|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Serklaž / cerclage
18.1.2010 13:41:04   
Anna79
Smeskice, bas mi znaci sve ovo sto sam procitala o tvom iskustvu. Meni je radjena konizacija pre tri godine i grlic je prilicno skracen, ali mi je dr na poslednjem pregledu rekla da za sada nece biti potrebe da se radi serklaz. Sledeca kontrola ni je 26. januara, pa cemo videti kako stvari stoje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Serklaž / cerclage
18.1.2010 15:31:51   
anajid
Ana 79 meni je radjen serklaz pre dve i po godine,izgurala sam celu trudnocu bez serklaza,pila sam Partusisten i evo hvala bogu usla u deveti!Ne mora znaciti da ces morati raditi serklaz.Poz

(odgovor članu Anna79)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Serklaž / cerclage
18.1.2010 15:49:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: anajid

Ana 79 meni je radjen serklaz pre dve i po godine,izgurala sam celu trudnocu bez serklaza,pila sam Partusisten i evo hvala bogu usla u deveti!Ne mora znaciti da ces morati raditi serklaz.Poz


koji su tačno razlozi zbog kojih ti je rađen serklaž, draga?
Jel ti to bila prva trudnoća?
J sam u 8. mesecu imala prevremeni , sve kontam da me sledeći put čeka serklaž....

(odgovor članu anajid)
  Direktna veza do poruke: 78
   RE: Serklaž / cerclage
18.1.2010 15:55:12   
anajid
Joj Kaliopi sorry mislim na konizaciju a pisem serklaz,tek sad vidim da sam pogresno napisala.Konizacija mi radjena pre 2 i po godine.Pardon.Kissss

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Serklaž / cerclage
18.1.2010 15:58:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: anajid

Joj Kaliopi sorry mislim na konizaciju a pisem serklaz,tek sad vidim da sam pogresno napisala.Konizacija mi radjena pre 2 i po godine.Pardon.Kissss



user posted image nema veze draga... user posted image

(odgovor članu anajid)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: Serklaž / cerclage
18.2.2010 15:02:32   
s.a.nj.a.
Pozdrav trudnice.
I meni je radjen serklaz u 27 nedelji trudnoce.Sada sam 31 nedelja,lezim mirujem i tako cu morati do kraja.Zanima me ima li nekog pravila kada se skida serklaz?Nista nisam pricala sa dr kaze ima vremena.
Kakva su vasa iskustva?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Serklaž / cerclage
18.2.2010 15:06:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

 Operacija se sastoji u stavljanju kruznog sava oko grlica materice, na nivou unutrasnjeg usca kako bi se ono zatvorilo. Koristi se sintetski (najlonski) konac koji se skida 21 dan pre ocekivanog porodaja




Evo....ovde pishe da se skida 21 dan pre termina user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: Serklaž / cerclage
24.2.2010 14:57:29   
Miinamamica
Drage trudnice, meni je urađen serklaž pre 2 dana, pa onima koje se pripremaju malo da pomognem:
Indikacija za isti nije bilo, jedino što mi je doktor preporučio zbog predhodne trudnoće, imajući u vidu da sam se otvorila u 8. mesecu i morala strogo da ležim do kraja.
Sada sam 16. ned.
Intervencija je urađena u totalnoj anasteziji, i ništa nisam osetila, malo je sama operaciona sala izgledala jezivo, vezali mi noge, ruke, ne znam kada sam zaspala, probudila sam se u šok sobi, bila 3 sata tamo, sutra izašla kući.
Sada mogu na kraj sveta!!!šalim se, pitam se samo da li smem da se "volim" sa mužićem?
Pozdrav svima i samo pozizivno.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Serklaž / cerclage
24.2.2010 16:25:17   
Anoniman
Miinamamice, draga hvala što si podelila svoje iskustvo ovde sa nama...user posted image
..nisam sigurna kada je voljenje u pitanju iako je moje lično mišljenje da ne vidim razlog zbog kojeg ne biste smeli...user posted image naravno, najbolje da pitaš dr.

..javljaj nam kako si,draga a ja ti želim puno sreće!user posted image

(odgovor članu Miinamamica)
  Direktna veza do poruke: 84
   RE: Serklaž / cerclage
24.2.2010 18:06:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Miinamamica
!šalim se, pitam se samo da li smem da se "volim" sa mužićem?



