|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
24.5.2016 21:44:21   
suzi kju
Yelena tebe se sećam, sama ne znam da li iz teme vto ili crtice.
Trudna si, koja si nedelja? Divno, dolazi čestitam draga!!!

(odgovor članu Yellena008)
Direktna veza do poruke: 901
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
24.5.2016 23:13:12   
17 joka
Yelena Cestitam user posted image
da bude sto vise trudnica sa vise bebica user posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 902
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
25.5.2016 8:17:07   
Nadja

IZVORNA PORUKA: Yellena008

Kako je neizvesno ako si 8.nedelja? Do sada bi trebalo da znas? Cestitam u svakom slucaju. Ja nosim dva decaka.



Znam već sada naravno, videla se srčana radnja na uz i veličina embriona i sac je bila dobrauser posted image .

Ali to ništa ne znači sigurno, neizvesno je u smislu da do 12 nedelje postoji rizik od pobačaja a posle se smanjuje ako dotle izguram biću opštenija.
A oko 12 nedelje treba i pregurati sve testove te ekspertski uz i trankiliti pa tek ako i to bude uredu onda se šanse da bude sve uredu do kraja još više uvećavaju.

(odgovor članu Yellena008)
Direktna veza do poruke: 903
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
25.5.2016 11:15:38   
suzi kju
Samo odmaraj, opusti se, ne razmišljaj previše i biće sve u redu.
Ja sam sve to prošla i evo imam dve malene mačkice od po osam meseci user posted image

(odgovor članu Nadja)
Direktna veza do poruke: 904
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
25.5.2016 11:19:29   
Yellena008
Suzi i Joko hvala vam puno. 32.nedelja sam. Dva momka ocekujemo jos jedno pet nedelja i nadam se da cemo se upoznavati.
Suzi kako si se porodila ti? Jesi na carski i kad su te poradjali? Ranije ili si mozda cekala termin? Meni kazu svi ovde u mom gradu da vole malo ranije pre termina da porode blizance?
Znas me sa vto teme i sa cekalica. Nije me dugo bilo,malo sam se iskljucila,ali sam citala ponekad. Bilo je malo poteskoca na pocetku,hematom,krvarenje i tako sto sta,pa sam bila stalno u nekom strahu. Sad smo vec dogurali do kraja skoro pa je mnogo lakse.

Nadja nisam te skontala iz prethodnog posta,ali sad jesam. Cestitam ti. Nadam se da ces imati skolsku trudnocu.

(odgovor članu Nadja)
Direktna veza do poruke: 905
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
25.5.2016 11:31:00   
suzi kju
E baš mi je drago zbog tebe. Ja imam dve devojčice user posted image
A i ja sam imala trzavica raznih u trudnoći, povišen krvni pritisak, trudnički dijabet, krvarenje u nekoliko navrata, veći deo trudnoće preležala u frontu.
Plan je bio da me porode u 38-oj nedelji, međutim u 35+5 dobijem jaku glavobolju i porode me tada.
Svuda porađaju ranije kada su blizanci u pitanju, nikad skoro ne čekaju do termina. Zavisi naravno od mnogo faktora, kolike su bebe, opšteg s majke, raznorazne stvari.
Porodila sam se carskimm rezom, peti dan izašli iz bolnice, bele bile super, obe dobile ocenu 9/9,krupne su rođene, tamo da to je to.
I temi želim da što duže izguraš i lepo se porodiš.

(odgovor članu Yellena008)
Direktna veza do poruke: 906
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
25.5.2016 11:41:47   
Yellena008
Hvala ti Suzi puno. Nadam se da ce sve biti kako treba. Ovi moji macici su napredniji seam dana celu trudnocu. Nadam se da ce izgurati do kraja kako treba. Kako se snazalis tj jesi se snasla? Mi smo spremni,suprug jos strepi a ja sam spremna. Sve je skoro kupljeno,tako da ih ocekujemo kad god budu hteli ali neka sto duze budu kod mene.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 907
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
25.5.2016 12:32:40   
suzi kju
I ja sam sve pripremila negde oko sedmog meseca.
Početak je jako naporan, dojenje, uhodavanje, navikavanje na njih ali je posle sve divno.
Ja sam imala pomoć dva ipo meseca,to je bila pomoć u kući oko dece sam sve sama.
A posle se uhodaš svakako, organizuješ se kako tebi odgovara. Meni je super ovako , lepo sam se navikla, uhodala, imam o neki ustaljen ritam.

