|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Rekviziti za kupanje
28.1.2010 15:03:20   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: gagins

Mislim da  se beba samo brise vlaznom pelenom dok pupak ne otpadne,ali to sad stvarno ne mogu da tvrdim posto ja sa pupkom nisam imala nikakvog kontakta!


Kod nas se kupa od prvog dana..imalo pupak il ne... pa srecom uvek dodje patronazna pa objasni!

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Rekviziti za kupanje
28.1.2010 15:10:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: usamljena

IZVORNA PORUKA: Lu RR

A meni ORL rekao da djetetu nikada ne stvljam vatu u uši i da mu perem uši šamponom i ispirem tušem.
U svakom slučaju posavjetujte se sa pedijatrom.. ili već jesteuser posted image


Meni su rekli da voda ni u kom slucaju ne treba u usi! Upale i to ...user posted image user posted image user posted image user posted image A ko ce im znati?! Svi govore drugacije. Ja samo nakon kupanja na prst stavim bebi ulja i namazem po skoljci bas zbog vode, tako mi receno. Mozda je i greska user posted image user posted image user posted image


Ne znam zaista ,ja nisam nikada štitila uši,samo pupak rukom.
Nemoj me uzimati zdravo za gotovo ali evo prije petnaestak dana mog je Roka zabolilo uho da je vrištao i odmah sam ga odvela i isprali mu,nakupilo se unutra i napravili se čepići.
Više ga nije bolilo nakon toga.
Tada su mi naglasili ovo obavezno pranje i ispiranje tušemuser posted image


ej, Lu, pa i mojoj Sari se nakupilo u usima i stalno pokusava da ih cese... jel moguce da se nakupilo, pa joj smeta? kako to uopste da cistimo? Ja sve nesto ponekad koristim one stapice za bebe, al ne mogu da doprem toliko da joj ocistim...
Kako mislis pranje i ispiranje tusem?

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 102
   RE: Rekviziti za kupanje
28.1.2010 15:14:48   
*Alexx*
Dete boli uho
Kako čistiti smolu iz ušiju
Kako čistiti bebine uši


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Rekviziti za kupanje
28.1.2010 15:20:48   
Lu
Trinny,odgovorila sam ti u temi "kako čistiti smolu iz ušiju"user posted image

< Poruku je uredio Lu RR -- 28.1.2010 15:23:14 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Rekviziti za kupanje
2.5.2010 18:04:41   
micketta
devojke, nemojte da mi se smejete, ali ja stvarno ne znam kad bebu mogu poceti da kupam a da koristim tog kupka. mi Danicu jos uvek kupamo preko ruke, kao kada se pazi na pupak, ali on je otpao jos pre 2 nedelje otprilike.
da li se taj kupko koristi dok dete ne nauci da sedi ili kako? user posted image


_____________________________

zna baba

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Rekviziti za kupanje
2.5.2010 18:27:08   
LillyT
Mi kupamo Laru na kupku tamo negde od 11. dana. Desetog joj je otpao pupak, ali se ne secam da li smo odmah sutra ubacili kupka, znam da je jos dolazila patronazna. Mada, nervira me sto bebica polagano klizi sa kupka, pa je s vremena na vreme potrebno podignuti malo. Inace, uvek se derala kao luda dok ju je patronazna kupala preko ruke, kako smo poceli sa kupkom, cuti i uziva.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Rekviziti za kupanje
2.5.2010 20:13:48   
Modessty
mi smo kupka koristili od prvog dana pa sve dok je trebalo paziti na pupak. Sad ga lepo stavimo da legne u kadicu. Naravno pod glavicu staviom neku savijenu pelenu ili peškirić da voda ne udje u uši. Od kako sam ga stavila da leži i bićka noge u vodi on počeo da uživa u kupanju. Imama utisak da se još uvek po malo plaši, ali od skoro je počeo i da se smeška kad je u vodi. Sad plače kad ga izvadimo iz kadice user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Rekviziti za kupanje
3.5.2010 18:03:25   
Grejs
Kupka koristim od kada mu  je otpao pupak tj.od kada ga ja sama kupam i super je stvar!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Rekviziti za kupanje
31.5.2010 0:14:29   
micketta
devojke, molim vas da mi jednom za svagda objasnite... za mene je kupko izgleda nuklearna fizika user posted image
danas sam ga zakacila na ivicu kadice i ispalo da dete sedi jer je strmina velika, a kad stavim kupka u kadicu, znaci kad ga ne zakacim, onda joj kadica bas kratka. muke zive sa tim kupkom. i jasno mi je da je zgodan za kupanje bebe dok lezi na ledjima, ali kako bebi posle perem ledja i guzu? preko ruke? molim vas, objasnite mi u sitna crevca.

