|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: deciji kasalj
14.6.2009 23:18:20   
Lu
Ćao sephora,nemam inhalator i iskreno ne bih ja to smjela sama da radim.
Ovako,sin mi je 3 dana imao temperaturu(do 38,2),nosić curio,kašalj.
Sad više nema T od juče i stalno je jeo dobro,po čemu mislim da nema upale grla ,još se malo danas zadržao kašalj i ako sutra bude imalo kašljucao ja ga vodim pedijatru ako ne, Hvala Boguuser posted image

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: deciji kasalj
14.6.2009 23:21:48   
Lu
user posted image
Muška bokvica ili trputac...imala sam  sirup od Dr.Theisa,kako se nisam sjetila user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: deciji kasalj
14.6.2009 23:27:23   
sephora
Moze biti da je samo bio virus. Tako to krene sa nosicem pa se sekret iz nosa spusta i onda dete i kasljuca. Za grlo moze sprej Tantum Verde, njega nam pedijatri stalno preporucuju i kada je npr. dete samo promuklo. On je pomocno lekovito sredstvo, nije lek u pravom smislu reci ali je extra.
Ono za inhalaciju sa fizioloskim su mi rekli i pedijatri i pulmolozi, nazalost sa drugim detetom samo visim kod njih a sa prvom nisam znala sta su ni inhalacija ni antibiotici.
U svakom slucaju ako nemate cesto problema sa plucima i nije vam potreban inhalator...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: deciji kasalj
14.6.2009 23:30:53   
Lu
Ma nemamo,samo je jednom pio antibiotik dosad a zadnji put kad smo bili kod pedijatra isto je ovako bilo i rekla je viroza tako da sam ja odlučila da ne idemo dok ne posumnjam u nešto teže jer u slučaju viroze propiše paracetamol,sirup protiv kašlja i čepiće po potrebi.
Ma ja mislim da smo se i ovaj put izvukliuser posted image

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: deciji kasalj
14.6.2009 23:38:06   
sephora
Po svemu sto si rekla mislim i ja da je samo viroza!!!
To ce proci spontano, samo ga pricuvaj ovih dana. Prati tamperaturu ali mislim da je i sa njom gotovo. Sada samo malo pripomoci oko iskasljavanja i gotovo!!!
Za neproduktivan kasalj daje se PROSPAN sirup a za produktivan BOKVICA, BRONHIKUM, moze se ukljuciti i neki mukolitik kao sto su FLUIMUCIL, MUCODINE,...


(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: deciji kasalj
14.6.2009 23:40:52   
sephora
Ovi mukolitici se odnose na produktivan kasalj!!!
Dobri su jer "rastvaraju" sekret pa se lakse iskasljava!!!

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: deciji kasalj
15.6.2009 1:20:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sephora

Po svemu sto si rekla mislim i ja da je samo viroza!!!
To ce proci spontano, samo ga pricuvaj ovih dana. Prati tamperaturu ali mislim da je i sa njom gotovo. Sada samo malo pripomoci oko iskasljavanja i gotovo!!!
Za neproduktivan kasalj daje se PROSPAN sirup a za produktivan BOKVICA, BRONHIKUM, moze se ukljuciti i neki mukolitik kao sto su FLUIMUCIL, MUCODINE,...




Moja mama je plućni lekar, i kada sam pre nekih pola godine htela Luki da dam Fluimucil, rekla je "Ne, rano je, mali je još uvek za to", znam da ima i za decu - za taj je rekla. user posted image

(odgovor članu sephora)
  Direktna veza do poruke: 132
   RE: deciji kasalj
15.6.2009 11:29:10   
sephora
Zdravo,
znam draga i ja sam cula da ga neki lekari ne preporucuju ali moji klinci to piju (pedijatar nam je davao) i ORL mi ga je preporucio. Uvek poverim i u apoteci o svojstvima nekog leka pa su mi i tamo rekli da je dobar...
Mozda je ipak stvarno bolje da mu daje samo neki sirup npr: bronhicum (on je dobar za produktivni kasalj)!!! Fluimucil i nije tako bitan ako dete vec lepo iskasljava!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: deciji kasalj
15.6.2009 11:30:36   
sephora
Lu,
javi nam kako ti je sin danas?
Nadamo se da je sve OK!!!

