|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: deciji kasalj
4.6.2009 13:42:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lu

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

evo ima i bijela repa

user posted image

To je repa što Tasha daje Luki sirup iz toga,
Jao pa vi dodale cveklu i rotkvu uh uh


Ovo NIJE rotkva koju ja dajem Luki.

Ovo je rotkva koju dajem Luki:

user posted image

Daje se za iskašljavanje, ali mom Luki smiri kašalj nakon što iskašlje.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 101
   RE: deciji kasalj
4.6.2009 13:43:10   
2002m
IZVORNA PORUKA: mamanp

Moja svekrva ga podsirava ujutru i uvece, ali kolko znam ono je puno masnoce.
Nemam pojma samo sam mu jednom davala, moji riditelji ga piju i mama siri ali nisam nikada probala.Ne volim ja touser posted image user posted image a sigurno je dosta masnije od kravljeg.

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: deciji kasalj
4.6.2009 13:46:41   
vodolija 82
super je i caj od DIVIZME,moze te ga kupiti samo u biljnim apotekama...

_____________________________

Teskoce i borbe koje imamo danas,nisu nista drugo,nego cijena koju moramo da platimo za pobjede koje nas cekaju sutra...

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: deciji kasalj
4.6.2009 13:50:11   
2002m
IZVORNA PORUKA: vodolija 82

super je i caj od DIVIZME,moze te ga kupiti samo u biljnim apotekama...
Prvi put cujem za ovu vrstu caja.Kakvog je ukusa?

(odgovor članu vodolija 82)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: deciji kasalj
4.6.2009 13:52:47   
vodolija 82
pa malo gorci ukus,kao npr,uva,ali meni zaista pomogao kao i zaovinom djetetu koje je skoro imalo upalu pluca...a i mi smo za njega culi od jednod starog travara,pre dve godine...probajte i uvjericete seuser posted image

_____________________________

Teskoce i borbe koje imamo danas,nisu nista drugo,nego cijena koju moramo da platimo za pobjede koje nas cekaju sutra...

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: deciji kasalj
4.6.2009 13:59:00   
2002m
IZVORNA PORUKA: vodolija 82

pa malo gorci ukus,kao npr,uva,ali meni zaista pomogao kao i zaovinom djetetu koje je skoro imalo upalu pluca...a i mi smo za njega culi od jednod starog travara,pre dve godine...probajte i uvjericete seuser posted image
Vise sam za med i cajeve,jezim se kada se zadesim u apoteci a roditelji kupuju deci antibiotik na svoju ruku,kao da kupuju zvake.Naravno kada mora i kada pedijatar prepise OK a za infekcije grla koje su virusne mi je besmisleno kljukati dete antibiotikom.

(odgovor članu vodolija 82)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: deciji kasalj
14.6.2009 14:04:16   
prase
Da kažem i ja koju pametnu na ovu temu... Moj brat je do kraja osnovne škole, čini mi se, non-stop bio bolestan. Đa bronhitis, đa upala pluća, na smenu i svake godine user posted image Normalno, nisu ga zaobišli ni šarlah, ni upale uha, ništa... Kako se njegovo stanje pogoršavalo i produžavalo, mama je digla ruke od lekara i prešla na narodnu medicinu. Evo šta on i dan-danas uzima čim počne da kašlje (a nije bio ozbiljno bolestan od pre puberteta):

- ren i med: izmelje se 100gr rena na 500gr meda, sve se dobro izmeša i uzima se kafena kašičica toga ujutro; to je lek za iskašljavanje i stimuliše širenje bronhija tako da dete lakše i bolje diše, a što je najvažnije - ne budi se noću zato što ne može da diše i od kašlja (bar je tako delovalo u mojoj familiji); oprez - ume da bude jako ljuto (zavisi od rena), zato se daje sa šoljom mlakog čaja, da dete može brzo da proguta i otera taj ukus iz usta user posted image

- čaj od kore crnog luka: strašno ružan ukus i miris, ali pomaže kod iskašljavanja i takođe stimuliše širenje bronhija; nikako ne šećeriti - ukus je još gori user posted image

