|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
1.2.2015 10:08:05   
Lisa Simpson
Ne znam kako ovu temu nisam pročitala ranije , Verovatno zato što su mi lekari govorili da je sa mojim hormonima SVE U REDU!!!

Ali čitajući ovo shvatam da baš i nije:

Prolaktin 196 miU/l
testosteron 0.7 nmol/l
FSH 7,2 IU/l
LH 17,2 IU/l
Progesteron 2.3 nmol/l
ESTRADIOL(E2) 82 pmol/l

Šteta što nisam ovo ranije pročitala, ovo su mi stari rezučtati,a danas 4DC sad me čeka da ponivim sledeći ciklus pa da jurim nekog normalnog lekara.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2326
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
4.2.2015 16:58:52   
Goca31
jel moze neko da mi protumaci sledece rezultate. Juce sam ih radila 2dmc :
FSH 6.48 (3.5-12.5)
LH 3.37( 2.4-12.6)
estradiol 55 (46-607)

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 2327
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
4.2.2015 17:59:53   
nata11
Ja mislim da su OK rezultati. Javice se neko ko se vise razume. pozz

_____________________________





(odgovor članu Goca31)
Direktna veza do poruke: 2328
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
4.2.2015 23:50:49   
Ennnnna
hallo ja sam nava na forumu puno sam citala i najasno mi je sad koje je macina trava za user posted image .Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare) ili Macina trava Napeta cetarina ?

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 2329
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
5.2.2015 8:52:57   
madre
Ena, marrubium vulgare :) dobro nam dosla :) imas temu macina trava pa polako procitaj...

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Ennnnna)
Direktna veza do poruke: 2330
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
24.2.2015 16:01:12   
Nadja
Radim folikulometriju, juče mi je na 13dc folikul bio 18,7 i endo 11.
Jutros sam radila hormone na 14dc i E2 (estradiol) mi je 381 a LH 12.45
doktor je rekao da ih opet radim sutra-
Da li su uredu za ovaj dan ciklusa, ranije sam radila folikulometriju (pre par godina) i tada su pucali tek na 22mm.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 2331
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
24.2.2015 16:27:33   
Lisa Simpson
Nađja jesu li to stimulisani ciklusi ili spontani?

Folikuli su veći u stimulisanim ciklusima. Estradiol treba da je 200-600pg/ml
a ovaj lh mislim da govori da nećeš još ovulirati, za to treba da je >20, verovatno je zato doca rekao da radiš i sutra.

Ako grešim nek me neko ispravi.

< Poruku je uredio Lisa Simpson -- 24.2.2015 16:35:07 >

(odgovor članu Nadja)
Direktna veza do poruke: 2332
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
24.2.2015 17:58:46   
Nadja
Nisu stimulisani. Hvala ti na brzom odgovoru user posted image , i ja sam došla do toga da neće još ovulacija, čitajući po netu da lh mora da bude veći kada puca folikul.

Ali me zbunilo što sam juče na trakicama imala dve crtice pa sam mislila da je možda danas ovulacija (12 sati posle trakica)
a i nisam znala da se više dana zaredom rade hormoni. Nije mi se vadila krv opet user posted image

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 2333
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
24.2.2015 18:39:46   
Maslacak15
to je odlican estradiol. Ako je test juce bio pozitivan mozdda je najvisa vrednost LH vec prosla. Tj moguce da ce ovulacija biti sutra. LH se jako brzo menja. Ne znam da li pratis bazalnu temperaturu ali to je najbolji nacin da saznas kad je ovulacija prosla.

(odgovor članu Nadja)
Direktna veza do poruke: 2334
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
24.2.2015 18:45:50   
Nadja
Super!
Ne pratim temperaturu više sam pratila trakice zadnjih meseci.
Ali pošto sam već par dana po bolnici na analizama pa posle žurim da radim mislila sam da sam se
prehladila. A možda je samo od ovulacije...večeras imam 37 c temperaturu a inače mi je oko 36,6...

< Poruku je uredio Nadja -- 24.2.2015 18:46:33 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2335
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
25.2.2015 17:41:38   
Nadja
Samo da se javim da nije uspelo lh što treba da natera na pucanje nikad nije prešao 12,8 i jutros je spalo sve.
Dobila sam da sakupljam papire za vto...

