|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
28.2.2011 23:01:57   
New Mom
Upravo dobila prvu - znači, ravno 9 i po meseci od porođaja.
I kakve su te priče da posle porođaja ne boli više kao pre? Mačku o rep. Ili sam zaboravila kako je sve to bilo ( a malo i jesam).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
28.2.2011 23:07:20   
choopa choops
E da se i ja ubiljezim user posted image
Dobila sinoc, znaci skoro punih 6 mjeseci user posted image Srecna sam sto je konacno dosla user posted image

Mene nije boljelo bas jako. Pomalo jutros, ali sad vec nista. Ali sam zato jutros za 3sata morala da promijenim 2 maxi uloska user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
28.2.2011 23:33:20   
Klarita
Uzas i dans jako krvarim...nije bas dva puna uloska u roku od sat vremena ali za tri sata DA! Jos sam popodne imala uzasne, UZASNE bolove koje sam imala ponekad i ranije, bolovi su bili toliko jaki da mi se cinilo da umirem...tableta nimulida i injekcija novalgetola mi pomogle i sad sam kao nova....ali i dalje krvarim obilno....cekam do sutra pa ako se nastavi...moram kod lekara!!!! 

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
1.3.2011 19:26:49   
New Mom
Je l' ovo normalno? Danas mi se desilo što nije od čini mi se prvog srednje - probilo mi na pantalone i to 2 puta. Ulošci su bili prepuni za sat i po, ali prepuni (i to oni noćni). Je l' OK da toliko obilno bude prvi put?

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
1.3.2011 19:36:24   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: New Mom

Je l' ovo normalno? Danas mi se desilo što nije od čini mi se prvog srednje - probilo mi na pantalone i to 2 puta. Ulošci su bili prepuni za sat i po, ali prepuni (i to oni noćni). Je l' OK da toliko obilno bude prvi put?

Meni je juce ujutru proslo na krevet, a nakon toga u  sata sam mijenjala 2 maxi uloska. Onda sasvim normalno, pa nocas onako i danas opet mijenjam svako malo user posted image Tako da izgleda da to tako treba...


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
1.3.2011 19:39:04   
Nensi*
Meni se dosta smanjila,imala sam 3 posle porodjaja,stomak me ne boli uopste,a ranije me rasturao,a traje mi sad 4 dana a pre 7...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
1.3.2011 19:39:21   
New Mom
Kaže mm da me uteši: nakupilo se.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
1.3.2011 20:01:26   
Olga75
e , bas te utesio user posted image
meni se skratila meca ali je obilnija , ono bude klanica drugi dan user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
2.3.2011 9:27:39   
minnica
Juče sam dobila prvi ciklus. Osam meseci posle porođaja. Još uvek dojim. Koliko se sećam, isto toliko sam krvarila i isto toliko je bolelo i pre trudnoće.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
2.3.2011 9:35:44   
Modessty
IZVORNA PORUKA: New Mom

Je l' ovo normalno? Danas mi se desilo što nije od čini mi se prvog srednje - probilo mi na pantalone i to 2 puta. Ulošci su bili prepuni za sat i po, ali prepuni (i to oni noćni). Je l' OK da toliko obilno bude prvi put?


meni je tako bilo prvi put. Noću mi prešlo i naposteljinu, pa menjaj posteljinu, menjaj uloške na sat vremena. Već sledeći put je bilo mnooooogo manje


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
3.3.2011 15:28:14   
New Mom
Tek danas nešto manje ("nešto" znači i dalje super uloške, samo na 2 sata sada). Čak sam iskopala one podmetače za porodilište, i beše dobra odluka jer mi je i noćas probilo na posteljinu.
Stvarno nisam očekivala ovoliko.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
4.3.2011 20:18:15   
mysunshine
Da li neko moze da mi kaze kako da razlikujem menstruaciju od krvarenja koje prate lohije?
Elem, proslo je 3 nedelje od porodjaja, krvarila sam normalno na pocetku, posle nekih nedelju dana, krvarenje je skoro prestalo i nastavile su se samo lohije, to je trajalo opet par dana i pre nekih mozda desetak dana javilo mi se krvarenje, pravo ono menstrualno, cista krv, bez lohija! Prvo sam mislila da se post-porodjajno krvarenje vratilo, ali, posle par dana, kad sam nesto premotala film u glavi, pomislila sam da sam dobila jer sam imala glavobolje (sto mi se desava ponekad u pms-u) i boleo me je stomak jednog dana, skroz vanredno!
A zasto mi je to bitno? Zato sto dojim, i recimo, od kako mi se javilo to krvarenje, mojoj bebi se promenila stolica ( postala je sluzava, zelenkasta, ima grceve, eksplozivne stolice, cak se ojeo za 15 minuta) da su me na halo bebi napali da mi je dete gladno i da hitno ukljucim adaptirano mleko. sta cu, morala sam i svako dohranjivanje otplacem! A on, stvarno, sikio bi po ceo dan i noc! I pomislila sam da mu nije dovoljno moje mleko, pa cak i da je slabo, koliko god znala da to nije moguce. Pijem caj za dojilje i pirincano mleko. Da znate da je sto puta bolje od caja, a mleko bas nadodje!
Da li je neka od vas imala slican problem ili nasla vezu izmedju menstruacije i problema sa dojenjem?
I, nartavno, kako da znam da li sam dobila menstruaciju? user posted image
Hvalaaaaa!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
4.3.2011 21:56:48   
choopa choops
mysunshine pisala sam na nekoj od tema da je meni L bila nrevozna svaki put pred nego sto treba da dobijem i taj prvi dan. Kasnije bi bilo sve OK. evo sa M sam dobila tek jednu M i cini mi se da je isto tako bilo, mada ne mogu da tvrdim jer je inace nervozan i slabije spava, valjda zbog zubica.
Ne znam zasto su te napali na halo bebi? Sta kaze bebin pedijatar? Ja bi radje slusala njega. user posted image kako napreduje beba? jesi li uvela dohranu poslije tog razgovora sa Halo bebom ili si se ipak konsultovala sa dr?