(odgovor članu Yellena008)
Direktna veza do poruke: 908
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
25.5.2016 13:06:25   
Yellena008
Joj Suzi pa to je extra. Ja cu kao imati pomoc,ali ne znam koliku iskreno. Suprug ce biti tu,a babe cemo da vidimo. Razmisljam jos uvek da li da ih uplicem uopste ili da angazujem nekoga.

Svaka cast vama. Nadam se da cemo i mi brzo da se uhodamo,pa da se javimo sa lepim vestima uskoro.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 909
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
25.5.2016 20:07:49   
suzi kju
Uhodaćeš se, ne brini.
A za uplitanje, to je već stvar izbora. Meni su bile mama i svekrva naizmenično, najviše zbog podrške, a i zbog para naravno. Prvih par meseci posle sama, ali dobro dođe pomoć na početku.
Sami ne daj da ti ih nauče na ruke, nikako!!!

(odgovor članu Yellena008)
Direktna veza do poruke: 910
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
25.5.2016 21:09:07   
Yellena008
Zbog toga se i brinem. Kakve su nece mi kuvati i raspremati,vec ce samo nosati.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 911
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
25.5.2016 21:47:35   
suzi kju
Pa moraš im objasniti da ćeš u nekom trenutku ostati sama, a nećeš moći obe bebe da držiš, moraće da shvate to, i prihvate.
Kada smo bilo u gostima kod mojih pa kod muževljevih, tamo ih nisu previše držali i nosali, ali dovoljno da se naviknu, muke smo videli dok su se odvikle, trebalo je bar desetak dana, a to je strašno, plaču, vrište, uzmem ih, ućute.
Ja nisam imala problem da bilo kome kažem da ne dozvoljavam da drže bebe, i slobodno tako i ti. Jer ako budeš sama sa njima kao što sam ja, nadrljaćeš ako ih naviknu na ruke.
Meni se ta njihova pomoć odnosila samo na kućne poslove, oko beba sam sve ja.
A već ćeš da se organizuješ oko hranjenja, ili ćeš na jastuku, ili kad su u ljuljama, ja sam rešimo moje uvijala kao babuške, da ne mlataraju rukama i ne mrdaju, što se pokazalo kao efikasno.
Ja sam u kontaktu sa više mama blizanaca i svaka od nas ima neko svoje "fazone i fore" user posted image

(odgovor članu Yellena008)
Direktna veza do poruke: 912
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
25.5.2016 22:13:21   
Yellena008
Super. To je bas extra. Moracu te konsultovati ako zatreba,jel nije problem?

Nemam ni ja problem da kazem nikome,tako da cemo odmah da zabranimo sve sto mislim da ne treba da rade. user posted image

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 913
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
25.5.2016 22:17:30   
suzi kju
Nije problem uopšte, šta god da te zanima pitaj, tu sam user posted image

(odgovor članu Yellena008)
Direktna veza do poruke: 914
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
26.5.2016 8:10:57   
degu

IZVORNA PORUKA: Nadja


IZVORNA PORUKA: Yellena008

Kako je neizvesno ako si 8.nedelja? Do sada bi trebalo da znas? Cestitam u svakom slucaju. Ja nosim dva decaka.



Znam već sada naravno, videla se srčana radnja na uz i veličina embriona i sac je bila dobrauser posted image .

Ali to ništa ne znači sigurno, neizvesno je u smislu da do 12 nedelje postoji rizik od pobačaja a posle se smanjuje ako dotle izguram biću opštenija.
A oko 12 nedelje treba i pregurati sve testove te ekspertski uz i trankiliti pa tek ako i to bude uredu onda se šanse da bude sve uredu do kraja još više uvećavaju.


