|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: RE:Novi grip AH1N1
23.7.2009 19:11:09   
prolece
hvalauser posted image žao mi je zbog kume, stvarno je strašno.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: RE:Novi grip AH1N1
24.7.2009 13:15:12   
mamanp
Evo novih predvidjanja:


Više od dva miliona Srba će oboleti od gripa
 
Epidemiološka situacija u Srbiji vezana za novi virus gripa N1H1 ima tendenciju pogoršanja, a na jesen i zimu očekuje se veliki pandemijski talas i oboljevanje između dva i dva i po miliona ljudi, rečeno je danas u Institutu za javno zdravlje Srbije.
"Klinička slika će biti uglavnom blaga. Očekuje se da će primarna zdravstvena zaštita zbrinuti 1,9 i 2,3 miliona obolelih, dok će 100-200 hiljada ljudi sa umerenom kliničkom slikom tražiti hospitalizaciju. Neophodna i obavezna hospitalizacija biće potrebna za 20-25 hiljada ljudi", rekao je na konferenciji za novinare epidemiolog Predrag Kon.

Ministar zdravlja Tomica Milosavljević kazao je da u Srbiji postoje bolnički kapaciteti za prijem tih ljudi i dodao da nema razloga za paniku i strah, ali ima za ozbiljan rad.

Milosavljević je rekao da u ovom trenutku u Srbiji ima 109 ljudi kod kojih je registrovan virus novog gripa, od čega je najveći broj zaraženih na muzičkom festivalu EXIT.

On je, međutim, rekao da je dobro to što je njihova klinička slika blaga i što još nema mnogo zabeleženih slučajeva obolelih koji nisu putovali u inostranstvo ili bili u kontaktu sa zaraženim.

Ministar je rekao da se novi grip širi tri puta brže nego obični grip, a da događaji i skupovi na kojima se okuplja veliki broj ljudi poput Sabora u Guči pogoduju širenju virusa.

Epidemiolog Predrag Kon je rekao da leto ne pogoduje širenju virusa ali da se ne može očekivati da će stvari u tom pogledu ići na bolje na jesen i zimu.

Prema njegovim rečima, očekuje se da se u narednom periodu utvrdi jasna pojava prenošenja virusa u Srbiji, a kriterijum će biti pet virusološki potvrđenih slučajeva u roku od sedam dana kod građana koji se ne mogu povezati sa putovanjem ili kontaktom sa obolelom osobom, što će biti ocenjeno kao nepovoljna situacija.
"Procena nepovoljne epidemiološke situacije biće trenutak kada će Posebna radna grupa za primenu Plana aktivnosti pre i u toku pandemije gripa predložiti ministru zdravlja da proglasi epidemiju od posebnog značaja u Vladi Srbije i saopštiti mere koje će se sprovoditi kao i neophodna sredstva za sprovođenje", rekao je Kon.

Kon je rekao da, u slučaju potrebe, predviđene mere mogu da budu čak i zatvoranje obrazovnih ustanova, bioskopa i pozorišta kao i zabrana javnih okupljanja.

 
(Beta)


_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: RE:Novi grip AH1N1
24.7.2009 13:23:17   
Anoniman
Cula sam malopre na radiju ovu uznemirujucu vest. Verovatno niko nece reci koliko je ljudi u Srbiji odmah umrlo od srcanog udara, kada su ovo culi.
Neka mi neko pametan objasni: Guca i EXIT su vec oznaceni kao mesta za sirenje zaraze, ali se od njih ne odustaje. Verovatno sam ja user posted image  Prvo profit pa onda zdravlje.

I ako se prognozira tako crna jesen i zima, i da skole nece da rade, kome cemo da ostavimo decu pa krenemo da se vozamo po Bg gradskim autobusima, tu ce sigurno biti bezbedno. Ne mogu da verujem da ce sve da stane.

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: RE:Novi grip AH1N1
24.7.2009 13:33:39   
magnetic
IZVORNA PORUKA: aleksanja

Neka mi neko pametan objasni: Guca i EXIT su vec oznaceni kao mesta za sirenje zaraze, ali se od njih ne odustaje. Verovatno sam ja user posted image  Prvo profit pa onda zdravlje.


Potpuno se slazem sa ovom konstatacijom i ne mogu da verujem da ih nisu odlozili ove godine za dobrobit svih

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: RE:Novi grip AH1N1
24.7.2009 13:35:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mihi

Tasha ne sekiraj se vakcine nece biti dovoljno te neces ni morati da se brines oko toga,


Ja ću vakcinu 90% moći da nabavim.

