|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  86 87 [88] 89 90   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
6.9.2014 12:02:47   
nata11
Nisam bas strucnjak za ovu temu ali koliko sam citala do 5 dc bi trebalo da je fsh duplo veci od lh. I meni nije bas takav kao sto bi trebalo ali tj. dupli ali nista od terapije nemam. A za pcos moze biti pokazatelj a i nemora. Veci je pokazatelj visok AMH.

< Poruku je uredio nata11 -- 6.9.2014 12:05:20 >


_____________________________





(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2176
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
15.9.2014 12:37:34   
babby
kazite mi koja je terapija za povisena Anti-tg kod mene je preko 1000user posted image kako mi rece dr.to moze biti razlog mojim biohemiskim trudnocama i da za to postoji terapija koja se pije e sad moj dr.endokrinolog mi to do sada nije rekao a imam zakazano tek krajem novembrauser posted image help..

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2177
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
15.9.2014 12:45:17   
17 joka
neznam ja sam koristila selen

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu babby)
Direktna veza do poruke: 2178
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
15.9.2014 12:47:44   
babby
samo selen i jel bilo efekta meni dr.kod koga sam bila na konsultaciji za novu vto kaze da se terapija pije do 3 meseca trudnoce...ali mi nerece sta

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 2179
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
15.9.2014 12:55:53   
17 joka
ja sam pila selen, e sad neznam sta planira dr. i sto od treceg meseca zar ne bi trebalo ranije?

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu babby)
Direktna veza do poruke: 2180
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
27.9.2014 13:59:21   
Goca31
jel moze neko da mi odgovori nesto u vezi deksazon testa?
Kortizol pre testa je 898.1 (171-536)
posle ispijenog deksazona je 17.85
ACTH 2.36 (7.2-63.3)
17OH progesteron 0.9 (0.2-1.3)


(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 2181
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
27.9.2014 23:10:07   
Kiškum
Pozdrav svima. Molim vas za odgovor da li je progesteron 39.64 nmol/L 21. dana ciklusa zadovoljavajuća vrednost?

(odgovor članu Goca31)
Direktna veza do poruke: 2182
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
27.9.2014 23:13:02   
17 joka
da user posted image user posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Kiškum)
Direktna veza do poruke: 2183
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
27.9.2014 23:14:04   
madre
zadovoljavajuca za trudnocu?
vise nego zadovoljavajucauser posted image

< Poruku je uredio madre -- 27.9.2014 23:16:55 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Kiškum)
Direktna veza do poruke: 2184
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
27.9.2014 23:27:24   
Kiškum
Poslala me moja doktorka na još jedno vađenje progesterona jer su joj nešto "sumnjikave" moje ovulacije. Ja ih jurim LH trakicama, merenjem bazalne, bila sam na folikulometriji, pa eto sad imam i ovo...
To znači da definitivno ovuliram, je l''?
Ja nemam reči koliko sam srećna što sam se učlanila na forum i koliko ste sve divne.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 2185
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
27.9.2014 23:30:41   
17 joka
O da i to je progesteron cak i za zene u trudnoci tako da neznam sta he sumnjivo

postavi nam ovde ako imas rezultate drugih hormona

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Kiškum)
Direktna veza do poruke: 2186
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
27.9.2014 23:33:59   
madre
kiskum, a sta kazu trakice, bazalna i folikulometrija? sto sumnja u ovulacije?
sto se tice toga da li definitivno ovuliras, mogu samo da ti kazem da si U OVOM CIKLUSU definitivno ovulirala!user posted image cim ti je progesteron ovoliki 21. dan pretpostavljam da su ti redovni ciklusi, na 28 dana, je l?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Kiškum)
Direktna veza do poruke: 2187
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
27.9.2014 23:36:21   
Kiškum
Joj, zlatna si!

FSH 6.31 mlU/mL (folikularna faza: 3.5-12.5)
LH 6.52 mlU/mL (folikularna 2.4-12.6)
Prolaktin 185.8 ulU/mL (102-496)
Estradiol 25.66 pg/ml (folikularna faza 12.5-166)
Testosteron <0.087 nmol/L (0.290-1.67)
Estradiol (pmol/l) 94.2 pmol/l (folikularna faza 46.0-607)
T3 1.57 nmol/L (1.30-3.10)
T4 88.27 nmol/L (66-181)
TSH ultra 1.84 mikrolU/ml (0.27-4.20)

Madre, draga, ciklusi su mi na 30-32 dana. Moja doktorka (nova) sumnja na neki blagi PCOS, pa ponavlja sve (a možda mi samo izvlači parice) :)