Ne smesh user posted image Probaj samo da gurnesh prst napipatjesh konac....a njegov....khm... je sigurno duzi od tvog prsta pa ne bi valjalo da chachka tamo....user posted image

(odgovor članu Miinamamica)
  Direktna veza do poruke: 85
   RE: Serklaž / cerclage
25.2.2010 11:15:05   
s.a.nj.a.
IZVORNA PORUKA: Miinamamica

Drage trudnice, meni je urađen serklaž pre 2 dana, pa onima koje se pripremaju malo da pomognem:
Indikacija za isti nije bilo, jedino što mi je doktor preporučio zbog predhodne trudnoće, imajući u vidu da sam se otvorila u 8. mesecu i morala strogo da ležim do kraja.
Sada sam 16. ned.
Intervencija je urađena u totalnoj anasteziji, i ništa nisam osetila, malo je sama operaciona sala izgledala jezivo, vezali mi noge, ruke, ne znam kada sam zaspala, probudila sam se u šok sobi, bila 3 sata tamo, sutra izašla kući.
Sada mogu na kraj sveta!!!šalim se, pitam se samo da li smem da se "volim" sa mužićem?
Pozdrav svima i samo pozizivno.

Jao ja sam pre par veceri napipala konac gurajuci vaginaletu zbog gljivica i ziva se isprepadala,pa sam tek kasnije skontala sta je.Meni je moja dr rekla da na sex zaboravim do daljnjeg.Mada kod mene ima mnogo razloga zasto mi je to rekla,ali najbolje je da pitas svog dr.Svaka ti cast kad si odmah sutradan izasla,ja bila jos 7 dana posle stavljanja serklaza


(odgovor članu Miinamamica)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Serklaž / cerclage
25.2.2010 11:18:31   
Anoniman
Sanja...u kojoj nedelji su ti stavili serklaz??? I ja sam odmah sutradan izashla... izashla bih isti dan da su me pustili....jer sam posle par sati od stavljanja bila u holu  bolnice sa dechkom....i vapila da me nosi kutji user posted image

(odgovor članu s.a.nj.a.)
  Direktna veza do poruke: 87
   RE: Serklaž / cerclage
25.2.2010 11:31:29   
s.a.nj.a.
Stavljen mi je u 27 nedelji,u poslednjem momentu,grlic skoro da vise nisam ni imala

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Serklaž / cerclage
25.2.2010 11:35:10   
Anoniman
E pa onda si zato ostajala toliko dugo u bolnici....
Meni je serklaz stavljen preventivno...a pre  mesec dana je bio 39mm dugachak grlic....tako da serklaz josh nije pod opterecenjem.... user posted image

Koliko sam shvatila i Minamamici su stavili preventivno...user posted image

< Poruku je uredio Smeshkica -- 25.2.2010 11:36:30 >

(odgovor članu s.a.nj.a.)
  Direktna veza do poruke: 89
   RE: Serklaž / cerclage
25.2.2010 11:39:46   
s.a.nj.a.
Najbolje je tako,ali moja dr je bila ubedjena da cu izdrazati.Ma  dobro se zavrsilo.Kad sam bila na kontroli pre par dana rekla mi je da sam dosla bukvalno u poslednjem momentu,da je  proslo jos nekoliko dana bilo bi fatalno.Ali tu nista moja greska nije.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Serklaž / cerclage
25.2.2010 11:45:45   
Anoniman
Pa moja dr nije htela da rizikuje....

