|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: deciji kasalj
4.7.2015 23:54:57   
Azra_
Ivančice, Broncamil se drži u frižideru??? Ja to ne pročitah, samo da treba da se potroši 3 mes.nakon otvaranja.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 676
   RE: deciji kasalj
4.7.2015 23:56:56   
veselicaa
Azra svaki sirup kada se otvori se drzi u frizideru,obavezno.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 677
   RE: deciji kasalj
30.9.2015 10:16:54   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: bea83

Da, Fluimucil je baš za produktivni kašalj
Ja čim čujem kašalj počnem sa sirupom od belog slezom ako suv, ili sa jagorčevinom/bokvicom ako je produktivan, uvek sam uspela tim biljnim da ga suzbijem i još nijednom nismo pili ništa ozbiljnije




Ja zarazih S, kašljem danima, a evo počeo je sada i on.
Ovo mu je prvi kašalj, kako da znam da li je suv ili produktivan? Ne kašlje često ali kada kašlje čujem kako hropti.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 678
   RE: deciji kasalj
30.9.2015 10:24:25   
Azra_
Dunja, ako se čuje samo onako ˝khkh˝ iz grla, onda je suv. Ako ti deluje ˝vodeno˝, dakle, kao da ima sekreta koji bi da iskašlje, onda je produktivni... Nadam se da sam uspela da objasnim. Uglavnom, ja dajem Broncamil. On je i za suv i produktivan kašalj. Kod nas krene suv obično, pa nakon toga produktivan. Pokušavala sam Flavamed i ostale, ali ništa... Kad dr kaže, dam Fluimucil.

< Poruku je uredio Azra_ -- 30.9.2015 10:26:03 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 679
   RE: deciji kasalj
30.9.2015 10:31:49   
dunja RR
Azra, hvala ti, po tvom opisu mislim da je suv. Ja bih ga odvela kod dr. šta misliš? Prvi nam je kašalj pa zato. I da uzmem Broncamil, ne znam još da li nam i inhalacije trebaju?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 680
   RE: deciji kasalj
30.9.2015 10:55:46   
Azra_
Šta znam... Od kad kašlje? Ako je prvi dan, sačekaj do sutra. Ne trebaju vam inhalacije ako je suv kašalj... Ako ste na početku, najbolje sačekaj dan-dva, da se razvije slika, tj.da vidiš da li se smanjuje, pojačava... Ako dobije T, onda ga vodi. Uostalom, po detetu ćeš sama videti, obično mame idu kod dr da smire sebe i da ne brinu.

< Poruku je uredio Azra_ -- 30.9.2015 10:56:19 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 681
   RE: deciji kasalj
4.10.2015 0:42:33   
dunja RR
On pomalo kašljuca, tj. sada već iskašljava, ali to jako retko. Ja sam kašljala kao luda, par noći bukvalno po celu noć, nadražajni kašalj. On ne, tek ponekad ali čujem šlajm. Nema T. Dobili smo Broncamil (ali ga nisam držala u frižideru nakon otvaranja, sada videh da pišete da treba ..nadam se da je ok sada što nisam, sada ga stavih) mada ga je on slabo i hteo, par puta sam mu podvalila. Kako vi inače dajete deci sirupe, ako se bune? Jel mogu sa nekom hranom ili kako?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 682
   RE: deciji kasalj
4.10.2015 9:25:58   
Rosita
Dunja, ja d dam nazor, posle par davanja pomiri se sa sudbinom i više se ne buni.

Meni od četvrtka počelo grlo, od petka nos, sila iz nosa, sad produktivni kasalj i glas mi je od jutros uzasan, jedva imam glas. Sve bez T. Sta da radim za glas=

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 683
   RE: deciji kasalj
4.10.2015 9:49:45   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: dunja RR

On pomalo kašljuca, tj. sada već iskašljava, ali to jako retko. Ja sam kašljala kao luda, par noći bukvalno po celu noć, nadražajni kašalj. On ne, tek ponekad ali čujem šlajm. Nema T. Dobili smo Broncamil (ali ga nisam držala u frižideru nakon otvaranja, sada videh da pišete da treba ..nadam se da je ok sada što nisam, sada ga stavih) mada ga je on slabo i hteo, par puta sam mu podvalila. Kako vi inače dajete deci sirupe, ako se bune? Jel mogu sa nekom hranom ili kako?