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: deciji kasalj
15.6.2009 14:34:22   
Lu
Prilično je dobro,kašlje još ali je to ,kako da kažem ...produktivni u zadnjoj faziuser posted image
Mama je sad počela da kašlje,ali to je najmanji problem nek je on meni zdrav,nema T i kašalj je gde je tu jeuser posted image

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: deciji kasalj
15.6.2009 14:38:29   
prase
user posted image user posted image user posted image Baš mi je drago... Kada prođe prvo veče da nema T, smatraj da si na korak od cilja. Tako je bar uvek bilo kod nas user posted image user posted image user posted image

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: deciji kasalj
15.6.2009 16:04:08   
sephora
Super,
Drago nam je da je bolje!!!
Poljubi sincicauser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: deciji kasalj
16.6.2009 9:43:27   
Lu
Hvala user posted image
Nezgodno je to s djecom,kad morate da ih nagovarate da uzmu lijek,
ali moj Roko je u jednom trenutku(valjda kad mu je već više dosadio kašaljuser posted image )
počeo sam da traži sirup i svaki put kad se zakašlje daj mama sirupuser posted image

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: deciji kasalj
18.6.2009 9:11:09   
Anoniman
mamanp, jesi videla na prethodnoj stranici da sam ti fotografisala slike rotkve, kako ja to radim?

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 139
   RE: deciji kasalj
18.6.2009 9:13:29   
mamanp
NIsam videla Tasho. Al sam jedva pronasla rotkvu i to nekakvu vec sparenu u Maxi-ju. Pravila sam im sirup.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: deciji kasalj
18.6.2009 9:14:44   
Anoniman
I? Jel pomoglo?

< Poruku je uredio Tasha RR -- 18.6.2009 9:19:26 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 141
   RE: deciji kasalj
18.6.2009 9:15:13   
mamanp
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: sephora

Po svemu sto si rekla mislim i ja da je samo viroza!!!
To ce proci spontano, samo ga pricuvaj ovih dana. Prati tamperaturu ali mislim da je i sa njom gotovo. Sada samo malo pripomoci oko iskasljavanja i gotovo!!!
Za neproduktivan kasalj daje se PROSPAN sirup a za produktivan BOKVICA, BRONHIKUM, moze se ukljuciti i neki mukolitik kao sto su FLUIMUCIL, MUCODINE,...




Moja mama je plućni lekar, i kada sam pre nekih pola godine htela Luki da dam Fluimucil, rekla je "Ne, rano je, mali je još uvek za to", znam da ima i za decu - za taj je rekla. user posted image




Meni je moja dr rekla da Fluimucil nije dobar za malu decu jer on rastvori taj sekret i dijete se bukvalno davi u njemu jer ne ume da ga iskaslje.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: deciji kasalj
18.6.2009 9:17:20   
mamanp
To je to, Tasho. Tako sam i ja. Pa cini mi se da je pomoglo. Mada meni trebaju tone i tone te rotkve, posto su oni stalno bolesni.user posted image

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: deciji kasalj
18.6.2009 9:20:11   
Anoniman
Ali, meni jedna rotkva traje 2-3 dana. Dobro, ti imaš dvoje...

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 144
   RE: deciji kasalj
18.6.2009 9:27:56   
mamanp
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ali, meni jedna rotkva traje 2-3 dana. Dobro, ti imaš dvoje...



Da, dvoje...Draga moja, ja sam vise kod lekara nego sto sam kuci.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: deciji kasalj
14.10.2009 21:19:59   
zimska ruza
Pozdrav svima,

Zaglavismo beba i ja u bolnici...Ja sma kasljala danima,bronhitis navukla,a beba mi u petak popodne samo poce da pisti odjednom i mi brzo lekaru,ona odmah u bolnicu...Bronhiolitis...Malo bockali bebu,malo inhalirali,neki sirup,sad smo dobro,ali me strah za ubuduce...Citacu vasa iskustva.Mali je,samo 2 meseca,ne mogu njemu cajeve i tako to da dajem jos uvek...

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: deciji kasalj
14.10.2009 21:23:17   
Lilly*
user posted image user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu zimska ruza)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: deciji kasalj
14.10.2009 21:48:53   
Anoniman
Jao ovaj kašalj, hoće li ikada proći???? user posted image

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 148
   RE: deciji kasalj
3.11.2009 7:49:51   
cici78
Sta raditi kad se kasalj javi kod bebe od 3 meseca? Moj beban je nocas kasljao, od 2:15 oka nisam sklopila...kad god bi se okreno on bi kasljucnuo...sta li je sad? A ne deluje da je prehladjen...ne curi mu nosic, nema temperaturu. Evo jos spava i upravo ga cujem da je kasljucnuo...nije to neki kasalj, nego samo kao da mu je nesto zasmetalo u grlu. Da li da ga vodim kod dr ili da sacekam? Plasim se da u domu zdravlja ne pokupi neki virus bez potrebeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: deciji kasalj
6.1.2010 8:53:54   
Lu
Jeste davali djeci ikada sirup Žak C (jagorčevina i vitamin C)user posted image
user posted image

< Poruku je uredio Lu RR -- 6.1.2010 8:57:28 >

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image
Click Here