|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Privatan biznis i nacin ustede
18.2.2016 12:36:15   
nata11
Da li ima neko od clanica da radi knjigovodstvo? Konkretno me zanima odnos sa Zavodom za statistiku i obaveza dostava obrazaca. Evo 13h a ja od jutros sabiram brojke i popunjavam izvestaje za 2015-tu.user posted image

< Poruku je uredio branki RR -- 18.2.2016 12:46:02 >


_____________________________





(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Privatan biznis i nacin ustede
18.2.2016 12:43:11   
wivern
Ja sam ušla u temu samo da bih bolje pročitala naziv user posted image
Hit su mi ove reči uSHtede i naCHin user posted image
Nato izvini ne mogu ti pomoći user posted image



< Poruku je uredio branki RR -- 18.2.2016 12:45:08 >


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Privatan biznis i nacin ustede
18.2.2016 12:52:24   
vonavoj
nata11,sta te muci?
Ja sam u knjigovodstvu..mrzim statistiku,sve radimo umesto njih!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Privatan biznis i nacin ustede
18.2.2016 13:39:42   
nata11

IZVORNA PORUKA: vonavoj

nata11,sta te muci?
Ja sam u knjigovodstvu..mrzim statistiku,sve radimo umesto njih!


Pokusala sam da nadjem zakon po kome se odredjuje ko je u obavezi da dostavlja izvestaje za industriju (IND-1, POND, itd.)
Moje glavno pitanje je -Na osnovu cega se pravi selekcija ko je u obavezi dostavljati izvestaje a ko ne? Da li mogu podneti zahtev neki da nisam u obavezi popunjavati iste?
Pokusala sam da eskiviram sve ove izvestaje za 2015 i zvali me iz st.biroa kaze preduzecemo sankcije user posted image Znaci ladno mogu da mi lupe kaznu ako okasnim sa izvestajem?
I lepo im kazem poslovanje je opalo za 50% imate pametnija posla od mene. Uzmite one sto imaju 2000 radnika a ne mene sa 2. Stvarno je mnogo glupo gubiti na ovo ceo dan. I uopste ne verujem da sam u obavezi to je najbitnije, mislim da je smo onom dedi tamo dosadno pa me cima.

_____________________________





(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Privatan biznis i nacin ustede
18.2.2016 14:27:01   
vonavoj
Nato,ako ti kazem da su nas kaznili sa 60.000din za sestomesecni izvestaj o prodaju cigareta,a bavimo se trgovinom nafte,bice ti jasno.uveli su nam da im to dostavljamo...
Svakog utorka saljem koliko litara goriva prodajemo...salju mi da popunjavam obrasce za obradu zemlje,a moja firma ima zemlju u vlasnistvu,ali je daje u zakup...kreteni!
Sve se mora---

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Privatan biznis i nacin ustede
18.2.2016 14:47:57   
nata11
Auuu znaci nema zezanja. Moj promet u gradjevinarstvu je toliko sitan da to nije vredno pomena. Bukvalno posto se obrazac popunjava u tonama svuda pisem 0. I ne vidim vajdu da im saljem kada je uvek isto. Sad jos popunjavam utrosak struje koji je iskazan u MWh pa ja nemam proizvodnju na 50 hektara pa da toliko trosim. Nista mi nije jasno user posted image

_____________________________





(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Privatan biznis i nacin ustede
18.2.2016 16:22:20   
BubaBubica
Da li znate da li bi bilo isplativo držati butik sa ručnim radovima? Šta sve treba za pokretanje takvog biznisa, koja škola, kakva dozvola i drugo? Šta je ustvari potrebno da se otvori jedna takva prodavnica?

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Privatan biznis i nacin ustede
18.2.2016 16:37:28   
Ana RR
Bubice, mi smo svojevremeno imali radnju sa tekstilom i za otvaranje firme nije trebalo ništa posebno. Završi se za pola sata.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Privatan biznis i nacin ustede
18.2.2016 17:17:36   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: BubaBubica

Da li znate da li bi bilo isplativo držati butik sa ručnim radovima? Šta sve treba za pokretanje takvog biznisa, koja škola, kakva dozvola i drugo? Šta je ustvari potrebno da se otvori jedna takva prodavnica?