(odgovor članu Nadja)
Direktna veza do poruke: 2336
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
25.2.2015 18:37:12   
Maslacak15
Nadja cekaj bre polako,

odakle ti takav zakljucak. Vrlo lako je moguce da je sve spalo zato sto se dogodila ovulacija. Oslobadjanje jajne celije je praceno naglim padom estradiola, koji se potom penje tokom lutealne faze. Ako si sama rekal da ti je test bio pozitivan pre dva dana, moguce je da je tad bio peak LH, pa je juce samo bio danas i danas se vratio u normalu. Ako je jajna celija danas oslobodjena sasvim je prirodno da je estradiol nizak. Ja bih uradila progesteron za otprilike 7 dana kad vec ne pratis bazalnu i utvrdila da li je bilo ovulacije ili ne. Ali samo na osnovu onoga sto si napisala ja nebih zakljucila da je nije bilo. Da ponovim estradiol je bio ODLICAN i ja cisto sumnjam da do ovulacije nije doslo sa tim estradiolom. Pozdravljam te.

(odgovor članu Nadja)
Direktna veza do poruke: 2337
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
25.2.2015 20:38:14   
Nadja
Pa doktor mi je to rekao da je LH bio nizak 12 i da onda kada se on ne oslobdi ne oslobađa se jajašce. (Na referentim vrednostima treba da je 19 a i kada mi je bio dobar
pre par meseci bio je tek 16)
A mislila sam ja što i ti. U ponedeljak su mi trakice pokazale 2 crte i folikul mi je bio 18,7 to znači da je ovulacija za 12 sati tj u utorak, onda
sam u utorak radila hormone bilo je 380 E2, LH 12,87 ali danas je baš spalo mnogo. Prošla ovulacija ali nije izašlo jajšce. Možda ima veze koji jajnik ovulira...
(sa levog mi je više skidano pre 7,8 godina sam radila laparo).

< Poruku je uredio Nadja -- 25.2.2015 20:40:40 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2338
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
25.2.2015 20:52:38   
Maslacak15
ja se stvarno n eslazem sa tom interpretacijom. LH jako brzo poraste i padne. Jako. Ja sam svojevremeno probavala serijski LH stapice i oni bi od negativnog popodne dosli do jako pozitivnog uvece i negativnog ujutro. Sto se mene tice 12,87 je moglo da bude vec u padu. Znaci da je u ponedeljak bio 30. Onda je jajasce poraslo jos tih 2-3 mm u finalnom sazrevanju pred pucanje u utorak i danas je bila ovulacija. I zato je naglo pao estrogen. Kao sto rekoh mogu da se kladimuser posted image Evo uradi progesteron za sedam dana i videces. Ne verujem u tu pricu da jajasce nije oslobodjeno. Ne uz estradiol od 340 pg/ml. To je perfektan estradiol...Ja sam prilicno sigurna da je danas ovulacija, a surge je bio u ponedeljak.

uzgred ovulacija je u periodu od 36-48 sati od maksimalnog LH a nikako ne 12 sati.....

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 25.2.2015 20:53:26 >

(odgovor članu Nadja)
Direktna veza do poruke: 2339
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
1.3.2015 18:09:05   
Lisa Simpson
Maslačak, ponovila sam hormone 3 dan. Evo šta sam dobila
Prolaktin 197.5mIU/ml. (102-497)
FSH 5.51mIU/ml (3.5-12.5)
LH 13.04mIU/ml (2.4-12.6)
Estradiol 59.7pg/ml (25-195)
Progesteron 0.314ng/ml (0.15-1.10)
Testosteron 0.17ng/ml (0.06-0.82)

molim te, da mi prokomentarišeš ako možeš, shvatila sam iz tvojih prethodnih postova da ima puno razlike u ref.vrednostima i tome šta se toleriše a šta ne, pa te molim za mišljenje, pošto se ti u to baš razumeš.user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2340
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
1.3.2015 20:01:13   
Maslacak15
Lisa draga,

Sve je ok osim LH koji ukazuje na sindrom policisticnih jajnika, Idealno odnos FSH i LH bi trebalo da je 1:1 ili da je FSH za nijansu veci To samo po sebi moze da otezava zatrudnjivanje blokira ovulaciju ili da ako dodje do ovulacije da cini evtl trudnocu rizicnijom tj znatno je veci pbroj pobacaja kod zena sa povisenim LH. E sad uvecani LH je pomalo misteriozna pojava ocu reci ne zna se tacno kako do njega dolazi ali nekad ide u paru sa viskom androgenih hormona ili sa insulinskom rezistencijom. Po tvom testosteronu ne bih rekla da je ovo prvo jel je prilicno nizak, premda mozda nebi bilo lose da odradis i DHEAS i androstenedion. Sto se tice ovog drugog OGTT + insulinemije su pravi test da utvrdis kako stoje stanje stvari....Puno te pozdravljam.

