|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Norveski radijatori?
24.12.2011 11:02:59   
cockic
e vidim da pisete i o EG etaznom grejanju jer i mi se tako grejemo samo sto ovaj stan ima
oko 80m2 ali sad nam je struja dosla uzasno 15500 din.

i da li neko zna da li mozda se vise vuce struja ako neki radijator radi slabije
ovaj sto ih je palio rekao je da je to vazduh u njima pa zato.
ali nije spominjao da to vise vuce.
a i ne gore stalno u glavnom od 19h do 6h ujutru.

sta mislite?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Norveski radijatori?
24.12.2011 11:07:03   
MakiJ

IZVORNA PORUKA: gae_gr

FRANCUSKI RADIJATORI ATLANTIC

Hvala

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Norveski radijatori?
24.12.2011 11:08:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cockic

e vidim da pisete i o EG etaznom grejanju jer i mi se tako grejemo samo sto ovaj stan ima
oko 80m2 ali sad nam je struja dosla uzasno 15500 din.

i da li neko zna da li mozda se vise vuce struja ako neki radijator radi slabije
ovaj sto ih je palio rekao je da je to vazduh u njima pa zato.
ali nije spominjao da to vise vuce.
a i ne gore stalno u glavnom od 19h do 6h ujutru.

sta mislite?


Ima tema o grejanju.

(odgovor članu cockic)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Norveski radijatori?
24.12.2011 13:12:05   
Vika
Što se tiče EG, čisto zbog paralele sa norveškim, račun za oko 70 m2 oko 15000 ( 150eur)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Norveski radijatori?
24.12.2011 13:15:31   
peca
Vika sta mu vi radite ???

Koliko je jaka ta tvoja pumpa ?

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Norveski radijatori?
24.12.2011 17:37:44   
choopa choops
E da krenem redom...

Mislim da bi mi najboje rjesenje, sto se tice toplote i mjesecnog troska, bila pec na cvrsto gorivo, pa da povezemo radijatore. Medjutim da bi to odradili, moramo staviti komplet nov dimnjak user posted image . Zvali smo majstora i procjena svih radova i peci bi bila preko 3.000e. A s obzirom da je kod nas metar drva 50e, za centralno bi mi trebalo vise od metar mjesecno, opet mi na kraju to ne bi bilo toliko jeftino.

CG na struju...opet nisam sigurna da moze, jer nam je struja nikakva, iako komplet nove instalacije, lose su odradjene. A za susenje vesa...ne smijem, jer je i inace ogromna vlaznost vazduha i ako jednom osusim (na TA peci) zidovi nam bukvalno pocrne. Od kad sam kupila susilicu i ljeti i zimi u njoj susim.

Znam da bilo koje grijanje na struju, uopste nije isplativo na duze staze, ali ne znam da li cemo biti tu gdje jesmo za par godina, a ovo mi je najlakse razmontirati i ponijeti sa sobom.

Ne znam koja je razlika u cijeni struje kod nas i kod vas, znam samo da mi placamo i razne troskove kao npr. ono sto drugi duguju, to se obracunava nama koji redovno placamo, troskove prenosa, troskove na mrezi. Zapravo zadnji racun za struju nam je bio oko 50e, a stvarno potrosena struja je oko 25e. Znaci ostalo su sve ti fakin troskovi i PDV user posted image user posted image

Hvala vam svima jos jednom user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Norveski radijatori?
19.6.2012 9:41:20   
nata11
Chopa nama je racun za struju za maj mesec dosao 4.800 dinara a ja i mm sami user posted image Mi smo se isto bunili jer ipak kuci dolazimo posle 4 i ja i on. A kada su ukljucene peci to je vec druga prica tada su racuni iha (rade EL. grejalice) ali racunam za leto to je preveliki racun za struju ali sta da radimo

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Norveski radijatori?
2.6.2013 0:53:20   
neckoly
Pozdrav. Planiram kupovinu Norveskog Radijatora. Koliko citam forume misljenja su podeljena. Uglavnom su super, samo sto mnogi tvrde da mnogo trose struje. Neznam samo sta im manje trosi? Najbolje se grejati za dzabe. Procitao sam gomilu informacija i izdvojio Norveske radijatore Adax Neo i Francuske radijatore Spot E II. Dvoumim se izmedju njih. Norveski je ipak Norveski, lep i sigurno fantastican, medjutim ovaj francuz je cak 100e jeftiniji, U negovom opisu pise da trosi do 25% manje od Norveskih radijatora!! Zvuci strasno preterano, ali... mozda toliko slabije i greju? Da li neko ima iskustva sa ovim modelom Francuskog radijatora da mi kaze njegovo misljenje?