Ne znam. Sve zavisi gdje si, ko će da radi, plaćaš li kiriju i tako dalje. Ne znam na šta misliš? Kao krojačka radnja?
Ja ti sad ovo govorim kako je kod nas u CG, ali sigurno je slično.
Koliko ja znam ne bi trebalo da ti je neophodna baš neka stručna škola za pokretanje biznisa. Obično se preduzeće osniva tako što odeš u opštinu ili Centralni registar poreske uprave i tamo podnosiš obrasce za osnivanje. Da li se obrazac kupuje u knjižari ili se dobija u upravi, ne mogu da se sjetim. Obično uz to ti treba ovjerena kopija lične karte i plaćaju se neke takse. Kad to predaš, onda čekaš papire nekoliko dana (sedmicu i više kod nas) Nakon toga dobijaš poreski broj, a imaš obavezu da uradiš pečat, otvoriš račun kod neke banke. Poslije ide sve ostalo, ali to je to otprilike....

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Privatan biznis i nacin ustede
18.2.2016 19:31:13   
BubaBubica
Ja pravim nakit i svakojakve ukrase, planiram i slikanje na platnu i ko zna šta će mi još pasti na pamet, sve bi to prodavala ali tek posle porođaja kad prođe određeno vreme. Možda se do tada izmeni nešto, ali danas sam baš puno razmišljala o tome jer imam jaku želju da to ostvarim, može se reći da mi je to veliki san. To me je najviše i zanimalo, da li treba bar neka škola jer ja imam samo osnovnu plus frizerski kurs. Za šta treba taj račun u banci?
Onda i nije tako komplikovano user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Privatan biznis i nacin ustede
18.2.2016 23:08:51   
vonavoj
Nato,samo ti pisi 0..i to je popunjen obrazac,ne mogu te kazniti.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Privatan biznis i nacin ustede
19.2.2016 12:13:52   
nata11

IZVORNA PORUKA: BubaBubica

Ja pravim nakit i svakojakve ukrase, planiram i slikanje na platnu i ko zna šta će mi još pasti na pamet, sve bi to prodavala ali tek posle porođaja kad prođe određeno vreme. Možda se do tada izmeni nešto, ali danas sam baš puno razmišljala o tome jer imam jaku želju da to ostvarim, može se reći da mi je to veliki san. To me je najviše i zanimalo, da li treba bar neka škola jer ja imam samo osnovnu plus frizerski kurs. Za šta treba taj račun u banci?
Onda i nije tako komplikovano user posted image


Ko sto rece Ana ama bas nista ti netreba. Nadjes lokal, otvoris radnju i sa tim papirima odes u banku i otvoris racun. Racun moras imate jer ces preko njega nabavljati sirovinu, placati poreze, uplacivati pazar itd. Moras da imas ulaz u sirovini ako je proizvodnja.
To je fina ideja za vece gradove. Pokusaj zasto da ne user posted image



_____________________________





(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Privatan biznis i nacin ustede
22.3.2016 12:12:18   
janajana
Zene treba mi pomoc, treba da prijavim biznis plan za zavrsni ispit, a posto mi to teze ide, pogotovu zbog ove dve smizle, da li ima neka slucajno neki uradjen biznis plan?

_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Privatan biznis i nacin ustede
23.3.2016 19:01:17   
nata11
Svejedno ces morati da ga doradis tako da samo ukucaj biznis plan download i pronadji koji ti najbolje pase.

_____________________________





(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Privatan biznis i nacin ustede
13.10.2016 19:07:13   
nata11
Da li neko ima menjacnicu i postanski salter ili zna nekoga ko to radi? Da li je moguce pokriti troskove i da Vam ostane 1/2 plate?