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 2341
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
1.3.2015 20:28:19   
Lisa Simpson
Maslačkić ovo što si mi rekla tačno se poklapa sa mojim slučajem jer sam ja već imala 3 spontana, a sad mi i ostajanje ide teško. Već sam ranije radila 0GTT i po mom mišljenju baš nije bio sjajan, ali mu lekari nisu dali neki značaj. posle 120 min glukoza mi je bila 7mmol/l. Sad ću da ga ponovim sa insulinemijama.

A i ranije mi je LH bio loš ( čak 17)

I da HVALA TI PUNOuser posted image

< Poruku je uredio Lisa Simpson -- 1.3.2015 20:31:21 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2342
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
1.3.2015 21:36:38   
Maslacak15
Lisa obavezno proveri ogtt.Koliko ja znam glukoza mora posle dva sata da bude ispod 6,7 mmol znaci vec taj rezultat ukazuje na prisustvo rezistencije. A moguce je imati insulinsku rezistenciju i potpuno normalan profil glukoze. Jako je vazno da razresis tu dilemu pre nego sto naredni put zatrudnis. Jel bi siofor mogao da bitno promeni stvar.user posted image

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 2343
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
6.3.2015 11:49:04   
Sosa Mena
Da li hormoni mogu da se rade i 4dc?

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2344
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
6.3.2015 12:17:15   
jess021
Soso, mislim da mogu. Koliko se secam na spisku analiza za vto pise uraditi od 2-4 dana ciklusa.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 2345
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
6.3.2015 13:49:03   
Sosa Mena
Hvala Jess. user posted image

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2346
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
20.3.2015 13:12:44   
Sosa Mena
TSH 1.7 (0.2-5.5)
T3 1.6 (1.0-3.0)
T4 143.9 (64- 164)

Insulin
0' 19.6 (5-25)
60' 51.3
120' 50.2
Nakon jela i terapije.

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 2347
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
20.3.2015 20:36:55   
degu
štitna je odlična user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 2348
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
26.3.2015 15:25:21   
ovčica
Dobar dan.
Nova sam ovdje.
Molim Vas za pomoć. user posted image

Radila sam nalaze TSH, FSH i Estradiola treći dan ciklusa.
TSH je 1,4
FSH je 4,7
Estradiol je 114 ( što mi se čini da nije normalna vrijednost )
Imam 30 godina, i otkrivene su mi ciste na dojkama prije pola godine.
Čitala sam da Estradiol može da bude povećan ukoliko postoje aktivne ciste, pa da li to može da ima veze sa tim ili nešto drugo nije u redu.
Nalaze tek treba da šaljem doktorici, a nemam strpljenja da čekam user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 2349
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
16.4.2015 20:36:02   
Andjelika80
Zdravo ringerajke moje.
Nije me bilo neko vreme, ali sa osetila potrebu da ovde napisem svoje iskustvo sto se tice tsh hormona i zaceca.
Na dan stimuacije odradim hormone, i uslede sok tsh preko 8, prolaktin 1500! Hitno odlazim kod doktorke koja mi je vodila ivf ona se hvata za glavu. Ja vec vidim svoj prvi ivf pokusaj bezuspesan. Ukljucuje mi hitno eutirox od 25, koji pijem svaki dan, na dan embriotransfera odradim hormone tsh se spustio na 3,5, prolaktin takodje u dozvoljenim granicama i ja ostajem trudna, blizanacka trudnoca. Nazalost bebe sam izgubila u sestom mesecu trudnoce ali to vec nema veze sa hormonom stitaste jer sam sve vreme bila pod terapijom. Ovo pisem samo za devojke koje imaju problema sa hipotirozom da ne ocajavajuuser posted image

(odgovor članu ovčica)
Direktna veza do poruke: 2350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here