|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Plivanje
15.4.2010 13:45:36   
Delijagirl
Hm meni bas pricase skolska drugarica pre neki dan ide sa bebcem od par meseci na neki kurs plivanja on je u onom slaufu ima onu pelenicu za plivanje... A upisali su zato sto se je nesto povredio prilikom poradjanja pa mu to dodje kao fizioterapija ali mi kaze da ima tu i ostalih bebca koji su tek tako dosli... Postoji li nesto tako u srbiji? 

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Plivanje
15.4.2010 13:52:44   
Dora
Mi smo Luku upisali na plivanje tek sad jer ovde primaju decu od 6 godina, ne ranije. Mislim da je plivanje za početak super, ja sam ga trenirala kao mala i porasla sam, ugojila se i počela da jedem normalno. On ide već 2 nedelje 3 puta nedeljno i oduševljen je!
Ja inače mrzim bazene ali šta da se radi, recimo leti nikad ne idemo na bazen otvoreni, decu odvedem na Dunav ali u bazen nema šanse. Ovi zatvoreni su druga priča, tu ne ulazi svako (sad bih rekla nešto ali neću da kržim pravila forumauser posted image ) ...i taaako.

Dakle, ja sam ZA. Luku dobro okupam čim dođe s bazena i za sad mu nije ništa!user posted image

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Plivanje
15.4.2010 14:59:20   
marince1
Ja sam ZA plivanje!
Ja sam isla na plivanje (trenirala) kad sam bila mala i sigurno cu bebca upisati kad za to dodje vreme!

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Plivanje
15.4.2010 15:04:25   
*Alexx*
Znam da u Bgd na DIF-u ima neki termin gde mogu da plivaju bebci sa roditeljima. Isto tako ne znam ništa više o tome user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Plivanje
17.4.2010 10:28:59   
Urbana
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

danas me zove prijateljica da me pita šta mislim da vodimo naše ćerke na bazen da uče plivati

ja mrzim bazene ...ježi se na njih ... uvijek me strah bolešćura kojekakvih, ali ovaj na otoci je navodno dobar, tri puta sedmično ...pa ona ode danas da se malo raspita, pošto ona ima problema sa svojom ćerkom koja neće prst u vodu da ubaci, dok moja voli vodu, isto foka, samo što upotrebljava rekvizite

da li ste vi za bazen ili ne?? inače općenito mišljenje o bazenu, jel ja baš pretjerujem ili???

Mihi očekujem tebe na ovoj temi sa stručnijim objašnjenjem


Da li preterujes to ja ne mogu da ti kazem. Plivanje je super stvar za decu. Vec sam pisala na ovoj temi i mislim da treba razlikovati brckanje od plivanja ( ucenja ) . E sad doduse nekom je i do brckanja. Ja licno smatram da je do 4 godine brckanje, a od 4 moze da se predje na profesionalnije ucenje.
Ne moram da govorim koliko je ovde popularno plivanje, dovoljno je da kao sto dete sa 4 treba da zna da vozi bicikl, tako sa 6 treba da zna da pliva ( da se spase sa Titanika - znaci da prepliva 5 duziana bazena za garderobom )

Ono sto meni smeta i sto smatram suludim je "tri puta sedmicno" user posted image user posted image ZASTO? Koliko to kosta? Ako dete ide tri puta na plivanje nema sanse da se bavi jos nekom aktivnoscu. Us to mislim da ce dete nakon dve nedelje pokazati otpor.....
A sto se tice higijene, pa zar se deca ne istusiraju nakon plivanja?
Mi nikada nismo imali nikakvih problema ni sa infekcijama, ni sa bolestima, a izlazili smo i mokre kose ( vlazne ) usred zime.
I da ne zaboravim da kazem, kod nas je plivanje jednom sedmicno, tri puta to je kad imas 8 i vise godina i kad se spremas za takmicenja.




