|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
22.2.2010 0:14:18   
Anoniman
a, da...
zaboravila sam da kazem: dobrodosla mila ...slika ti je super!!!
nadam se da ce se srediti situacija sa bebicom...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 126
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
22.2.2010 0:14:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: zaravelika

Moja Iva je imala problema da kaki, mucila se i stenjala po ceo dan. ja sam uzela i pojela recimo 5-10 suvih sljiva i ona je kakila 4 puta u toku sledeceg dana. Limun se ne sme davati bebama. 


jesi videla ovakve postove????
mozda da  procitas od pocetka sve sto su devojke pisale...
ne znam.,..

(odgovor članu zaravelika)
  Direktna veza do poruke: 127
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
22.2.2010 0:18:37   
gagana83
Dobrodosla Andreauser posted image
Ne znam sta bih ti pametno savetovala,sve metode za koje sam ja cula si vec isprobala.I moja mala je imala problema sa zatvorom,mada ne tolikih.
Mozda da probas da prokuvas suve sljive pa da joj das tu vodicu da pije ili kasicu od suve sljive.Mozes da probas i ovaj Probiokid imuno,on se koristi bas za te probleme i potpuno je neskodljiv za bebu,(procitaj gore sta je pisala Nina 83)


< Poruku je uredio gagana83 -- 22.2.2010 0:20:06 >


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu andrea 09)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
22.2.2010 0:21:16   
eugenija
IZVORNA PORUKA: andrea 09

Cao svima, molim vas pomozite nam vise, moja devojcica ima 4 meseca i kaki na 8-9 dana, vodili smo je vec dva puta na klistiranje, to joj je jedino pomoglo,probali smo i kamilicu sa secerom i cepice i toplomer i masiranje i vrucu pelenicu na stomacic i nista, ima li nesto jeftinije od vodjenja na to klistiranje? vise sam izludela. Kaka joj je ok boje, ima redovno gasove, lepo jede i napreduje u kilazi i stomacic joj nije tvrd ali nece pa nece da kaki. ne ubacujem nikakvu dohranu, jer je dojim i mlika imam dovoljno. hvalauser posted image


Vidim da je dojiš, pa vidi malo svoju ishranu, da li ti njapaš nešto što bi njoj zasmetalo... Drugo, jeli vam to pedijatar preporučuje klistiranje? Ne vidim da je to trajno rešenje. Probaj sa probioticima. Ima ih u svakoj apoteci.
Što više tečnosti, kamilice, kompota od šljiva..

Dobro došla na forum!user posted image




_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu andrea 09)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
22.2.2010 0:25:01   
andrea 09
Pa njima je sve normalno i da kaki svaki dan, da kaki na 5 dana.... nisu mi ni oni od neke pomoci, jednostavno takva su joj creva-lenja, kazu da mora da se napinje u guzu ,a ne u glavu. Kako ja to da objasnim bebi od 4 meseca. 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
22.2.2010 0:27:03   
gagana83
IZVORNA PORUKA: andrea 09

Pa njima je sve normalno i da kaki svaki dan, da kaki na 5 dana.... nisu mi ni oni od neke pomoci, jednostavno takva su joj creva-lenja, kazu da mora da se napinje u guzu ,a ne u glavu. Kako ja to da objasnim bebi od 4 meseca. 

A bebica je inace ok,nema problema kad ispusta gaseve,nema grceve?


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu andrea 09)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
22.2.2010 0:45:59   
andrea 09
Pa jel smem ja da joj dajem kompot od sljiva? ja stvarno nemam pojma, prva mi je beba. Lekari samo savetuju da je dojim i da je to dovoljno. Sto se tice gasova,uzasno smrde sva se zajapupi i zakmeci pa kad prducne onda joj je lakse, i tako stalno, a govanceta nigde. Vodili smo je na privatnu kliniku zbog tog klistiranja, jer mi je bilo zao vise da se muci, ali ni to nije resenje, plasim se da ce to da joj se svidi,pa ne bi vise da joj to radimo, dajem joj espumisan i nema grceve ili ja ne mogu da provalim vise posto nema redovnu stolicu  HVALa VAM user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
22.2.2010 0:48:02   
andrea 09
A sto se tice moje ishrane bas pazim izbegavam kiseli kupus,grasak pasulj,buraniju. 

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
22.2.2010 0:49:41   
gagana83
S obzirom da ima 4 meseca mislim da mozes da probas sa sljivama,nece joj skoditi.Ja bih tako uradila.Probaj sa malom kolicinom-kasicicu-dve,pa ako nema nikakvih reakcija sutradan joj daj vise.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu andrea 09)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
22.2.2010 1:04:35   
andrea 09
Pa ajde da prodam i to kad sam sve vec probala, a kakav je taj probiotik?

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
22.2.2010 1:07:48   
gagana83
IZVORNA PORUKA: andrea 09

Pa ajde da prodam i to kad sam sve vec probala, a kakav je taj probiotik?

