|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Rekviziti za kupanje
28.6.2010 16:04:44   
Anoniman
joj ja ne znam gde cu sa tim..mali stan...
ja sam ovu moju kadicu platila 500 dinara...i dosta je velika...
ajoooooj.

hvala nedjo

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 151
   RE: Rekviziti za kupanje
28.6.2010 16:21:21   
Nena81
IZVORNA PORUKA: OTI

zene moze pomoc?

mi imamo onu obicnu kadicu, ne anatomsku.
i super mi je .
ali vidim da tea udara nogama i uskoro ce joj biti mala.

u cemu posle da je kupam?
mozda zvuci debilasto ali...user posted image user posted image user posted image user posted image



Iskreno ja sma tu kadicu koristila do nekih 3-4 mes, za oboje, posle odmah prelazimo u kadu, drzim ih preko ruke, ili se kupam zajedno sa bebom.
Mada uvek mi je mm tu nikad nisam kupala sama pa je mnogo lakse.



_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Rekviziti za kupanje
28.6.2010 18:35:12   
Anoniman
Izbušili smo rupu u zidu u kupatilu, stavili tiplu i šraf. Takođe i jednu na koritu, kroz koju smo provukli žicu, i sad mi ta kadica stoji okačena iznad wc šoljeuser posted image Malo mi je kupatilo, a zidovi neiskorišteniuser posted image

(odgovor članu Nena81)
  Direktna veza do poruke: 153
   RE: Rekviziti za kupanje
28.6.2010 22:55:59   
Anoniman
Ja sam isto bila kupila odmah veliku plastičnu kadu ("odmah" = čim smo izrasli onu glupost od kadice koja je bila u komodi za presvlačenje). Držala sam je naslonjenu na zid u velikoj (regularnoj) kadi, navučem zavesu i ni ne vidi se. Mi kad se kupamo, izbacimo kadicu, okupamo se, posle vratimo unutra, i ne smeta. user posted image Koristili smo je i-ha-ha... Imao je Luka preko godinu dana, i dalje je sedeo u njoj, jer mi je bilo brže da mu tu napunim željenu količinu vode, nego u velikoj kadi. 

< Poruku je uredio Tashke -- 28.6.2010 22:56:32 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 154
   RE: Rekviziti za kupanje
30.7.2010 20:33:08   
Anck Su Nmaun
I mi smo tako pogresili pa kupili prvo tu malu kadicu user posted image

Interesuje me kad ste presli na kupke i sampone.. ja bebu kupam samo sapunom ?!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Rekviziti za kupanje
30.7.2010 20:43:59   
*Alexx*
Ja imam samo tečni sapun, Mustela, i njim Andreja okupam celog.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Rekviziti za kupanje
25.8.2010 20:07:49   
Anoniman
Rekla mi Tashke da vas pitam odje user posted image :

Da li na onaj držač metalni , što se sklapa kao daska za peglanje , "pasuje" jedino anatomska kadica ili može u njega da se uklopi i ona obična , kockasta  kadica ??? Da li zna iko , da li je iko probao ??? Ja bih , recimo , kupila tu kockastu običnu kadu i taj držač-postolje , samo da znam da li se to može uklopiti jedno u drugo ... user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 157
   RE: Rekviziti za kupanje
26.8.2010 7:58:47   
Jele
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Interesuje me kad ste presli na kupke i sampone.. ja bebu kupam samo sapunom ?!



Mi Uroša od prvog dana kupamo Sebamed sapunom, jedino par dana kada nam je nestalo sapuna sam koristila Sebamed kupku i onda se opet vraćala na sapun. Šta ja znam, preporučivali su nam ga u školici, ph neutralan je, medicinski, ne suši mu kožu, nije parfemisan, ima neki baš baš blagi miris, u svakom slučaju sam zadovoljna.