_____________________________

Zdravo zivi, puno radi, ne zavidi i ne kradi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Plivanje
19.4.2010 10:36:31   
Anoniman
Urbana navodno vode računa o vodi, higijeni, tuširanje prije ulaska u bazen i poslije.

ma ja sam malo više fobična osoba user posted image što se tiče dječijeg zdravlja

Tri puta sedmično a za mjesec dana košta 55 KM (oko 23 eura)
Nemam namjeru da je vodim 3 puta sedmično, dovoljno joj je 1-2 puta, znači ovisno i o drugim obavezama
Bilo bi mi doista drago da malo savlada plivanje jer nismo toliko dugo nikada na moru da bi baš mogla naučiti plivati, a u svakom slučaju kontam ipak su ovdje instruktori

krećemo od maja ako Bog da pa vam javljam svakako

evo i link tog bazena na otoci
http://www.olimpijskibazensarajevo.ba/sadrzaji.html

molm samo moderatore nek mi naprave link jer nemam one famozne kugle

(odgovor članu Urbana)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Plivanje
20.4.2010 22:21:24   
Urbana


evo i link tog bazena na otoci
http://www.olimpijskibazensarajevo.ba/sadrzaji.html



Super je bazen, deluje da je novijeg datuma, moderan i mnogo bolji od ovog naseg na kojem smo mi savladali plivanje u NL. Doduse imamo i onaj drugi sa palmama,  talasima i toboganima, ali on je iskljucivo za uzivanje. user posted image
I kod nas kosta oko 30 evra mesecno - ali jednom sedmicno.

Bas me interesuje kakvi ce vam biti prvi utisci.


_____________________________

Zdravo zivi, puno radi, ne zavidi i ne kradi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Plivanje
21.4.2010 1:01:49   
Dora
Luka jedva ceka svaki trening. Cas traje 45 min i da, okupaju se oni posle ali ga ja kuci sve jedno dobro izribam. Posto on nema drugih aktivnosti osim engleskog koji odradi u sklopu boravka u vrticu, ne mislim da je ovo mnogo. Naravno, ako mu nesto ne bude odgovaralo, videcemo ali za sada je odusevljen! Sav je u tome, bolje jede, spava, ma, ja sam bas srecna.

(odgovor članu Urbana)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Plivanje
21.4.2010 1:07:44   
Dora
I trener im je super! Covek je autoritet, uci ih disciplini, koncentraciji, tretira ih kao odrasle a oni daju sve od sebe. Bas ume da im drzi paznju!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Plivanje
4.5.2010 11:06:29   
Anoniman
Jeste Urbana novi je bazen ...prije par godina napravljen

Danas nam je prvi čas ako Bog da u 18h, tako da javljam utiske svakako

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Plivanje
9.5.2010 9:58:10   
Urbana
Vucko kakvi su utisci?

Gledala sam one vase bazene, pa vidim rekretivni....dubina 1,4m....?
Da li je u celom bazenu dubina 1,4m ili ima i deo gde je 60-70cm?
Pitam, jer kod nas deca pocinju sa plivanjem u takvom delu......a drugi deo bazena je 1,2m....tek treci nivo je ulazak u olimpijski bazen, obicno nakon godinu dana.

Ili mozda i kod vas postoji poseban bazen za skolu plivanja?


< Poruku je uredio Urbana -- 9.5.2010 9:59:23 >


_____________________________

Zdravo zivi, puno radi, ne zavidi i ne kradi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Plivanje
9.5.2010 17:31:15   
Delijagirl
Eto jedne slikice kako izgleda ta vezbica sa bebama o kojoj sam pricala

user posted image

Beba mora da ima najmanje 4. mesece a najvise godinu dana posle toga prelaze u plivanje za malcke (neznam kako to da prevedemuser posted image )


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Urbana)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Plivanje
17.5.2010 12:56:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Urbana

Vucko kakvi su utisci?

