|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Novi grip AH1N1
18.12.2009 16:31:12   
*Alexx*
Ali ovo je obična vakcina, od sezonskog gripa, koliko sam ja shvatila?

IZVORNA PORUKA: Dudu25

od kad sam videla ovo

http://www.youtube.com/watch?v=OgLgLrBtYRc


nekako se bojim te vakcine


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 1301
   RE: Novi grip AH1N1
18.12.2009 17:31:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dudu25

jel neko primio tu vakcinu


Ja sam primila vakcinu protiv sv. gripa, ali ne Novartisovu.


IZVORNA PORUKA: Dudu25

od kad sam videla ovo

http://www.youtube.com/watch?v=OgLgLrBtYRc


nekako se bojim te vakcine


Apropo snimka: "10 days after she got a sezonal flu shot!"

(odgovor članu Dudu25)
  Direktna veza do poruke: 1302
   RE: Novi grip AH1N1
18.12.2009 17:33:45   
sephora
pa da, nisam zapazila taj detalj ali očigledno da je kod jadne devojke bilo šta moglo da bude okidač...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1303
   RE: Novi grip AH1N1
18.12.2009 17:37:15   
Anoniman
JAKO JAKO JAKO je tužno što ovaj snimak stoji na youtube pod nazivom MEKSIČKI GRIP! 

(odgovor članu sephora)
  Direktna veza do poruke: 1304
   RE: Novi grip AH1N1
18.12.2009 17:40:04   
sephora
to po meni samo dokazuje da je i priča o štetnosti vakcine isto veoma NADUVANA...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1305
   RE: Novi grip AH1N1
18.12.2009 17:41:39   
Anoniman
Danas sam čitala u novinama, piše da je ova vakcina napravljena isto kao i sezonska koja se daje već 60 godina samo sa drugim virusom.

(odgovor članu sephora)
  Direktna veza do poruke: 1306
   RE: Novi grip AH1N1
18.12.2009 18:08:34   
cicko
Da, i navodno ce se od sledece godine proizvodit kao 2 u 1. Znaci u vakcin protiv sezonskog nalazice se i ova protiv H1N1.


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Danas sam čitala u novinama, piše da je ova vakcina napravljena isto kao i sezonska koja se daje već 60 godina samo sa drugim virusom.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1307
   RE: Novi grip AH1N1
18.12.2009 22:20:37   
Verus
Ti si moja silly draga!  Pa nemas pojma kolko ceni sto si zbog MENE pitala svoju mamu!  Dugo sam razmisljala i sa puno ljudi pricala, pa sam tako odlucila....nekako me bilo strah, sta ja znam, ko sto kazem, mozda su svi nasi strahovi neosnovani svakako....ali eto, nadam se da cu izgurati zdrava do kraja trudnoce! Ljub grl mog Tashketa!user posted image
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Zaista verujem da radiš pravu stvar.

Tako kada pričam sa trudnicama, uvek mi se vrati film...

Kada je počelo sve ovo sa gripom, dokuckavala sam se sa Verus na pp. Samoinicijativno sam pitala mamu, šta bi ona meni savetovala da sam u situaciji kao Verus (radi u bolnici, trudna), tada je mama rekla "Savetovala bih te da primiš vakcinu bez razmišljanja!", i tada sam to prenela Verus. Ona je tada primila sezonsku, a za ovu, svinjsku, se opredelila da neće. Često razmišljam, da li mi je to uzela za zlo. user posted image Jer ja zaista nisam imala loše namere. Verus  user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1308
   RE: Novi grip AH1N1
18.12.2009 22:23:52   
Anoniman
 user posted image  

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 1309
   RE: Novi grip AH1N1
18.12.2009 22:25:54   
Verus
Vid sto smo slatke!
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

user posted image  

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1310
   RE: Novi grip AH1N1
18.12.2009 22:33:16   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 1311
   RE: Novi grip AH1N1
19.12.2009 0:55:53   
Verus
user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1312
   RE: Novi grip AH1N1
19.12.2009 10:12:52   
Rina
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

JAKO JAKO JAKO je tužno što ovaj snimak stoji na youtube pod nazivom MEKSIČKI GRIP! 

