|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sta sve pitaju roditelje blizanaca?
22.8.2011 11:19:11   
Ivanka 75
Drugarice drage nisam mislila ništa loše, niti da skrećem temu, izvinite molim vas.user posted image

(odgovor članu bulka)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Sta sve pitaju roditelje blizanaca?
22.8.2011 11:31:24   
Anoniman
Joj slatke temice user posted image
Moje drugarice sestra je par nedelja nakon mene dobila dva dečaka... I ja je konstantno davim pitanjima user posted image Ali ono u smislu jesi li uspela da dojiš (ja mog jednog nisam uspela user posted image ), pa kako spavate noću, pa kako postižeš po kući ostale poslove, pa da li je jedan (ne)poslušniji, pa ko i koliko ti pomaže, pa je l' moraš nekad obojicu u isto vreme da smiruješ, pa kako ih uspavljuješ, kako kupaš??? Ali ja sam uvek naišla na super reakciju (mislim to je samo ona jedna user posted image i zna me) i uvek mi sve lepo objasni, pa onda poredimo šta je u kojoj situaciji lakše, sa jednom ili dve bebe... A u mojoj porodici je bilo blizanaca (moj deda je imao brata i sestru), pa nikad se ne zna user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Sta sve pitaju roditelje blizanaca?
22.8.2011 11:42:51   
Anoniman
Pa pazi, ja sa svim mojim drugaricama, prijateljicama, komsinicama pricam o svemu tome, i ne smeta mi ni jedno pitanje.... al daj molim te, kad sretnem nekog potpuno nepoznatog na ulici, ne ochekujem pitanje dal su iz vantelesne oplodnje ? To je pre svega intimno pitanje, da ne pricham o tome da uz njega ide zagledanje u stilu "da vidim dal su normalni ako su vestackom oplodnjom"... pricam o onim ljudima koji ne prilaze jer su odusevljeni.... Najgore sto mi je ikad neko rekao je "Jao blizanci, NE DAJ BOZE!"

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Sta sve pitaju roditelje blizanaca?
22.8.2011 17:11:28   
liliana
Ja se uvek rastužim kad vidim blizance ili trojkejer sam ja do 8. nedelje nosila trojke, a  onda su mi u 25. nedelji  "izvadili " dečaka... Ostala je T. sama...user posted image Uvek se pitam kakvi bi bili ovi dvoje...user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Sta sve pitaju roditelje blizanaca?
22.8.2011 17:14:35   
degu
user posted image Lilianče user posted image user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Sta sve pitaju roditelje blizanaca?
23.8.2011 23:11:46   
bulka
liliana sve sto bih rekla malo je. Razumem zasto setno gledas dvojke i trojke...
Ivanka 75 jako tuzno!
Ja kao mama blizanaca sam beskrajno ponosna i zaista mi ne smetaju obicna pitanja! Mozda je nekome od tih ljudi koji nas pitaju, bila velika zelja da imaju blizance pa zato pitaju, ili im je slatko, ili pitaju samo da bi nesto pitali.
Razumela sam temu kao opustenu razmenu raznih pricica o hiljadu pitanja koja nam postavljaju... ne misleci da time imamo nesto protiv onih koji ih postavljaju...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Sta sve pitaju roditelje blizanaca?
23.8.2011 23:27:20   
bulka
Sad nadjoh jedan tekstic o jednom pitanjcu klikni

(odgovor članu bulka)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Sta sve pitaju roditelje blizanaca?
25.8.2011 23:34:48   
bokicans
E da najgore pitanje ikada;A koliko se para dobija za blizance,??uuu sto bih voleo/la da ih zato dobijem!!user posted image user posted image
Jadiluk!

