|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ovulin testovi
9.6.2009 13:32:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: boje

reci mi molim te kakvi su to ovulin testovi? to jos nisam radila.


IZVORNA PORUKA: andjelko

boje
To su testovi koji pokazuju kad je doslo do ovulacije.tj.test stapic za odredjivanja razdoblja najvece plodnosti.
Pred ovulaciju organizam luci velike kolicine LH hormona koji pomaze u sazrevanju i oslobadjanju jajne celije iz jajnika.Taj poviseni nivoLHhormona javlja se obicno u sredini m.ciklusa.Test detektuje najvecu verovatnocu za oplodnju jajne celije.Kod nas je to znaci oko 15dana.Ja sam zapocela juce 14 dan.Videcemo danas sta ce biti.Radi se 5 dana.Kad je test pozitivan vreme je da fizicke aktivnosti sa dragim!user posted image I onda ti ostaje samo da cekas.Test se radi slicno kao onaj za trudnocu samo sto ne ide prva jutarnja mok.nego bilo koja u toku dana. i onda cekas!
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Ovulin testovi
10.6.2009 0:09:46   
cipiripi
odlican je...ja sam ga isprobala kad sam radila inseminacije..prvo njega kod kuce pa onda kod ginekologa gde je on potvrdio ovluaciju..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Ovulin testovi
10.6.2009 10:13:56   
boje
tasho, havala na temi.kako ti mislis o svima namuser posted image
andjelko draga, havala ti, divna siuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Ovulin testovi
10.6.2009 14:36:17   
andjelko
Draga moja Boje ja evo treci dan radim taj test.Sto no ti kazes bar sam mislila da mi je to u redu.Mislim na ovulaciju.A valjda ce danas biti pozitivan!!!!user posted image
****Ma nema na cemu boje.Vi ste meni jako mnogo pomogle!Jako mi je tesko zbog svega ali se drzim nekako.
Ovde bar mogu da se informisem i dobijem neki vid podrske od vas koje ste sve to prosle!user posted image user posted image

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Ovulin testovi
10.6.2009 22:14:46   
andjelko
Ipak ovuliram!user posted image Mada jos uvek ne znam da li su mi jajovodi prohodni ali eto ima bar nesto dobro!user posted image

(odgovor članu andjelko)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Ovulin testovi
11.6.2009 8:35:54   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu andjelko)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Ovulin testovi
11.6.2009 17:23:37   
boje
draga to je znak da ti hormoni dobro rade.to je jako bitnouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Ovulin testovi
12.6.2009 10:07:03   
andjelko
Bas siuser posted image Ti i ja imamo slicnih problema probaj ove testove cisto da vidis.Nama moze biti i 19dan plodan.
Jos bi najbolje bilo kad test bude pozitivan otici kod gin.Ja zvala ovde mog gin.Radi privatno.Ja objasnim sestri o cemu se radi,da bi bilo dobro da mi vidi gin.velicinu i to da li je sve ok,a meni sestra kaze da doktor ne radi to,i da obicni doktori nece da se petljaju sa osobama koje se lece od steriliteta.Zamisli?!
Posto ja nisam iz NS moram prvo u kod gin.po uput,pa u socijalno da mi overe,pa tek onda na pregled!!!!
Ma nema veze...

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Ovulin testovi
12.6.2009 10:09:56   
boje
cao draga user posted image user posted image user posted image .bas mi je drago da te vidim.
ja nikada nisam koristila te testove, a plodne dane sam nekako osetila (bol u jajniku i sluz).nekako se to uvek potrefi sa plodnim danima.
reci mi jel tm isao na neke pretrage?

(odgovor članu andjelko)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Ovulin testovi
12.6.2009 10:50:19   
andjelko
Evo mene!!!user posted image user posted image user posted image user posted image Prvo na spermogram,pa na bakterije razne pa ureoplazmu,m.plazmu...I kod urologa....Isao je ZA RAZLIKU OD MENE na sve.Mislim da nema vise sta drugo da odradi.E sad sam ja pocela....
BOIMO SE KAO I SVI!Sve za user posted image

A sto se tice ov.imam i ja c.sluz i sve to ali ovako sigurno znam TO je TO!user posted image
Al bio fazon da sad ostanem trudna i da ne moram ici na sve te pretrage...Ja sam MALO plasljiva!user posted image


(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Ovulin testovi
12.6.2009 10:55:14   
Anoniman
A jel ti se sluz i bol u jajnicima poklapaju sa sada dobijenim rezultatima na ovulin testovima? user posted image

(odgovor članu andjelko)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Ovulin testovi
12.6.2009 10:59:44   
andjelko
Da sluz se rasteze bas nako i bele je boje.E sad ovi testovi su poz. da ce u roku od 24h doci do ovulacije.To je malo zeznuto.Pa smo i vise putaRadili.Sto je sigurno sigurno!user posted image user posted image
Bilo bi najbolje da sam mogla otici kod gin.da mi potvrdi!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Ovulin testovi
13.6.2009 20:54:13   
pirga
jel mi neko moze reci koja je cena tog ovulin testa?user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Ovulin testovi
14.6.2009 16:47:33   
Anoniman
Dobrodošla pirga!

Sigurno će se javiti neko ko zna, ja nemam informaciju!

(odgovor članu pirga)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Ovulin testovi
15.6.2009 9:53:07   
andjelko
Pirga cena testa je 350din.Ja sam kupovala u NS.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Ovulin testovi
25.7.2009 14:09:50   
Madam Mim
Zdravo svima, ja sam nova i mm i ja vec godinama ocajnicki pokusavamo da ostanemo ...

Naucila sam da osluskujuem svoje telo, tako da je kod mene trenutno aktuelna potraga za LH tracicama...

Ali, procitala sam da postoji i aparat za merenje... !!!


Da li neko zna koja je cena aparata i gde ima da se nabavi ???




< Poruku je uredio guppy RR -- 25.7.2009 14:50:24 >

(odgovor članu andjelko)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Ovulin testovi
25.7.2009 14:49:31   
guppy RR
Dobro nam došla Madam Mim!!!
Ne znam za taj aparat, ali preporučujem ti da ovulaciju pratiš i pomoću drugih indikatora. Pročitaj ovaj članak dole... na dnu ćeš naći još par linkova o tome kako pratiti ovulaciju i prirodnim putem.

Tabela za praćenje ovulacije i plodnih dana <-- KLIK

Puno sreće !!!


(odgovor članu Madam Mim)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Ovulin testovi
23.9.2009 12:05:33   
Suncicabg
Kako se zovu tacno ti testovi  i koja je cena u Bg? Ima li ih u svim apotekama ili? Pozz

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here