I kod nas se zovi meksicki grip,nema veze sa svinjama user posted image
Juce smo primili jos po jednu...toliko o bockanju!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1313
   RE: Novi grip AH1N1
19.12.2009 10:25:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Rina

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

JAKO JAKO JAKO je tužno što ovaj snimak stoji na youtube pod nazivom MEKSIČKI GRIP! 

I kod nas se zovi meksicki grip,nema veze sa svinjama user posted image
Juce smo primili jos po jednu...toliko o bockanju!



Ma ja sam to rekla jer se u snimku spominje sezonska vakcina, a neko se našao pametan da snimak postavi pod nazivom Meksički grip i time unese pometnju među ljude koji ne znaju engleski!

(odgovor članu Rina)
  Direktna veza do poruke: 1314
   RE: Novi grip AH1N1
22.12.2009 10:37:51   
Jele
Neki tajac je zavladao na ovoj temi...

Jel' još neko vakcinisao sebe ili dete? Ja sam i dalje neodlučna, sve se nadam desiće se neko čudo i ''staće'' grip za ovu sezonu user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1315
   RE: Novi grip AH1N1
22.12.2009 11:12:51   
mamanp
Jutros sam bila kod moje dr koja nam je i prijateljica...kaze zena da je puna bolnica zarazenih i da su poceli ljudima da daju Tamiflu, bez da urade analize na AH1N1...Kud ide ovo nase zdravstvo???user posted image user posted image Kljukaju ljude lekom koji nije bezopasan a da prethodno nisu potvrdili virus. E, bas od toga je mene najvise strah - od nesposobnosti i nezainteresovanosti idiota koji imaju diplomu lekara i koji treba da vode racuna o mojem i zdravlju moje dece.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 1316
   RE: Novi grip AH1N1
22.12.2009 11:46:03   
aster
Ja sam trudnica u 6 mesecu i ne planiram da se vakcinišem. A i da imam dete mlađe od godinu dana, mislim da i njega ne bih vakcinisala. To je neki moj stav. user posted image

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 1317
   RE: Novi grip AH1N1
22.12.2009 11:55:36   
ljubavce
i ja sam u 6.mesecu trudnoce i ne nameravam da primim vakcinu.
koliko je samo bilo price da je to virus kao i svaki drugi (jeste da su vise ugrozeniji oni koji su hronicni bolesnici) i da je cela prica oko gripa AH1N1 naduvana...
a odjednom pune bolniceuser posted image user posted image user posted image
nije za salu!
samo da izguram trudnocu do kraja pa cu se razmisliti da li cu primiti vakcinu ili ne!!!

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 1318
   RE: Novi grip AH1N1
22.12.2009 12:24:14   
*Alexx*
Mm će se vakcinisati. Bebac i ja smo ionako u kući stalno, retko gde idemo, pa se ja neću vakcinisati.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu ljubavce)
Direktna veza do poruke: 1319
   RE: Novi grip AH1N1
22.12.2009 12:29:35   
Anoniman
da se i ja ponovno oglasim na ovu temu

kod nas su jedno mjesec dana stalno bombardovali kako ima oboljelih, kako umiru ... kao vijest umro pacijent kod kojeg je potvrđen virus A da bi u ostatku članka pročitali sljedeće:
78 godina je čovjeku, doživio moždani i srčani udar istovremeno ...pa daj ba koga pravimo budalama

i sad valjda kako se ljudi uopšte ne trzaju na te članke ...niti ko šta javlja niti iko pominje više taj novi virus ...možda je pobjegao odavdeuser posted image  

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 1320
   RE: Novi grip AH1N1
22.12.2009 12:56:07   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: mamanp

Jutros sam bila kod moje dr koja nam je i prijateljica...kaze zena da je puna bolnica zarazenih i da su poceli ljudima da daju Tamiflu, bez da urade analize na AH1N1...Kud ide ovo nase zdravstvo???user posted image user posted image Kljukaju ljude lekom koji nije bezopasan a da prethodno nisu potvrdili virus. E, bas od toga je mene najvise strah - od nesposobnosti i nezainteresovanosti idiota koji imaju diplomu lekara i koji treba da vode racuna o mojem i zdravlju moje dece.