A što se tiče kadice, odmah smo kupili veliku i nismo pogrešili. Baba mu je kupila onaj umetak što se stavi u kadicu pa ne moraš rukama da držiš bebu već je staviš na to pa kupaš, plastično je i gumirano da ne žulja i da beba ne klizi... uh naći ću neku sliku, uglavnom to mi je pomagalo kada mm nije bio tu i kada sam sama kupala Uroša.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Rekviziti za kupanje
26.8.2010 8:04:50   
Jele
Evo ga takvo slično, zovu ga anatomsko kupko, samo što je naše fino obloženo nekom mekanom gumom.

user posted image

Urošu se sviđalo.

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Rekviziti za kupanje
26.8.2010 8:20:38   
soca
user posted image cao drage zanima me da li je potrebno od pocetka koristiti sampon,ili kako drugi kazu samo deciji sapun?mi smo uzeli malu kadicu bez ulozaka tj obicnu,i razmisljamo da li je potreban stalak i koliko je bezbedan?hvalauser posted image

_____________________________

danco sonja

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Rekviziti za kupanje
26.8.2010 8:42:07   
Anoniman
Mi koristimo i kupku i sapun... naime...kupku sipam u vodu...ne mnogo...a sapunom perem dirktno bebu, nasapunam kosicu, rukice, nogice i stomachitj...kupku sam uvela posle navrshenih mesec dana...
A kupko imamo onaj obichn frotirski ...

Nego...kupila ja nedavno one zute patkice za vodu....neznam kada da ih krenem koristiti...kada to deca primetjuju? Da li kad krenu da sede? user posted image

(odgovor članu soca)
  Direktna veza do poruke: 161
   RE: Rekviziti za kupanje
26.8.2010 8:50:21   
Jele
IZVORNA PORUKA: soca

user posted image cao drage zanima me da li je potrebno od pocetka koristiti sampon,ili kako drugi kazu samo deciji sapun?mi smo uzeli malu kadicu bez ulozaka tj obicnu,i razmisljamo da li je potreban stalak i koliko je bezbedan?hvalauser posted image


Nama su u školici govorili Sebamed sapun prvih mesec dana sigurno, a čak i tri jer se kao lakše ispira od kupke, čisto da im možeš skroz isprati glavicu (kosicu) da im se ne stvori temenjača...
E sad, ne razumem na kakav stalak misliš. Onaj na kome stoji kada? Za taj ne znam, nisam ga koristila, nama je kadica stajala na komodi.

(odgovor članu soca)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Rekviziti za kupanje
26.8.2010 10:51:24   
Anoniman

Jel neko negde video plastične kutijice za sapun, a da su sa dečijim dezenom?


Ovo sam kupila Luki pre 4 godine, sada me sve prodavačice gledaju kao da sam sa kruške pala, i objašnjavaju mi kako to nikada nisu videle:

user posted image


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 163
   RE: Rekviziti za kupanje
26.8.2010 11:53:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Rekla mi Tashke da vas pitam odje user posted image :

Da li na onaj držač metalni , što se sklapa kao daska za peglanje , "pasuje" jedino anatomska kadica ili može u njega da se uklopi i ona obična , kockasta  kadica ??? Da li zna iko , da li je iko probao ??? Ja bih , recimo , kupila tu kockastu običnu kadu i taj držač-postolje , samo da znam da li se to može uklopiti jedno u drugo ... user posted image



Ej bre , Tashke mi rekla da mi odgovorite !!! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 164
   RE: Rekviziti za kupanje
26.8.2010 11:59:48   
pepeljuga
nema nigde te kutijice, i ja sam trazila!
ja imam staru, kupila sam je pre jedno sedam-osam godina, bila je u kompletu sa sapunom, i sad sam htela vuku da kupim novu ali nigde nema user posted image


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Rekviziti za kupanje
26.8.2010 12:00:17   
*Alexx*
Ja sam imala stalak za kadicu, i običnu četvrtastu kadicu. Kadica je morala malo da se nategne da bi "legla", ali je sve bilo stabilno. Na tom stalku postoje "držači" za kadicu, i mogu se montirati tako da prihvataju širu i užu kadicu user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Rekviziti za kupanje
26.8.2010 12:04:28   
Anoniman
Hvala ti , Alex , sestro najmilija !!! user posted image   Jako bi mi značilo da imam kadicu na tom stalku , zbog ovih mojih leđa ... Tako da si mi puno pomogla , znači da postoji šansa da kockasta kadica klikne u stalak ... Superr user posted image