Nađa prvo da ti čestitam user posted image drago mi je da si konačno dočekala svoja srculenca. Čitam šta pišeš i kao da vidim sebe iz prve trudnoće, stalno u strahu i pod stresom, mislila sam još samo ovo da prođe i biće lakše, pa još samo ovo i taj strah je trajao do samog porođaja. Pokušaj da se opustiš i uživaš u ovim trenucima, biće kako mora da bude, ti si nemoćna da išta promeniš, sem svog načina razmišljanja. Samo pozitivno razmišljaj. Nervoza i stres ti samo može škoditi. Budi optimistična, veruj u svoje bebe i maštaj, stalno maštaj o momentu kad ćete se upoznati.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Nadja)
Direktna veza do poruke: 915
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
26.5.2016 8:12:09   
degu

IZVORNA PORUKA: Nadja


IZVORNA PORUKA: Yellena008

Kako je neizvesno ako si 8.nedelja? Do sada bi trebalo da znas? Cestitam u svakom slucaju. Ja nosim dva decaka.



Znam već sada naravno, videla se srčana radnja na uz i veličina embriona i sac je bila dobrauser posted image .

Ali to ništa ne znači sigurno, neizvesno je u smislu da do 12 nedelje postoji rizik od pobačaja a posle se smanjuje ako dotle izguram biću opštenija.
A oko 12 nedelje treba i pregurati sve testove te ekspertski uz i trankiliti pa tek ako i to bude uredu onda se šanse da bude sve uredu do kraja još više uvećavaju.


Nađa prvo da ti čestitam user posted image drago mi je da si konačno dočekala svoja srculenca. Čitam šta pišeš i kao da vidim sebe iz prve trudnoće, stalno u strahu i pod stresom, mislila sam još samo ovo da prođe i biće lakše, pa još samo ovo i taj strah je trajao do samog porođaja. Pokušaj da se opustiš i uživaš u ovim trenucima, biće kako mora da bude, ti si nemoćna da išta promeniš, sem svog načina razmišljanja. Samo pozitivno razmišljaj. Nervoza i stres ti samo može škoditi. Budi optimistična, veruj u svoje bebe i maštaj, stalno maštaj o momentu kad ćete se upoznati.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Nadja)
Direktna veza do poruke: 916
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
3.6.2016 21:37:42   
suzi kju
Javila mi je da je bebama stala srčana radnja i da je išla na kiretažu user posted image
Nađa draga drži se!!! Šaljem ti punih zagrljaja i ne odustaj!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 917
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
3.6.2016 21:40:15   
eca89
Joj tuga basuser posted image !

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 918
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
3.6.2016 21:54:51   
Yellena008
Joj Nadja drzi se...svi smo uz tebe...

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 919
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
3.6.2016 22:01:43   
zece
Zao mi nadja za tvoj gubitak zaoo mi je zastooo bozeee zastoo

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 920
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
3.6.2016 23:05:39   
degu

IZVORNA PORUKA: suzi kju

Javila mi je da je bebama stala srčana radnja i da je išla na kiretažu user posted image
Nađa draga drži se!!! Šaljem ti punih zagrljaja i ne odustaj!


Žao mi je user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 921
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
5.6.2016 15:36:36   
17 joka
Nadja, neopisivo mi je zao, user posted image nemam reci samo drzi se, odboluj, daj sebi vremena da se oporavis i moras dalje

ja ti saljem jako velik i iskren zagrljaj user posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 922
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
24.8.2023 9:01:46   
17 joka
Pozdrav ovde bas dugo nikog nema  mi smo u osmoj nedelji  sa bebicama je za sad sve ok  kuckaju ❤❤❤Lezim jer sam  krajem sedme i sad pocetkom osme imala prvo roze pa posle sveze krvarenje ne mnogo ali ima  pokrivena terapijom da lezim i da se cuvam pokusavam da kanalisem strah koji je ogroman.Na UZ se nevidi uopste odakle krvarenje tako da mi i to nije jasno...

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 923
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
24.8.2023 9:09:52   
Ivanka 75
Joko ❤️

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 924
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
24.8.2023 14:30:04   
IvanaSK RR
Joko, ja sam mnogo srećna zbog tebe. I biće sve super 😘

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
Sve što treba da znate o gestacionom dijab...
Gestacioni dijabetes je privremeni oblik dijabetesa koji se može javiti u trudnoći. To je stanje koje nastaje kada zbog ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here