|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
15.6.2018 7:54:01   
Maraj
Ja nidam videla. I sad me kopka sta si pisala user posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 926
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
15.6.2018 7:57:30   
mama Jo

IZVORNA PORUKA: Maraj

Ja nidam videla. I sad me kopka sta si pisala user posted image


Kako sam brzo iskucala nisam ni videla da sam iskucala psovku zescu, spojila mi se neka slova i uzas.... poslacu ti u pp user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 927
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
15.6.2018 8:15:08   
Maraj
Pa šou user posted image
Nego ljiso, kako ste danas

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 928
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
15.6.2018 9:06:07   
Misha i Ljisha
Podoji vec danima nisu ok. Vriska stenjanje i rezanje na sisi ali on je ok dobar deo dana. Nocas je pravio frku kao i sto sam mislila da ce biti zbog gasova, i jutros u 4 ali se probudio raspolozen

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 929
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
1.9.2018 20:44:25   
Misha i Ljisha
Batke kaki svaki dan vec neko vreme. No kaka mu je zelena. Juce je cak dva puta kakio oba puta zeleno I retko. Danas zeleno i redje i sluzavo i smrdljivo.sve gore i gore. Pati se i to da izbaci. Rekla sam dr.pokazala joj sliki. Maslinasto zelene retke kake i kaze ona to je od gladi. On vise ne sisa. Jeste smanjio kolicinu koju pije. Ali npr danas je popio dve pune doze ostalo sve manje no obicno. Ja znam da je kaka zelena kao zabokrecina kod dojenij beba ako su gladne ali on ne sisa l vec 10 dana. Sad se brinem sto mu je kaka takva. Nemoguce mi je da mu je sisa bas toliko znacila da mu kaka bude normalna. Von kaze njenom malenom je zelena ali gusca.
Jel se desilo nekom da beba ima tako tamno maslinasto zelena kaku?

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 930
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
2.9.2018 17:44:51   
Maraj
Ljiso mom L je bila pa sihurno mesec dana ako ne i vise. Sve je bilo ok. Nosili i stolocu na analizu. Dr nam rekla da uradimo rota a adeno virus preko stolice. Sve bilo ok
Ne znam zasto al L je imao period kad mu je bila stolica zelene boje. Davala sam mu i probiotik. Proslo samo od sebe

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 931
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
3.9.2018 0:07:26   
Misha i Ljisha
Ali ti si dojila L ne?
Danas sam smirena ne lupaju me tripovi kao juce al danas nije ni kakio. Cudno jer mu se bas zaredjalo prethodnih par nedelja

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 932
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
3.9.2018 8:13:08   
Maraj
Ljiso nisam na pocetku.
Nisam imala dovoljno mleka. Carski rez. Prva trudnoca....
Uglavnom dojila sam ga pa sam mu davala hipp mleko. Postepeno sam izbacivala ad mleko i dojila ga do 22.meseca.
Ali tad kada je imal zelenu stolicu bio je i na af mleku i na dohrani
Nemam pojima zastobse javila ta zelena stolica. Glavu sam lupala. Gledala slike te stolice gladi. Ma nije to. Jednostavno kako je doslo tako je i proslo

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 933
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
3.9.2018 8:23:19   
mama Jo
Ljisho, i mi smo imali zelenu stolicu kojoj nismo utvrdili uzrok... trajala je oko 2 meseca sigurno, recimo od 2.do 4.meseca.... ja sam bas sizela od toga. I ovde sam vise puta pisala pa su me mame umirile, i odvratile od namere da nosim na analizu. Dr sam nekoliko puta spominjala ona je bila uvek u fazonu- ma kakva analiza, ma ne to raditi.Nismo do kraja ni odneli.Mojoj U je recimo 3-4 dana zelena stolica, pa jedan dan super zuta, pa 2 dana zelena, pa zuckasta...Tako u krug

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 934
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
3.9.2018 21:42:38   
Misha i Ljisha
Nakon onih uzasnih smrdljivih zelenih stolica konacno danas dve zuteuser posted image juuu preprasile me te kake. Izrm ti roditeljstvo kad non stop gkedas u govancauser posted image da mi neko reko....

