|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Aprilski online sastanak sa Pampers dokto...
27.4.2016 13:38:37   
Pampers psiholog

IZVORNA PORUKA: Tajčica

Pitanje za psihologa:

Kako postupiti sa detetom (6 godina) koje u poslednje vreme učestalo ima strahove, posebno da će joj neko ukrasti mamu. Javljaju se i neki prateći strahovi.
Inače dete urednog razvoja. Počela se zbog svega toga malo povlačiti u sebe.


Bilo bi dobro da pokušate da malo istražite kakvi su ti strahovi i da je pitate zašto se plaši da će joj neko ukrasti mamu. Možete joj dati i da crta sebe sa članovima porodice. Često se na crtežima može videti i ono što deca nisu u stanju da kažu ili ono što i njima samima nije jasno. Razmislite da li se nešto neuobičajeno dešavalo pred javljanje tih strahova. Govorite joj da se to neće desiti i da nema razloga da se plaši. Nadam se da će ovo pomoći. Ukoliko strahovi ipak nastave da postoje ili se intenziviraju, odredite je kod psihologa koji će proceniti da li su potrebni razgovori neko vreme kako bi se kriza prebrodila efikasnije i brže.

(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Aprilski online sastanak sa Pampers dokto...
27.4.2016 13:38:39   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Pitanje za pedijatra:
Dete 2 godine, budi se redovno dva sata nakon što zaspi, izvija se i baca glavu, i to. traje nekih pola sata i onada se smiri i spava do ujutru Da li je moguce da je počeo intenzivnije da sanja? ne znam više šta bi mogao biti razlog?

Posavetujte se sa vasim pedijarom , ja bih dete neuroloski obradila i onda mirno spavala

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Aprilski online sastanak sa Pampers dokto...
27.4.2016 13:42:44   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Pitanje za pedijatra.
Imam bebu od 4.5 meseca. Za sada je dojim na zahtev. Kada bi trebalo da krenem sa uvodjenjem hrane i sta preporucujete da mu prvo uvedem.
Hvala user posted image

Mogli bi ste da pocnete sa uvodjenjem dohrane, ali posavetujte se sa svojim pedijatrom kada odete u savetovaliste. Dojte svoje dete do 12 mes. a moze i duze

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Aprilski online sastanak sa Pampers dokto...
27.4.2016 13:54:36   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Pampers dermatolog


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Pitanje za dr Isailović, dermatologa:

Sin ima mali ožiljak na nosu od udarca pre dve godine. Da li je kasno sada mazati nekim kremama protiv ožiljaka?



Postoje razlicite metode zbrinjavanja oziljaka. To mogu biti preparati za lokalnu primenu kao i dermatokozmeticke procedure pilinzi, radiotalasi, laseri. Vazno je da se vidi kog je tipa oziljak. da li je atroficni, hipertroficni, keloidni, u vidu hiperpigmentacije ili hipopigmentacije. Koliko sin ima godina?


Sin ima 4 godine i 9 meseci sada. Ožiljak nije veliki niti je previše vidljiv ali ipak se primećuje. Nalazi se tačno na korenu nosa, udarila su ga pokretna vrata u maxiju i posekla ga.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Pampers dermatolog)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Aprilski online sastanak sa Pampers dokto...
27.4.2016 14:07:17   
Pampers dermatolog

IZVORNA PORUKA: Ana RR


IZVORNA PORUKA: Pampers dermatolog


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Pitanje za dr Isailović, dermatologa:

Sin ima mali ožiljak na nosu od udarca pre dve godine. Da li je kasno sada mazati nekim kremama protiv ožiljaka?



Postoje razlicite metode zbrinjavanja oziljaka. To mogu biti preparati za lokalnu primenu kao i dermatokozmeticke procedure pilinzi, radiotalasi, laseri. Vazno je da se vidi kog je tipa oziljak. da li je atroficni, hipertroficni, keloidni, u vidu hiperpigmentacije ili hipopigmentacije. Koliko sin ima godina?


Sin ima 4 godine i 9 meseci sada. Ožiljak nije veliki niti je previše vidljiv ali ipak se primećuje. Nalazi se tačno na korenu nosa, udarila su ga pokretna vrata u maxiju i posekla ga.