< Poruku je uredio Kiškum -- 27.9.2014 23:38:46 >

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 2188
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
27.9.2014 23:40:39   
17 joka
user posted image hormoni su skroz dobri i nema tu PCOS

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Kiškum)
Direktna veza do poruke: 2189
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
27.9.2014 23:41:43   
madre
perfektnouser posted image
po nalazu, nema ni traga PCOSu... nego, nsii mi rekla sta kazu trakice, bazalna i folikulometrija?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Kiškum)
Direktna veza do poruke: 2190
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
27.9.2014 23:44:02   
Kiškum
Meni sve to kaže da ja imam ovulacije, a ona maše glavom kao da ja tu nešto vrdam. Jeste, sigurno ću da lažem lekara da ovuliram! user posted image

Nekoliko dana mi tamni tračica pa onda postane jača od kontrolne, i obično mi prekosutra skoči temperatura, i to osetno, za pola stepena.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 2191
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
27.9.2014 23:46:07   
17 joka
ma sve je to superuser posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Kiškum)
Direktna veza do poruke: 2192
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
27.9.2014 23:48:17   
madre
definitivno ovulacije postoje, samo mi nije jasno kako ona to ne vidi, kada vec ides na folikulometriju?user posted image


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Kiškum)
Direktna veza do poruke: 2193
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
27.9.2014 23:50:04   
Kiškum
Na folikulometriji sam bila kod starog lekara u Domu zdravlja, nisam kod nje. Kod nje sam prešla prošlog meseca pa je ona bila u fazonu ajmo Jovo nanovo.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 2194
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
27.9.2014 23:53:22   
17 joka
iskreno mi se nimalo nesvidja ta tvoja nova dr.

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Kiškum)
Direktna veza do poruke: 2195
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
28.9.2014 0:01:56   
Kiškum
Nisam ni ja baš luda za njom... Ali moj prethodni lekar nije bilo zainteresovan ama baš nimalo za mene, kod ove sam došla na preporuku rođake koja je ostala posle dužeg vremena u drugom stanju, pa ko velim, da probam.

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 2196
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
6.10.2014 21:46:26   
Kiškum
Maslačak, draga, molim te pogledaj user posted image
Nekoliko postova iznad su moji hormoni, plus sam radila i DHEAS 120 - ref. vred 98.8 do 340 i dihidrotestosteron 47.4 - refer. vred. 24-368.

Zanima me, osim što doktorka kaže da je sve više manje ok, da li nešto znači što mi je testosteron ispod ref. vrednosti a i ova dva hormona su niska?

Ljubim te puno i hvala ti!

(odgovor članu Kiškum)
Direktna veza do poruke: 2197
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
6.10.2014 22:50:04   
Maslacak15
Kishkum draga,
hiperandrogena definitivno nisi a nebi trebalo da smeta sto su muski polni hormoni niski. Ali sad kad citam tvoje postove deluje mi da nisi proverila progesteron sredinom lutealne faze? Znaci nekih 7 dana posle ovulacije. Tj otprilike 7 dan posto detektujes temperaturni sift. Na osnovu svega sto si napisala ja verujem da si ti ovulatorna, ali bi bilo korisno znati kakav je progesteron u piku. To je najvazniji parametar kvaliteta ovulacije i u tom smislu vise znaci nego info sa folikulometrije. Osim toga kao sto sam pomenula odradi ogtt ( oralni glukose tolerance test) ali sa insulinemijama da iskljucis prisustvo insulinske rezistencije.

(odgovor članu Kiškum)
Direktna veza do poruke: 2198
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
6.10.2014 22:55:59   
Kiškum
Ti si genije, mali Maslačko :)
Moj progesteron je 39.64 nmol/L (ref. 5.3 do 86) i to sam ga uradila dan ili dva ranije jer je moja doktorka zapela, pošto nije verovala da znam kad mi j e O.
Misliš da je ovo OK i da ne moram da kopam dalje osim OGTT? To ću svakako uraditi.
Mnogo sam ti zahvalna. :hug: user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2199
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
6.10.2014 23:12:26   
Maslacak15
to je odlican progesteronuser posted image . Obavezno odradi OGTT sa insulinemijama i pozdravi doktorku. Ona ce morati da revidira teoriju o PCOSu ali kao sto si i sama rekla barem se nesto trudi za razliku od drugih koji samo slezu ramenima i sprovode " prenesi dalje" politikuuser posted image . Sta si dobila za ureaplazmu. Neke makrolitike?

(odgovor članu Kiškum)
Direktna veza do poruke: 2200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  86 87 [88] 89 90   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  86 87 [88] 89 90   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here