Gledala sam one vase bazene, pa vidim rekretivni....dubina 1,4m....?
Da li je u celom bazenu dubina 1,4m ili ima i deo gde je 60-70cm?
Pitam, jer kod nas deca pocinju sa plivanjem u takvom delu......a drugi deo bazena je 1,2m....tek treci nivo je ulazak u olimpijski bazen, obicno nakon godinu dana.

Ili mozda i kod vas postoji poseban bazen za skolu plivanja?



Urbana ona je oduševljena, polako ih uvode, nisu u olimpijskom bazenu nego u ovom "manjem" i "plićem".
Ovaj podebljani dio - identično je i ovdje
Meri i njena drugarica su najmladje u ovoj grupi
ona zaista uživa
Prvo se moraju prije ulaska istuširati
onda ide zagrijavanje (neke vježbice istezanja 10-15min)
onda ulazak u bazen
i 45 min u bazenu
instruktorica im je super, svakom djetetu zaista pokloni jako puno pažnje ... uglavnom vidjećemo

evo slika, al slikano odozgo jer se ne može obučen ući na bazen
(ovaj manji user posted image )

user posted image

user posted image

user posted image

< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 17.5.2010 12:57:43 >

(odgovor članu Urbana)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Plivanje
17.5.2010 13:02:58   
Anoniman
Joj, meni je uvek bilo mnogo hladno baš zbog toga što se prvo istuširamo, a onda se na suvom 15min istežemo, taman se osušim (naravno, jednodelni kupaći je sve vreme mokar), i onda mi opet zima da uđem u vodu... eto, to pamtim sa plivanja. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Plivanje
17.5.2010 13:43:54   
Anoniman
vjeruj mi Tasho to je i meni najgore od svega, unutra je 30 stepeni a temperatura vode 28
e sad kad je završeno, njoj su usne bile ljubičaste...baš sam se prepala, al kažu da je to normalno, jbg i ja kontam valja biti 45 minuta u vodi user posted image
onda opet tuširanje i oblačenje

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Plivanje
17.5.2010 14:26:07   
Anoniman
i zaboravih napomenuti, kad bi se uvećale 2 i 3 slika vidjela bi se meri sa crvenom kapom negdje s desna na lijevo





obavezna oprema
- kupaći
- kapa
- cvike (naočare)
- peškir
- papuče

< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 17.5.2010 14:27:26 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Plivanje
19.5.2010 8:39:32   
Anoniman
i juče smo išle ... pa ljudi moji ovo se sad već može nazvati plivanjem uspjeva se održati na vodi user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Plivanje
19.5.2010 8:42:03   
Anoniman
i tako bude gladna što je za nju nevjerovatno ... odmah smaže jednu bananu, nakon tuširanja dok je oblačim, pa onda neku čokoladicu, i  još u autu one mini kroasane ...ma ljepota

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Plivanje
23.5.2010 9:22:32   
Urbana
Vucko bazen vam je zaista predivan.
Sad ovo tusiranje pa zagrevanje na suvom je malo diskutabilno, kod nas je zagrevanje bilo u vodi sa onim sipka-sundjerima i nekim plasticnim krugovima....
Bravo za odrzavanje na vodi user posted image , ali plivanje je nesto drugo.
Ne znam kako je kod nas, ali ovde se smatra da znas da plivas kad uspes da preplivas 4-5 duzina bazena prsno i ledjno, pa jos u garderobi user posted image a to se postize najmanje sa radom od godinu ipo dana. Pri tome ne smem zaboraviti skok u vodu sa ronjenjem od 8-10m i prolazak kroz rupu 80cm ispod vode....osnovni uslov za dobijanje diplome.
Inace kod nas je bazen, hocu reci dvorana mnogo manja i prilagodjena samo ucenju plivanja nema bas nekih rekreativaca i slobodnog plivanja, pa su bazeni u staklu a roditelji mogu uvek decu posmatrati kroz staklo - par metara udaljeni od bazena.