J ne bih zurila sa dermatokozmetickim procedurama, samo je potrebno ostecenu kozu stititi od sunca

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Aprilski online sastanak sa Pampers dokto...
27.4.2016 19:49:29   
emicaa
Pitanje za pedijatra
Djevojčica ima dvije i po godine,jede sve normalno i pije dosta vode,uglavnom samo vodu pije i svako dva-tri mjeseca joj naidje period kad ima problema sa tvrdom stolicom.Uglavnom prodje samo od sebe ali je muči stomačić dok to traje.Naš pedijatar kaže da je to normalno pa me zanima još jedno mišljenje.Hvala unaprijed

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Pampers dermatolog)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Aprilski online sastanak sa Pampers dokto...
27.4.2016 20:43:42   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: emicaa

Pitanje za pedijatra
Djevojčica ima dvije i po godine,jede sve normalno i pije dosta vode,uglavnom samo vodu pije i svako dva-tri mjeseca joj naidje period kad ima problema sa tvrdom stolicom.Uglavnom prodje samo od sebe ali je muči stomačić dok to traje.Naš pedijatar kaže da je to normalno pa me zanima još jedno mišljenje.Hvala unaprijed

U tom periodu modifikujte ishranu, a vazno je kako roditelji imaju problema sa stolicom.Ne bi trebalo da bude neki problem.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Aprilski online sastanak sa Pampers dokto...
27.4.2016 21:53:18   
Tajčica

IZVORNA PORUKA: Pampers psiholog


IZVORNA PORUKA: Tajčica

Pitanje za psihologa:

Kako postupiti sa detetom (6 godina) koje u poslednje vreme učestalo ima strahove, posebno da će joj neko ukrasti mamu. Javljaju se i neki prateći strahovi.
Inače dete urednog razvoja. Počela se zbog svega toga malo povlačiti u sebe.


Bilo bi dobro da pokušate da malo istražite kakvi su ti strahovi i da je pitate zašto se plaši da će joj neko ukrasti mamu. Možete joj dati i da crta sebe sa članovima porodice. Često se na crtežima može videti i ono što deca nisu u stanju da kažu ili ono što i njima samima nije jasno. Razmislite da li se nešto neuobičajeno dešavalo pred javljanje tih strahova. Govorite joj da se to neće desiti i da nema razloga da se plaši. Nadam se da će ovo pomoći. Ukoliko strahovi ipak nastave da postoje ili se intenziviraju, odredite je kod psihologa koji će proceniti da li su potrebni razgovori neko vreme kako bi se kriza prebrodila efikasnije i brže.


Hvala vam puno!

(odgovor članu Pampers psiholog)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Aprilski online sastanak sa Pampers dokto...
27.4.2016 21:56:52   
emicaa

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: emicaa

Pitanje za pedijatra
Djevojčica ima dvije i po godine,jede sve normalno i pije dosta vode,uglavnom samo vodu pije i svako dva-tri mjeseca joj naidje period kad ima problema sa tvrdom stolicom.Uglavnom prodje samo od sebe ali je muči stomačić dok to traje.Naš pedijatar kaže da je to normalno pa me zanima još jedno mišljenje.Hvala unaprijed

U tom periodu modifikujte ishranu, a vazno je kako roditelji imaju problema sa stolicom.Ne bi trebalo da bude neki problem.

ja imam problema ali kod mene je to stalni problem a ne rako povremeni.Uglavnom u tom periodu joj ne dajem ništa što stvrdnjava stolicu,uglavnom ne dajem bananu a jede više voća koje stolucu čini mekšom.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Aprilski online sastanak sa Pampers dokto...
28.4.2016 0:40:10   
Ivana.C
Dobar dan svima,

Imam pitanje za Pampers pedijatra: kako pomoći bebi pri nicanju prvih zubića? Osmomesečni dečak je u pitanju i mama (moja kuma) ima problem da dete ne spava, ne jede, veoma je razdražljivo a niti jedan gel ne pomaže? Probala je i sa glodalicama - kako onim koje sadrže vodu, tako i one gumene, sve dostupne gelove za ublažavanje bola pri nicanju, davanje jabuke/kruške da gricka; ništa ne pomaže.

Hvala unapred na odgovoru, pozdrav.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Aprilski online sastanak sa Pampers dokto...
28.4.2016 7:45:09   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Ivana.C

Dobar dan svima,

Imam pitanje za Pampers pedijatra: kako pomoći bebi pri nicanju prvih zubića? Osmomesečni dečak je u pitanju i mama (moja kuma) ima problem da dete ne spava, ne jede, veoma je razdražljivo a niti jedan gel ne pomaže? Probala je i sa glodalicama - kako onim koje sadrže vodu, tako i one gumene, sve dostupne gelove za ublažavanje bola pri nicanju, davanje jabuke/kruške da gricka; ništa ne pomaže.