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Norveski radijatori?
26.8.2013 20:56:59   
gugutka

DEVOJKE, JEL IMA NEKO DA JE ZADOVOLJAN NORveškim radijatorima?

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Norveski radijatori?
26.8.2013 21:02:47   
lesica
Ja sam zadovljna, ili bolje reći prezadovoljna norveškim radijatorima.
Mada, mi se grejemo kombinovano uz pomoć TA peći i norveških radijatora.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu gugutka)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Norveski radijatori?
26.8.2013 21:07:34   
viking
Naši kumovi ih imaju i prezadovoljni su. Što se mene lično, čim je nešto norveško, odlično je! user posted image Od norveških rolnica do norveških radijatora, i sve između user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Norveski radijatori?
26.8.2013 21:13:37   
lesica
Vik user posted image , sad si sa komentrom kao mm user posted image

Uglavnom, stvarno su dobri, a prilikom uzimanja ima par sitnica koje su bitne za odluku kolike uzeti, veličine zavise od površine sobe, izolacije zidova, prozora...

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Norveski radijatori?
26.8.2013 22:21:54   
nata11
Neckoly i ja mislim da trose poprilicno struje. Postoje ekonomicnija elektricna grejanja. A i koliko sam ja skapirala ovi radijatori izduvavaju sto automatski otpada kod mene jer mogu da izazovu alergijiu.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Norveski radijatori?
9.9.2013 23:56:13   
Sanchy
Bas naprotiv pise da su pogodni za osobe sa alergijama,itd,,takodsje ne isusuju vazduh,,malopre sam citala na nekom sajtu..mi smo dogradili kucu pa sad u novom delu nemam sprovedeno grejanje i razmisljamo sta bi bio najmanji izdatak trenutno ,,u starom delu imam razvedene radijatore pa posto imamo kotao i na ugalj i drva i cisternu za gas koristimo i jedno i drugo kako kad,,e sad da razvedemo grejanje i povezemo na postojeci sistem kostalo bi nas dosta a da kupim dva radijatora francuska ili norvaske, upola manje,,samo me buni sto jedni kazu nema velike potrosnje a drugi kazu veeliki potrosaciuser posted image ..kako to da su ljudi i u vezi tako prostog pitanja razlicitog misljenjauser posted image

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Norveski radijatori?
10.9.2013 9:08:05   
nata11

Bas naprotiv pise da su pogodni za osobe sa alergijama,itd,,takodsje ne isusuju vazduh,

Veruj mi draga radim u gradj. firmi koja ima i prodaje bele tehnike i ovo mozes da okacim macki o rep. E sad boze moj sigurno je bolje od TA peci koje su ubice sto se tice izduvavanja i alergija.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Norveski radijatori?
10.9.2013 9:17:43   
Peace*
Ja već godinama koristim uljane radijatore za dogrevanje, i prezadovoljna sam. Imam dva, jedan je u dnevnoj jedan u dečijoj sobi. Stoje na minimumu minimuma user posted image , tek toliko da kada ustaneš ujutru da ti ne prođe zima kroz kosti. A na regularnim radijatorima nam stoje one posude sa vodom da vlaže vazduh.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Norveski radijatori?
29.9.2013 12:30:12   
Sanchy
Kupili smo na kraju francuske r.noirot,ali sam se iznervirala cim sam ga izvadila iz kutije..naime kabal ima ogoljene zice na kraju pri ulasku u uticnicu,ako sam dobro objasnila gde je crna zica koja sluzi za programiranje skracena i privezuje se ako hocu da programiram a ako necu onda se izoluje ...i na sta onda to lici...tako izolovano kao da sam kupila na buvljaku,,nikad ovako neki uredjaj nisam kupila..kako ste vi povezali ove radijatore,da li direktno,ili..nadam se da nisam konfuzna.,.user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Norveski radijatori?
3.11.2013 19:41:43   
nata11
Sanchy ja te razumem. Ja radim u toj oblasti tako da znam da moze biti i opasno. Moze majstor da ti nastavi silikonski kabal u istoj boji.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Norveski radijatori?
16.2.2014 0:05:57   
rublev
Pozdrav svima.Razmisljam se da kupim norveske radijatore ,ali mi dosta njih preporucuje samo marku rovex.Da li su oni zaista naj ili je marrketing u pitanju?
Hvala

