|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Razvod sa stranim drzavljaninom
29.11.2010 22:10:22   
Stellaa
Drage devojke, nadam se da ce neka uspeti da mi pomogne...

Beogradjanka sam koja se udala u Hrvatskoj, zivela sam tamo 2 godine koliko smo i u braku. Imam devojcicu od skoro 2 godine koja je tamo i rodjena. i pre 2 meseca smo se vratile u Beograd kod mojih. Kad smo pricali o razvodu, dogovor je bio da idemo sporazumno, i da se nikad necemo razvlaciti po sudovima. Nazalost, izgleda da ce do toga doci jer se gospodin ne javlja vise od 3 nedelje, ne pita ni za svoje dete, broj je promenio a na poruke na face-u ne odgovara. Sto se malene tice, ne bojim se da ce uspeti da mi je "uzme" jer pre nego sto je prestao sa nejavljanjem ju je odjavio na policiji, ja sam je prijavila u Beogradu, a i ima srpsko drzavljanstvo otkad se rodila. A i ocigledno je da se ni ne interesuje za nju.

Da li mozda neka zna, iz licnog ili tudjeg iskustva kako bi sad isao razvod i da li ja tuzbu za razvod mogu da podnesem u Beogradu, s obzirom da je vencanje i ovde proknjizeno? Koja je procedura?
Svakako planiram da sacekam jos koji mesec da vidim dokle misli da se ne javlja, ali ako nastavi nema mi druge nego da podnesem tuzbu.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Razvod sa stranim drzavljaninom
29.11.2010 22:13:14   
Iwana87
mislim da mozes i u bg-u da podneses zahtev,ipak odi i pitaj.a gde ce biti parnice to zavisi.

(odgovor članu Stellaa)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Razvod sa stranim drzavljaninom
29.11.2010 22:14:47   
Anoniman
Stellaa, dobrodošla na ringeraju, nadam se da ćemo se družiti i na drugim temamauser posted image

Što se tiče konkretno tvog problema, imam jednu poznanicu koja je naša državljanka, a udala se za čoveka iz Hrvatske. Međutim, ona se rastala od njega u 8. mesecu trudnoće. Oni nisu mogli da dobiju razvod godinu dana, jer koliko sam je razumela, njihov zakon nalaže da, ako bračni par ima malo dete, moraju da daju braku još jednu šansu, a to je, zakonski, godinu dana. Ona se doselila u NS, kod svojih, i odavde se sve "dešavalo", dakle, odavde je pokrenula proces razvoda braka. Nažalost, to je sve što znamuser posted image

(odgovor članu Stellaa)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Razvod sa stranim drzavljaninom
29.11.2010 22:26:39   
Stellaa
Nedja hvala na dobrodoslici user posted image
Ja sam inace aktivan clan rr.hr, posto sam tamo zivela a i nisam imala pojma do skoro da postoji i nasa raja user posted image i zahvaljujuci njoj sam stekla par stvarno dobrih prijateljica user posted image

Po onome sta ja znam, koliko sam iskopala po nasim i njihovim pravnim forumima, kad je zena trudna i kad dete ima manje od godinu dana, samo ONA moze da podnese zahtev za razvod.
I kod sporazumnog razvoda, idu 2-3 rocista, prvo se ide u socijalnu sluzbu na tzv. "mirenje", pa kad vide oni da su odnosi nepopravljivi i trejno ugrozeni, ide se kod sudije koji donosi odluku i razvodi. Ali to je kod sporazumnog, a ne mogu da se sporazumno razvedem kad se covek ne javlja user posted image iako sam mu rekla, da kad odluci da se javi, vrlo lako cemo se i oko toga dogovoriti.
A 99% posto sam sigurna da mogu i ovde da predam tuzbu za razvod, jer je vencanje odmah proknjizeno i ovde, ali se nadam da ce se ipak javiti neka devojka koja se razume u pravne stvari, ili koja je prosla kroz slicnu situaciju....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Razvod sa stranim drzavljaninom
29.11.2010 22:41:29   
dunja RR
Ja sam pravnik, mada ne bavim sa time, ali koliko se sećam sa fakulteta, brak se može kao što svi znamo razvesti sporazumno ili tužbom. U slučaju tužbe prethodi postupak posredovanja, tj. mirenja za koje mislim da nije obavezno ukoliko jedan od supružnika živi u inostranstvu.