Pogledaj ovde-KLIK


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu andrea 09)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
22.2.2010 1:11:00   
cipiripi
a jel bolje da ona to pije ili da da bebi user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
22.2.2010 1:15:05   
gagana83
IZVORNA PORUKA: cipiripi

a jel bolje da ona to pije ili da da bebi user posted image

Ne verujem da moze pomoci ako ona pije.Moze da da bebi,mene je to savetovala pedijatar jos pre nekih mesec dana,Una je tad bila uzrasta kao njena beba.
U svakom slucaju moze da pita pedijatra.
Kesica se rastvori u vodi ili caju i pije se 10 dana pa se pravi pauza od 20 dana.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
22.2.2010 1:20:03   
andrea 09
probacu sa suvim sljivama, a uskoro idemo na vakcinu pa cu pitati za taj probiotik, da vidim sta ce nam reci.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
22.2.2010 1:24:30   
eugenija
Evo šta se kaže u knjizi " Šta da očekujete u prvoj godini"(Kreativni centar) - inače moja Biblijauser posted image ..

Dakle, pažnju usmeravam na period trećeg i četvrtog meseca....


Verovatno će pomoći ako u mleko dodate nekoliko  kašika razblaženog soka od šljiva ili drugog voća (ne citrusa)!  - znači  citirah samo jednu rečenicu za decu na adaptiranom mleku u periodu od 3 meseca.

Dalje se sve tiče dojenih beba:

Istina je da dojene bebe retko imaju zatvor jer majčino mleko u potpunosti odgovara bebinom sistemu za varenje. takođe je istina i da se neke nprežu da izbace stolicu, čak i kada ona izlazi meka i izgleda kao da bi trebalo da izađe. Zašto je to tako, baš i nije jasno, neki teoretišu da je zbog toga što meka stolica dojene bebe ne vrši adekvatan pritisak na čmar. Drugi spekulišu da mišići nisu dovoljno snažni ni dovoljno koordinisani da lekše eliminišu stolicu. neki, opet, to pripisuju činjenici da male bebe, koje obično prazne creva u ležećem položaju, nemaju pomoć gravitacije.
Bez obzira šta je razlog, teškoće će biti ublažene kada se ishrani vaše bebe doda čvrsta hrana. U međuvremenu, ne brinite. I nemojte dodavati laksative ili bilo koji kućni lek ili pomoćno sredstvo za probavu. Kada odrasli imaju zatvor, šetnja često pomaže da se problem ublaži, pa pokušajte da savijate i pružate bebine noge, kao što rade biciklisti, dok je ona na leđima, kako bi joj pomogli kada vam se čini da joj je neugodno. jednom kada počne da jede čvrtu hranu, dodajte joj dosta žitarica i mahunarki, voća i povrća i eventualno uključite telesne vežbe.

< Poruku je uredio eugenija -- 22.2.2010 1:30:26 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu andrea 09)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
22.2.2010 23:59:45   
eugenija
Šta se desilo sa Andreom? Isprazniše li se creva? 

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
23.2.2010 0:05:24   
cipiripi
dala joj je jutros sljive, i malopre cepic..nije jos kakila user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
23.2.2010 0:16:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cipiripi

dala joj je jutros sljive, i malopre cepic..nije jos kakila user posted image

uh bre...


(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 143
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
23.2.2010 6:29:29   
gagana83
IZVORNA PORUKA: cipiripi

dala joj je jutros sljive, i malopre cepic..nije jos kakila user posted image

Bas se namuciuser posted image
I ona i bebac.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
25.2.2010 17:06:22   
andrea 09
moje dete jos nije kakilo, ni sljive nisu pomogle, dobili smo juce od pedijatra neki bebibion prasak, pa ce mo da vidimo sad i touser posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
26.2.2010 12:57:46   
andrea 09
Uspela je da se iskaki, bas me je obradovala jutros, ali mislim da moze jos, trudimo se.....user posted image

(odgovor članu andrea 09)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
26.2.2010 14:58:18   
eugenija
Super Andrea, evo svi smo navijali za kakenje!user posted image Biće to sve ok!

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu andrea 09)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
26.2.2010 16:28:54   
andrea 09
Sad je opet kakila i to je bas mnogo napunila, mislim da je to sve, sad nam je extra, pomogao nam je MIKROLAX jeeeeeeeeeeee da smo znali ranije bi ga kupili. Stavila sam joj stomacic na moje grudi, i  drzala joj nozice savijene,kao da cuci...to je touser posted image hvala vam svima

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
26.2.2010 16:37:16   
Anoniman
bravo mila...bas mi je drago...
URA za bebinu kaku!!! user posted image user posted image user posted image user posted image

nemoj da se sikiras..sve to mora da se prodje...ljubi bebu.

(odgovor članu andrea 09)
  Direktna veza do poruke: 149
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
27.2.2010 0:30:37   
gagana83
user posted image user posted image user posted image
Neverovatno je kako jedno obicno govance moze da obraduje covekauser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here