|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
28.12.2009 11:51:00   
bojana87
a opet mi je druga lekarka pre 10 dana rekla da i dalje imam kontraktnu matericu,pa nisam pametna da li da nastavim jos mesec dana ili da prekinemuser posted image

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
28.12.2009 11:52:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bojana87

hvala ti nedjo user posted image user posted image
i ja se adam da ce sve biti ok
mada mi je lekar rekao da pijem jos 7 dana po 1 user posted image


Ja svom lekaru mnogo verujem, i retko dovodim u pitanje ono sto mi kaze. Ako ipak imas neke sumnje, potrazi drugo misljenje, pa ces biti mirnauser posted image

(odgovor članu bojana87)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
28.12.2009 11:53:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bojana87

a opet mi je druga lekarka pre 10 dana rekla da i dalje imam kontraktnu matericu,pa nisam pametna da li da nastavim jos mesec dana ili da prekinemuser posted image


Potrazi i trece misljenje, ako si neodlucna, ali mislim da to nije odluka koju bi trebala sama da doneses, kod kog dr ides?

(odgovor članu bojana87)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
28.12.2009 12:01:52   
bojana87
nedjo poslala sam ti poruku na pp

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
28.12.2009 12:05:48   
Anoniman
odgovorila sam ti

(odgovor članu bojana87)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
28.12.2009 12:22:41   
cicko
Bojana, mislim da to nisu Braxton-hicksove kontrakcije. I ja sam imala te bolove u pocetku trudnoce, ali to nije takva vrsta kontrakcije. Ove BH kontrakcije se javljaju malko kasnije.


IZVORNA PORUKA: bojana87

i ja sam ih dobila u 7. nedelji i dobila utrogestan preventive radi,sada su manje i redje ali ih i dalje imam

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
28.12.2009 12:26:54   
cicko
Ja sam Utrogestan pila do 16.-17. nedelje i primala injekcije progesterona na 5. dan.


IZVORNA PORUKA: bojana87

a opet mi je druga lekarka pre 10 dana rekla da i dalje imam kontraktnu matericu,pa nisam pametna da li da nastavim jos mesec dana ili da prekinemuser posted image

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
28.12.2009 12:36:37   
Anoniman
ja sam pila utrogestan do 13.nedelje..
i onda mi je rekao da prestanem
moja sestra je pila malo duze..do 16.

Slusaj lekara bojana...ako ti je potrebno da budes mirnija, cuj i drugo misljenje naravno.

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
28.12.2009 14:16:20   
maslinica
IZVORNA PORUKA: Verus RR

maslinice, neke zene kazu da ih nisu nikada osetile, a neke da ih osecaju i to dosta rano.  Uporedjuju se (citala sam) sa blagim menstrualnim bolovima, ali na sekund dva. Imam DVD o porodu koji gledam, i kaze ovako babica:

BH kontrakcije se razlikuju od pravih, porodjajnih kontrakcija, tako da ako recimo, osetite bol kada sedite ili hodate, da promenite polozaj: ako sedite, ustanite i prosetajte, ako hodate, sedite ili zastanite.  BH kontrakcije prestaju po promeni polozaja ili radnje koju cinite u tom trenutku.  Prave ne. One ne "odlaze" ako se nesto drugo radi, nego nastave da bole.


e bas mi je to bilo, po promeni polozaja je prestajalo ili se umanjivalo, sve je to pocelo predvecer i kad sednem, katastrofa....ustanem ok..ali me bolela vise nekako  leva strana..ne po stomaku i ne kicma...to ne...i kad je trebalo ici u krevet, ja ne smem da legnem...ubija bol...i nekako u sedecem polozaju sam se namestila i popila 1/3 normabela nesto kao apaurin za trudnice...sve popustilo, ja spavala kao beba.... a ujutro me moj sin probudio svojim nogicama:) moja doktorka mi je rekla da je to u redu....do  sada jos nisam popila ni jednu celu tu za smirenje...ovo mi je 2/3 od pocetka:) :)