Poshto sam u prethodnoj trudnoci imala spontani...tako da je bukvalno sve samo izashlo napolje....znachi da sam se otvorila skroz.... a sada nosim blizance...i bice veliki pritisak na grlic....nije htela da rizikuje....pa mi je stavila serklaz u 14-toj nedelji.... posle toga sam u 17-toj bila na ekspertnom uz....na kojem su mi i grlic izmerili...i kaze 39 mm....shto je super... jer shto kasnije bude opterecen serklaz...to bolje ... Zato ja sada mogu normalno da se krecem...al nesmem da se umaram...da dizem ili radim teshko.... a i odnosi su mi zabranjeni od samog starta....  Ma samo da meni curice dodju zive i zdrave na svet.....sve ostalo nije vazno user posted image

(odgovor članu s.a.nj.a.)
  Direktna veza do poruke: 91
   RE: Serklaž / cerclage
25.2.2010 11:53:01   
s.a.nj.a.
Ma naravno.Bas lepo dve devojcice.Ja imam decaka 4 god,a sada kazu da je devojcica.
Samo odmaraj sto vise,slusaj sta ti kazu i sve ce biti ok
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Serklaž / cerclage
25.2.2010 11:59:03   
Anoniman
Sto ne stavish tickere za dete i trudnocu?

Evo ovde imash objashnjenje kako to da uradish KLIK

A prijavi se i na spisak rr trudnica i spisak rr mama ...ako vetj nisi user posted image

(odgovor članu s.a.nj.a.)
  Direktna veza do poruke: 93
   RE: Serklaž / cerclage
31.5.2010 1:21:09   
cipiripi
Drugarice... imam pitanje..tj 3...

1. Da li se mora mirovati posle serklaza tj same intervencije?
2. Da li je dozvoljena normalna aktivnost nakon istog?
3. Sex?


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Serklaž / cerclage
31.5.2010 11:34:31   
babovicka
posle serklaza je preporucljivo mirovanje,sex nista naravno.doktori kazu da se moze umereno setati,ali i to zavisi u kojoj nedelji je uradjen serklaz,meni je stavljen pre desetak dana u 24.nedelji.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Serklaž / cerclage
31.5.2010 13:18:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cipiripi

Drugarice... imam pitanje..tj 3...

1. Da li se mora mirovati posle serklaza tj same intervencije?
2. Da li je dozvoljena normalna aktivnost nakon istog?
3. Sex?



Naravno...zavisi od nedelje u kojoj se stavi...najbolje je u prvom tromesechju.... meni su stavili u 14-toj nedelji...i moji odgovori su sledeci:

1. mirovala sam mozda 2-3 sata...dok se nisam oporavila od anestezije da mogu da ustanem....inache...nisam preterano mirovala tokom ostatka trudnoce....evo ni sad ne mirujem user posted image
2. Zavisi shta podrazumevash pod normalnom aktivnosti... ja sam normalno shetala, sedela, radila...mada nishta nisam teshko dizala...niti se preterano saginjala...al to svakako ne bih radila.... sve u svemu...mogu da kazem da sam se vratila normalnim aktivnostima
3. Zaboravi user posted image

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 96
   RE: Serklaž / cerclage
31.5.2010 16:36:58   
liliana
Cipi, nakon aplikacije serklaža taj dan moraš ležati-možeš samo do toaleta. Nakon toga, vodiš normalan život, s tim što je preporučljivo što manje sedenja. Sex-no,no!

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Serklaž / cerclage
31.5.2010 22:09:07   
Anoniman
Neznam...ja bash najvishe vremena provodim sedeci...jer lezati ne mogu inache bi umrla od dosade...i to bash chesto sedim u turskom sedu...shto kazu da nije dobro za trudnice...pa eto...moj serklaz i dalje drzi u 36-toj nedelji blizanachke trudnoce...


Ja tvrdim da sve zavisi od toga kada je serklaz stavljen...dal je na vreme ili kad je vetj doshlo do problema...

(odgovor članu liliana)
  Direktna veza do poruke: 98
   RE: Serklaž / cerclage
31.5.2010 22:12:32   
Anoniman
Smeshki, kakav ti je sekret s obzirom da imaš serklaž ?
manje obilan nego kod trudnica koje nemaju serklaž ili ... kako?
Šta ti je dr rekla o tome?


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 99
   RE: Serklaž / cerclage
1.6.2010 13:26:19   
Anoniman
Normalan mi je sekret....ponekad povetjan...ponekad ga skoro i nema... nisam josh imala problema..nije menjao miris i boju....niti se zadrzava u unutrashnjosti...

Dr nishta posebno nije rekla.... samo je bilo da tje mi cheshtje kontrolisati sekret...ali samo smo jednom radili bris do sada...


< Poruku je uredio Smeshkica -- 1.6.2010 13:27:20 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here