|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
4.1.2011 0:26:40   
Snelle
Nensi, i meni je prva menstruacija bila 18.11. i ništa od tada user posted image Boleli me jajnici nekoliko dana, bio taj rastegljivi sekret kao za vreme ovulacije i još uvek nisam dobila user posted image  

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
4.1.2011 0:43:13   
Crvenkapa85
ja sam dobila kad smo maji pravili babinje,posle 6 nedelja,bas sam se usrecila.....
i menstruacije su mi bile bolne posle porodjaja.....al sad je nema....i nece je biti hahahaa,zbogom vesticeeeeeeeeeeeeee

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
14.1.2011 16:44:01   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Žene , sad pročitah u jednoj temi da menstruacija ima veze sa bubuljicama i osipom na bebinom licu . Je l' to tačno ? Nina mi se malo osula , ja sve kontam da je od sintetike (ja kreten stavila joj neku kapu , šatro mekana trt mrt) , a sad kad vratim film - ja sam dobila mecu taman tad kad je njoj počeo osip . Ima li to neke veze ?

IZVORNA PORUKA: olga75

BubaMiro vec si dobila mecu user posted image . Ja sam dobila 3 meseca nakon porodjaja i smatrala da je to rano a lohije su me mucile 40 dana .
Samo se cudim i zalim te jer se nisi oporavila od lohija a user posted image vec stigla user posted image

IZVORNA PORUKA: Dada81

Ala nas je ''uhvatilo''user posted image I ja tenutno imam četvrtu od poriđaja(koja me inače jaaako namučila i zabrinula jer je kasnila) prve dve je imao samo nervozne faze,posle dojenja,valjda jer sam jea imala bolove i možda puštala neke hormone...ništa više

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Ja nemam pojma kako to ide i kako je normalno . Porodila sam se 2.12. a mecu dobila 7.01. Nisam nikakve promene primetila na bebi .

IZVORNA PORUKA: zoća

Bubo da li si sigurna da je meca u babinjarama može da se vrati malo krvić ali je oskudno pa da se nastavi opet ono belo


(odgovor članu Crvenkapa85)
  Direktna veza do poruke: 278
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
14.1.2011 16:45:02   
Anoniman
Nemam pojma user posted image . Bilo je prestalo skroz ... I lohije su skroz drugačije izgledale , ovo sad mi baš liči na mecu .
Sad sam u user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 279
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
14.1.2011 16:58:00   
Dada81
Sačekaj Buba još bar sutra,meni je dugo bilo to belo,pa nešto što je jedva ličilo na krvarenje,tek onda je napokon počelo.U mom slučaju napokon,u tvom,sačekaj još malo,možda se još nešto čistiš ili ako ti krene onako konkretno znaš šta je.Ako ne,zovi dr.

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
14.1.2011 16:59:30   
zoća
Bubo po knjigama mame koje ne doje menzes mogu da očekuju 6 do 8 nedelja posle porođaja

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
14.1.2011 17:00:50   
New Mom
Može zbog dojenja povremeno da bude sveže krvi, iako su lohije počele da blede.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
14.1.2011 17:06:43   
Anoniman
Lohije (braonkasto krvarenje) su se bilo potpuno smanjile i potpuno nestale . Pa onda bila pauza od nekoliko dana - znači nikakvog traga na ulošcima , pa onda odjednom sveža tamna krv , kao kod mece . Ja taman zakazala kod dr , kad ono cvrc . A ta tamno kao menstrualno krvarenje traje od 7.01. evo još uvek ga imam i sveže je , baš poput user posted image

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 283
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
14.1.2011 17:14:20   
JMPM
Oooo,da,dobrodosla u klub!I ja sam dobila tako brzo prvu mecu.U oktobru se porodila a kraj novembra prva meca user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
14.1.2011 17:15:02   
New Mom
Lohije nije samo tamno crveno krvavo, već se za tih 6 nedelja menja (da ne smaram, ima 6 faza) dok ne postane kao belo pranje.

Meni se desilo kao i tebi i bila sam kod dr, objasnio mi je da zbog visokog prolaktina (zbog dojenja) može da bude povremeno tako sveže tamne krvi. I da ne brinem za to.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
14.1.2011 17:20:18   
Anoniman
Ok ... Pratim , pa zaključujem šta je ... Čudno mi bre da bude meca ovako brzo ...