(odgovor članu Stellaa)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Razvod sa stranim drzavljaninom
29.11.2010 22:43:34   
Stellaa

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ja sam pravnik, mada ne bavim sa time, ali koliko se sećam sa fakulteta, brak se može kao što svi znamo razvesti sporazumno ili tužbom. U slučaju tužbe prethodi postupak posredovanja, tj. mirenja za koje mislim da nije obavezno ukoliko jedan od supružnika živi u inostranstvu.


To je super ako je tako, hvala user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Razvod sa stranim drzavljaninom
29.11.2010 22:46:45   
dunja RR
Evo draga pročitaj:

RAZVOD BRAKA

Na petoj strani piše da se posredovanje (mirenje) ne sprovodi ukoliko jedan od supružnika živi u inostranstvu.

< Poruku je uredio dunja RR -- 29.11.2010 22:47:25 >

(odgovor članu Stellaa)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Razvod sa stranim drzavljaninom
29.11.2010 22:58:02   
Stellaa

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Evo draga pročitaj:

RAZVOD BRAKA

Na petoj strani piše da se posredovanje (mirenje) ne sprovodi ukoliko jedan od supružnika živi u inostranstvu.


Hvala draga, detaljno cu ovo prouciti user posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Razvod sa stranim drzavljaninom
29.11.2010 22:59:36   
dunja RR
žao mi je što je došlo do razvoda, ali ti znaš šta je za tebe najbolje user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 29.11.2010 23:10:12 >

(odgovor članu Stellaa)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Razvod sa stranim drzavljaninom
29.11.2010 23:05:14   
Stellaa
Veruj mi da sam srecna sto je doslo do toga sada, a ne za 10 godina. Ovako cemo S i ja ziveti okruzeni ljudima koji nas iskreno vole, i sto je najvaznije, zele nam dobro! Vidis i sama da on ne mari za dete, ali ako se kojim slucajem predomisli, on ce njoj, sto se mene tice, uvek moci da bude tata. Nije ni meni u interesu da dete zivi bez oca, ali to je samo njegov izbor... Ja mirno spavam jer znam da sam dala sve od sebe da taj brak uspe user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Razvod sa stranim drzavljaninom
29.11.2010 23:06:51   
dunja RR
draga, dobrodošla ti nama ovde user posted image user posted image

(odgovor članu Stellaa)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Razvod sa stranim drzavljaninom
29.11.2010 23:18:33   
Stellaa
Hvala, ukljucicu se ja i u druge teme, samo dok me ostale cure primete user posted image Znam kako je to biti nov na forumu kad se sve vec medjusobno znaju user posted image

< Poruku je uredio Stellaa -- 29.11.2010 23:19:39 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Razvod sa stranim drzavljaninom
29.11.2010 23:19:37   
Dada81
Stella,dobrodošlica i od mene,pa da se družimo na još tema,kao što reče i Nedja.user posted image
A,glupo što je prekinuo svaki kontakt,ali,važno je da dete odrasta u okruženju punom ljubavi,bez nesuglasica.

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Razvod sa stranim drzavljaninom
29.11.2010 23:21:57   
Anoniman
Ne brini se Stellaa, samo polako, uklopićeš se. Sigurna sam da možemo da razmenimo po koju pametnu u vezi sa vaspitanjem, ishranom...ti si iskusna mamika, možeš pomoći mnogima, a i ako ti budeš imala neke nedoumice, uvek ima iskusnijihuser posted image

(odgovor članu Dada81)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Razvod sa stranim drzavljaninom
29.11.2010 23:23:15   
choopa choops
Dobrodosla stella user posted image

Zao mi je zbog vase situacije, ali kad je tako moralo biti....user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Stellaa)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Razvod sa stranim drzavljaninom
29.11.2010 23:26:13   
Stellaa
Hvala Dada81, bice mene i na drugim temama user posted image

Pa ni meni nije jasno zasto je prekinuo kontakt i sta misli sa tim da postigne, narocito sto sam uvek, i sad kad smo se rastajali i posle dok smo se svadjali oko drugih stvari, govorila da uvek moze malu da dodje da vidi, i da bude kod nas i po 10 dana ako zeli. I da me slobodno, kad pozeli da je vidi preko kamere ili da joj cuje glas, pozove i videce je, koliko god zeli. Ali, on za mesec i po dana dok smo jos bili u kontaktu nijednom nije okrenuo i trazio nju da cuje, niti trazio da je vidi preko kamere, a kamoli da je dosao da je vidi. A sad moze da posalje samo poruku: Kako je S? i ja bih mu odgovorila.
Bitno mi je da ona ne pati i ne pita za njega...ona ni ne primecuje da ga nema...

