|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
30.1.2014 9:25:41   
Torbica
Bea, i ja sam iscitala recept nekoliko puta dok nisam shvatila....
Opusteno, imas vise aduta pa ces videti. na kraju, svakome odgovara nesto drugo, ali fakat je da su ti preparati iz domace radinosti jako dobri. Pravim ja i ovaj za zreo kasalj, kad treba da se izbaci slajm. http://www.coolinarika.com/recept/med-crni-luk-lijek-za-iskasljavanje/ Medjutim, ovaj put smo se mucili sa suvim nadrazajnim.... Neka mu pomogne i daj Boze da ne moras posle rotkve nista vise ni da probas! user posted image

< Poruku je uredio Torbica -- 30.1.2014 9:27:54 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 701
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
4.2.2014 19:41:37   
ivaMark
Mame,

znam da ste negde pisale o ispiranju nosa fizioloskim ali ne mogu da nadjem gde tacno pa bih zamolila neku od vas koja je upoznata sa tim da mi napise koliko ml ide po nozdrvi.
Ona ima temperaturu 37,5 kija i kaslje ali po malo user posted image
Uh, ovo nam je prva ovakva situacija sa sekretom, prosli put kada je imala temperaturu samo joj je grlo bilo malo crveno a nos cist.
Ne bih joj davala paracetamol, da vidim kako ce noc da prodje.
Ako joj sutra ne prodje moracu da je vodim kod dr, plasim se da joj ne sisje na pluca user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 702
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
4.2.2014 22:03:05   
jole82
ivaMark okreneš je na bok(ali po meni najbolje striktno na bok i glavu i trup) pa u "gornju" nozdrvu (najbolje špricem) ubrizgaš fiziološki (vodi racuna da deo šprica koji je u nozdrvi bude paralelan sa nosićem kako bi sadržaj otišao u nozdrvu a ne odbio se o nju) ja T okrenem posloe na stomak pošto ne zna da duva da izadje sadraj napolje (izaće i ovako al eto ja tripujem da je ovako bolje) pa ponoviš na drugoj strani...dakle fiziološki bi trebalo da izadje na "donju" nozdrvu...
Ja navučem 10 ml pa po pola u svaku...5ml sam kad je bila baš mala.. mada neki smatraju da je 5 dovoljno za obe nozdrve..pa sad ti proceni..

I da...bolje se pročisti..tj više izadje kad je fiziološki topao...ja stavim špric ranije na radijator...ili zagrej u grejaču ili pod vrelom vodom...naravno navuci malo više pa pre upotrebe našpricaj sebi iznad dlana..kao kad se proverava temp mleka...da je ne opečeš...nhe mora vrelo samo toplo da bude...

< Poruku je uredio jole82 RR -- 4.2.2014 22:05:10 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 703
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
8.2.2014 10:55:18   
ivaMark
Jole, nikako da stignem da ti zahvalim user posted image
snasle smo se nekako to vece, mada se ona otimala i pocela da place pa joj se nos jos vise zapusio user posted image
Temperaturu je imala samo onaj dan i to je to, sada joj curka nosic, providno i dalje, fino spava. Nisam joj nista davala, nos cistim i to je sve. Jedva cekam da prodje, ne kaslje... ponekad kasljucne i to je sve.

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 704
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
11.3.2014 0:06:01   
Ivanka 75
Moja radost kratko trajala... prosla temperatura dodje slinav nos... ni deset_ dana razmaka... mrzim to!
Cistimo nos, pocela je da pije Pikovit + omega 3 junior, da je malo bombardujem vitaminima da lakse preguramo ove bolesti...
Ako moguda kazem, ima jedna dobra stvar... barem ne kaslje...

< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 11.3.2014 0:09:03 >

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 705
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
17.3.2014 9:11:28   
majared
Da li smem detetu od 10 meseci da stavljam u nos jos nesto pored fizioloskog rastvora i bebi sola? Inhaliram ga i izvalacimo slince sa pumpicom ali je problem u toku nocu kad spava. Hvala unapred.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 706
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
17.3.2014 9:17:19   
Ivanka 75
Majared, ja sam ispirala nos belim slezom, skuvam pa tokom tusiranja bas "zalijem" nos, kao da se umiva, a ona povuce nekoliko puta i uvuce u nos pa se lepo procisti.
Stavi i isecen crni luk u uglove krevetica, to pomaze disanju i otpusavanju nosa - provereno user posted image

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 707
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
22.4.2014 20:54:19   
Ivanka 75
Zamislite scenu... dans oko pola 4 popodne... autoput BG-NI negde kod Aleksinca...
mm i ja na parkingu OMV pumpe stavljamo detetu cepic u guzu jer je dogurala do 38.8...
Borimo se...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 708
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
22.4.2014 21:01:15   
Ivanka 75
IZVORNA PORUKA: Verolina


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Guramo do 39...

