|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Skrining sluha
5.11.2014 20:02:54   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Dunjice otidite tamo gde sam ti rekla.


Da javnem zvala onomad tamo gde si rekla (privatno), ali ne rade bebama :(.

A šta nam se dalje izdešavalo u bolnici:

U septembru otišli, vratili nas zbog toga što navodno ima puno cerumena, pa da stavljamo hidrogen. Rekli nam da ga u oktobru dovedemo gladnog i neispavanog da bi tamo jeo i zaspao tokom Bera testa. Dođosmo mi tako, gladni i neispavani, kažu dr. nije došla danas na posao, žao nam je, zakazaše za tri nedelje (za 6.11.). Zovu nas pre dva dana, nemojte dolaziti moramo vas pomeriti nešto nam ne radi aparat. Zakazaćemo vas opet kasnije, tamo za mesec - dva. Znači prvi put smo otišli sa mesec dana i još ništa ne uradismo. A ako postoji problem, rešava se u prvih 6 meseci, a mi evo 5. mesec, još nas ni pregledali nisu ... a revnosno dolazimo.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Skrining sluha
1.6.2016 22:24:04   
Sunce_ljubavi
Da li je neko u skorije vreme radio skrining?

Mi danas bili 10-ti put....postajem ochajna user posted image

< Poruku je uredio Sunce_ljubavi -- 1.6.2016 22:28:12 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Skrining sluha
1.6.2016 22:31:29   
isidora88
mozda ne znaju da barataju sa aparatom ako su skoro dobili od kad je krenukla ova akcija po porodilistima. jel on vas cuje, jel reaguje na jake zvukove?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Sunce_ljubavi)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Skrining sluha
1.6.2016 22:39:00   
Sunce_ljubavi
U Subotici ima taj aparat bar 2-3 godine....trebali bi da su nauchili....ali sumnjive su mi sestre....

Reaguje na sve, danas sam bash uzela dve zvechke jednu pola metra od levog, drugu pola metra od desnog uha, i naizmenichno zveckala jednom pa drugom da ih ne vidi, i okretao se na tu stranu sa koje dolazi zvuk.... Ali zashtooooo nije dobar skrining user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Skrining sluha
2.6.2016 7:55:49   
Sanjalicaaa
Možda ću lupiti glupost, ali možda je dete bilo prehlađeno, imalo sekret u ušima. Ne znam može li to da utiče na skrining.


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Sunce_ljubavi)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Skrining sluha
2.6.2016 9:16:07   
Sunce_ljubavi
Balav je otkad je izashao iz porodilishta, nekad vishe nekad manje... rekla sam im to... Pedijatar je bila ubedjena da ce nam dr dati neshto da se ushi ochiste, ili kapi ili ab...al po orl je sve ok....a njemu curi tamno zuta mast iz uha.... a timpanometrija je ok.... eto....lepo neznam,...

Zbunjuje me shto i uho koje su uspeli ochitati 8-mi put, juche nisu mogli... treba da bude nekih 8/8 tachkica, a njemu bude 2-3 pa se vrati na nula....user posted image

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Skrining sluha
6.6.2016 8:17:35   
muzicarka
Mojoj bebi su proveravanje sluha radili jos u porodilistu pre izlaska...

(odgovor članu Sunce_ljubavi)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Skrining sluha
6.6.2016 9:57:47   
Maraj
Sunce zbog tog sekreta u usima ne moze lepo da se ocita. Da li tvoja dr pedijatar zna za taj sekret. Mozda ima otitis . Jesi li je konsultovala

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Skrining sluha
8.6.2016 22:25:05   
Sunce_ljubavi
Rekla sam joj kad smo bili i rekla je da ce orl verovatno ispisati neshto da se ushi ochiste....ali orl nishta... Danas smo bili opet kod pedijatra, ali nije bila nasha dr, a ova me sjebala nachisto... tako da sad chekam 16-ti da idemo ponovo.... user posted image