_____________________________

Zdravo zivi, puno radi, ne zavidi i ne kradi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Plivanje
23.5.2010 10:15:10   
jelena038
baš mi treba ova tema. bre, mi smo učili da plivamo, ne znamo ni kako i svi smo svi proplivali, ja sa 3 godine, tetka mi izduvala misice u vodi user posted image sada se pravi ogromna fama i mm se brine kako cemo da naucimo dete da pliva... ovde ljudi salju decu u skolu plivanja, koja kosta 50 evra mesec dana i posle je nekih 30, ako dete zeli da se nastavi baviti plivanjem. ali meni je to skupo i glupo. odlucila sam da iscimam tatu da ga nauci ovog leta, jer je nas sve ucio. posle lude tetke mi je trebalo celo leto da ponovo proplivam, a imam i dve mladje sestre user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Urbana)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Plivanje
24.5.2010 14:20:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Urbana

Vucko bazen vam je zaista predivan.
Sad ovo tusiranje pa zagrevanje na suvom je malo diskutabilno, kod nas je zagrevanje bilo u vodi sa onim sipka-sundjerima i nekim plasticnim krugovima....
Bravo za odrzavanje na vodi user posted image , ali plivanje je nesto drugo.
pa su bazeni u staklu a roditelji mogu uvek decu posmatrati kroz staklo - par metara udaljeni od bazena.



e ovako sad radim istuširam je prije ulaska, pa je dobro posušim, onda joj tek obučem kupaći, bade mantil preko... i tek kad uđu iz svlačionica na bazen onda to skida sa sebe ...suha , a tamo je toplo i 15 minuta tog čuda na suhom i 45 u vodi. Meni je i održavanje na vodi trenutno  nešto...jbg tek je početak.

Bazen jeste sav u staklu, a na drugom spratu je kafić s pogledom kroz staklo na bazen, tako da popijem kafu,(pušenje je zabranjeno-al postoji terasa) i gledam je.


(odgovor članu Urbana)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Plivanje
24.5.2010 14:22:48   
dunja RR
održavanje jako bitno, time savladavaš strah a posle je mnogo lakšeuser posted image

< Poruku je uredio dunja -- 24.5.2010 14:23:05 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Plivanje
12.7.2011 0:18:21   
Anoniman
Danas smo, kao i svaki drugi dan, bili kod mojih na bazenu.
Luka je, kao i svaki drugi dan, ušao u bazen stepenicama bez mišića, tamo bi pokvasio ruke dok tata skoči u vodu, i onda mu tata navuče mišiće. Tata je skočio, ja sam sa Markom u rukama okrenula leđa. Dok sam se osvrnula ka bazenu, videla sam Luku kako se otima u vodi, i doživela sam blokadu! user posted image user posted image Na trenutak nisam mogla da shvatim pliva li ili se davi i noge jednostavno nisu kretale, a on me je gledao i počinjao da tone. Uspela sam da viknem muža jer noge nisu išle, i on ga je za čas izvukao. Nikada neću zaboraviti Lukin uplašen pogled! user posted image Sve je trajalo sekundu, a meni se sada čini kao večnost.
Verovatno će biti kurs za neplivače u NS na otvorenom bazenu od 18 do 29 jula, ako se skupi dovoljan br dece, donja starosna granica je 5god.

(odgovor članu Delijagirl)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Plivanje
12.7.2011 8:23:43   
Jeca*
Moj sestric ima 5 i po godina i pliva kraul, sa glavom u vodi...kao mator....svi oko njega su raspameceni tim prizorom user posted image ...evo upravo je na moru user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Plivanje
12.7.2011 15:50:52   
Maya21
Jeco bravo za malisu user posted image moj maki je odusevljen delfin stilom i uvezbava ga uveliko iako mu je to po programu tek sledece godine user posted image savladali smo kraul i ledjno user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







OVO JE ZA 5+! Pismeni rad malog Teodora (9)
Pismeni rad devetogodišnjeg Teodora Kovačevića iz Beograda o njegovom ocu Milanu, koji je vrlo brzo postao viralan, razn...
Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...



Click Here