|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
11.7.2019 12:50:44   
flamingos
Ma strašno,to sve bi da se tuče idmah,a mame...


(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
11.7.2019 12:51:26   
MimaKos
Moju malu su uboli u oko iz cista mira, i sta sad? Niti da se skloni jer ne deluje..


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
11.7.2019 12:53:31   
flamingos
Joj pa strašno,što je najggore što takvu decu brane roditelji,i još oni ispadaju žrtve


(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
11.7.2019 12:54:36   
doramar11
Podivljali i deca i roditelji izgleda.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
11.7.2019 12:58:09   
flamingos
Svi u kompletu podivljaše


(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
11.7.2019 14:56:39   
MimaKos
Bas tako, i kako joj objasniti, samo se skloni od takvog deteta i toliko


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
11.7.2019 15:32:54   
flamingos


IZVORNA PORUKA: MimaKos

Bas tako, i kako joj objasniti, samo se skloni od takvog deteta i toliko


Tako i radimo,ali opet,u istom su razredu


(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
11.7.2019 15:35:06   
MimaKos
Ista stvar, zato i kazem, mora da se utice na njih 


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
27.5.2020 19:24:25   
Ivanka 75
Sta biste savetovali svom detetu da vam kaze da je drug/drugarica ogovara u njihovom prisustvu? 

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
27.5.2020 21:54:56   
branki*
Nosam čitala temu od početka. Nadovezujem se samo na Ivankin post.

InacE...me muci ovo pitanje poslednjih godinu dana.Kad sam ja bila dete i dokle me sećanje služi, j ako mi je smetalo što mi moji biraju drugarice.ja sam se družila ko god mi je dobar. Nisam gledala je li ciganin,los djak..razvedena porodica ..moJi su me opominjali.šta će ti ona...i tako to...ne znam .rekla sam da mojoj deci neću davati te zabrane. I nisam.ali moja deca su još mala.A ,ja sam promenila stav.Ne želim da smatra drugaricom dete koje vidim da joj ne pogoduje. U smislu da se loše ponaša, ima ružan rečnik, loše manire,lošu dušu. Ne mislim samo na drugarice.mene i ćerka mog brata nekad ne zadovolji u tome,jer vidim da ima drugačiji rečnik, stav,neke stvari koje ne volim i vidim da utiču na boku.racunam da će se slične duše pronaci.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
27.5.2020 22:00:46   
branki*


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Sta biste savetovali svom detetu da vam kaze da je drug/drugarica ogovara u njihovom prisustvu? 



Da se udalji...na neko vreme sigurno.Skloni se od tog deteta i nadji drugu igru.odnosno,idemo u zoo,u park. .vozimo trotinet. Kupujemo omiljenu barbiku..mene bi zabolelo .pokušala bih da joj nadomestim i obeznacajim to ogovaranje. 

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
27.5.2020 22:21:25   
Ivanka 75
Ne moze da je izbegne nikako, u istoj su ulici. Sa istom decom se druze.
Mala je cak i mene pominjala, posle je jedan decak ucutkao, pripretio da ce svima da isprica. 

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
27.5.2020 22:32:01   
branki*
Možda suviše zaštitnicki reagujem..A, ni to nije dobro.a,možda i ne..Ne bih je puštala da se igra više. Kontrolisala bih Ivka je veća. Ok,idi napolje,ali kad se pojavi ta devojčica, javi mi se .najbolje bi bilo kad nju te stavri ne bi pogađale. Ali ,moju znam da bi pogađale. Ne bih je izlagala stresu ili lošem osećaju. 

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
27.5.2020 23:03:23   
Ivanka 75
Mislim da je ne pogadja to previse. Sklanja se od nje. To je ona ista devojcica od ranije.
Ne zelim da joj kazem da kad ta mala dodje ona dodje kuci i napusti drustvo. Nije to zasluzila. Za sad je ignorise. Mada mala ima i na to komentar, vrlo zloban. 
Deca su je branila i na kraju je jedan decak ucitkao pretnjom da ce ispricati mamama sta se desava. A ona i njemu odgovorila da moze da prica kome god hoce ali njena mama samo njoj veruje. 
Na ignore je do daljnjeg. Nego sto ja vise ne znam koji savet da joj dam. 

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
29.5.2020 15:34:56   
MamaNecaVo
Licno, savetovala bih detetu da se skloni.

Jednostavno to nije prijatelj iako ce neko reci "to su samo deca". 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
29.5.2020 16:15:12   
Mirko Svirko
Napisem post i ode u persun...

