|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: U isto vreme sam ostala trudna i dobila p...
22.1.2010 15:57:11   
MASHKA
Drugarice treba mi pravna pomoć!
Ja sam u novembru 2009god.  potpisala ugovor na određeno koji važi do januara 2011god.
termin porođaja mi je u septembru.
da li znate kakva su moja prava ( s obzirom da ugovor važi duže od godinu dana) i da li mogu da ga ponište kada saznaju da sam trudna?

P.S. nemam vezu!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: U isto vreme sam ostala trudna i dobila p...
22.1.2010 16:18:16   
guppy RR

Nisam sigurna ali mislim da ne mogu da ti "ponište" ugovor. On je sklopljen na određeno vreme i do tada važi. Posle mogu da ti ga produže ili ne produže. Ne bi smeli tek tako da ga "ukinu".


(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: U isto vreme sam ostala trudna i dobila p...
22.1.2010 16:20:00   
MASHKA
hvala guppy!
a ako mi ga ne produže da li imam pravo na trudničko sa biroa?

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: U isto vreme sam ostala trudna i dobila p...
14.11.2013 8:13:59   
Anck Su Nmaun
Ovo je neko ne pisano pravilo!
Dok sam bila devojka i trazila posao katastrofaaaaa, nigde nista, niko ni na razgovor da me zovne!
Ja ostanem trudna i ubrzo dobijem 3 extra ponude user posted image user posted image

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: U isto vreme sam ostala trudna i dobila p...
14.11.2013 8:51:03   
adulence
Nije mi se ovo dogodilo,ali znam gomilu slucajeva sa ovakvim ishodom...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: U isto vreme sam ostala trudna i dobila p...
14.11.2013 11:43:35   
Didy
Mene su zvali u avgustu, a ja u 9. mesecu trudnoće sa Sofijom. Školska godina počinje 1. septembra, ja se porodila 2. I sad opet ništa konkretno, sve neke zamene...

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: U isto vreme sam ostala trudna i dobila p...
21.7.2019 10:04:43   
MimaKos
I kada se desi, poceti da radis i ostati na poslu dokle mozes..


(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: U isto vreme sam ostala trudna i dobila p...
24.10.2019 22:02:44   
Mirko Svirko
Ovo se meni desilo... Kad sam radila lekarsko uverenje imala sam menstruaciju, posle toga sam krenula da radim najnormlanije, mozda posle mesec dana su krenule mucnine.. Posto sam do posla putovala to sam naravno prepisivala tome da ustajem u 5h krecem na posao, presvlacim se u uniformu,sve za mene neobicne stvari do tad,pa reko ajde mozda mj organizam reaguje tako.. dok se navuknem na mirise raznih materijala..Medjutim onda sam uradila test i naravno potvrdila. I prvo vreme sam krila od kolegenica, ali kako je posao tezak morala bi da dizem teske materijale pocela sam da lazem da me boli jedno drugo trece.. onda sam razgovala sa poslovodjom smene i cekala odluku da li ostajem na poslu ili ne. Jer imala sam ugovor na mesec dana, pa na tri meseca,pa na 6 meseci... i tako dalje... Ostala sam tu do 4 meseca kad sam prokrvarila na poslu i onda sam lezala par dana u bolnici ali ispostovali su me maximalno. Imala sam trudnicko,poroduiljsko, dan jedan nikad uplata nije kasnila... na posao se nisam vratila jer mi nisu odobrili samo prvu smenu pa sam bila prinudjena da odustanem. Jer ne bi imala sa kim da ostavljam dete kada radim smenski.

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: U isto vreme sam ostala trudna i dobila p...
25.10.2019 16:21:11   
kamičak
Zakonski imas prava I na pola radnog vremena do 3 godine deteta, ali u praksi je to retkost.