Tash , sad ćeš me ubiti , ali ja sam pre neki dan videla sličnu kutijicu za sapun , jako slatku, dečiju , ali u kompletu sa još ponečim (peškirče , čini mi se) , a što je najtužnije - ne sećam se gde sam videla user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 167
   RE: Rekviziti za kupanje
26.8.2010 12:06:10   
Jele
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Tash , sad ćeš me ubiti , ali ja sam pre neki dan videla sličnu kutijicu za sapun , jako slatku, dečiju , ali u kompletu sa još ponečim (peškirče , čini mi se) , a što je najtužnije - ne sećam se gde sam videla user posted image user posted image user posted image .



Pa, kako gde, pa u Novom Sadu!!! user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Rekviziti za kupanje
26.8.2010 13:26:46   
Jele
Izvor: Bebac.com

user posted image Vesti

user posted image







Sapun šteti bebinoj koži
08:47 25.08.2010. / Izvor: Alo

user posted image U prvoj godini života ne preporučuju se sapuni niti mirišljave kupke user posted image


Kupanje bebe prestavlja veliko zadovoljstvo, ali u početku postoji određena strepnja jer roditelji nisu vešti u držanju bebe. Da biste što pre prevazišli strah, naučite osnove kupanja vaše bebe.

Planirajte kada ćete kupati vašu bebu i pripremite sve što vam je potrebno: čiste pelene, vatu, kreme, puder, peškir i krpu kojom ćete kupati bebu. Voda mora biti malo toplija od telesne temperature. Proverite nadlanicom ili unutrašnjom stranom lakta - bebina koža je veoma osetljiva na toplotu. Za bebe do šest meseci voda ne bi trebalo da bude dublja od osam centimetara, a za stariju decu ne bi trebalo da prelazi visinu struka.
Odaberite mesto gde ćete kupati bebu. Ne sme biti na promaji ili prohladnom mestu, da se ne bi prehladila. Bebu možete ostaviti na peškiru u krevecu dok ne pripremite vodu. Najbolje je da koristite plastičnu kadicu koju možete staviti na bilo koju zgodnu ravnu površinu. Važno je da kadica bude na visini koja omogućava da sigurno držite bebu, bez obzira na to koliko je nemirna.
U našoj zemlji stručnjaci preporučuju kupanje svakog dana, najbolje u večernjim satima, a stranci tvrde da to može isušiti bebinu kožu. Ukoliko ste brzi u menjanju pelena, nema potrebe da bebu kupate svaki čas.

- U prvoj godini života ne preporučuju se sapuni niti mirišljave kupke, samo čista topla voda. Roditelji žele da im bebe mirišu na razne mirišljave kupke, ali to nije dobro za kožu beba jer skida zaštitni film, pa je koža podložna nastanku ojeda, kao i ekcema, astme i drugih alergijskih problema - objašnjava viša medicinska sestra i defektolog Anđelka Kotević, šef službe „Halobeba“ u Gradskom zavodu za javno zdravlje.

user posted image

Ako beba ima mnogo kose, treba je prati blagim šamponom svakih nekoliko dana i uvek dobro, temeljno isprati, osušiti i raščešljati, savetuje naša sagovornica. Ona upozorava da roditelji obrate pažnju na predele oko ušiju, prevoje vrata, pazuha i prepona koje bi trebalo prati vlažnom frotirskom rukavicom. Dok bebi ne zaraste pupak, najbolje je koristiti samo vlažni sunđer, da ne bi kvašenjem iskomplikovali zarastanje rane.
- Posle kupanja, peškirom potapkati višak vode, u ruku sipati bebi ulje (neutralno, niskoparfimisano, bez konzervansa) i blago trljajući naneti na bebinu kožu. Ulje nanositi na sve delove tela osim lica, a na lice se nanosi tanak sloj kreme, predeo oko očiju ne treba mazati. Na genitalije se nanosi neutralna masna krema, i to samo na spoljne delove - kaže Anđelka Kotević.
 