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Norveski radijatori?
7.11.2014 22:38:33   
big mum
Evo ga naš RADIJATOR Odličan je ,lijepo i brzo ugrije,dugo zadržava toplotu.
Kupićemo još jedan manji djeci za sobu.
I ne troši nešto puno oko 25eur/mj što je ok (toliko odprilike izađe 1m drveta)

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu rublev)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Norveski radijatori?
7.11.2014 23:04:03   
choopa choops
Ah, pa ja ne napisah šta se desilo na krajuser posted image u
Elem, kupili smo Beha
-jedan od 2kw za dn boravak cca 16m2
-jedan od 2kw za sp.sobu cca 15m2
-jedan od1,5kw za kuhinju od cca15m2
-jedan od 1kw za sobu od cca 10m2

Znači jedino nismo uzimali za hodnik i kupatilo.

Kad smo ih kupili, nakon nekog vremena je poskupila struja user posted image i to poprilično čini mi se za nekih 20%. Znači računi su nam sa 150e (kada samo koristili TA peć) skočili na 200-250e user posted image user posted image Iako nam je kuća prvi put bila topla, morali smo da batalimo taj način grijanja---->jer preskupo! Sad palimo samo jedan od 2kw u dn. boravku samo preko dana i ponekad dogrijavamo klimom, 1,5kw u sobi i to samo uveče, imamo peć na drva u kuhinji, a računi nam budu oko 100-120e mjesečno + 50 mjesecno za drva. user posted image Sve u svemu jeftinoća kako god okreneš user posted image

Treba imati u vidu da je naša kuća očigledno izuzetno niske energestke efikasnosti i da je kod nas svako grijanje izdatak nenormalnih razmjera.user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Norveski radijatori?
8.11.2014 0:13:17   
mati
"mi imamo Eldi radijatore, dok sam se informisala o njima , dosta ljudi ih je poredilo sa tim norveskim. Ovo je druga godina kako ih imamo i prezadovoljni smo i zagravanjem i racunom.
Sto je najbolje jeste sto ih ne cujes i sto koliki god da je minus kad se vratimo iz grada zagreju prostoriju za 10 min (i manje), taman dok se mi raskomotimo. Recimo nama je udnevnoj od 30kvm radijator od 3.6 (on je i najjaci iz te ponude) i u potpunosti zadovoljava.
Mi smo prosle god u najhladnijim mesecima placali struju 3600, neka bude i 4000, bojler i masina non-stop, jos je Mata bio beba i moralo je da bude, inace nam t niko ne diktira jer zivimo sami. Cak i sitan ves susim na njima. Naravno sve je stvar izbora, ali nama su se ulozene isplatile. Preko leta nam stoje u kutiji od ugaone.
A sto se tice lozenja sporeta, svaka cas_t svima, ali ja vise ne. Ostalo mi je par oziljaka po rukama. "


Ovo sam pisala 2011. Sve je isto, samo je struja poskupela, pa sad placamo oko 7000 kad je bas hladno. A i sad smo u stanu, stara gradnja, a kuca je bila novija jos samo dva spoljna zida, a i gazda nesto muvao sa strujom pa je bas bilo malo. A ta zima je bila jedna od bas bas hladnih.



_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Norveski radijatori?
8.11.2014 0:19:45   
Azra_
Mi imamo ELDI, ali za dogrevanje, neki prelazni period, ili kada nismo kod kuće par dana pa da se brže zagreje. Super stvar, stvarno zagreje jako brzo. Uljani radijator ne bih pogledala nakon ovog. Recimo, kao grejalica koja je nečujna.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Norveski radijatori?
6.11.2023 12:35:39   
Srecko47E
treba mi pomoc iz iskustva,molim vas!


Ne rekla-kazala,bas iz iskustva.


Ciji norveski radijator imate?


Nama je potreban jos jedan ili dva,mozda.

Imamo Tessy,2000 ,porucen preko sajta ananas.
Pise-panelni norveski radijator,valjda je to to.

Nisam primetila neku ustedi na racunu,ali greje mnogo bolje nego inverter klima.
Brzen zagreje i drzi temperatutu.

Kuca nema centralno grejanje,mm nece da ga radi.
Mislili smo o panelima,vodenoj pumpi ili kako vec i ...Evo nama druge zime,bez resenja.



(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Norveski radijatori?
6.11.2023 17:27:42   
Ivanka 75
Ja sam bas danas u komsialuku videla norveski i zena mi kaze da ga koriste vec 3 godinei  orezadovoljni su. Ugreje dnevnu sa trpezarijom. 

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here