Špric! Zakon. Nema da vrda. I nema - bunim se. To je za njegovo dobro.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 684
   RE: deciji kasalj
4.10.2015 10:06:20   
branki*
Samo spric!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 685
   RE: deciji kasalj
4.10.2015 15:15:15   
MAMAMAJ
Drage mame, za produktivni kašalj, onaj pun zvukova šlajma, isprobajte sirup od jagorčevine od Apoteke Beograd, neverovatno jeftina, a učinkovita stvar.
I da, davala sam bebi od 14m dve male kašičice dnevno, sve je u redu i drugo veče je šlajm nestao i kašalj prestao... user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 686
   RE: deciji kasalj
4.10.2015 15:22:21   
Rosita
Jutros sam popila sirup od jagorcevine i odmah dobila proliv user posted image . Moj prokleti stomak, pa to je cudo jedno.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 687
   RE: deciji kasalj
4.10.2015 15:35:10   
MAMAMAJ
Joj, Rosi, žao mi je...
Ipak, ako ti zatreba za D, isprobajte.
Nadam se da on neće tako reagovati. user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 688
   RE: deciji kasalj
4.10.2015 15:41:51   
Rosita
Mamamaj, ma duga je to prica, ja ne jedem slatko iz zdravstvenih razloga, mozda je i zbog toga, sirup je sladak. Mada mene proteruje i fluimucil. Jedna greska u ishrani i kolaps. A za D nek stoji, svakako user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 689
   RE: deciji kasalj
4.10.2015 18:48:02   
dunja RR
Rosi user posted image

Špric! Ne set_ih se, hvala žene! Sada ću kada se probudi da mu dam!

< Poruku je uredio dunja RR -- 4.10.2015 18:52:19 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 690
   RE: deciji kasalj
4.10.2015 18:52:11   
dunja RR
I Sanjca mi danas reče za špric, ali mi juče ne pade na pamet, sada znam za ubuduće :)

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 691
   RE: deciji kasalj
18.12.2015 13:41:28   
Anck Su Nmaun
Moje curice kaslju vec dve nedelje, popile sirup i dalje kaslju..i sta sad? Lepo pise sirup se pije nedelju dana.
A caj ako nije lepog ukusa borbaaaaa! Vijamo se po citav dan da popije jednu solju user posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 692
   RE: deciji kasalj
18.12.2015 15:19:47   
Rosita
Moj D bas ne voli caj, nikakav :/. Ne dajem mu sirupe vise, samo inhalacije.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 693
   RE: deciji kasalj
10.2.2016 14:53:33   
Maraj
Jeste li davale Bisolvon kapi deci?
L ima 4 meseca , prehladio se pa smo ga inhalirali. Sada iskasljava onako zrelo pa dr rece da mu damo 2×1 kap bisolvona. Jer imate nela iskustva? Da l ce ovaj kasalj proci sam od sebe il da mu dam ovaj bisolvon....ne kaslje on cesto , al kad se zalaslje , cuje se sekret koji on naravno proguta

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 694
   RE: deciji kasalj
10.2.2016 15:13:24   
Rosita
Ja nisam davala, ali bih dala. Ali mi smo kasljavci samo takvi kad naidje pa dajem sve sto mogu.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 695
   RE: deciji kasalj
10.2.2016 15:18:43   
Maraj
Meni samo to sto on ima 4 meseca pa sve gledam , da l mora...il bi samo proslouser posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 696
   RE: deciji kasalj
10.2.2016 15:22:19   
Sanjica26 RR
Maraj mi smo to dobijali od dr kad je Sofija bila beba. Samo inhaliranje fizioloskim i bisolvonom.Nismo joj dali da pije.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 10.2.2016 15:23:14 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 697
   RE: deciji kasalj
10.2.2016 16:26:35   
Maraj
Aha....pa sanjice nista mi dr nije rekla samo napisala 2×1. Sta bi to bilo? Mislis da stavim dva put dnevno po kap u fizioloski user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 698
   RE: deciji kasalj
10.2.2016 16:32:46   
Sanjica26 RR
Maraj ako je mala bocica to je za inhalaciju. Bas sad gledam sirup bisolvon i kapi. Sirup sam davala Teodori, a Sofiju inhaliram sa kapima. Nesto mi je mala doza koju vam je dala. Jel mozes nekako da slikas kako izgleda to i da postavis? Na osnovu toga cemo da nadjemo resenje.
Nije mi najasnije njeno doziranje. Nisam znala da se kapi tako dajuuser posted image

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 10.2.2016 16:34:41 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 699
   RE: deciji kasalj
10.2.2016 17:35:30   
Maraj
Sanjice , mm je kupio Bisolvon
Pise
oralni rastvor/koncentrat za rastvor za rasprsivanje

moze da se koristi i kao kapi a i za inhalaciju na cepu ima merica. E sad pise npr da deca od 2-6 godina koriste 10 kapi 2 put na dan. I to je za inhalacionu upotrebu. Zar se ne mesa sa fizioloskim?

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here