|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: deciji kasalj
15.2.2015 5:34:50   
Zemunka85
Bogami mi i dalje kasljemo, Od sredine januara
Dete aaaaapsolutno normalno funkcionise i istina sve manje kaslje, ali kaslje.
Prestala je nocu posle duuuuzeg vremena.
Sada kaslje ujutru kada ustane, suvo. I preko dana kad-kad. A sve suvo.
Ja nekako kontam i suv je vazduh u kuci, otkud znam vise ,,,,

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 576
   RE: deciji kasalj
15.2.2015 13:18:48   
veselicaa
Zemunka,isto kao i mi.Od sredine januara kasljemo i kijamo.I ja mislim da ima veze sa suvim vazduhom,i mi se grejemo na struju u spavacoj sobi,mada stavljam vodu na termo ali slaba vajda.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 577
   RE: deciji kasalj
18.2.2015 14:09:43   
Azra_
Nas dr juče slušala. Kaže čista pluća, grlo dobro. Vratila još 4 dana Flavamed i 4 dana berodual. Imali smo pauzu sa tim, sada opet. Ko će ga znati više. Nego ajde, bitno da je nalaz na plućima ok.

P.S. Hvala Mod Mod!user posted image Od kad nas je prošli put primila jedna šašava dr ( dr Delčev), sada ne idem dok ne proverim kod koga vodim dete. A valjda će se i ova naša dr dovući sa odmora.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 578
   RE: deciji kasalj
18.2.2015 14:14:58   
Modessty
Azra nema bre na čemu. A nisam ti ni bog zna kako pomogla user posted image
Biće mu bolje od Beroduala.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 579
   RE: deciji kasalj
22.2.2015 19:48:27   
mila83
Jedan pedijatar mi je rekao da kasalj traje oko 6 nedelja, postepeno se smanjuje. Moja cerka je sa tri i po godine kasljala cini mi se oko dva meseca, bez ikakvog jasnog uzroka. Isprobala sam sve te sirupe, i kao sto ste i vi primetile,slabe vajde.Cini mi se da nam je najvise pomogao ALTIPRIM ,pravi ga institut Josif Pancic, pa jedino njega uzimem ponekad.Uglavnom , pored belog sleza, pravim i sirup od lovorovog lista u kombinaciji sa limunom,odlican je za smirivanje kaslja.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 580
   RE: deciji kasalj
24.2.2015 15:02:49   
dijana1*
Kosta vec dva dana uzasno kaslje ali samo kada spava. Redovno mu cistim nosic i nema mnogo sekreta, nema temp, jede lepo... ma sve super. Ali kako zaspi tako krece kasalj. Dala sam prospan pa cu viseti da li ce mu pomoci. Ne bi bas da odma trcim kod dr.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 581
   RE: deciji kasalj
24.2.2015 16:24:10   
mila83
Evo napisacu i ovo, mozda nekome pomogne.
Kada sam bila u Tirsovoj sa bebom, tamo su radili tzv.dren, odnosno dolazili su fizioterapeuti i lupkali decu i bebe po ledjima, u predelu lopatica, da im se odlepi slajm i da ga izbace kroz stolicu.Tako su i mojoj Teodori, njoj se nakupilo slajma od sonde koju je imala. I rekli su mi da slobodno mogu i sama to da radim, samo po gornjem delu ledja,nikako dole i kod bubrega....Pa ako se i bojite da ne povredite dete,opet neko malo lupkanje ne moze da odmogne.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 582
   RE: deciji kasalj
24.2.2015 18:31:56   
veselicaa
Mila to su isto i meni rekli kada sam sa S lezala na pulmologiji u Nisu,lupkanje po ledjima i sto vise vode jer voda rastvara slajm.I zaista pomaze.
A.danas zavrsila sa ab,ali kaslje,onaj dosadni suvi kasalj,karakteristican za kraj prehlade,pijemo caj od belog sleza i nadam se da ce brzo proci.Juce i danas nije bila u skoli,sutra planiram da ide.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 583
   RE: deciji kasalj
27.2.2015 14:25:50   
Rosita
D 7 dana nije kasljao i evo ga opet, nocas sam spavala sat vremena, od pola tri do 7 je suvo kasljao svako malo. Ako i nocas bude tako, krecem aerius da probam, u pon kod dr.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 584
   RE: deciji kasalj
27.2.2015 14:43:45   
mama krava
Moj je slinav od ponedeljka, a juče počeo da kašlje, a jutros dobio Pulmikort! Neću da čekam!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 585
   RE: deciji kasalj
27.2.2015 15:03:17   
Rosita
Pametno. Mi nemamo iskustva sa pulmikortom. Ono sto sam shvatila da su od biljnih sirupa kod mog D vajde slabe.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 586
   RE: deciji kasalj
27.2.2015 15:11:52   
mila83
Rosita, a jesi li mu probala kuvati nesto za smirenje kaslja, npr. sirup od lovorovog lista? Nama to pomaze.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 587
   RE: deciji kasalj
27.2.2015 15:25:24   
dijana1*
Rosita nama je prospan pomogao.
Zakaslje se svega par puta i to kada mu se sekret sliva. Ali nocu vise ne kaslje.
Da sto pre ozdraviteuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 588
   RE: deciji kasalj
27.2.2015 22:42:28   
Rosita
Hvala Di :*
Mila, nisam to konkretno, probala sam neke varijante bosiljak, luk i td. Kako ide to od lovora?