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
28.12.2009 14:52:22   
Anoniman
ja uopste nisam sigurna da sam ikad osetila te BH kontrakcije..
ako je to ono kad mi se stomak nekako stvrdne i mrdne (user posted image user posted image user posted image user posted image ) onda je to to ali ja uvek onda  mislim da je to beba...takav mi osecaj

(odgovor članu maslinica)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
2.1.2010 23:36:07   
cicko
Ja sam veceras prvi put osetila BH kontrakcije...mislim da je to to. bilo je izuzetno neprijtno.
Odjednom mi se napravila tvrda"grudva" negde ispod rebara sa leve strane- kao kad uhvati grc. Nakon pola sata dogodilo se jos jednom ali sa druge strane. Kad sam pogledala stomak nekako je "otisao" u levu stranu. Mogu vam reci da mi nije bas bilo svejedno! Nisam pomisljala da se te kontrakcije desavajutako nekako "visoko"- odmah ispod srca...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
2.1.2010 23:42:01   
JULIE
Cicko jel ti ovo prva beba?To je normalno da beba ode samo na jednu stranu,meni je prosto bilo smesno na jednoj strani cela planina a na jednoj nistauser posted image Samo ne znam za to sto je tako visoko

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
2.1.2010 23:46:31   
Verus
cicko, mene je jedno vece bolelo ispod rebara sa desne strane, posle sam saznala da to hoce i od dijafragme, jer se ipak, sve pomera na gore...mene je juce bas bas zatezalo u stomaku, ne znam jel su bile kontrakcije, ili teglenje ligamenata, al je bas bilo bolno.   Moj stomak se ne krivi, moja beba samo pravo sediuser posted image

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
2.1.2010 23:47:23   
SUPER MAMA
Joj i ja sam u 9 mesecu imala te kontrakcije, takozvane lazne kontrakcija.U pocetku nisam znala sta je zapravo ali bas je bolelo, ali odma sam otisla kod ginekologa srecom sto se desilo pre podne i reko mi je za ove kontrakcije i da su moguci skoro kod svih trudnica.


(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
2.1.2010 23:48:06   
cicko
Ma nije ovo bila beba...Desavalo mi se da se beba tako namesti, ali  drugaciji mi je bio osecaj. Ovo se bas stegne stomak, cak sam u jednom momentu ostala bey vayduha, ali na srecu taj grc je popustio za 10tak sekundi.
Ovo je bilo novo iskustvo za mene. Nije da mi se bas dopalo... ne bih volela da mi se cesto dogadja.user posted image

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
2.1.2010 23:49:46   
engimengi
IZVORNA PORUKA: cicko

Ja sam veceras prvi put osetila BH kontrakcije...mislim da je to to. bilo je izuzetno neprijtno.
Odjednom mi se napravila tvrda"grudva" negde ispod rebara sa leve strane- kao kad uhvati grc. Nakon pola sata dogodilo se jos jednom ali sa druge strane. Kad sam pogledala stomak nekako je "otisao" u levu stranu. Mogu vam reci da mi nije bas bilo svejedno! Nisam pomisljala da se te kontrakcije desavajutako nekako "visoko"- odmah ispod srca...


To se meni stalno dešava,mislim da ti je to bebica,ispupči jedan deo tela,baš zategne kožu i jeste gore gde bude guza ili glavica!To rade i ovi moji stalno!Kontrakcije zategnu ceo stomak,na kratkouser posted image

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
2.1.2010 23:50:28   
cicko
Ovo je skroz nekako cudna formacija...kao grudva snega ili ne znam cega vec. Tvrdo, tvrdo, tvrdo!user posted image

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
2.1.2010 23:52:45   
cicko
A desavalo mi se i da mi se zategne citav stomak, ali to mi nije bilo bolno, vise neprijatnost kao kad ti se naduva stomak. To mi se dogadjalo vec mesec,dva unazad.