Kod nas se radi posle izlaska iz porodilishta....ali eto mi se vec 4 i po meseca shetamo...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Skrining sluha
1.2.2017 10:06:09   
Sanjalicaaa
Juce smo vodili G na ORL, merili mu sluh, slabo cuje, lose, skoro da ne cuje ni na levo ni na desno uho. Nema upalu, ali je prepun sekreta. Dobio je neku terapiju pa za deset dana opet da idemo na kontrolu i merenje. Nadam se da je zbog sekreta.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Sunce_ljubavi)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Skrining sluha
1.2.2017 10:11:51   
Maraj
Sanjalice , koliko G ima godina? Kojom metodom su mu proveravali sluh? Jesi li ti primetila da slabije cuje pa ste zalto isli na orl

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Skrining sluha
1.2.2017 10:21:08   
Sanjalicaaa
Za nedelju dana puno 3. Onim aparatom, ne znam kako se zove, sto se stavi u uho.
Da, primetili smo da ne cuje pa smo trazili uput. Inace njemu nos ne curi, nije bolestan. A kaze dr unutra pun sekreta.
Sad se bas brinem. Sumnjamo vec par meseci da nas ne cuje, ali sve sam mislila ajde skoncentrisao se na nesto drugo. Svi su mi pricali da umisljamo. Drugarica koja ima devojcicu kao on, kaze da i ona tako ponekad. Sad se plasim da smo predugo cekali pa da ne ostanu neke posledice.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Skrining sluha
1.2.2017 10:28:10   
Maraj
Verovatno je timpanometrija. Ona ne meri sluh vec meri prohodnost slusnog kanala. Pun je sekreta pa su vam zato rekli da ne cuje. Ima ona krivulja jwr da , koja izadje iz aparata , a vama je to vise ravna linija?
Dobice terapiju pa ce se to sanirati. Nece mu to ostetiti sluh. Najgore sto moze da se desi jeste da ukoliko se ne resi tog sekreta da mu se ugrade aeracione cevcice na bubnu opnu da bi se uvo luftiralo. One posle ispadnu same od sebe. Naravno to je "najgore" sto moze da se desi , al verujem da ce to kod vas biti ok i sa terapijom

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Skrining sluha
1.2.2017 12:22:01   
dunja RR
Da, to je verovatno timpanometrija.

Sanjalice, vidi da posle terapije odeš na kliniku ORL kod dr Branke Mikić, ona je najbolji stručnjak za dečiji sluh. Ona radi BERA test, potpuniji test od timpanometrije. Bera ne može da pogreši. Treba ti uput i zakaži što prvo telefonom, ne čeka se dugo. Nema bolje od nje u Srbiji.

Mi smo kod nje radili Bera test. Ja sam znala da Sava čuje ali nas je defektolog iz DZ poslala jer kaže da je to prvi korak ako dete ne priča. A svakako ranije nismo uspeli da odradimo skrining (pisala sam na temi raniej), pa je ovo bilo neminovno.


Defektolog je rekla da neka deca čuju, ali ne sve frekvencije, pa zato i ne propričaju i ne okreću se kada ih neko zove (ovo kažem zato što svaki roditelj u DZ dođe sa istom rečenicom - moje dete ne priča i ne odaziva se kada ga zovemo). Zato prvo proveriti sluh. Kod nas je utvrđeno da je sve ok.

< Poruku je uredio dunja RR -- 1.2.2017 12:35:36 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Skrining sluha
1.2.2017 12:30:02   
dunja RR
Sunce, pisala sam pre 2 i po godine, nama skrining nijednom nije bio dobar, (aparat u porodilištu nije radio kada sam se porodla, pa su nas slali na ORL sa mesec dana). Išli smo par puta, navodno zbog okolne buke nikada nije bio ok skrining (uvek je bio na sisi za vreme skrininga), a posle nisu ni uradili i raznoradnih razloga, da bi im se na kraju pokvario aparat. Radili smo beru pre godinu dana, ona je najpouzdaniji test i pokazala je da je sve ok.
Nadam se da se i kod vas u međuvremenu ustanovilo da je sve ok.

Ako niste još uradili, a zarad tvog mira, uradite Beru.