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 589
   RE: deciji kasalj
27.2.2015 22:50:27   
mila83
Zakuvaj 2,5dcl vode,dodaj 6 listova lovora, i kuvaj poklopljeno oko 7-8 minuta.Procedi i sipaj u posudu u kojoj ces drzati sirup,dodaj 6 kasika secera i dobro izmesaj da se secer rastopi.U prohladjeno iscedi sok od jednog limuna. Po nekolio kasicica dnevno,mozes i svaki put kada dete dobije bas intenzivan napad kaslja.Lepog je ukusa,moji hoce. Moze da stoji ceo dan,ili i za sutra ostavis u frizideru,mada ja uglavnom uvek kuvam sveze. Nadam se da ce vam pomoci. Meni je u prvoj trudnoci bas pomoglo!

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 590
   RE: deciji kasalj
28.2.2015 0:43:24   
mila83
evo nasla sam nesto,kaze muz da je on to kao mali radio...

http://prirodni-lijek.blogspot.com/2015/02/kako-izleciti-uporan-kasalj-i-bronhitis.html


a nama pomaze i Fitobalm,ako vec nisam pisala negde,lakse se dise od njega i smiruje kasalj.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 591
   RE: deciji kasalj
28.2.2015 13:34:53   
Rosita

IZVORNA PORUKA: mila83

Zakuvaj 2,5dcl vode,dodaj 6 listova lovora, i kuvaj poklopljeno oko 7-8 minuta.Procedi i sipaj u posudu u kojoj ces drzati sirup,dodaj 6 kasika secera i dobro izmesaj da se secer rastopi.U prohladjeno iscedi sok od jednog limuna. Po nekolio kasicica dnevno,mozes i svaki put kada dete dobije bas intenzivan napad kaslja.Lepog je ukusa,moji hoce. Moze da stoji ceo dan,ili i za sutra ostavis u frizideru,mada ja uglavnom uvek kuvam sveze. Nadam se da ce vam pomoci. Meni je u prvoj trudnoci bas pomoglo!


Ovo se cini ok, jesu li velike kasike secera u pitanju, deluje mi mnogo? Hvala.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 592
   RE: deciji kasalj
28.2.2015 15:48:29   
mila83
Da,supene kasike su u pitanju,mozes ti staviti malo manje.Od secera se to malo zgusne, bude kao maaalo gusci caj,ne znam kako da opisem.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 593
   RE: deciji kasalj
5.3.2015 10:02:39   
mila83
Da li je neko probao OVO Neka smesa od banane za kasalj...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 594
   RE: deciji kasalj
5.3.2015 10:13:01   
branki*
mila,nisam to probala..ali,isprobacu ovaj tvoj recept za kasalj.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 595
   RE: deciji kasalj
5.3.2015 11:26:27   
veselicaa
Moja A.jutros kada ustala nije se nijednom zakasljala.Konacno user posted image Inace nedelju dana i vise posle ispijenih ab je kasljala ali onako suvo,pa sam joj samo davala caj od belog sleza.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 596
   RE: deciji kasalj
5.3.2015 11:53:58   
mila83
Beli slez i majcina dusica su najbolji cajevi za suvi kasalj, bar iz naseg iskusva.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 597
   RE: deciji kasalj
5.3.2015 12:39:52   
veselicaa
Sada mi rece drugarica da je za kasalj dobar caj od bosiljka,iskreno nisam dosad njega davala deci,cula sam samo za inhalacije bosiljkom,ali ona kaze da pomaze.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 598
   RE: deciji kasalj
6.3.2015 12:19:42   
mama krava
Evo, ga gospodin, od juce rice kao bik, a od nocas i struze i skripi!!!user posted image

Tacno sam znala da ce da ga s*ebe ova nagla promena vremena! Uvek tako bude!

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 599
   RE: deciji kasalj
6.3.2015 13:23:01   
mila83

IZVORNA PORUKA: mama krava

Evo, ga gospodin, od juce rice kao bik, a od nocas i struze i skripi!!!user posted image

Tacno sam znala da ce da ga s*ebe ova nagla promena vremena! Uvek tako bude!


user posted image

i moje oboje poceli od prekjuce nesto pomalo, ali jutros vise....pijemo caj vec....

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here