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Razvod sa stranim drzavljaninom
29.11.2010 23:27:48   
Stellaa

IZVORNA PORUKA: Nedja

Ne brini se Stellaa, samo polako, uklopićeš se. Sigurna sam da možemo da razmenimo po koju pametnu u vezi sa vaspitanjem, ishranom...ti si iskusna mamika, možeš pomoći mnogima, a i ako ti budeš imala neke nedoumice, uvek ima iskusnijihuser posted image



Slazem se u potpunosti user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Razvod sa stranim drzavljaninom
29.11.2010 23:28:52   
Anoniman
Dobrodošla Stella.

Baš je to tužno što devojčica ne primećuje da ga nema... valjda to znači da ga i inače nije bilo. user posted image

(odgovor članu Stellaa)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Razvod sa stranim drzavljaninom
29.11.2010 23:38:01   
Stellaa
Devojke, hvala vam i nemojte da vam bude zao, kad bih vam samo ispricala (bice prilike user posted image ) sta se tu sve izdesavalo, sta su mi on i njegovi radili (psihicko maltretiranje je u pitanju) bile biste presrecne zbog mene sto sam se ja vratila u svoj divni Beograd user posted image user posted image user posted image Boze, koliko mi je samo nedostajao user posted image i sve sto sam ostavila ovde...stvarno sam srecna sto sam se izvukla iz toga na vreme, jer su oni stvarno luda porodica, i ovo je najbolja odluka za mene i dete. Ja zavrsavam fakultet, ostalo mi je jos samo 5 ispita, sutra idem na razgovor za posao... user posted image
naravno, moji su mi velika podrska i vecno cu im biti zahvalna na tome, narocito mom tati koji je bio sa mnom kad se sve to izdesavalo (sve se desilo u sedam dana), i samo mi je rekao- "da nisam bio tu, a da si mi ti pricala, ja ti ne bih verovao jer to nisam doziveo niti cuo za takvo nesto za svojih 55 godina." A moj otac je jedan veoma mudar covek user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Pocinjem novi zivot, mlada sam, imam punu podrsku i ljubav svih ljudi oko mene, i stvarno mogu reci da sam procvetala u ova dva meseca user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Stellaa)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Razvod sa stranim drzavljaninom
29.11.2010 23:39:38   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Stellaa)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Razvod sa stranim drzavljaninom
29.11.2010 23:43:11   
Stellaa

IZVORNA PORUKA: Tash


Baš je to tužno što devojčica ne primećuje da ga nema... valjda to znači da ga i inače nije bilo. user posted image




Nazalost tako je, ali mozda je tako i najbolje s obzirom na celu situaciju...zamisli da pati za njim, a on ni ne pita za nju...ovako je bolje. iako se ja i dalje nadam da ce se tu nesto promeniti, ali cisto sumnjam, jer nikad nije bio nesto preterano angazovan oko nje user posted image a ona je (nije sto je moja) stvarno jedno jako umiljato, veselo, divno dete, i nikako mi ne dolazi do mozga kako moze tako. Iako sam sigurna da je njemu mamica rekla da on nas pusti, naci ce ona njemu vec drugu zenu koja ce mu roditi drugu decu, i koja nece biti polu-srbi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Razvod sa stranim drzavljaninom
30.11.2010 0:10:29   
Nensi*
Stela dobrodosla na forum user posted image user posted image user posted image
Ja necu napisati da mi je zao jer koliko sam shvatila iz tvojih postova,sad si srecna,a to je najbitnije...user posted image
Bice ti super ovde sa nama user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Stellaa)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Razvod sa stranim drzavljaninom
30.11.2010 8:20:52   
NadaR
   Dobrodosla Stella user posted image




_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Razvod sa stranim drzavljaninom
30.11.2010 8:27:33   
Vučko.ba.
Pozdrav Stela i dobrodošla

kako sam ja iz Bosne a ne vjerujem da nam se nešto puno razlikuje zakon u svim ex yu državama, koliko znam ne može se sporazumno razvesti brak ako su djeca maloljetna, samo tužbenim zahtjevom, a nadležan je sud zemlje i primjenjuje se zakon u kojoj je sklopljen brak.
dok malo protabirim napisaću ostatak

lijep pozdrav i sve najbolje

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Razvod sa stranim drzavljaninom
30.11.2010 9:50:45   
Anoniman
Dobrodosla Stelauser posted image user posted image


(odgovor članu Vučko.ba.)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

IME
mara31

Koje je ima najlepse:

Vanja (18%)

Anja (35%)

Iva (48%)


Ukupan broj glasova: 220

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here