(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: U isto vreme sam ostala trudna i dobila p...
25.10.2019 16:30:06   
Mirko Svirko
Raspitali smo se mi sve to, ali nismo zeleli dodatna cimanja i da ulazimo u neki sukob misljenja i njohove politike kada su vec izasli u susret i produzili mi dok sam bila trudna. Ja sam odustala, ostalo je tako i to nam je sto nam je... Sada se nadam nekom poslu u skorije vreme.Ili mesto u ludari ( za sebe)

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: U isto vreme sam ostala trudna i dobila p...
25.10.2019 16:32:05   
kamičak
To me najvise izludjuje, Svirko, po zakonu moraju da ti produze ugovor do isteka porodiljskog. Ispade da su ti ucinili uslugu, a to im je zakonska obaveza!


(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: U isto vreme sam ostala trudna i dobila p...
25.10.2019 22:17:30   
nata11
Mislim da sam ja najveci maler kada je ova tema u pitanju 😀
Pre 1 vto dobijem ponudu da radim kao sef jedne pumpe za sasvim ok svotu i beneficije. Trazili su da pocnem odmah. Naravno odbila. 
Pre 2 vto prijatelj me preporuči za sefa nabavke velike inostrane firme. Rad pon-petak po 8h, nema prekovremenog.. ma posao iz snova. Plata malo je reci odlicna. Ja kao prihvaticu pa kako prodje vto, cak i da uspe radicu ali ih zamolim da odložimo pocetak posla za mesec dana. Dal'' me proverili ili skapirali sta je u pitanju ostadosmo na tome. 
Pre 3 vto posaljem molbu u uvozno-izvoznoj firmi i na moje iznenadjenje pozovu me na razgovor nakon aspiracije ali se nismo dogovorili oko visine plate. 

Pre par dana me zovu iz jedne velike izdavacke firme koja radi i distribuciju skolske opreme. (imali moju molbu od ranije) Svi uslovi OK ali oni traze da u svaka 3 meseca, 2 nedelje budem u Kini. Ja to ne mogu i ne zelim. Nemam kome ostaviti dete na cuvanje a i premala je. 
Ako budem opet ponuda bude, ako ne nista strasno. Ja ionako imam sada posao koji ispunjava najvise na svetu. 💓



_____________________________





(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: U isto vreme sam ostala trudna i dobila p...
25.10.2019 22:23:20   
Mirko Svirko
Joj kamicak vidis to je meni moja sefica rekla tada da moze da mi da odmah otkaz i kraj. Pa zato je i tako ispalo da su mi ucinili uslugu. 

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: U isto vreme sam ostala trudna i dobila p...
25.10.2019 22:41:53   
bubulence


IZVORNA PORUKA: kamičak

To me najvise izludjuje, Svirko, po zakonu moraju da ti produze ugovor do isteka porodiljskog. Ispade da su ti ucinili uslugu, a to im je zakonska obaveza!





Nisu ucinili uslugu, ali smenski rad je problem i firmi i zaposlenom. Njoj ne odgovara zbog deteta a firma ne moze svima da izadje u susret. Npr, moja firma trenutno ima bar 300 zena koje imaju malu decu, i zamisli da svima odobri rad samo u prvoj smeni... Jednostavno nije moguce. Svaku porodilju vrate na posao posle isteka porodiljskog, cak i ako je radila 2 nedelje pa otisla na trudnicko /porodiljsko, ali ovo jednostavno ne mogu da isprate... 

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: U isto vreme sam ostala trudna i dobila p...
25.10.2019 22:46:47   
Mirko Svirko
Bubulence,to si u pravu. A u toj firmi su tada kad sam ja predavala molbu za prvu smenu, 10ak zena je radilo samo prvu. Zato sam ja odustala jer zaista nemamo "baba servis", muz mi radi i prepodne i popodne. Vrtic mi je bio jedino resenje ali prva smena. Ali nema veze,zivot ide dalje. Bice posla..

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: U isto vreme sam ostala trudna i dobila p...
25.10.2019 23:29:38   
bubulence
Naravno... Samo je danas tesko naci posao u jednoj smeni... Ja sam radila samo prve smene ali sada moja grupa ide u 3... Tako da se verovatno necu vracati na posao kada istekne porodiljsko, a ne nadam se ni da cu naci nesto gde ce mi se uklopiti  radno vreme i odgajanje troje dece... Na pomisao da sedim kod kuce dobijam napad panike... 


(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 41
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here