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 286
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
14.1.2011 17:34:14   
minna


IZVORNA PORUKA: BubaMira

Žene , sad pročitah u jednoj temi da menstruacija ima veze sa bubuljicama i osipom na bebinom licu . Je l' to tačno ? Nina mi se malo osula , ja sve kontam da je od sintetike (ja kreten stavila joj neku kapu , šatro mekana trt mrt) , a sad kad vratim film - ja sam dobila mecu taman tad kad je njoj počeo osip . Ima li to neke veze ?


Ja sam to shvatila kao babsku pricu i mnogo mi je bilo smesno, ne verujem da to moze da ima veze sa tim

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
14.1.2011 17:49:08   
Anoniman
Pre 2 nedelje sam dobila,jos mi ni lohije nisu bile stale,taman je bila crna krv,i jedno jutro me je zaboleo stomak-jajnici,odem,kad tamo sveza krv.
Znaci,dobila sam 6-7 nedelja od porodjaja.

(odgovor članu minna)
  Direktna veza do poruke: 288
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
14.1.2011 18:58:28   
magnetic
Ja sam vam se zalila pre nekih mesec-dva da mi se cini da cu uskoro dobiti....................e pa nije bilo nista od toga i jos nema.Moja snaja je dobila nakon godinu dana...............MILINAuser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
14.1.2011 23:14:08   
jovicaa
meni su stale lohije pre jedno nedelju dana, skroz. ali od juce mi je sekret odjednom kao obojen crveno, znaci nije bas krvarenje nego kao crveni sekret, da li je to normalno???

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
14.1.2011 23:17:27   
Nensi*
Mozda su to i dalje lohije...

Ja dobila juce drugu posle porodjaja...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
14.1.2011 23:20:48   
IVA 11
Ja prvu posle 6 nedjelja, i sad svakog 5-og u mjesecu imam drugaricu mecu! user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
20.1.2011 16:58:02   
Ana007
Ja moju još čekam iako je prošlo 4,5 meseca,mada ne mora da žuri user posted image

_____________________________

Ovde treba napisati nešto zabavno... ﺕ

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
20.1.2011 17:21:39   
pepeljuga
ja prvi put prosle nedelje - 7,5 meseci posle porodjaja. nije da mi je nedostajala user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Ana007)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
20.1.2011 17:37:40   
bebablue
IZVORNA PORUKA: pepeljuga

ja prvi put prosle nedelje - 7,5 meseci posle porodjaja. nije da mi je nedostajala user posted image


user posted image user posted image user posted image blago tebi!
Ja dobila 3., prethodne 2 bile vrloooooooo obilne (kao i pre trudnoce) i stomak me boli (manje nego pre trudnoce tj. ne moram da se kljukam lekovima) i trajale su mi dugoooo oko 7 dana (kao i pre trudnoce).
Zakljucak: izgleda nisam u grupi srecnica kod kojih se menstruacije promene na bolje posle porodjaja.


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
25.1.2011 0:10:05   
Modessty
Ja se nasekirala što nema menstruacije pa išla kod dr početkom meseca. Kaže dr sačekaj još malo pa ako se ništa ne desi daćemo ti neke tabletce.  Kad oko sprske nove ja dobijem! Posle eto 11 i po meseci!!!!user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
26.1.2011 13:36:15   
magnetic
Jutros dobila.
Eto sutra Dunja puni 6 meseci,a meni danas stigla.Samo nekako mi cudno,braon boje i nekako slabo.Vise lici na ono kad sam u trudnoci prokrvarila.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
26.1.2011 13:57:53   
jovicaa
ja sam dobila pre par dana, tek su mi stale lohije, ne mogu da verujem!

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
26.1.2011 14:02:31   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: jovicaa

ja sam dobila pre par dana, tek su mi stale lohije, ne mogu da verujem!

Krvarila bukvalno svih 40 dana, kad se produzilo,otisla kod dr i dobila metil ergo metrin da je zaustavim,ali da,prva je bila bukvalno odmah posle 40 dana.

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 299
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
27.1.2011 11:12:01   
magnetic

IZVORNA PORUKA: magnetic

Jutros dobila.
Eto sutra Dunja puni 6 meseci,a meni danas stigla.Samo nekako mi cudno,braon boje i nekako slabo.Vise lici na ono kad sam u trudnoci prokrvarila.

E danas je vec redovno samo bez ikakvih bolova,a ranije bez leka i lezanja nije prosao ni jedan ciklus.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here