Svuda sa bebom

Nikada za vreme kupanja ne smete da ostavite bebu samu. Zato je bitno vreme koje ste odabrali za kupanje. Ne postoji univerzalno pravilo koje doba dana je najbolje, pa odaberite vreme koje je vama najzgodnije i kada vas najmanje ometaju. Ne obazirite se na telefon ili zvono na vratima za vreme kupanja, a ako baš morate, nosite bebu sa sobom. Najavite prijateljima i rođacima kada je vreme kupanja, da vas ne bi uznemiravali.
 
Savet plus!

- Čistom vlažnom krpom obrišite bebino lice, uši spreda i pozadi i vrat, pa osušite kožu suvim peškirom
- Vlažnim kuglicama od vate pređite preko bebinih očiju pre nego što je spustite u kadicu
- Ukoliko beba ima temenjaču, mekom četkicom blago protrljajte kožu glave pre nego što isperete šampon
- Stidne delove prati isključivo vodom. Kod devojčica „listiće“ ne dirati, kod dečaka kožicu lagano povući do granice pokretljivosti i isprati vodom

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Rekviziti za kupanje
5.9.2010 18:09:09   
Anoniman
Obećala sam drugaricama u trećem tromesečju da ću im slikati svoj držač za kadicu.

Pa evo ga:

user posted image
Vidite sa leve strane slike da na jednoj šipci ima dve vertikalne nogice, a na drugoj jedna. E, pa, jednu sam izgubila, i treba da se dopravi. user posted image


Na kadu leže ovako:

user posted image


Odnosno, onaj deo do zida:

user posted image


A na ivici kade ovako:

user posted image


Ta vertikalna, mala šina je kao šraf. Može da se podešava po rupama na vertikalnoj šini, tako da može leći na bilo koju kadu. Na trećoj slici takođe vidite da ima rupe, tako da, ako neko ima kadu koja nije uz zid, ta vertikalna šraf šina može se staviti i sa te strane, a da se vertikalna fixna šina na četvrtoj šini stavlja sa unutrašnje strane kad, tako da držač opet ne može pasti.

Kadica se stavlja od gore, paralelno sa originalnom (velokom) kadom.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 170
   RE: Rekviziti za kupanje
5.9.2010 21:36:46   
usamljena
IZVORNA PORUKA: buhla

user posted image
oovo ima moja drugarica  i super je kad beba pocne da sedi.


Nasla sam ovo "cudo". Kosta oko 40 eura i nije mi palo na pamet da kupim. Zaista mislim da je to previse


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Rekviziti za kupanje
5.9.2010 22:03:39   
Lu
Pitam se kako okupati bebu u tomeuser posted image
Meni izgleda nepotrebno a cijena no comentuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Rekviziti za kupanje
6.9.2010 0:24:20   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: usamljena

IZVORNA PORUKA: buhla

user posted image
oovo ima moja drugarica  i super je kad beba pocne da sedi.


Nasla sam ovo "cudo". Kosta oko 40 eura i nije mi palo na pamet da kupim. Zaista mislim da je to previse



Ja sam bila kupila u Turbolimaču za 1000din pre 3-4 godine.

(odgovor članu usamljena)
  Direktna veza do poruke: 173
   RE: Rekviziti za kupanje
6.9.2010 13:56:37   
usamljena
Ma ne bacaju mi se pare zaista. Onaj lezeci kupko mi i danas sluzi i extra je a ovo ... Ovi tvoji "drzaci" su super, prakticno je. Moja smizi se sad malo boji kad je stavim da lezi u kadi ali navikava se. Voli da udara rukama po vodi, igra se s patkicama ali da sedi pri tome
P.S. Nisam gledala u TL vec u nekoj "sklj" prodavnici ali pogledacu bas da uporedim cenu


< Poruku je uredio usamljena -- 6.9.2010 13:57:35 >


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Rekviziti za kupanje
6.9.2010 14:00:29   
*Alexx*
Ja sam kupila, i nezgodan mi je, uopšte ga ne koristimo. Hoće li neko? user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here