unapred zahvalna


_____________________________

zna baba

(odgovor članu Grejs)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Rekviziti za kupanje
31.5.2010 0:18:14   
bratzz
Ledja se i sa kupkom i bez kupka peru preko ruuke bar je tako moja mama kupla moju najmladju sestru

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Rekviziti za kupanje
31.5.2010 0:21:53   
micketta
kuku! meni ova moja vec sad teska. znaci, pomoc taje i dalje neophodna user posted image

a kako se pravilno postavi kupko u kadicu? da li se zakaci za ivicu ili se stavi unutra?


_____________________________

zna baba

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Rekviziti za kupanje
31.5.2010 0:27:42   
bratzz
To vec neznam i meni ce neko morati da pokaze jer kad se rodila moja sestra pre 11 godina kopko nije postojao tako da je mama njoj stavljala pelene ispod glave i jastuce ispod kadice da joj voda ne bi usla u usi.

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Rekviziti za kupanje
31.5.2010 0:44:32   
gagana83
IZVORNA PORUKA: micketta

kuku! meni ova moja vec sad teska. znaci, pomoc taje i dalje neophodna user posted image

a kako se pravilno postavi kupko u kadicu? da li se zakaci za ivicu ili se stavi unutra?


Ja je stavim u kadicu,tj stavljala sam.A mozes bez problema i da zakacis na ivicu,ako nije duboka kadica.
U svakom slucaju nemoj da brines,bebe ne sedi tako,to sto je strmo nema nikakve veze.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Rekviziti za kupanje
31.5.2010 8:31:05   
micketta
joj, gagana, duboka je. a ja sam ga sinoc zakacila za ivicu i pustila dete da maltene sedne u kadu sa ledjima naslonjenim na kupka. grozna sam majka! kako da je pravilno polozim?? HEEEELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

_____________________________

zna baba

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Rekviziti za kupanje
31.5.2010 8:37:51   
buhla
micketta... kupko ti ide U kadu! i meni je mala kada jer on udara nogicama o kadu... moras kupujes vecu! ja imam onu sto je na jednom kraju obla!

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Rekviziti za kupanje
31.5.2010 8:47:42   
Grejs
kao sto rece buhla kupka u kadu,bebu polozis na kupka i ja mog bebca pridrzavamtako sto mi je deo ruke ispod njegove glavice i vrata a prstima ga drzim za rame ispod pazuha,a kada ga okrenem  na stomak isto ga tako polozim na kupka i isperem ako tata nije tuuser posted image jer je i on tezak pa ne mogu da ga drzim preko ruke kao ranije da bi ga isprala.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Rekviziti za kupanje
31.5.2010 8:56:41   
micketta
hvala vam zeneeeee!
bem mu i tog kupka! nit prostijeg izuma nit smotanije zene user posted image
i sto prave take malecke kadice? sta posle da kupam u njoj? macku!? user posted image


_____________________________

zna baba

(odgovor članu Grejs)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Rekviziti za kupanje
31.5.2010 9:31:42   
LillyT
Mic, sacuvaj kadicu za sledece user posted image
Svaka vama cast sto perete decu same, ja moju ne umem ili ne smem, a mozda i ne znam, da drzim jednom rukom, a da polivam drugom. Izgleda da moj mozak ne prihvata takvu koordinaciju, pa mi je uvek potreban neko ko ce glumiti tus (da drzi bokalce). Smota smotana sam user posted image


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Rekviziti za kupanje
31.5.2010 9:33:28   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: LillyT

Svaka vama cas_t sto perete decu same, ja moju ne umem ili ne smem, a mozda i ne znam, da drzim jednom rukom, a da polivam drugom. Izgleda da moj mozak ne prihvata takvu koordinaciju, pa mi je uvek potreban neko ko ce glumiti tus (da drzi bokalce). Smota smotana sam user posted image



Potpisujem. Nikad nisam uspela da operem Andreja sama.