IZVORNA PORUKA: Sunce_ljubavi

Rekla sam joj kad smo bili i rekla je da ce orl verovatno ispisati neshto da se ushi ochiste....ali orl nishta... Danas smo bili opet kod pedijatra, ali nije bila nasha dr, a ova me sjebala nachisto... tako da sad chekam 16-ti da idemo ponovo.... user posted image

Kod nas se radi posle izlaska iz porodilishta....ali eto mi se vec 4 i po meseca shetamo...



< Poruku je uredio dunja RR -- 1.2.2017 12:33:16 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sunce_ljubavi)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Skrining sluha
1.2.2017 12:44:32   
Sanjalicaaa
Da, to je, njemu je linija skoro ravna.
Mnogo mi je krivo sto ga ranije nismo odveli.
Dr kod koje idemo je bas dobra, i od prve upale usiju idemo kod nje. Videcu sta ce reci na sl. kontroli, pa mozda i vidim da uzmem uput za Klinicki. Videcu.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Skrining sluha
1.2.2017 13:08:15   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Da, to je, njemu je linija skoro ravna.
Mnogo mi je krivo sto ga ranije nismo odveli.
Dr kod koje idemo je bas dobra, i od prve upale usiju idemo kod nje. Videcu sta ce reci na sl. kontroli, pa mozda i vidim da uzmem uput za Klinicki. Videcu.



Ova dr Branka Mikić je na ORL dečijoj klinici u ulici Svetog Save na Salaviji. Ali zna nju tvoja dr sigurno. Pitaj je za uput.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Skrining sluha
22.2.2017 16:36:43   
Sanjalicaaa
Da napisem dokle smo stigli. Posle ispijene terapije G dobije jaku upalu usiju, pa onda dobije antibiotik da pije 10 dana. Medjutim, prodje upala, ali timpanometrija jos uvek losa. Opet provervali posle nedelju dana, i isto je. Sutra idemo na Institut. Po preporuci nase orl dr idemo kod dr Jovanne Jecmenice. Kaze da je odlicna dr, operisala je i njeno dete. Ne mogu da docekam sta ce reci ta dr, toliko brinem sto mu timpanometrija losa.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Skrining sluha
22.2.2017 17:04:26   
MakiJ
Mi idemo 14 na proveru sluha, ja se nadam da je ok jer nisam primetila da slabo cuje ali logoped trazi.
Kako rade kod male dece?

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Skrining sluha
22.2.2017 17:10:40   
eca89
Sanjalice, nadam se da ce sve biti ok!

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Skrining sluha
23.2.2017 9:12:15   
IvanaSK RR
Sanjalice, bice sve u redu, nemoj da se sekiras. Molim te, javi se kad dodjete.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Skrining sluha
24.2.2017 9:40:32   
Sanjalicaaa
Izvestaaj je ovakav:
Audioloska obrada: B obostrno, ali se desno registruje TEOAE.

Dr je fina, ali sva je u guzvi i kaze "mora da pozuri" tako da mi i nije bas objasnila sta to znaci. Koliko sam shvatila nema ostecenje sluh. Ovo TEOAE ne znam sta znaci, ali je verovatno dobro jer mu je to desno uvo bolje.
Sto se tice dr, nemam neki poseban utisak. Sva je u nekoj frci i zurbi. Mada bio je i jedan dr pored koji se na neku majku toliko izdrao, da je to sramota. G se jadan uplasio koliko se ovaj drao. Tako da, ja institut ne bih preporucila.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Skrining sluha
24.2.2017 9:51:00   
IvanaSK RR
Boze dragi, kakvih ludih dr ima.
Ne razumem se u te rezultate, ali bi dr rekla da nesto nije u redu.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Skrining sluha
29.8.2017 14:03:20   
Tatjana.87
I mojoj bebi su proveravanje sluha radili jos u porodilistu pre izlaska...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Skrining sluha
30.8.2017 9:52:58   
Sarav
Mojoj bebi nisu radili skrivene jer u Nišu aparat više ne radi nego što radi. Dva meseca sam pokušavala da zalažem ali nisam uspela. Sad već nemam ni razlog da idem, jasno je da beba čuje.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here