Eh.....kada nisu odmah davali Tamiflu, onda se ljudi zalili sto ga ne daju, a kada ga daju onda se ljudi zale sto ih truju....
Da nisu stigle vakcine bila bi kuknjava - pa sta oni misle, gde su vakcine?, a posto su stigle - niko nece da se vakcinise jer su opasne...
Narodu je nemoguce ugoditi....
Tamiflu daje najbolje rezultate kada se da u prvih 24-48h od pojave simptoma. Kako se pacijent retko javi prvih par minuta od pojave simptoma lekaru, mozemo smatrati da se u najboljem slucaju javi u prvih 24h, sto znaci da ostaje 24h da se proveri prisutnost A H1N1 virusa, sto je vrlo cesto nedovoljno vremena. Uz sve ovo, preporuka SZO je da se deci i hronicnim bolesnicima terapija da ODMAH po pojavi simptoma, sto svakako ne ostavlja vremena za proveru prisutnosti virusa. A potrebno je znati da su virusi koji se javljaju pandemijski, dominantni te da se smatra da svako ko ima simptome gripa, zapravo ima "novi" grip. Daleko od toga da branim nase zdravstvo, koje je u rasulu, samo mislim da u konkretnom slucaju nema mesta za kritiku.

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 1321
   RE: Novi grip AH1N1
22.12.2009 12:57:51   
cicko
Ja sam se vakcinisala


IZVORNA PORUKA: Jele

Neki tajac je zavladao na ovoj temi...

Jel' još neko vakcinisao sebe ili dete? Ja sam i dalje neodlučna, sve se nadam desiće se neko čudo i ''staće'' grip za ovu sezonu user posted image

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 1322
   RE: Novi grip AH1N1
22.12.2009 13:35:00   
Lu
IZVORNA PORUKA: barbara

Grupa američkih naučnika iz zdravstvenog instituta "Hauard Hjudž" otkrila je da prirodni ljudski protein IFITM3 blokira širenje aktuelnog virusa gripa A (H1N1).

Taj protein bi mogao da spreči i zaraze izazvane virusom Zapadnog Nila i denga groznicom.
Protein IFITM3, koga prirodno luči ljudski organizam, izolovan je tokom ispitivanja ljudskih ćelija. Funkcija tog proteina je dosad bila nepoznata, ali su istraživači otkrili da je on moćno prirodno antivirusno sredstvo jer blokira umnožavanje virusa gripa H1N1 i nekih drugih virusa. Oni su utvrdili i da se proizvodnja IFITM3 povećava u ljudskom organizmu u slučaju zaraze gripom H1N1.
Novo otkriće bi, kako se nadaju američki istraživači, moglo da rezultira razvojem delotvornijih antivirusnih lekova. Rezultati američkog istraživanja bi mogli i da budu objašnjenje pojave da zdravi ljudi dožive teške komplikacije izazvane gripom H1N1. Razlog za tu pojavu bi mogle da budu genske promene koje onemogućavaju lučenje antivirusnog proteina IFITM3 u njihovom organizmu.
Naučnici, međutim, navode da je jedina prepreka tom ohrabrujućem otkriću to što se još ne zna kako će ljudski organizam reagovati na povećano lučenje proteina IFITM3 koji se obično proizvodi u manjoj količini.
Zato je, kako su objavila francuska glasila, potrebno sprovesti dodatna istraživanja da bi se ispitalo dugoročno dejstvo povećanog lučenja IFITM3.
(Tanjug)

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 1323
   RE: Novi grip AH1N1
22.12.2009 13:51:46   
mihi
user posted image user posted image user posted image user posted image Cicko. jel neko osim Tashe vakcinisao malo dete do 2 godine?

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 1324
   RE: Novi grip AH1N1
22.12.2009 17:33:40   
Anoniman
Da ne bude zabune, moj Luka je preko 3 godine. 

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 1325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here