio vakcinu misli da je sve cisto. Ali evo nocas je bas kasljao, dok npr. prethodnu noc je do 6 spavao i tad je kasljao, nije mogao ponovo da zaspi do sedam, kad ga obicno budim za vrtic. Interesantno da je mm, kome sve i svasta smeta u vazduhu, sinoc imao isto epizodu, stiskalo ga, gusilo, nije mogao lepo da spava, otvarao prozore... sve vise mislim da je nesto alergijski user posted image . Imate li neki proveren prirodni recept da mu pomogne i da nocu bolje prolazimo? Dete je ovako saavim ok preko dana, kao sto rekoh rezultati su mu uredni. Hvala!!!

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here