IZVORNA PORUKA: engimengi

IZVORNA PORUKA: cicko

Ja sam veceras prvi put osetila BH kontrakcije...mislim da je to to. bilo je izuzetno neprijtno.
Odjednom mi se napravila tvrda"grudva" negde ispod rebara sa leve strane- kao kad uhvati grc. Nakon pola sata dogodilo se jos jednom ali sa druge strane. Kad sam pogledala stomak nekako je "otisao" u levu stranu. Mogu vam reci da mi nije bas bilo svejedno! Nisam pomisljala da se te kontrakcije desavajutako nekako "visoko"- odmah ispod srca...


To se meni stalno dešava,mislim da ti je to bebica,ispupči jedan deo tela,baš zategne kožu i jeste gore gde bude guza ili glavica!To rade i ovi moji stalno!Kontrakcije zategnu ceo stomak,na kratkouser posted image


(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
2.1.2010 23:58:46   
Verus
E meni se tako zatezalo juce, ali trajalo je nekih sat vremena....

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
3.1.2010 0:01:04   
cicko
Joj, jesi li pokusala da promenis polozaj?Da li ti je tada bilo lakse?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
3.1.2010 0:01:11   
Anoniman
mene je zatezalo od 25. nedelje pa da kraja trudnoce... samo da nije cesto u toku dana, inace cete se druziti sa ebenim ginipralom. Doduse, ti Verus neces, Amerika je normalna zemlja, tako ga i nema. MRZIM GINIPRAL!

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
3.1.2010 0:08:11   
cicko
I ja ga mrzim! Meni ga je dr prepisala jos pre mesec i po , ali ja nisam yelela da ga pijem, jer me i inace muci tahikrdija.


IZVORNA PORUKA: Diabla

mene je zatezalo od 25. nedelje pa da kraja trudnoce... samo da nije cesto u toku dana, inace cete se druziti sa ebenim ginipralom. Doduse, ti Verus neces, Amerika je normalna zemlja, tako ga i nema. MRZIM GINIPRAL!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
3.1.2010 0:09:59   
engimengi
IZVORNA PORUKA: Diabla

mene je zatezalo od 25. nedelje pa da kraja trudnoce... samo da nije cesto u toku dana, inace cete se druziti sa ebenim ginipralom. Doduse, ti Verus neces, Amerika je normalna zemlja, tako ga i nema. MRZIM GINIPRAL!


Družim se sa ginipralom zato sto su blizanci,al mi uopste ne smeta,samo sam jedan verapamil popila!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
4.3.2010 21:50:03   
maslinica
zene, help...

sad sam malo u panici...bila u Bgd ceo dan, i isla piskat svakih pola sata, kao da se ne mogu popiskiti do kraja, pa me vrlo brzo tera opet..ovo moje dete kad me udari u besiku sve me preseca i nije prijatno...ja kontam, ajde bre, samo panicis, tako mora...
i danas u skolicu i kaze mi babica da mi je stomak u kontrakciji i dal pijem terapiju i ne same tako da je tvrd....i kazem joj da sam bila u bgd i sve to, kaze onda ok..al ja sam sada malo panicna, stalno pipkam po stomaku...ne znam dal je kontrakcija ili sta, osecam stalno bebau kako se mrda, da li se beba oseti dok su kontrakcije..

joj bre, ne znam ni kako da formulisem pitanje....kad ja ne razumem te kontrakcije, ko debil kakavuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
4.3.2010 21:56:24   
Dora
Kad su kontrakcije beba se ne mrda. Pipni stomak, stavi oba dlana na stomak, osetićeš kako je tvrd pa posle par trenutaka opet normalan. To sa bešikom i ja imam problem, a i kontrakcije ponekad kad se umorim. Ne treba da bole, a i ako malo preseče taj bol, ako ne traje, nije strašan. Mislim, normalno je da te zeza stomak i bešika i rebra, kukovi, leđa...pa u 8. si mesecu, stomak raste, sve se rasteže...Meni je grozno, pogotovo uveče. Kad mm gleda kako mi odskače stomek ili pipne a ono tvrd, sav se prenerazi, moram da ga smirujem...user posted image

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here