Hvala unapred na odgovoru, pozdrav.

Problemi koji se javljaju pri nicanju zubica se razlikuju kod dece. Probajte sa Dentokindom, to je homeopatski lek i pokazao se kao delotvoran kod vecine dece. Nemam nista pametnije da vam odgovorim osim da ce proci i da morate trpeti zajedno sa detetom.

(odgovor članu Ivana.C)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Aprilski online sastanak sa Pampers dokto...
4.5.2016 11:27:22   
Anarunika
Imam pitanje za dermatologa. Sinu se ispod kolena na mestu gde je krasta koja je otpala pojavilo nešto kao lišaj.Suvo,belo ali stoji tu već neko vreme i ne nestaje. Da li je moguće da je u pitanju gljivica i šta bih mogla da mažem u tom slučaju? Ne svrbi ga ,ne smeta mu, nije se žalio.

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Aprilski online sastanak sa Pampers dokto...
4.5.2016 16:31:48   
Tajčica
Pitanje za pedijatra:

Da li i koliko Apgar skor ima značaja u kasnijem uzrastu deteta?

(odgovor članu Pampers psiholog)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Aprilski online sastanak sa Pampers dokto...
5.5.2016 6:19:39   
vocicana
Pitanje je ne znam za koga, verovatno za pedijatra.
Moj sin ima 26 dana, na dohrani jem lepo i uredno negovano i cuvano dete, jede na 3,5 sata, jos uvek 90 ml, ali to je kolicina koja mu prija, naime, on je vec danima po ceo dan budan, ne place, nakon presvlacenja i jela, podrigivanja, cele procedure, on jednostavno ne spava, ne place, ne zali se ni na sta, samo gleda, povremeno zbog grceva doslovno vrisne, ali se to brzo smiri. Da li je to normalno ponasanje bebice? Nocu spava, budi se samo radi hranjenja, ja sam zadovoljna jer muz i ja mozemo da odmorimo, ali postaje naporan dan, nema spavanja.
Unapred hvala.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Aprilski online sastanak sa Pampers dokto...
5.5.2016 12:11:40   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: vocicana

Pitanje je ne znam za koga, verovatno za pedijatra.
Moj sin ima 26 dana, na dohrani jem lepo i uredno negovano i cuvano dete, jede na 3,5 sata, jos uvek 90 ml, ali to je kolicina koja mu prija, naime, on je vec danima po ceo dan budan, ne place, nakon presvlacenja i jela, podrigivanja, cele procedure, on jednostavno ne spava, ne place, ne zali se ni na sta, samo gleda, povremeno zbog grceva doslovno vrisne, ali se to brzo smiri. Da li je to normalno ponasanje bebice? Nocu spava, budi se samo radi hranjenja, ja sam zadovoljna jer muz i ja mozemo da odmorimo, ali postaje naporan dan, nema spavanja.
Unapred hvala.

Novorodjence ,uzrasta do 30 dana ,treba da spava 15 do 18 ha dnevno. Proracunajte sabirajuci sate da li se uklapate u to. Najvaznije je kako se dete ponasa, da li je zadovoljno, da li lepo mokri, da li ima stolicu, da li mozete da privucete njegovu paznju , da li slusa vas glas. To sto spava nocu budite srecni. Na kontroli sa mesec dana, kod vaseg pedijatra, ce te videti kako je napredovao i kakav je neuroloski nalaz.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Aprilski online sastanak sa Pampers dokto...
5.5.2016 12:16:59   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Tajčica

Pitanje za pedijatra:

Da li i koliko Apgar skor ima značaja u kasnijem uzrastu deteta?

Apgar skor ima znacaja za procecenu na rodjenju , a i kasnije pri pregledu veseg pedijatra. Pedijatar ce prema vrednosti Apgar skora obratiti paznju pri neuroloskom pregledu i pri pracenju razvoja deteda kada budete dolazili na kontrolu.

(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Aprilski online sastanak sa Pampers dokto...
5.5.2016 13:10:30   
vocicana
Hvala veliko draga doktorka

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 67
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here