Ne vidim ništa uznemirujuće, niti novo u textu gore. user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Novi grip AH1N1
25.7.2009 23:52:59   
Leki 77
Nije mi jasno Tasha...tvoj tata lekar nema nista protiv da vakcinises dete, a ti imas dilemu? Izgleda smo se Mihi i ja slozilile da vakcina nece imati nekog efekta ako virus krene da mutira, a valjda je tek tada ozbiljno problematican. Nemam pojma sta cemo sa bebcima. Bilo kakva virusna infekcija im ne treba, a kamoli grip, a o novom gripu da ne govorimo. Jos ako su tako mali...user posted image user posted image user posted image user posted image  Da je ova situacija bila prosle godine u leto i jesen, samo bih se smejala paranoji koja vlada, a ovako sam bas zabrinuta. Za sebe me nekako nikada nije bio strah od takvih stvari, ali on je tako mali. Ko zna da li sme i koje lekove sme da primi, ne daj boze, a ko zna i da li cemo ih mi imati.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Novi grip AH1N1
26.7.2009 9:27:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Leki 77

Nije mi jasno Tasha...tvoj tata lekar nema nista protiv da vakcinises dete, a ti imas dilemu?


Pa nisam to napisala. user posted image Napisala sam da moj tata misli da je sve previse napuhano, i da on ne vidi ni jedan dobar razlog za brigu zbog ovog gripa. A ja, posto nemam veze sa medicinom, i ne razumem se u sve to... prosto verujem mami i tati a opet sa druge strane, cesto me poljuljaju sve ove price iz medija.

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Novi grip AH1N1
26.7.2009 9:34:19   
bonita
drage moje nije nista napumpano u vezi gripa,sve je tacno da se jako brzo siri.Ne znam kakva je situacija u Srbiji ali,ja tzivim u Nemackoj i stalno cujem da se broj zarazenih povecava.A ovde vakcina stize tek u oktobru protiv njega.
A vreme je odmora tako da je sada jos veca mogucnost inficirati se.
Zato ja slabo gde izlazim i izbegavam vece skupove,samo gde moram. 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Novi grip AH1N1
26.7.2009 9:36:27   
Anoniman
I obicna gripa se brzo siri, lecenje je: idite kuci, pijte c vitamin, jednom dnevno izluftirajte sobu... pa ako vam ne bude bolje dodjite po lekic. Ja ne vidim tu nista opasno..user posted image

(odgovor članu bonita)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Novi grip AH1N1
26.7.2009 9:38:06   
bonita
razumen te,ali ipak ovo je ozbiljnija stvar.bar ja tako mislimuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Novi grip AH1N1
26.7.2009 9:41:31   
Anoniman
Pa ne znam.

Kada se pojavilo, pricali su otprilike da ako dobijes grip umires 100% brzinom svetlosti, onda se ispostavilo da nije tako. Onda su pustili i Univerzijadu, i EXIT i planiraju Gucu... i ljude lece tako sto ih puste kuci na C vitamin... pa koliko je onda zaista ozbiljno???

(odgovor članu bonita)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Novi grip AH1N1
26.7.2009 9:45:33   
bonita
Ma ne umire se,leci se,naravno,samo sto nije bas jednostavno.Bas sam pre par dana gledala dokumentaciju i bila je cura gost koja je prva zarazena na teritoriji Nemacke.Simptomi su slicni kao kod obicnog gripa ali lecenje je u karantinu,a od osobe do osobe je razlicito kolko ce vremena biti izolovana osoba.Ova cura je bila nedelju dana a moze trajati i duze.
Po meni nije bezazleno.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Novi grip AH1N1
26.7.2009 9:48:51   
Anoniman
Pa u karantinu je da ne bi druge zarazila, ne zato sto je to jedini nacin da se izleci.
Uostalom, ja kada imam najobicniju gripu, zatvorim se u sobu (manje je moguce od kada imam dete, od odonda nosim masku na licu)... meni je to stvar opste kulture i postovanja ostatka sveta.

No, nemam pojma za ovaj grip... pricamo... ne tvrdim da je bezopasan, prosto, pokusavam da stvorim sliku na osnovu svega sto se oko nas desava...

(odgovor članu bonita)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Novi grip AH1N1
26.7.2009 9:52:12   
bonita
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Pa u karantinu je da ne bi druge zarazila, ne zato sto je to jedini nacin da se izleci.
Uostalom, ja kada imam najobicniju gripu, zatvorim se u sobu (manje je moguce od kada imam dete, od odonda nosim masku na licu)... meni je to stvar opste kulture i postovanja ostatka sveta.

No, nemam pojma za ovaj grip... pricamo... ne tvrdim da je bezopasan, prosto, pokusavam da stvorim sliku na osnovu svega sto se oko nas desava...



ma da naravno da se ne bi drugi zarazili,ali sta znam,ovde nekako stvorili ne paniku bukvalno,ali bas stalno stalno ima novih zarazenih i onda naravno da ljudi hvataju strah....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Novi grip AH1N1
26.7.2009 9:54:37   
Anoniman
Pa da... i kod nas. Mene samo nervira sto mislim (nekada mislim, nekada ne mislim...) da neko jako dobro zaradjuje na obicnom gripu kom je u ime dodao "Svinjski"... user posted image