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 935
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
5.10.2018 15:08:28   
Dunjina.mama
Ima li neko iskustva sa prolivom kod bebe stare 2 mjeseca? Koji su simptomi? Hvala unaprijed

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 936
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
5.10.2018 16:55:22   
Maraj
Ljiso user posted image rekoh ti ja. I kod nas je proslo samo od sebe

Dunjina mama jel dajete probiotik bebi? Koliko ima stolica dnevno?
Ja moju bebu od 2 i po meseca iskljucivo dojim tako da nama jesu redje stolice

(odgovor članu Dunjina.mama)
Direktna veza do poruke: 937
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
5.10.2018 18:25:27   
Dunjina.mama
Dajem joj waayu probiotik na preporuku pedijatra, zato sto Dunja ima grceve. I samo je dojim, ne pije nista niti koristimo prehranu, znaci samo dojenje. Nije joj stolica previse vodena ali jeste tecnija u odnosu na prijasnju njenu stolicu ali ima i sluzi. 1 ili 2x ima stolicu, ponekad zna i do 3-4x ali to je rjedje. Hvala na odgovoru 😊

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 938
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
5.10.2018 19:22:10   
Maraj
Ma to je ok. Tako je i kod nas. Ja mojoj dajem bio gayu

(odgovor članu Dunjina.mama)
Direktna veza do poruke: 939
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
6.10.2018 9:18:28   
Dunjina.mama
Maraj znate li mozda kod bebe koju muce grcici jel to stvara poteskoce bebi da kaki? Dunja ima grcice i lako izbacuje gasove iz sebe, ali se bas muci kada treba da kaki. Hvala vam 😊

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 940
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
9.10.2018 14:52:43   
Maraj
I moja S nekad teze kaki. A stolica joj je redja. Tako da se nekad zapitam kako je muci stomak kad je stolica retka user posted image
Sigurno da ima veze grcevi sa praznjenjem creva

(odgovor članu Dunjina.mama)
Direktna veza do poruke: 941
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
10.10.2018 14:50:26   
Dunjina.mama
Zna li mozda neko sta predstavljaju zrnca u stolici kod bebe?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 942
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
10.10.2018 16:10:46   
mama Jo
Ako su onako kao sastavni deo stolice - to je sasvim normalno

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Dunjina.mama)
Direktna veza do poruke: 943
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
10.10.2018 16:52:17   
Maraj
Normalno je. I moja beba je dojena i ima belicaste gromuljice u stolico

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 944
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
10.10.2018 17:28:06   
Rosita
I poželjno je.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 945
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
10.10.2018 22:07:42   
jess021
Koliko znam, to su masnoce iz mleka.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Dunjina.mama)
Direktna veza do poruke: 946
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
8.11.2018 17:50:33   
Maraj
Mi imamo "problem"
S ima skoro pa 4 meseca. Danas je 8.dan kako nije kakila. Nikad se ovo nije desavalo do sad....kako je napunila 3 meseca prvo se desilo da nije kakila 3 dana, pa 4 dana, pa sad evo vec 8 punih dana-nista. Davala sam joj caj od kamilice. Ne pomaze. Pitala pedijatricu ona kaze da joj ne dajem nista. I rekla da joj krenem sa dohranom. Da kad krene da jede da ce se srediti stolica. Ja ne bi krenula jos sa dohranom. Rano mi je. I dalje samo sisa...sta da radimouser posted image

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 947
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
8.11.2018 18:04:08   
milicicak
Maraj, sacekaj jos sutra pa joj daj cepic.
Iz mog iskustva, cvrsta hrana dodatno remeti stolicu i cesce izaziva zatvor nego uredno praznjenje creva. Ne mislim da ce uvodjenje cvrste hrane resiti problem

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 948
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
8.11.2018 18:16:41   
Maraj
Meni je i rano da sa 4 meseca krenem. Svakako ne uvodim jos dohranu. Za sad samo sisa i eto sto sam joj dala kamilicu. Ali efekta na creva nije imala. Ne znam ni kako se koriste ti cepici...pretpostavljam samo. Nesto mi ovo vec mnogo. 8 punih dana kako kakila nije.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 949
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
8.11.2018 18:28:48   
Maslacak15
u pravu je milicicak, dohrana samo zatvara. I mi smo imali slicne epizode. ja sam par puta dala glicerolski cepic. I odmah bi kakila od njega. Ali dok je samo sisala imala je cak itada u principu retku stolicu. Znaci i posle nedelju dana to nije bilo cvrsto. Posle uvodjenja cvrste hrane menja se i stolica odmah. Ja nisam uvela dohranu na vreme i sad imam bas grozan problem da apsolutno odbija bilo kakvu. Nece ni da lizne bilo kakvo AD mleko. A htela bi da pocnem da je prebacujem posto mi je 10 puta dojenje na dan stvarno mnogo iscrpljujuce. Ali to je druga tema....

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



Click Here