- mazanje kozijeg loja na grudi: poslednja linija odbrane, kada dete ne može da zaspe... trenutno širi bronhije i pomaže detetu da prodiše; namaže se koziji loj, a preko toga se umotaju tople krpe (zagrejane peglom, na primer); užasno smrdi, ali je ujedno i jako efikasno;

- sok od lista čuvarkuće: nakapa se u uho protiv upale uha;

- zagrejano (maslinovo, ali u nedostatku maslinovog, može i suncokretovo) ulje: nakapa se u uho protiv bolova kod upale uha;

Za decu koja imaju probleme sa disajnim organima, jako je važno da nauče da iskašljavaju (ja na primer nisam naučila). U tome pomaže drenaža (svodi se na lupkanje deteta koje leži na stomaku rukom po leđima - šaka se namesti tako kao da želimo da napravimo vakuum između nje i detetovih leđa).

Ako se setim još nečega, napisaću...


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: deciji kasalj
14.6.2009 14:13:43   
Lu
A jojuser posted image  jel ima neki ukusniji čaj za malu djecu protiv kašljauser posted image
Evo moj Roko više nema temperaturu i upravo spava ali pomalo kašlje,skuvala sam sljez ali čisto sumnjam da će hjeti popiti,jel mogu staviti u njega jednu vrećicu voćnog instant čaja ili možda pomiješati sokuser posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: deciji kasalj
14.6.2009 14:14:54   
Lu
Eh da, prasence kako si znala da trebaš sada biti na ovoj temiuser posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: deciji kasalj
14.6.2009 14:16:32   
Jeca*
Ja sam nedavno kupila za bebu sirup od belog sleza. Mnogo je ukusniji od čaja. I ja mislim da ima da se kupi u svakoj apoteci

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: deciji kasalj
14.6.2009 14:25:55   
Lu
Jeca hvala,opetuser posted image
Danas mi ne radi ni jedna apoteka upravo sam provjerila,pokušaću mu malo zamutiti soka a sutra ču da kupim sirup.
Imam ja Bisolex,on je za iskašljavanje ali mi sad nešto ne djeluje a inače mi je bio dobaruser posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: deciji kasalj
14.6.2009 16:21:34   
Anoniman
Ja Luki UVEK mešam slez sa sokom. Pa ko će ga popiti onako gadnog? user posted image
Reci u 2dl, stavim 1/2 dl soka,, 1/2 dl sleza i 1 dl vode. I to pije ceo dan (tj, svaku flašicu soka pravim tako).

To mi se pokazalo efikasnije od sirupa, zašto?

Posle sirupa, da bi on imao efekta, ne bi se ništa trebalo piti (kaže teta u apoteci), što je kod mog Luke neizvodljivo. Ovako lepo kada god da pije, u tom nečemu ima sleza.


< Poruku je uredio Tasha RR -- 14.6.2009 16:22:47 >

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 112
   RE: deciji kasalj
14.6.2009 16:32:29   
Anoniman
Evo napokon i slike rotkve (kako ja to radim):

Izdubljena i nasut šećer u nju:

user posted image



Ova je malo mutna slika, ali, ovako izgleda kada se od šećera napravi taj sirup:

user posted image



I evo, ovako je poklopim:

user posted image


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 113
   RE: deciji kasalj
14.6.2009 16:40:38   
sephora
Zdravo svima,
Zanima me veoma ova tema jer je moj mali sa 3,5 meseca imao bronhiolitis (zaradio od sestre RSV) i od tada stalno kuburimo sa plucima. Kako dobije kijavicu odmah zariba a i onako stalno skripi. Lekari kazu da mora stalno pomalo da skripi jer je ovaj virus ostavio posledice na bronhijama. Medjutim, ako starija klinka iz vrtica donese kijavicu on onda odmah dobije jacu opstrukciju.
Lekari mi nikada ne daju antibiotik a mi onda uz sve inhalacije i sva cudesa koja stavljamo u inhalator, na kraju spadnemo na lezanje u bolnici i LONGACEF intravenski (a sada imamo samo 5 meseci)!!!
Elem, da li je ta DIVIZMA i za tako malu decu (bebe)?

(odgovor članu vodolija 82)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: deciji kasalj
14.6.2009 16:45:16   
Anoniman
Ja sam propustila šta je divizma?