A menstrucaija...pa ne znam meni su lohije malo trajala, pa stanu, pa opet krenu i tako. A onda nije bilo user posted image duze vremena tako da sam bila sigurna kad je dosla user posted image da je to prava user posted image user posted image

Gledaj
KLIK

i ovo
KLIK


< Poruku je uredio choopa choops -- 4.3.2011 21:58:54 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mysunshine)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
4.3.2011 21:58:43   
New Mom
3 nedelje posle porođaja je suviše malo da može da bude menstruacija. Navodiš da dojiš. Zbog visokog nivoa hormona za lučenje mleka povremeno u toku tih 6 nedelja ili dva meseca čak može doći do krvarenja, pa da to buni (jer lohije prelaze polako iz zagasito crvene boje do prozračne).
Što se tiče bebine stolice, ima tema o tome -> KLIK, pročitaj iskustva i pitaj (da ne idemo ovde off).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu mysunshine)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
6.3.2011 13:29:07   
jeca.vestica
Mysunshine, jos si u puerperijumu tj nije proslo 40 dana. Ne sali se sa tim, to je osetljiv period i za tebe i za bebu, idi i proveri da li je sve u redu da budes mirna.

(odgovor članu mysunshine)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
8.3.2011 6:56:02   
nea.nea
Cure, molim vas za odgovor, pošto već polako počinje da me hvata zent. user posted image

Elem, prvi ciklus sam dobila mesec dana nakon sekcije dva dana ranije (na 26 dana), drugi takođe. Problem je treći koji je trebalo već da dobijem, a nema ga.
Bitno je da napomenem da su mi pre trudnoće ciklusi bili redovni, na 28.dana i praktično u sat. Bitno je takođe da napomenem da ja i suprug nikada, pa ni sada nismo koristili zaštitu, ali uvek smo vodili računa (bebac je bio planski user posted image ).
Najbitnija stvar, koju sam možda trebala prvi put spomenuti- rodila sam na carski- to je razlog zašto me hvata strah.

Da li je moguće da posle dva iole redovna mesečna ciklusa treći bude neuredan tipa, nije mi se organizam još sredio hormonski?
Ili treba da brinem o trenutno najgoroj soluciji? user posted image

< Poruku je uredio Nedja RR -- 8.3.2011 9:05:54 >


_____________________________

...28.oktobra.2010. rodio se mamin maleni Anđeo...

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
8.3.2011 19:34:26   
Cvorak
nea.nea a koliko ti kasni? I da li dojiš? Najlakše je da kupiš test user posted image

Ja sam prvi mecu dobila 7 dana posle babinja i onda ništa sve dok mi beba nije napunila 5 meseci i od tad redovno. A u međuvremenu sam potrošila par testova za utvđivaje trudnoće za svaki slučajuser posted image

(odgovor članu nea.nea)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
12.3.2011 10:36:05   
Anoniman
Evo ja sam danas dobila prvi put nakon porođaja, prošlo je 6 meseci i 5 dana od tada, a 18 dana od prestanka dojenja. 

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 343
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
13.3.2011 11:02:51   
nea.nea
Немам више разлога за бригу- све Ок. user posted image
Хвала ти!

_____________________________

...28.oktobra.2010. rodio se mamin maleni Anđeo...

(odgovor članu Cvorak)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
13.3.2011 15:45:22   
Anoniman
Jao bre ovo je strašno! Lije iz mene. user posted image user posted image

(odgovor članu nea.nea)
  Direktna veza do poruke: 345
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
19.3.2011 15:01:22   
minna
Danas sam dobila, dakle koji dan pre punih 7 meseci. Jos uvek dojim.
Uopse mi nije nedostajala, za sad me malo bolucka stomak, nije nesto obilna, ali mi se strasno vrti u glavi

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
22.3.2011 9:24:37   
majathegreat
Eto juče stigla... 8,5 meseci nakon porođaja. A baš je bilo lepo bez nje. Krvarim puno, ali bolove nemam, mada nisam ni ranije imala. Mada sam i ranije imala obilne menstruacije. Tako da sve po starom. Jedino mi nekako povećan nagon za sexom.user posted image  (eto u poverenju za još 1000 čitalaca)

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
22.3.2011 11:25:17   
jovicaa
kako vam zavidimuser posted image ja sam se porodila pre 3 i po meseca i ovo mi je vec treca menstruacijauser posted image ... ali ovaj put je normalna.. a dojim

(odgovor članu majathegreat)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
22.3.2011 11:28:39   
jovicaa
evo sad citam, a ja mislila da ja uzasno jako krvarim... a nije mi ni jednom probilo i koristim one male roze librese uloske. u odnosu na moje stare menstruacije ova je bila obilna 2. i 3. dan.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
23.3.2011 17:19:40   
minna
Meni je trajala jedan danuser posted image onako bas malo i od tad nista... sta li je to bilo, sad mi nista nije jasnouser posted image A od tog dana mi se stalno vrti u glavi

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here