(odgovor članu bulka)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Sta sve pitaju roditelje blizanaca?
23.9.2011 11:09:06   
bulka
IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

A da li je neko pitao "kako ste odlučili koje ime kome da date?" (ako su istog pola)user posted image


Pisah nesto o imenima u drugoj temi pa se setih ovog pitanja...
Eto mene niko nije pitao, a postavljaju nam hiljade hiljada pitanja....
Ali evo da odgovorim kako je to bilo kod nas,,,,

Doktorka nam je bila rekla za jednu bebicu da je devojcica (Moje bebice, dok su bile u stomaku, su odabrale svoju stranu i smestile se glavom na dole vec pre 30 nedelje i posle se nisu vise okretale. Pa sam prema pokretima uvek znala ko se javlja mami) , onu koja je bila na levoj strani stomaka, pa smo je jos u stomaku zvali Sara! Za drugu bebicu tada nije videla, pa je ostalo iznenadjenje. Imali smo ime i za decaka i za devojcicu.
Kada sam se oporavljala od carskog reza, i kada je dosao jedan od doktora koji je bio na porodjaju, pitala sam ga koju su bebicu prvu izvadili, da li s desne strane ili s leve koja se vec bila spustila u porodjajni kanal. Rekao je desnu, pa sam tako znala da je prvoj rodjenoj ime Sofija, a drugoj Sara...


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Sta sve pitaju roditelje blizanaca?
2.10.2011 13:14:17   
bulka
Sretnem jednu mamu blizanaca sa svojim cerkicama u setnji i moja Sara pokazuje medu kog je ponela i vice me, me kaze ta mama: e tako i moje isto samo prva dva sloga, ja:Sofija kaze meda, a Sara meme, ona:a jel sitnija bolje prica, tako je kod nas, ja:pa one imaju gotovo istu tezinu i visinu (na merenjima nekad jedna nekad druga ima 100g vise, a nekad i sasvim isto...), i dosta reci kazu isto, neke pak jedna bolje izgovara neke druga...
Eto, kakvo pitanje, a jel sitnija bolje prica ...

(odgovor članu bulka)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Sta sve pitaju roditelje blizanaca?
12.2.2012 14:14:28   
bulka
Evo jedno pitanjce, koje mi sada kada sam opet trudna svi postavljaju: jel su opet dve bebe? Smesno mi bude, nisu, ali eto ljudi nekako svi isto pitanje i cesto uz ti ide: a kako znas da nisu...

(odgovor članu bulka)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Sta sve pitaju roditelje blizanaca?
15.6.2012 0:11:09   
sanji

IZVORNA PORUKA: vonavoj

a ceo zivot nas porede..koja je deblja,bolja..do banalnosti..koja ima vece grudi! koja je jaca?user posted image
jel te boli kada i nju boli? mi jesmo iste,ali smo dvojajcane,i nismo sijamske,da osecamo sve bas tako!user posted image


user posted image Imam isti problem pa sad znamo i šta našu decu čeka! user posted image
Najjače pitanje u poslednjih par meseci mi je "Jel ova što je krupnija starija?" a onda ja zagledam decu koja im je krupnija. Išli sad na merenje za vrtić a one imaju identičnu visinu i težinu. A uvek su i imale. Težina je varirala do 100g i to je to. Onda ja tako gledam u moju decu, nasmejem se i kažem jeste, jeste!user posted image


_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Sta sve pitaju roditelje blizanaca?
16.8.2013 16:00:53   
*Maki*
trudnica sam,nosim blizance, najludje je kad me sretnu poznanici na ulici i posto ne znaju da nosim blizance kada me pitaju da li je muško ili žensko (što je po meni bezveze pitati nekoga ako ti vec sam ne kaze nesto u vezi toga i svoje trudnoce uopste) kad im kazem ''''I muško i žensko'''' oni me minut gledaju zbunjeno misle da ih zezam, pa se set_e ''''Blizanci''''! user posted image