(odgovor članu bonita)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: Novi grip AH1N1
26.7.2009 9:55:53   
bonita
i ja draga verujem u to da je sve vestacki izazvano,bas iz tih razloga.Ali na zalost uvek na nasu stetu i novcanu i zravstvenu....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Novi grip AH1N1
26.7.2009 9:58:57   
Anoniman
mmmm vestacki izazvano iliiiiiiiiiiiii jos gore: problem ne postoji a oni su ga samo tako prodali javnosti... Nesto u poslednje vreme niko nema obicnu gripu, svi imaju svinjsku... majku mu, a obicna gripa je izumrla? user posted image

(odgovor članu bonita)
  Direktna veza do poruke: 67
   RE: Novi grip AH1N1
26.7.2009 10:00:25   
bonita
ma strasno.seti se samo onog antraxa i jos kojekavih bolestija.......
Sve je to necije maslo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Novi grip AH1N1
26.7.2009 10:08:12   
Leki 77
Da se citiram :"Trenutno zaista ne postoji razlog za vakcinaciju od gripa tipa A H1N1. U Evropi je registrovano preko 10.000 slucajeva ( naglasvam registrovano, sto znaci da ih ima dosta koji su imali toliko blage simptome da nisu ni kod dr-a isli), a cini mi se troje ljudi je umrlo. To je naravno strasno, ali procenat smrtnosti je manji nego kod regularnog sezonskog gripa.
Pandemija je proglasena jer ovaj grip kod odredjenog broja pacijenata, uglavnom mladih, medju kojima se najvise siri (sto je atipicno) u veoma kratkom vremenskom roku (24-48h) pokaze vrlo ozbiljnu klinicku sliku (upala pluca itd). Za sada dobro reaguje na postojece antivirusne lekove. A pita li se jos neko, ili opet ja paranoisem, da li je normalno to sto su naprasno "otkrili" da lek ima upotrebnu vrednost 7, a ne kako pise na kutiji, 5god?
"....
Dakle, apsolutno se nismo razumele...ja, takodje, mislim sve vreme, sto i pisem, da je sve ovo prenaduvano, a shvatila sam, ocigledno pogresno, da ti mislis da nije.
A shvatila sam i da tvoj tata misli da je ozbiljno jer si napisala sledece :"Naime, kada sam to tati rekla, i navela ono vakcinisanje trudnica i dece od 5god, on se nije ni pomerio iz stolice u kojoj je ležao zavaljen na suncu, i rekao je "Gluposti! Šta prave halabuku od obične gripe? Neko samo hoće da se obogati. Jesi ti upisala Luku u zabavište?" (Luka ima 3 god, znači, ne podleže prioritetima vakcinisanja - mislim da to dovoljno govori o njegovom mišljenju o ovom virusu). "


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Novi grip AH1N1
26.7.2009 10:18:45   
bonita
sta reci posle ovog posta......imam strah jer sam po prirodi takva za zdravlje..ali kad bolje razmislim.....


(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Novi grip AH1N1
26.7.2009 10:27:08   
Leki 77
Razumem te Bonita...strah je cudo...dok se nisam porodila uopste me se nisu ticale takve price,a sada, sada sam najgora moguca...vec razvijam strategiju kako ce muz, koji radi, da zivi sa svojima, a nama dvoma ce samo dopremati hranu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Brinem za bebca...ako mogu da te utesim , virus gripa je termolabilan, odnosno -visoke i niske temp mu nikako ne pogoduju (posto je u pitanju kapljicna infekcija pa virus ne prezivi svoj put kroz vazduhuser posted image , ali rukovanja, ljubljenja i ostalo treba izbegavati i u sezoni najobicnijih virusnih respiratornih infekcija pa i sada ) , tako da sto bude toplije leto i hladnija zima, manje ljudi ce oboletiuser posted image  

(odgovor članu bonita)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Novi grip AH1N1
26.7.2009 10:30:47   
bonita
hvala draga,kaze da ga na Majorki ima puno zarazenih a ovi glupi nemci najvise tamo letuju i donose ga,user posted image

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Novi grip AH1N1
26.7.2009 10:32:06   
bonita
ali necu vise da razmisljam o gripu,vec bolje je na mucenje bebe se preusmeriti...user posted image user posted image


(odgovor članu bonita)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Novi grip AH1N1
26.7.2009 11:12:57   
Natasajvc
user posted image  
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Pa da... i kod nas. Mene samo nervira sto mislim (nekada mislim, nekada ne mislim...) da neko jako dobro zaradjuje na obicnom gripu kom je u ime dodao "Svinjski"... user posted image


_____________________________

Moje ljubavi najvece
Tara, Tijana, Sanja, Nenad i Rada

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Novi grip AH1N1
26.7.2009 15:20:12   
mihi
IZVORNA PORUKA: Leki 77

Nemam pojma sta cemo sa bebcima.


Mene to isto Leki sekira, još i ja i suprug radimo sa studentima a imamo batu školskog uzrastauser posted image , videćemo....

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here