|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Mačji nokat/šapa (lat. uncaria tomentosa)
14.8.2009 8:07:45   
daca77
Evo sta sam nasla:

Priznati evropski istraživači i lekari preporučuju mačji nokat (uncaria tomentosa) u prevenciji mioma jer čisti organizam od otrova i malignih ćelija, omogućava da metabolizam funkcioniše normalno i reguliše nivo hormona. Mačji nokat se već primenjuje u poznatim američkim i evropskim ginekološkim klinikama jer je dokazano da smanjuje miome, ali i ciste (bukvalno topi takozvane vodene ciste) i štiti žene od malignih bolesti.
O ovome sam cula u bolnici, posle operacije, ali kao jako efikasno sredstvo za jacanje imuniteta.
Medjutim, na sajtu herbateke sam nasla i ovo:
Macji šapa je bila koristena kod urodjenickih plemena na Andima u Juznoj Americi a koji su je koristili za lecenje raznih upala, reume, cira na zelucu, tumora, dizenterije, pa i kod kontrole radjanja.

Dalje...
takodje ovu biljku koriste u pojedinim plemenima za kontracepciju.
Pleme Ashaninka kuva 5 - 6 kilograma, korena macje sape u vodi da bi dobili jednu soljicu ekstrakta. Ovaj ekstrakt se zatim pije po jedna soljica dnevno tokom perioda menstruacije , tokom tri meseca . Dejstvo ovog tretmana se manifestuje tako sto dovodi do steriliteta tokom naredne tri do cetiri godine.

< Poruku je uredio guppy RR -- 14.8.2009 10:43:00 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: macji nokat
14.8.2009 8:13:54   
Anoniman
Šta je ovo, neka biljka? user posted image  Imaš neku sliku?

Baš grozno zvuči "mačji nokat". user posted image

(odgovor članu daca77)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: macji nokat
14.8.2009 8:19:40   
daca77
Da, to je biljka koja se nalazi u prasumama.
Evo kako izgleda
user posted image
Svuda pise da je dobra za jacanje imuniteta, protiv miome i ciste, ali ponegde nadjem i ovakve stvari da je vid kontracepcije.
Zena u bolnici mi je preporucila ovo u vidu kapsule(ima po biljnim apotekama), ali iskreno ne smem da rizikujem. Svaka cast sto je ona farmaceut, ali...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: macji nokat
14.8.2009 8:23:58   
Anoniman
Pitaj u apoteci za šta je, bez da bilo šta govoriš šta si pročitala, pa vidi šta će apotekar da ti kaže.

Stvarno izgleda kao mačji nokat. user posted image

(odgovor članu daca77)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: macji nokat
14.8.2009 8:31:18   
daca77
pa apotekari su mi njega uvek preporucivali kada bih trazila neko sredstvo za jacanje imuniteta...
a zamisli da stopira rad jajnika? Samo bi mi jos to trebalo u zivotu....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Mačji nokat
14.8.2009 10:29:41   
guppy RR
Uuuu, to bi meni trebalo ako leči ciste!

Tasho, ajde ubaci ovo u naš spisak biljčica, molim te.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: macji nokat
14.8.2009 10:33:14   
dunja RR
a jel macija sapa isto sto i maciji nokat....ili su dve razlicite biljke?

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Mačji nokat
14.8.2009 10:35:28   
guppy RR
trebali bi naći latinska imena za jedno i drugo i uporediti.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Mačji nokat
14.8.2009 10:38:51   
Anoniman
izgleda da je to jedno te isto

evo linkić KLIK

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Mačji nokat/šapa (lat. uncaria tomentosa)
14.8.2009 10:40:14   
guppy RR
sa tog sajta:

Upozorenje :
Ova biljka sadrži oko 10 posto tanina. Predoziranjem mogu nastati problemi na jetri i bubrezima. Ne uzimati je sa mlečnim proizvodima. Takodje se ne preporučuje trudnicama , dojiljama i deci.

< Poruku je uredio guppy RR -- 14.8.2009 10:43:08 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Mačji nokat/šapa (lat. uncaria tomentosa)
14.8.2009 10:55:48   
daca77
Da, i ja sam sve to nasla...
moja svekrva je htela to da koristi ali u uputstvu stoji da osobe sa transplatiranim organima ne smeju...
ova zena-farmaceut mi je objasnila da se radi o izuzetno snaznom sredstvu

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Mačji nokat/šapa (lat. uncaria tomentosa)
20.5.2010 20:12:50   
Cvetana
Ja sam ovo pila, kao sredstvo za povecanje imuniteta. Tacno je da ima kontraceptivna svojstva, ali i nije bas bezazleno sadrzi, kako su mi objasnili i alkaloide koji uticu na krvne sudove. Meni se desilo da posle mesec dana koriscenja pocnu da mi pucaju krvni sudovi, maltene na dodir. Noge su mi skroz bile u modricama, kako mi je objasnila jedna prof sa Poljoprivrednoig fakulteta bas ti alkaloidi uticu da krvni sudovi omeksavaju. Uzasss
Moj tata je nastavio da pije to sto mi je ostalo, njemu nije bilo nista.

E, da kaze da u toku pijenja ovih kapsula macije kanze ne treba primati vakcine, npr. protiv gripa.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here