A onda budu komentari ''''Vi ste završili stvar'''' a ja bih na primer želela još dece a najviše me je pogodio komentar ''''Bravo za majstora'''' (misle na mog muža a mi smo trudnoću ostvarili posle 5 godina neprekidne i mučne borbe uz pomoć vto, kazem samo me pogodilo,ljudi to ne mogu da znaju,da znaju ne bi tako ni rekli)

Jedna mi je rekla da se ne uplašim na porodjaju jer će mi bebe biti mnogo male user posted image

I tako sta li cu da čujem tek kad budu bebani došli na svetuser posted image

< Poruku je uredio *Maki* -- 16.8.2013 16:01:34 >

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Sta sve pitaju roditelje blizanaca?
16.8.2013 16:10:40   
viking
Moja mama sad ide po ulici i spopada roditelje koji imaju blizance i postavlja im glupa pitanja user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Sta sve pitaju roditelje blizanaca?
16.8.2013 16:33:30   
Dani.kv
Sto se tice cestitki majstoru ja lepo kazem da ih je pravilo vise njih.Ko zna zna ko ne zna vise ne cestita majstoru. U stvari najveci umetnik sam ja samo da sve bude do kraja kako treba

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Sta sve pitaju roditelje blizanaca?
3.12.2013 13:04:36   
nonni
E mene svasta pitaju, ma nema setnje bez makar dva prepadaca, joj trojke, joj pa kako vi sa njima, jel na vto ili prirodno, jesu li njih dvojica indenticni a seka sama user posted image mislim sijaset idiotskih pitanja, uglavnom probam uljudno da odgovorim na sva pitanja i sto pre da zavrsim sa tim, ali da me nervira nervira me jer nema niceg sto me vec neko nije pitao makar 100 puta pre te osobe.

(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Sta sve pitaju roditelje blizanaca?
3.12.2013 13:08:39   
vonavoj

IZVORNA PORUKA: viking RR

Moja mama sad ide po ulici i spopada roditelje koji imaju blizance i postavlja im glupa pitanja user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image posle ce tebe da spopadaju!

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Sta sve pitaju roditelje blizanaca?
17.2.2014 20:59:53   
Anhelito
Jos mi se nisu rodila deca ima vremena ali moram da napisem nesto sto je slicno sa tim pitanjima kada vas vide sa vasim blizancima. Reakcije mojih bliznjih i okoline na moju trudnocu je stvarno ponekad cudna. Posto vec imamo jedno dete, desavalo mi se da neki poznanici na vest da u drugoj trudnoci nosim blizance reaguju tako da mi kaze "Jao raspasces se" "Jao ta deca ce ti uzeti dusu, uzivaj sada", onda da mi se smeju i kazu neke komenatre koji izgledaju kao da smo zecevi pa se tako mnozimo. Ja prosto ne mogu da verujem da tako nesto mozes govoriti ili smejati se majci i trudnici user posted image Kao da treba da me bude sramota, tako se ponekad oset_im

< Poruku je uredio Anhelito -- 17.2.2014 21:01:13 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Sta sve pitaju roditelje blizanaca?
4.2.2015 17:40:31   
*Maki*
Ne obraćaj paznju na takve ljude i takve komentare! Obicno iza toga stoji ljubomora, bar je u mom slucaju bilo tako...Kad nismo mogli da dobijemo dete, 6 godina su me ispitivali 'kad cemo?', kad smo dobili blizance pricali su 'vi ste super, jednim udarcem dve muve, zavrsili ste' (a mi smo zeleli jos jedno dete i ni sanjali nismo da mozemo da ga dobijemo prirodno, blizance smo dobili uz pomoc vto), sad kada sam trudna i cekamo trece dete svi nas gledaju kao da nismo normalni. Takav ti je mentalitet ljudi kod nas. Ako je njima tesko i tebi ce da bude.Malo sutra :) Čuvati blizance jeste jako teško, ali sve je stvar dobre organizacije i sve se postigne, narocito kad malo porastu i prohodaju. Meni su najgore pricali u periodu njihovog prohodavanja ono cuveno 'videces tek kad prohodaju'! Sta cu da vidim, sve postignem, deca idu tamo vamo, igraju se, bude svakakvih situacija ali sve je to ok, majke blizanaca postanu jako brzo spretne i snalazljive i mogu da zavrse i po 10 posla odjednom :) Moji imaju 16 meseci i trudna sam 7 mesec, sama sam sa njima uglavnom, kuvam,cistim, cuvamo se, igramo se..sve se postigne...Najbitnije je da su bebe tu, da su zive i zdrave a ko kuka od dece- beži od njega u sirkom luku, to nisu ni normalne ni sposobne osobe da ti bilo sta govore i da te savetuju. Nema niceg lepseg nego kada te gledaju te okice i kada trckaraju oko tebe. Ti si bogata žena! Nista ne brini, bice sve u redu, ako ti zatreba neki savet, pomoc, samo viči :)