Rekla bih samo onoliko koliko znam, drugaricin mali je godinu dana bio na pumpici (ventolin i još nešto) zbog čestog bronhitisa, ali to od druge do treće godine. Uzimao je i ranije pumpice, ali samo po potrebi (kada je bolestan), a ovih godinu dana koje sam navela je uzimao svaki dan, bez obzira da li je zdrav.

Srce, baš je mali i već tako problemi. user posted image

(odgovor članu sephora)
  Direktna veza do poruke: 115
   RE: deciji kasalj
14.6.2009 16:59:14   
sephora
Za DIVIZMU sam sada procitala, ovde na forumu, caj za iskasljavanje valjda...
A ja mislim da je kod nas glavni problem sto on ne moze taj silni sekret iz pluca da izbaci...
Rekao mi je jedan pulmolog da za sada nema potrebe za preventivim (pumpicom) ali ako budemo prekrdasili sa opstrukcijama onda je to jedino resenje!!!
Takodje, rekli su mi da deca koja rano budu inficirana rsv-om skripe kao astmaticari sve do 2. godine!!!
Do tada cu da skrenemuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: deciji kasalj
14.6.2009 17:06:26   
Anoniman
A šta je RSV? user posted image

(odgovor članu sephora)
  Direktna veza do poruke: 117
   RE: deciji kasalj
14.6.2009 17:09:40   
Anoniman
Ja sam astmatičar od 2-ge godine života. Pisala sam o tome u nekoliko tema, mislim da ako u google u vrhu stranice ukucaš "astma", da će ti izbaciti. Ima tema i o deci i astmi, i o trudnoći i astmi. No, nevezano za teme, sećam se da mi je mama davala ovu repu (vidiš slike gore). Međutim, ne znam kada je počela da mi daje. Mislim, tvoj bebac je toliko mali, još ne jede ni svu čvrstu hranu. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 118
   RE: deciji kasalj
14.6.2009 17:28:50   
sephora
RSV je skracenica za RESPIRATORNI SINCICIJALNI VIRUS.
I ja sam u bolnici prvi put cula za njega. On je relativno laka respiratorna infekcija za odrasle i decu stariju od godinu dana ali kod beba izaziva ozbiljne komplikacije npr: bronhiolitis, upalu pluca, apneju (zastoj disanja),...
On je aktuelan posebno po vrticima a jek sezone je od novembra do maja!
Mi smo nastradali na samom kraju, u aprilu!!!


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: deciji kasalj
14.6.2009 17:41:41   
sephora
Pozdrav,
Moram da brisem sada, mali se probudiouser posted image , i sada sledi ponovo jurnjava na sve strane!!!


(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: deciji kasalj
14.6.2009 21:46:57   
prase
IZVORNA PORUKA: lu

A jojuser posted image  jel ima neki ukusniji čaj za malu djecu protiv kašljauser posted image
Evo moj Roko više nema temperaturu i upravo spava ali pomalo kašlje,skuvala sam sljez ali čisto sumnjam da će hjeti popiti,jel mogu staviti u njega jednu vrećicu voćnog instant čaja ili možda pomiješati sokuser posted image



U pravu si, ako (Bogu hvala) do sada nije bio primoran da jede i guta nešto što je neukusno (što je moj jadni bata savladao već sa 2 godine), teško da će popiti ovaj čaj od kore crnog luka user posted image

Čaj od belog sleza naravno može da se pomeša sa medom ili sokom od višanja, ribizli ili kupina (isključivo ove tri vrste, bar tako mama kaže, onda deca piju na eks).

E sad još jedna napomena: ako je kašalj neproduktivan (nema iskašljavanja, potiče od grla) onda se koristi čaj od belog sleza (ili sirup od belog sleza, ali pretpostavljam da ti nije baš lagano da odeš do apoteke sa rovitim detetom pošto ste sami user posted image ). Ako je kašalj produktivan (ima iskašljavanja i potiče od bronhija, odnosno uzrok bolesti se već spustio iz grla u bronhije) onda se koristi čaj od bokvice ili jagorčevine (takođe postoje sirupi) - srećom, čaj od bokvice je izuzetno ukusan (pretpostavljam da to imaš u bašti, ako imaš potraži MUŠKU bokvicu).