 Uglavnom, bilo mi zao da mpje dete ode kuci jer je necije dete nevaspitano i zlobno.Namestila bi situaciju da je ukljucena veze i da je mama cula ili tako nesto, ne znam.. Znam da je moju sestru jednom kad je bila mala jedna devojcica gurnula dok je vozila rolere i moja je sestra pala. Ja sam onako skocila jer ja sam je ja cuvala i rekla maloj da  jpj znam roditelje i da cu da jpj zapalim kucu, pa je ona plakala.Niti sam znala tu devojcicu niti njene roditelje. Ali valjda sam se tada uplasila za sestru. A i imala sam 14 god.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
29.5.2020 16:19:18   
flamingos
Au,Mirko,opasna pretnja.😀Šalim se,iI ti si bila dete i odrragovala tako kako si odreagovala. Deca ko deca.Naćiće naša Ivka i njena mama rešenje.Sabere vaše savete i eto rešenja.❤


(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
30.5.2020 6:05:40   
Misha i Ljisha
Jao Ivanka ja sam ranije dok je D bila mala direktno govorila nemoj da se druzis sa njom/njim nevaljali su 😂 sad moram biti tskticnija hahha...ma samo ignore. A kad naidje neko ko je dobar ss Ivkom kod vas ti to prebaci mudro na tu drugu osobu haha... kako da ti kazem da ne bude da se Ivka svadja vec da je deca brane. Onda mala gubi "moc" i vremenom ce shvatiti da nece imati sa kim da se igra nastavi li tako. Malo drugu decu manipulisi 😁 


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
30.5.2020 8:56:25   
Ivanka 75
To dete je na ignore vec odavno. Ali ne moze da je izbegava jer se svi igraju u istoj ulici. Ne zelim da se svadja sa njom niti to savetujem. Ali niko se sa tom malom ne svadja bas zbog toga sto ne zele da budalom da dolaze u sukob. Svakakvih gadosti i lazi je napricala. I deca joj rekla da nije u pravu. A Iva se okrenula na drugu strsnu pa brojala onaj brojac na drsci od vijace i ova joj rekla znam da ti mene sada ignorises ali bas me briga ti znas da je sve ovo istina. Ispade moja iva, po njenoj prici kriva za sve.Vidim da ivku to nije pogodilo, razgovarale smo o svemu. Mama, ja znam da ona laze i da nije tako bilo kad smo bile male. 
Raste dete i vidi svet oko sebe bas onako kako treba. 

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
30.5.2020 9:31:29   
Mirko Svirko
Haha Flamingos. Samo opasne pretnje 😂
Ivanka, Ljisa je dala najbolji odgovor.I sreca pa je Ivka zrela. Shvata dete. I dobro sto je ne pogadja.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
30.5.2020 9:40:13   
Ivanka 75
Tako. Iradimo kao sto je Ljisa napisala, i to vec nekih 7 godina. Operacija izbegavanje 😂Nego se ja smorih vise od svega toga, kontam da ce uskoro sve da legne na svoje mesto i da ce mala da odustane kad vidi da joj deca ne dozvoljavaju da se tako ponasa. Ona prica, oni cute i ne prave joj drustvo. Dok nemo ne prekipi pa joj odgovori. Tu se ona malo naljuti, kako smeju da joj odgovore, deca pocnu nesto drugo da se igraju i na kraju se tako zavrsi. Mada, kaze jedan decak, "ona ce sigurno sve da isprica kad ode kuci i ispascemo mi opet krivi". Nisu deca luda, vide sve. 
A ja nemam vise varijacija na temu sta i kako da posavetujem, pa se vrtim u krug. Zato vas i pitam ovde i vas malo smaram 😊


(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
30.5.2020 12:41:23   
smeško
Ja bih joj odgovorila, iskreno. I ne bih ucila dete da cuti, jer je moj najstariji takav da bi, onda, otisao u drugu krajnost. To je vrsnjacko nasilje.


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
30.5.2020 13:21:05   
milicicak
Ivanka, vama to bas dugo traje. Ignore po meni jeste opcija ali tek kad joj odgovori. Ja bih joj rekla da joj jasno i glasno, mirno kaze: To sto pricas nije istina i jako je ruzno od tebe sto izmisljas takve stvari ali to je tvoje pravo i samo pokazuje kakva si. I onda bih je posavetovala da toj devojcici okrene ledja i bez ikakve dalje rasprave pozove imenom dvoje troje dece iz drustva sa kojima se inace vise druzi i predlozi im da se igraju necega. Rekla bih da ce je poslusati.


A ako mama, koja je cini mi se veci problem, dodje nesto da pametuje i njoj bih rekla da tvoje dete ima pravo na svoje misljenje i da ako nikog ne vredja ima pravo da svoje misljenje i kaze.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
30.5.2020 15:59:30   
Ivanka 75
Milicicak, sve sto si napisala je Iva i uradila taj dan. Rekla joj da govori neistine i da je bilo bas obrnuto. A njena mama im cesto pametuje o drugarstvu i kako ne treba da se svadjaju jer njena cerka ode kuci i naprica svoju pricu pa ova dodje da im drzi slovo. Kazu da su pokusali da joj kazu da se nije tako desavalo kako ona, mama, kaze, ali bezuspesno. Jer njena cerka je stidljiva pa ona ne veruje to sto joj pricaju.


Sto se mene tice ja nemam nameru da se mesam. 😁

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Pustite da sami biraju prijatelje
30.5.2020 16:13:48   
flamingos
Tako je Ivanka.👍❤


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...
MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here