_____________________________





(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Privatan biznis i nacin ustede
14.10.2016 8:30:40   
Sanjalicaaa
Nato,o menjačnici ne znam ništa. Mene zanima turistička agencija. Znam da ih sad ima toliko, ali j bih nešto malo kreativnije. Međutim kažu da sada z otvaranje turističke agencije treba 10ak hiljada evra user posted image

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Privatan biznis i nacin ustede
14.10.2016 8:59:10   
Anck Su Nmaun
Mi vec duze vreme razmisljamo STA da zapocnemo a da nije vec prenetrpano time...ja bih nesto s prodajom, jer mi to ide , ceo zivot nesto preprodajem user posted image

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Privatan biznis i nacin ustede
14.10.2016 9:45:48   
mali_mis

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Mi vec duze vreme razmisljamo STA da zapocnemo a da nije vec prenetrpano time...ja bih nesto s prodajom, jer mi to ide , ceo zivot nesto preprodajem user posted image


Dam ti ja heklane patikice za bebe pa ih ti prodaj po skupljoj ceni, delimo 50-50 user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Privatan biznis i nacin ustede
14.10.2016 9:54:33   
IvanaSK RR
I ja sam razmišljala sta bi moglo da se otvori... Mogu salon, ali toga ima koliko neces,u svakoj ulici po dva.
Nemam predstavu sta bi moglo, a da nije ni preveliko ulaganje.

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Privatan biznis i nacin ustede
14.10.2016 11:58:00   
isidora88
i mi smo razmiljali sta bismo mogli dodatno, ali problem je sto mm nikad nije tu tako da bi sve palo na mene, a ja nemam nikakvu ideju. mislili smo sa autima da raidmo, ali treba dosta ulaganja i zivaca i vremena dok pare krenu da se obrcu, poljoprivreda nije losa i moze solidno da se zaradi, samo je tu stres kakvo ce biti vreme, da li ce udariti grad pa unistiti useve, i opet problem jer mm nije tu, mozda sa mojim tatom pocnemo tako nesto od sledece godine... videcemo, ali definitivno nam treba jos neki izvor prihoda

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Privatan biznis i nacin ustede
15.10.2016 11:35:13   
nata11
Malo sam se raspitala. U menjacnici bi treblo zameniti 30.000e da ti ostane oko 20.000 din - otprilike racunica
E sada za postu nisam jos nista konretno saznala negde kazu 30% od zarade je tvoje negde kazu ne to je mnogo... videcu jos.

MM hocu ja imam nalog na nekim sajtovima sto da ne stavim, ajde pisacu ti u inbox

_____________________________





(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Privatan biznis i nacin ustede
15.10.2016 16:16:06   
MasnaMasnica
Ja imam jedan u planu, u pitanju je butik i jedan brend za nas odrasle, pocela sam bila da razradjujem tu ideju, i batalila kada smo otisli na odmor. Tako da cu morati opet da pocnem i da ucinim nesto po tom pitanju.

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Privatan biznis i nacin ustede
15.10.2016 16:38:24   
isidora88
Nato ne znam sta da ti kazem za menjacnicu, nozda ni uspelo ako je na neiom bas prometnom mestu lokal.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Privatan biznis i nacin ustede
15.10.2016 19:35:53   
mamica 91
Mm drzi plesni klub, nekada je radio sa kumom, njih dvojica po pola, sad sam za nas, ali imamo u planu jos jedan dodatni posao, razmatramo vise opcija, ali msm da ce to biti tek za godinu, dok se porodim, jer ne moze sam stici na sve strane

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Privatan biznis i nacin ustede
15.10.2016 21:21:50   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

I ja sam razmišljala sta bi moglo da se otvori... Mogu salon, ali toga ima koliko neces,u svakoj ulici po dva.
Nemam predstavu sta bi moglo, a da nije ni preveliko ulaganje.

Kakav salon...frizerski?
Ima ih milion to je tacno ali malo dobrih, i kad nagruvas svoje musterije ima da kaplje samo tako! Dva puta sam bila u frci da me neko osisa i isfenira , svaki put jeeedva nasla slobodno, a pun grad salona...da ne poverujes.
Meni je zao sto se nisam time bavila , jer imam smisla, da sam otvorila salon umesto studirala do besvesti imala bih vec razvijen biznis. Ovako imam samo jedan papir koji mi stoji na polici i Nicemu ne sluzi!!!muser posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 15.10.2016 21:22:17 >

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here