A omiljena igračka u kadici je šampon. Ne riba koja pliva i ima velike oči, ne knjiga, čak više ni termometar (koji je bio apsolutni hit).


< Poruku je uredio Alexx RR -- 31.5.2010 9:34:34 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Rekviziti za kupanje
31.5.2010 11:03:59   
Ellenica
IZVORNA PORUKA: LillyT

Mic, sacuvaj kadicu za sledece user posted image
Svaka vama cast sto perete decu same, ja moju ne umem ili ne smem, a mozda i ne znam, da drzim jednom rukom, a da polivam drugom. Izgleda da moj mozak ne prihvata takvu koordinaciju, pa mi je uvek potreban neko ko ce glumiti tus (da drzi bokalce). Smota smotana sam user posted image




Kako sam bila prestravljena kada sam prvi put Aleksu kupala sama.
MM taman počeo da radi i mi smo ostali sami od kuće.
Prvo veče preskočim kupanje,
mm-u kažem kako je Aleksa zaspao pa mi bilo žao da ga diram.
drugo veče sam morala, i tako polako sav strah nestane, kasnije pomisliš kako niko drugi neume da okupa dete kao što umeš ti.user posted image

Sad se ni ne sećam kako se kupa beba u paru, prosto bi mi mm smetao.


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Rekviziti za kupanje
31.5.2010 11:28:31   
LillyT
Ja ovih dana sve radim sama oko deteta, ali mi je i dalje potreban neko za taj bokal. Recite mi gde i kako onda drzite bebu jednom rukom? Meni se Lara batrga, nekada pomislim da ce mi ispasti, a cesto ponese i kupka za sobom pa moram da joj ga cupam iz ruke. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Rekviziti za kupanje
31.5.2010 11:32:00   
anajid
Lilly T ja isto ne mogu sama,beba klizava od sapunice i kako da ga drzim jednom rukom.Kod mene isto neko mora izigravati tus,odnosno drzati bokal!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Rekviziti za kupanje
31.5.2010 11:46:55   
buhla
LillyT ja uzmem Pavla tako sto ga sa obema rukama uhvatim ispod miski (palac napred, ostali prsti na ledjima) i onda ga samo okrenem da mu gru legnu na moju levu ruku, a desnom ga kupam. nekad ga kupam u kadici, a nekad lepo u kupatilu nad kadom, tj na slavini! i onda mi lakse jer ne koristim bokal nego direkt pod vodu!

al objasnih! user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Rekviziti za kupanje
31.5.2010 11:54:00   
LillyT
Nama je fizijatar rekao da je ne uzimamo ispord miske user posted image kao jos je mala. Razumela sam sta si napisala, ali mislim da bi meni ispala ako bih je naslonila na jednu ruku? Ja imam tanke ruke, hm, mozda bih mogla na nogu (tu ima mesta i za blizance). Svaka tebi cast na tome, super je sto ga kupas vec pod tusem. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Rekviziti za kupanje
31.5.2010 11:58:19   
Ellenica
Kupka nisam ni koristila jer mi je patronažna rekla da ona nikada nije mogla svoju decu da kupa sa kupkom.
tako smo mi navikli bez kupka.

Držim ga (tj. držala sam ga ) na svojoj levoj ruci, tako da on leži na njojleđima i vratom, a guza mu je bila u kadici na peleni, mada bi ta pelena završila kod njegovih nogu.
nasapunjam  ga celog i onda ispiram, prvo vodicom iz kade , pa bokalom
Prvo kusa samo sperem ostatke sapunice, pa telo,
okrenem ga tako da mi leži grudima na ruci , dok su moji prsti ispod njegove miške, a palac na ramenu(tj. držim mu ruku)
isperem leđa, guzu tek onda sapunjam i isperem i gotovo.


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here