Virus, bem mu...user posted image

Dostam i je vise virusa... a znam da ce dr sutra da kaže "poradite malo na jacanju imuniteta"

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 709
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
22.4.2014 21:03:03   
lesica
Ivanka, ljubi Ivu... mi guramo kako znamo, samo smo mi za temu angina user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 710
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
22.4.2014 21:05:12   
Ivanka 75
Znam Lesice... ali muka me uhvati na pomisao da nocas necu spavati (tj spavaćemo mm i ja na smenu) sutra na posao ko isceđena pomorandža i i pre podne i popodne... necu biti pola dana sa njom user posted image

Mrrrrzim viruse!!!!!!!!!!!!!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 711
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
22.4.2014 21:08:19   
lesica
Ivanka, sve znam... L je kod mojih, juče su je odveli kako bih ja mogla da radim iole normalna nakon dana nespavanja.. user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 712
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
22.4.2014 21:09:21   
Ivanka 75
Lesi user posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 713
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
22.4.2014 21:17:26   
New Mom
Jao te bolesti... user posted image
Neispavane noci, umor, ocaj...
Jos ovako sam teska sama sebi, tesko mi i da ustanem, a u tim situacijama oboje leze na meni. Matorci nikad nece da ih cuvaju kad su iole bolesni.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 714
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
22.4.2014 21:44:10   
jovicaa
i meni je muka vise od virusa, ove zime preterase!!! ne znam da li su mi deca u poslednjih sest meseci sve ukupno u danima mesec dana bila zdravauser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 715
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
22.4.2014 21:49:18   
Ivanka 75
Kod nas od nove godine bas poteralo, od zdravog deteta postade bolesljivo...user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 716
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
22.4.2014 23:34:51   
Sanjica26 RR
Takodje! Taman smo zavrsili sa stomacnim virusom i temperaturom sad je pocela da kaslje i da joj curi nos.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 717
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
23.4.2014 0:11:52   
jovicaa
moji su non stop bolesni, kao igranka bez prestanka. i stalno nesto na pola, nisi nacisto da li su zdravi ili bolesni!
2 dana temp.... pa 2 dana nista, pa odjednom krene magareci kasalja sa slinama, pa sve nesto tako na pola..

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 718
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
23.4.2014 9:48:07   
Ivanka 75
Dijagnoza - gnijna angina, upaljeni krajnici, desni...
Panklav do daljnjeg...
Temp nema od jutros...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 719
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
23.4.2014 9:50:17   
lesica
Ivanka, dobrodošli u klub... user posted image Dođavola baš!

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 720
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
28.4.2014 14:30:43   
Peace*
user posted image

user posted image

Zna li neko da mi kaže zašto je promenjena samo starosna granica??? Ili ja ne razumem nešto dobro???

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 721
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
28.4.2014 21:56:34   
Torbica
Nevezano za ovaj primer a sto se cesto desava - Zato sto nisu radjena ispitivanja na mladjoj deci za gomilu lekova. Jer su teza za izvesti, sto ne znaci da u odgovarajucoj dozi nece raditi posao, naprotiv. Samo je proizvodjac duzan da ovo naglasi a na pedijatru je da objasni/preporuci sta i kako. I koliko. user posted image

A sta se konkretno sa ovim desava, ne znam. Mi ih ne koristimo.

< Poruku je uredio Torbica -- 28.4.2014 22:00:38 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 722
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
30.4.2014 0:38:48   
Sanchy
Bas sam to i ja danas primetila i pokazivala bocice mami,po meni je to bezobrazluk,kako mogu lek sa istim sastavom da toliko promene starosnu granicu?Ko im je to dozvolio i sta se to desilo da je toliko promene ,pa nije to mala razlika.user posted image ..

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 723
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
30.4.2014 8:46:51   
Peace*
Zvala sam apotekara koji mi je poznanik. On je recimo pre dva dana dobio Olynth za decu u apoteci i sve su od 2-6g, kaže da nema pojma, da uopšte nije čuo za to, ali da ako je isti sastav, da slobodno nastavim da stavljam detetu u nos.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 724
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
30.4.2014 9:18:55   
cockic
mi smo kao mali koristili operil p za decu,i to su bili bas mali a koliko znam i on se nedaje malim bebama.a orl ga daje.mislim da je sin imao oko 15 meseci.a mozda je bio i mladji.i operil p je bio za decu od 2 do 6g.da li su i za njega pomerili granicu.nisam skoro kupovala,

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here