(odgovor članu Anhelito)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Sta sve pitaju roditelje blizanaca?
5.2.2015 15:10:02   
imperial
Maki bravo za sve sto si reklauser posted image user posted image ,apsolutno se slazem,sve se stigne,i da se sredi kuca i spremi rucak i da se igram sa bebicama,uzivam u svakom trenutku i presrecna sam sto ih imam...a za trece dete ti svaka cast,i mi cemo posle probati prirodno,hehe,cisto da vidimo jel mozemo,npr.jednu seku da dobijemouser posted image

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Sta sve pitaju roditelje blizanaca?
6.2.2015 15:33:14   
*Maki*
Najludje od svega je sto smo se borili sa sterilitetom 6 godina, posle 11 meseci od porodjaja probali samo jednom, i evo ga to malo čudo raste :) I čudo i sreća...ne znam sta da kazem, samo napred draga! :) Ljubim te <3

(odgovor članu imperial)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Sta sve pitaju roditelje blizanaca?
2.9.2015 11:27:36   
Bebana17
Ja sam još uvek trudnica, nosim blizance, nadam se da ću kroz par dana na ekspertskom saznati njihov pol, a reakcije ljudi kad čuju da su blizanci u pitanju su različite: od čiste sreće i čestitanja do (pakosnih) komentara: uživajte dok možete, kad se rode nećete znati gde ste, dušu će vam pojesti, itd... Pri tom su ovi blizanci rezultat dugogodišnje borbe sa sterilitetom, i mi jedva čekamo da ih uzmemo u ruke, pa me komentari da će mi život zagorčati svojim rođenjem izuzetno pogađaju i dođe mi da ih oteram u tri lepe... Pri tom dušebrižnici obično dodaju da smo ovim završili svoje, a muž i ja želimo barem troje dece, i ako nam ih Bog podari bićemo presrećni. Stvarno nas ima raznih.

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Sta sve pitaju roditelje blizanaca?
2.9.2015 11:43:12   
Maraj
Ma bebana uzas jedan. Najbolje da sto kazu na jedno uvo udje a na drugo izadje.
ljudi ne razmisljaju da svojim komentarom mogu povrediti nekoga.
najbolje im reci " meni moja deca ne mogu zagorcati zivot "
"Zar su vasa deca vama zagorcala"
I zalepices im usta
user posted image

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Sta sve pitaju roditelje blizanaca?
2.9.2015 11:49:19   
amdn
joj drage ja bih volela da imam blizance i bolelo bi me uvo sta bi ko pitao i komentarisao, to je najveca sreca,
mi za sad imamo samo sina ali radimo na tome da ima batu ili seku ili oboje :)
Bebana divno je sto cete duplo uzivati :)

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Sta sve pitaju roditelje blizanaca?
2.9.2015 12:44:48   
Bebana17
Maraj, Amdn, user posted image hvala na podršci! Muzic i ja se radujemo svaki božiji dan što su blizanci user posted image

(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here