Kako da znaš da li je kašalj produktivan ili ne, pošto je on mali i verujem da ne može ili ne ume da iskašlje? Pokušaj sa drenažom koju sam opisala u prethodnom postu - kao oblik igre, da ne primeti da nešto ozbiljno radiš... Pustiš neku muzikicu ili upališ TV, staviš ga u krilo (tako da vidi TV) i lagano lupkaš onako po leđima. Ako se od toga zakašlje, onda je kašalj produktivan. Bokvica je u ovom slučaju pravi (prirodan, ne farmakološki) izbor, jer pomaže da se šlajm razgrađuje, tj. da nestane bez iskašljavanja (što je nekima, kao meni, neophodno). Drugi način je da mu staviš ruku na leđa (pri sredini) kada kašlje. Osetićeš pod rukom da nešto "voza" ako ima nešto na bronhijama.

Moje laičko mišljenje je da to još nije stiglo do bronhija, već se zadržalo u grlu jer si brzo reagovala. Kada stigne do bronhija, temperatura je konstantna ali niža, ne može nikako da se spusti ispod 37. Da se nešto dešava na bronhijama isto se lako prepoznaje ako dete počne u snu da kašlje i probudi se od kašlja. Isti slučaj je sa odraslim osobama.

Setih se još jedne cake, propolis (u kapima, ima i poseban za decu) je super delotvoran, ali ako je bolest na bronhijama. Ako je na grlu, ume da sadere grlo (kao i kapi za nos) i da na mah pogorša situaciju sa kašljem user posted image

< Poruku je uredio prase -- 14.6.2009 21:47:52 >


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: deciji kasalj
14.6.2009 22:51:25   
Lu
user posted image user posted image user posted image
Nikako nisam znala razllikovati produkivni od neproduktivnog kašlja.
Danas kad je spavao kašljucao je,ima malo promukao glas,od danas do večeras je dobio dvije doze sirupa koji potiče iskašljavanje i 2 dcl uvinog čaja u soku(koji je stalno gledao i čudio se ali je popio).
Večeras kako je zaspao ne kašlje i diše normalno.
Temperature naravno više nema,HB.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: deciji kasalj
14.6.2009 22:57:33   
Lu
Super si prase objasnila ove čajeve(ovaj tvoj post ću da isprintam)
Imam bokvicu naravno,samo mi pomozi da joj odredim spol,MUŠKIuser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: deciji kasalj
14.6.2009 23:07:06   
sephora
Zdravo Lu,
Ako imas inhalator mogla bi da inhaliras dete samo fizioloskim rastvorom. To cini da dete kod koga je poceo neki upalni proces u gornjim respiratornim putevima "lepo prokaslje" kako kaze nas pedijatar. To znaci da se sekret koji se spusta u bronhije vlazi putem inhalacije i postaje produktivan i time se lakse iskasljava!!! Tako nema rizika da se zapati neki proces u plucima!!!


(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: deciji kasalj
14.6.2009 23:17:54   
prase
IZVORNA PORUKA: lu

Super si prase objasnila ove čajeve(ovaj tvoj post ću da isprintam)
Imam bokvicu naravno,samo mi pomozi da joj odredim spol,MUŠKIuser posted image



Muška bokvica se razlikuje od ženske po tome što ima uske listove (više izgledaju duguljasto), a cvet (odnosno cvast) mislim da je sličan (cvast muške bokvice je duguljasta kao i list, dok je kod ženske kratka i punija). Ženska jeste delotvorna, ali u nešto manjoj meri, zato sam preporučila mušku... Širokolista (ženska) bokvica se koristi za tretiranje rana i upala, ujeda insekata i sl.

Ako se Roko ne budi od kašlja nego kašljuca u snu, nije to nikakav problem. Možda slučajno otvori usta kada spava, pa mu vazduh udje u većoj meri u grlo i nadraži ga na kašalj... Kašalj koji budi je takav da se čovek u jednom trenutku zaceni i ne može da dođe do vazduha pa se zato probudi user posted image

E da, pitala sam mamu zašto baš oni sokovi - zato što potpuno kamufliraju ukus i miris čaja, a i bistri su pa se ne menja ni konzistencija soka (mi smo provaljivali da nam nešto mute kada se gusti sok taloži user posted image ).


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Click Here